Jump to content

Sıradışı Hayvanlarda Seks Yaşamı

Recommended Posts

Özet:

Bakteriler diğer hayvanlarla da ilişkiye giriyor. Seks her zaman üremeyle sınırlı değildir. Erkekler gereksizdir ama dişisiz olmaz. Bazı türler erkeksiz yapabiliyor bazı türlerde ise erkekler toptan atılmışlar. Örneğin; kamçık kuyruk kertenkelesi. Bunlar üreme açısından kendine yetiyor. Üreme için hazır olmayan dişiler erkek rolü oynuyor. Tıpkı bir lezbiyen gibi taklit davranışlar yapıyorlar. Erkek rolü oynayan dişiye diğer bireyde aynı taklidi yaparak karşılıklı uzlaşmaya varıyorlar. Yumuşakçalardan olan deniz tavşanları iki cinsiyete ait tam fonksiyonlu üremeye sahiptirler. Bunlarda toplu ilişki ve çift cinsiyet söz konusudur. Ayrıca filmin devamında salyangozların seks yaşamı da görüntüleniyor. Tüm salyangozların hem spermleri hem de yumurtaları vardır. Spermler ucuzdur. Salyangozların ilginç seks yaşamından görüntüler sergileyen film yılanlarda da toplu seksi görüntülemektedir. Birbirlerine hile yapıp dişi kokusu salgılayan yılanlar diğer bireylerin yanlış yönelmelerine neden olmaktadırlar. Deniz atının erkeği hamile kalıyor. Erkek deniz atı yumurta kesesine su pompalar böylece kese şişer ve içindeki boşluğu göstererek açılır. Dişi yumurta borusunu erkeğin kuluçkaya yatmış kesesine sokar ve yaklaşık 200 yumurta dişinin bedeninden erkeğin kesesine transfer edilir böylece erkek deniz atı prolaktin hormonu salgılamaya başlar ama bu hormon süt salgısı için değildir. Filmin devamında son olarak palyaço balığının cinsiyet değiştirme serüveni görüntülenmektedir. Deniz atı erkeklerinin yumurta taşıması döllenme olduktan sonra yumurtalarını erkeğe veren dişi düzenli olarak erkek deniz atını ziyaret ediyor. Neden erkeğin hamile kaldığı hala bilinmiyor. Ama teoride daha rekabetçi olan cinsin daha çok yavruya sahip olma durumu var. Bir tanesi bir seferde 1500 taneden fazla yavruluyor. Filmde palyaço balık görüntüleri de vardır. Deniz altı ekosistemi palyaço balıkları da sonradan cinsiyet değiştiriyor. Ailede % 20 oranı var. Küçüğü % 20 küçük büyüğü ise % 20 büyüktür. Bu oranı tutturamayan aileden atılıyor. Yumurta kenesi görüntüleri de filmde yer almıştır. Bu canlılarda annelerinin karnında kız kardeşlerini döllüyor ve bunlarda annelerinin karınlarını yiyerek çıkıyor. Anne karnınıdaki erkek bireyler döllenmeden sonra ölürler.

Kaynak: http://www.biyolojiegitim.yyu.edu.tr/ders/ev/ev.htm

Sitelerde Paylaş

Peki bu hayvanlar neden sıradışı oluyor.

Başlık şöyle olsa daha uygun olurdu.

Hayvanlarda sıradışı seks yaşamı.

Burada sıradışı olan hayvanlar değil. Seks yaşamı....

Orjinine sadık kaldım demem, polemik yapmama engel değil.

Delilere deli dememeliyiz, burada deli olan kendileri değil düşünüş tarzları.

Tabi ki şaka, dediğim gibi orjinaline sadık kaldım sadece..

Sitelerde Paylaş

Özet:

Bakteriler diğer hayvanlarla da ilişkiye giriyor.

Kaynak: http://www.biyolojiegitim.yyu.edu.tr/ders/ev/ev.htm

yaw arkadaş düşünüyom düşünüyom bi türlü gözümde canlandıramıyom, nasıl beceriyolar acaba ?bi türlü çözemedim valla

mesela bi stafilokokla deve... Allah Allah...Allah Allah...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...