Jump to content

Herkesin Ateist Oldugu Bir Dunya

Recommended Posts

Biz benimseriz, bağrımıza basarız, yüceltiriz, överiz ve onsuz yaşamadığımızı söyleriz ama kültür ateizmin en büyük düşmanıdır.

Bunu kimse itiraf etmek istemez. Kültüre bir matah mış gibi sığınırız.

Yalnız İslam kültürü değil, her kültür ateist için bir yüktür.

Ama insanların benliğini saran ve onları da kendine mahkum eden bir kavramdır.

Kültürden, gelenek ve göreneklerden kurtulmak mümkün değildir.

Müslüman kültüründe yaşayan ana babasının elini öper, bayramını kutlar, dilini kullanır, giysilerini giyer, ahlaksal değerleri paylaşır ve ritüellerinden bir çoğunu yaşamına uygular..

Bütün bunlar aklı ve mentaliteyi değiştirir. Ateisti, Müslüman ateist yapar.

İslam içimizde yaşamaya devam ederken bizim tarafımızdan reddedilir.

Bu çelişkili durum her Türk Müslüman ateisti için geçerlidir.

Bu iğrenç İslam kültüründen kurtulmak için mücadele etmeliyiz.

Bu kendimizle yapacağımız bir mücadeledir. Çok daha zor ve kazanması nerdeyse imkansız bir savaştır.

Sitelerde Paylaş

Hacı.

Damdan düşer gibi batı menşeli yapay bir kültür mü aşılamak istiyorsun millete ?

Tornadan çıkmış gibi mi olsun tüm dünya?

Tam tersine.. İslam kültüründen kurtulmanızı tavsiye ediyorum.

Batı kültürü de aynı bokun soyundan.

Kültür aynı pislik. Ben kültürden hoşlanmıyorum.

Bir ateist için geçmişi yaşatan bir kültüre ihtiyaç yok.

Tornadan çıkmış gibi olmasın.. Her biri kendi olsun. İnsan olsun. Yararlı olsun.

Sitelerde Paylaş

Kültürün olmadığı toplum olmaz. Kültürleri insanlar oluşturdu

21. yy en büyük sorunu kültürler çatışması medeniyetler çatışması. Kültürleri insanlar oluşturur.

Dünyada şimdilik üç hakim kültür var. İslam kültürü batı kültürü ve uzakdoğu kültürü.

İslam kültürü problemli sapık ahlaksız bir kültür. İnsanlığı yozlaştıran kültür. İnsanlık islam kültrünün kıçına tekmeyi basıp kurtulmalı. Diğer kültürlerle yaşamaya devam etmeli. Kültürler çatışmasına son verilmeli.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kültürün olmadığı toplum olmaz. Kültürleri insanlar oluşturdu

21. yy en büyük sorunu kültürler çatışması medeniyetler çatışması. Kültürleri insanlar oluşturur.

Dünyada şimdilik üç hakim kültür var. İslam kültürü batı kültürü ve uzakdoğu kültürü.

İslam kültürü problemli sapık ahlaksız bir kültür. İnsanlığı yozlaştıran kültür. İnsanlık islam kültrünün kıçına tekmeyi basıp kurtulmalı. Diğer kültürlerle yaşamaya devam etmeli. Kültürler çatışmasına son verilmeli.

Malesef haklısın. Ama ben kültürden hala çok nefret ediyorum. Beni rahatlatmadı bu görüşün..
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...