Jump to content

İLLUMİNATİ

• Please log in to reply
134 replies to this topic

Anket: NEW WORLD ORDER (47 üye oy kullandi)

SİZCE DÜNYAYI YÖNETMEYE ÇALIŞAN BİR ZÜMRE (illuminati vs.) VAR MIDIR?

1. EVET (28 oy [59.57%] - View)

Percentage of vote: 59.57%

2. HAYIR (19 oy [40.43%] - View)

Percentage of vote: 40.43%

Oy Misafirler oy veremez

#121 İmanlı

İmanlı

Advanced Member

• Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 923 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Kasım 2013 - 04:07 ÖS

Mesajı görnemesis_, on 14 Kasım 2013 - 11:21 ÖS, said:

Tam tersi. Mason kardeşliği, Illuminati tarikatının kurucusudur. Aslında masonluk da 12.yy da kurulan Tapınak Şövalyeleri tarikatının nesillerindendir. Tapınak Şövalyelerinin papa 5.clemens tarafından tarikatın toplu infazı ile son buluyor. En azından öyle olduğu sanılıyor. Ancak tapınak şövalyelerinin 14. - 15. yüzyıllara kadar var olduğunu gösteren deliller var. 16. yüzyılda bu tapınak şövalyelerinin bünyelerinde birçok devlet adamı, devrimci, düşünür kişiler oluyor. Yeni yeni toparlanan tapınak şövalyeleri katolik kilisesinden intikam alma amacıyla Mason kardeşliği adı altında tekrar birleşiyor. 18. yüzyılın başlarına kadar masonluk büyüyor. Masonluk bünyesindeki pek çok kişi, dünyada önemli mevkilere sahip oluyor. Skoç riti, york riti gibi gruplara ayrılıyorlar. Artık katolik kilisesinden intikam alma fikri değersiz ölçüde basitleşiyor. Ve daha büyük bir amaçla, masonluğun üstadları İlluminati tarikatı adı altında tekrar birleşiyorlar. Daha büyük, evrensel bir amaç için. Yeni dünya düzeni için. Sadece belirteyim dedim.

Kanıt arayanların gözünü açması yeterlidir. Çoğu filmde bile en beklemediğiniz anda saçma sapan bir cümle gelir. "...Yeni dünya düzeninin gerektirdiği bunlar...", "...Gökkuşağının bittiği yer..." gibi.. Bunlar onların en açık mesajlarıdır. Örneğin son çıkan filmlerden Sihirbazlar Çetesi adlı filmi izleyin. "The Eye" ifadesi oldukça belirgin zaten. "Her şeyi görmek", "Gökkuşağının bittiği yer" gibi ifadeler kullanılıyor. Artı anlamayan için basit bir sihirbaz filmi gibi görünen film, aslında Illuminatinin yöntemini anlatıyor. Sihirbaz sizi farklı bir şeyle meşgul ederken, numara bakmadığınız yerde gerçekleşiyor gibi ince mesajları dile getiriyorlar.

Bu bilgiler öyle internette bulunabilecek bilgiler değil açıkçası. Konuyla ilgili kitaplar alıp okuyun araştırın. Bugün hala masonluğun varlığı resmi olarak bilinen bir gerçek. Bir ara mason üstad, tv ye çıkmıştı. O kadar masum bir dernekmiş gibi anlatıyor ki :) İşin ilginç yanı alt kademe üyeler bile gerçekten ne olup bittiğini, üstad seviyesine gelene kadar bilmiyor. Onlar da masum basit bir kardeşlik sanıyorlar. Masonlukta bilginin seviyelere ayrıldığı ezoterik bir sistem var. Bu yüzden hür masonları bu kadar aşağılamayın. Tasavvufi düşünceler veriliyor üyelere. Yüksek seviyelere ulaşana kadar sırlar yedirile yedirile veriliyor.

Ayrıca sübliminal mesaj olayını küçümsemeyin. Şu videoya bir bakın. Bunu çocuklar izliyor.

http://www.dailymoti...sion_shortfilms

İnternetin etkisi küçümsenmemelidir. Çok hızlı şekilde illuminatinin ne olduğu yayıldı.Rockerfeller diyor ki (Siyonisttir kendisi) : 'İnternet asla var olmamalıydı'.

#122 Adelia

Adelia

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 164 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Kasım 2013 - 04:50 ÖS

Eğer böyle tüm dünyayı kontrol edebilcek kadar büyük bir güce sahip birileri,bir topluluk bir organizasyon varsa,bunları böyle; lucifermiş,şeytanmış,cinmiş,karıncanın spor ayakkabısıymış... gibi saçma sapan şeylere inanan kişilerden oluşacığını hiç sanmıyorum.
Böyle bir güç varsa bu gücü oluşturan unsurlar,kişiler kesinlikle Ateisttir..

