Jump to content

Dinlerin Zalim Tanrı'sı

Recommended Posts

dinlerin tanrısını baz alırsak bu tanrı o kadar da iyiliksever gözükmüyor.şu dünyayı düşünün:aslanlara yem olan zavallı yavru ceylanlar, sakat doğan çocuklar, trafik kazalarında yok olan aileler ve daha bir sürü örnek verilebilir.cehennemde yakması da ayrı mevzu.ve işin tuhafı bunları yapan tanrı seviliyor, sorgulanmıyor, hayır da şer de ondan gelir, kader denerek tevekkül ediliyor.bakalım müslümanlar buna ne cevap verecek?

tarihinde mondiego tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 220
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslüman değilim ama müslümanken de bu konuları başkalarıyla tartışmıştım.Bir müslüman için dünyada bu kadar acı ızdırap adaletsizlık olması hiçbirşey ifade etmez çünkü ilahi adalet ahirette yerini bulacaktır.Bu dünya sadece sınav dünyasıdır.Cehennemde yakıp yakmaması da sorun değil de,asıl sorun bu dünyada suçların günahların cezalandırılmasını isteyip ceza hükümleri vermesi.Madem cehennem var sonsuz gücün ve iraden var niye insan eliyle verilecek cezalara ihtiyacın var?Bence dinlerdeki en büyük açık bu.

Sitelerde Paylaş

işin ilginç yanı, hadi diyelim insanların hayatı sınav ve birbirlerini yiyip duruyorlar o yola bu yola sapıyorlar ahirette akıbetleri belli olcak.. peki bu hayvanlar alemi neden böyle?? neden hayvanlar birbirinin gözünü oymakla meşgul?? aslan bir aylık yavru ceylanı avlarken allah ne gibi bir hesap yapıyor acaba?? yani hayvanlar alemi bu kadar vahşi bu kadar kanlı bu kadar acımasız olmak zorunda mıydı?? insana hizmet için yaratılan hayvanlar birbirini yemekle meşgul.. belki benim yemem gereken bir yetişkin ceylanı kör olasıca aslan daha yavruyken parçalayıp yiyor, allahın hayvanları yaratma amacıyla çelişmiyor mu bu??

yazdıklarım espri gibi gelebilir, ama allan din kitap bu türden sorular sormamıza çok müsait, malzeme bol yani..

bu hayvanların içine düştüğü zillete ne diyorsunuz ey müslümanlar?? yok mu bir ayet bir hadis???

Sitelerde Paylaş
evet görünen o ki tanrının kahredici bazı özellikleri de var...

ve acımasızca cezalandırabiliyor...

elinden kurtulmak imkansız...

boyun eğmekten başka çare yok...

kendini bu kadar çabuk teslim etme o ırz düşmanına, dayan kireçç!!!

Sitelerde Paylaş
evet görünen o ki tanrının kahredici bazı özellikleri de var...

ve acımasızca cezalandırabiliyor...

elinden kurtulmak imkansız...

boyun eğmekten başka çare yok...

Anlasilan sende Allahin varligindan pek memnun degilsin :)

(Yok zaten de, senin acindan konusuyorum)

Sitelerde Paylaş

"Merhametlilerin en merhametlisidir"

Dövün

Bulduğunuz yerde öldürün

Dost edinmeyin

El ve Ayaklarını çaprazlama kesin

Ellerini kesin

Kırbaçlayın

Cariyeri ....in

Ganimetleri bana ve elçiye verin

Çoğunuzu cehennem için yarattım

cehenneme doydun mu deriz yok doymadım der

Hepinizin ...cem cehennemde kaynar su içirtecem size

Yes, god loves you man..

Sitelerde Paylaş

milyonlarca insanı özürlü (fiziksel,zihinsel) bi şekilde dünyaya getiren bi tanrı!

bazılarını çöpten kağıt toplamakla, bazılarını yatla dünya turu yapmakla sınıyan bi tanrı!

kendi dinine inanmıyanları, cehennemde sonsuza kadar yakmakla tehdit eden bi tanrı!

dileseydi herkesi imana getirebilme imkanı olduğunu söylesede, bu işi dünya üzerindeki müslüman çapulcularına gerekirse keserek,yakarak yapmalarını söyleyen bi tanrı!

ben böyle tanrının ...

Sitelerde Paylaş
milyonlarca insanı özürlü (fiziksel,zihinsel) bi şekilde dünyaya getiren bi tanrı!

bazılarını çöpten kağıt toplamakla, bazılarını yatla dünya turu yapmakla sınıyan bi tanrı!

kendi dinine inanmıyanları, cehennemde sonsuza kadar yakmakla tehdit eden bi tanrı!

dileseydi herkesi imana getirebilme imkanı olduğunu söylesede, bu işi dünya üzerindeki müslüman çapulcularına gerekirse keserek,yakarak yapmalarını söyleyen bi tanrı!

ben böyle tanrının ...

:)

haklısın.gel de böyle tanrıya isyan etme.bu zalim tanrı sorusuna bediüzzaman said nursi bile cevap veremez.

Sitelerde Paylaş

Benim anlamadığım ney biliyor musunuz? Allah'a inanmayan bir kişi için bu konular hakkında Allah'ı eleştirme hakkına sahip değil bence. Allah'a inanmıyorsanız bence sizin dininiz olan Ateizm ne cevap veriyor ona bakın. Bu kadar haksızlık olacak haksızlık yapanın yanına kar kalacak. Bunun neresi adalet

Sitelerde Paylaş

bir gün bir kızı hapishanenin penceresine bağladılar arkadaşları...

ve onu diri diri yaktılar...

bunu tv de gördüğümde günlerce kendime gelemedim...

içimden tanrım böyle bir şeye nasıl izin verdin dedim durdum...

ama sonra dehşetle şunuda anlamış oldum...

evet tanrı cehennemde insanları böyle yakabilir...

bunu canlı canlı göstermişti...

elinden kurtuluş yoktu...

cezam şiddetlidir diyordu...

tehdiitlerinde ciddi..

sövmekle elinden kurtulamazsınız...

tek çaremiz onadan ona sığınmak...

Sitelerde Paylaş
bir gün bir kızı hapishanenin penceresine bağladılar arkadaşları...

ve onu diri diri yaktılar...

bunu tv de gördüğümde günlerce kendime gelemedim...

içimden tanrım böyle bir şeye nasıl izin verdin dedim durdum...

ama sonra dehşetle şunuda anlamış oldum...

evet tanrı cehennemde insanları böyle yakabilir...

bunu canlı canlı göstermişti...

elinden kurtuluş yoktu...

cezam şiddetlidir diyordu...

tehdiitlerinde ciddi..

sövmekle elinden kurtulamazsınız...

tek çaremiz onadan ona sığınmak...

haha, bu ne lan :crazy:

Sitelerde Paylaş
Benim anlamadığım ney biliyor musunuz? Allah'a inanmayan bir kişi için bu konular hakkında Allah'ı eleştirme hakkına sahip değil bence. Allah'a inanmıyorsanız bence sizin dininiz olan Ateizm ne cevap veriyor ona bakın. Bu kadar haksızlık olacak haksızlık yapanın yanına kar kalacak. Bunun neresi adalet

peki sevgili angutyo, sen ateist olmadığın halde bu forumda ne işin var??

Sitelerde Paylaş

aslında haklı.ateistler allaha inanmaz.olmayan birşey hakkında neden yorum yapar denebilir.ama islamın ve diğer ilahi dinlerin tanrı anlayışını sorgulayabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...