#123 ad hominem

ad hominem

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 6.712 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Kasım 2013 - 05:10 ÖS

Bu başlık bazı hayalperest üyelerin saplantısı nedeniyle fazla uzun süredir ateistcafenin en üstünde duruyor.
Dışardan bakıldığında ateistforum bu tür komplo teorilerini çok ciddiye alan yada bunlarla bağlantısı bulunan bir siteymiş izlenimi veriyor.
Oysa tüm başlık saçma sapan çocuk masallarından ibaret.
Artık tavanarasına gönderilme hatta silinme vakti gelmiş te geçen bir başlık.

#124 Deneyci

Deneyci

Advanced Member

• PipPipPip
  • 864 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Kasım 2013 - 07:10 ÖS

illuminati=aydinlik gazetesi :-)

#125 İmanlı

İmanlı

Advanced Member

• PipPipPip
  • 923 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 16 Kasım 2013 - 01:21 ÖS

Mesajı görad hominem, on 15 Kasım 2013 - 05:10 ÖS, said:

Bu başlık bazı hayalperest üyelerin saplantısı nedeniyle fazla uzun süredir ateistcafenin en üstünde duruyor.
Dışardan bakıldığında ateistforum bu tür komplo teorilerini çok ciddiye alan yada bunlarla bağlantısı bulunan bir siteymiş izlenimi veriyor.
Oysa tüm başlık saçma sapan çocuk masallarından ibaret.
Artık tavanarasına gönderilme hatta silinme vakti gelmiş te geçen bir başlık.
Yav he. Diyebileceğin tek şey bunlar cocuk masalı ama biz delille gelince cevap veremiyorsunuz tabi. Sen aklını kullanmadığın için gerçeği göremiyorsun. O kadar şey var hangi birini açıklayacaksın ki? Bay çok bilmiş ateist.

#126 BersHan

BersHan

Advanced Member

• Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 1.407 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 16 Kasım 2013 - 01:52 ÖS

Mesajı görİmanlı, on 16 Kasım 2013 - 01:21 ÖS, said:

Yav he. Diyebileceğin tek şey bunlar cocuk masalı ama biz delille gelince cevap veremiyorsunuz tabi. Sen aklını kullanmadığın için gerçeği göremiyorsun. O kadar şey var hangi birini açıklayacaksın ki? Bay çok bilmiş ateist.

sen nihili sanırım tanımıyorsun. o her konuda böyledir, ateist olsun müslüman olsun herşeye muhalif hep bildiğini okuyan ve çoğunluklada kimseye saygısı olmayan, vereceği cevabı olmadığı zamanlar da hakaret ile ileti sunan değişik bir kişiliktir.
"Sevgili çocugum, bizim Uluhiyyet fikrinden ne haberimiz var ki ? Ve bizim dar tasavvurumuz, o yüce varliktan neler anlatabilir ki ? Ben de bir Türk gibi Allah' ı yüz isimle tâbit etmeye çalissam, yine de o sonsuz kudrete karsi bir sey söylemis olamazdim"  

Johann Wolfgang von Goethe, 1749-1832

#127 İmanlı

İmanlı

Advanced Member

• PipPipPip
  • 923 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 16 Kasım 2013 - 05:21 ÖS

Mesajı görBersHan, on 16 Kasım 2013 - 01:52 ÖS, said:

sen nihili sanırım tanımıyorsun. o her konuda böyledir, ateist olsun müslüman olsun herşeye muhalif hep bildiğini okuyan ve çoğunluklada kimseye saygısı olmayan, vereceği cevabı olmadığı zamanlar da hakaret ile ileti sunan değişik bir kişiliktir.
Cool takılıyor sitede işte.Amacı cool olmak.

#128 BersHan

BersHan

Advanced Member

• Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 1.407 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 17 Kasım 2013 - 12:12 ÖÖ

Mesajı görİmanlı, on 16 Kasım 2013 - 05:21 ÖS, said:

Cool takılıyor sitede işte.Amacı cool olmak.

:))))))))
"Sevgili çocugum, bizim Uluhiyyet fikrinden ne haberimiz var ki ? Ve bizim dar tasavvurumuz, o yüce varliktan neler anlatabilir ki ? Ben de bir Türk gibi Allah' ı yüz isimle tâbit etmeye çalissam, yine de o sonsuz kudrete karsi bir sey söylemis olamazdim"  

Johann Wolfgang von Goethe, 1749-1832

#129 Reflect

Reflect

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.413 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 17 Kasım 2013 - 10:11 ÖS

İlluminati'yle ilgili ilk araştırmalarımı yaptığımda çok ürkmüştüm. Üye olmayanları yok etmek istediklerini bilmem başlıca sebepti. Bunu yaparken bilim ve teknolojiyi kullanmaları (McDonald's gibi eli her yere yetişen şirketlerin ürettiği yiyeceklerde vücut savunma sisteminin algılayamadığı nanoteknolojik cihazların bulunması, bunların vücuttan 10-15 yıl boyunca atılamaması ve bu cihazlar sayesinde adeta ne istediğimizin, ne istemediğimizin kontrol edilebilmesi; Google üst yönetiminin bu örgütün bir parçası olması ve bu insanların arattığımız, sosyal medyada paylaştığımız her şeyle bizi adım adım takip etmesi vs.) da cabası! Evet, korku ütopyası gibi.

Sonra adamların "din" olgusunu yok etmeye çalıştıklarını öğrendim ve korkmamın yersiz olduğunu öğrendim. :)
"Din diye kafa kesmiş, ırk diye köle yapmış. Onu da sevdiğin Allah yaratmış, SUÇSA ONU SUÇLA!"

#130 burky

burky

Newbie

• Yeni Üye
  • Pip
  • 1 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 17 Kasım 2013 - 11:53 ÖS

Masonlar ile illuminati karıştırlan şeyler aslında.
benim teorim şudur

dinleri ve mezhepleri kullanarak savaşlar çıkartan, toplumlara afyonu dayayan ve bununla birlikte insanları sömüren kapitalist bir oluşum var. Ve sanırım buna en uygun oluşum masonluktur. simgesi üçgen yani gökyüzünü işaret eder ve aynı zamanda piramit yani besin zincirinin en üstünde patron (ister firavun ister tanrı ister para babası olsun) olur.

illuminati simgesi ise ters üçgendir. ve dinleri yok etmeye, düzeni (bu kapitalist düzeni) bozmaya yani kaos çıkarmaya çalışır. ters üçgen belki sistemi al aşağı etme niyetleri olduğu için ya da patronu en alta alarak onu yok etme gibi hedefleri olduğu için simgeleşmiş olabilir diye düşünüyorum.

her filmdeki simgeler farklıdır. genelde klasik üçgendir, yani kapitalist düzen
bazen de ters üçgendir.

biraz uçuk ama böyle olabilir

#131 Yer Su

Yer Su

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 2.900 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 18 Kasım 2013 - 01:15 ÖÖ

bu illuminatiye üyelik başvurusu nasıl yapılıyor?

#132 İmanlı

İmanlı

Advanced Member

• PipPipPip
  • 923 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 19 Kasım 2013 - 10:35 ÖS

Mesajı görReflect, on 17 Kasım 2013 - 10:11 ÖS, said:

İlluminati'yle ilgili ilk araştırmalarımı yaptığımda çok ürkmüştüm. Üye olmayanları yok etmek istediklerini bilmem başlıca sebepti. Bunu yaparken bilim ve teknolojiyi kullanmaları (McDonald's gibi eli her yere yetişen şirketlerin ürettiği yiyeceklerde vücut savunma sisteminin algılayamadığı nanoteknolojik cihazların bulunması, bunların vücuttan 10-15 yıl boyunca atılamaması ve bu cihazlar sayesinde adeta ne istediğimizin, ne istemediğimizin kontrol edilebilmesi; Google üst yönetiminin bu örgütün bir parçası olması ve bu insanların arattığımız, sosyal medyada paylaştığımız her şeyle bizi adım adım takip etmesi vs.) da cabası! Evet, korku ütopyası gibi.

Sonra adamların "din" olgusunu yok etmeye çalıştıklarını öğrendim ve korkmamın yersiz olduğunu öğrendim. :)
Şaka mısın sen? Bu adamlar ateist değil, Allah'a şirk koşan, şeytanı Rab edinen kafirler. Adamların amacı dünya nüfusunu 500 milyona indirip kendi dediklerinin dışında çıkmayan köleler yapmak. Seni beni herkesi öldürecek adamlar. Sen şeytana inanmıyorsun ama o şeytanın var olduğunu biliyor ve ona tapıyor. Sen de tapacak mısın şeytana?

#133 İmanlı

İmanlı

Advanced Member

• PipPipPip
  • 923 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 19 Kasım 2013 - 10:52 ÖS

Mesajı görYer Su, on 18 Kasım 2013 - 01:15 ÖÖ, said:

Ohooo çok bilmiş ateistler toplanmış yine.

#134 raynor

raynor

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 143 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 23 Kasım 2013 - 08:54 ÖS

Mesajı görYer Su, on 18 Kasım 2013 - 01:15 ÖÖ, said:

harbi hee bende çok merak etmişimdir :)

#135 Kaunos

Kaunos

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 684 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 23 Kasım 2013 - 09:49 ÖS

Ulan iyi ki duydunuz bir illümünütülale denen şeyi.. Aman sakın adam gibi şeylerle uğraşmayın, gavurun icadı üllümünütaiyle uğraşın, araştırın, anasını belleyin.. Sizi üllümünoşlar düdüklesin, dangalak sürüsü...
Ahlakın temeli ne zaman ilahiyata dayandırılırsa, halklar ne zaman ilahi otoriteye bağımlı hale getirilirse, en ahlaksız, en adaletsiz, en kepaze şeyleri mazur gösterip yaygınlaştırmanın yolu açılmış demektir.
Ludwig Andreas Feuerbach

0 kişi bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretci, 0 gizli üye