Jump to content

- - - - -

İslam'da neden örtünme vardır?

• Please log in to reply
202 replies to this topic

#101 eyvahcubbeli

eyvahcubbeli

Advanced Member

• Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 11.955 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:25 ÖS

İslamda cariyeler fuhuşa zorlanamaz. Sadece senin evindeki ev işlerini yapmaya zorlanırlar. Bunu anladınız mı?
  • İyi bilinen ama yaşlı bir bilim adamı birşeyin mümkün olacağını ifade ederse, o hemen her seferinde haklıdır. Ama o birşeyin imkansızlığından bahsederse, büyük bir olasılıkla yanlıştır.
  • Mümkün olanların sınırını keşfetmek için onları biraz aşıp imkansızlığa cüret etmek tek çaredir.
  • Yeterince ileri her teknoloji sihirden farklı değildir. (Arthur Clarke)

#102 eyvahcubbeli

eyvahcubbeli

Advanced Member

• PipPipPip
  • 11.955 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:27 ÖS

Mesajı görkatalan, on 15 Haziran 2012 - 03:24 ÖS, said:

Gerçekten delilerle yazıştığım izlenimine kapılıyorum. Kardeşim bugün hangi ülke savaşta öldürdüğün adamların eşlerini yatağına al diyor, kadınları esir alıyor?

Ya sen hiç gazete okumuyor musun? Iraktaki, bosnadaki, çeçnistandaki kadınlar ne oldu?
  • İyi bilinen ama yaşlı bir bilim adamı birşeyin mümkün olacağını ifade ederse, o hemen her seferinde haklıdır. Ama o birşeyin imkansızlığından bahsederse, büyük bir olasılıkla yanlıştır.
  • Mümkün olanların sınırını keşfetmek için onları biraz aşıp imkansızlığa cüret etmek tek çaredir.

#103 Q.N.

Q.N.

Advanced Member

• Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 836 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:29 ÖS

Konunun özeti lolipopumuzu sadece yalarken açıp sonra tekrar ambalajına sokuyoruz bitince evlatlığımızın lolipopunu alıp yalamaya devam ediyoruz

#104 e-teist

e-teist

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 1.418 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:30 ÖS

Mesajı göreyvahcubbeli, on 15 Haziran 2012 - 03:23 ÖS, said:

Ya bi git işine lütfen. Sana bir sürü cevap yazdım. Anlamamakta diretmeni gerçekten anlamıyorum.
Akıllı  ol,  terbiyesizleşme. Asıl  anlamayan  kendinsin. Amerikalılar  ırakta  yaptıkları  ve  bosnada  olanlar  aynen  beni  kureyzayla  aynıdır. Noldu,  kölelik  kalktıda  haberimiz mi  yok. Ayetler  net, cariyelere  fuhuş  yaptırmak  serbest, esir  alınan kadınlara  tecavüz  serbest, mal  gibi  alıp  satmak serbest. Neyi  savunuyorsun. Köleliği. Yokluğunu mu? hayır  var  ve  onun meşruluğunu ilan  ediyorsun.

İyi  bir  şeymiş  gibi  sunuyorsun. İyi  ise  dert  etme,  yunanlıların  yaptığıda  gayet  doğaldır.Ha  beni  kureyza  mantığı  ha yunanlılar,  hada darfur. sende  aynısın.Hepside  vicdansız,  ahlaksız  bir  zihniyetin  ortak  işletilmesidir. Suç  suçtur. tanrı  kavramına mal  ederek  muhammed  iyi  kullanmış  bu  ahlaksızlığı  ve  vicdansızlığı.

Savunmakta  size kaldı. Ne  trajiksiniz  be  dostum...
İndim  dereye  daş  bulamadım. Daş  diye  bir   şey  olmadığından  olabilir mi?

#105 eyvahcubbeli

eyvahcubbeli

Advanced Member

• PipPipPip
  • 11.955 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:30 ÖS

Mesajı görquaeritur nubes, on 15 Haziran 2012 - 03:29 ÖS, said:

Konunun özeti lolipopumuzu sadece yalarken açıp sonra tekrar ambalajına sokuyoruz bitince evlatlığımızın lolipopunu alıp yalamaya devam ediyoruz

Herkes kapasitesi kadar anlar.

#106 katalan

katalan

Advanced Member

• PipPipPip
  • 6.957 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:32 ÖS

Mesajı göreyvahcubbeli, on 15 Haziran 2012 - 03:27 ÖS, said:

Ya sen hiç gazete okumuyor musun? Iraktaki, bosnadaki, çeçnistandaki kadınlar ne oldu?
Şaka yapıyorsun herhalde. Burada yazıştığın adamlar, bebe değil.

Dünya kurulduğundan bugüne kadar olan savaşlarda kadınlar hep tecavüze uğramıştır. Bosna'da, Çeçenistan'da, Irak'ta, Sudan'da, Yunanistan'da, Bulgaristan'da, Çin'de, Polonya'da...

Ruslar, Berlin e girdiklerinde neredeyse tecavüz etmedikleri tek bir kadın kalmamıştır.

Şimdi gelelim olayımıza. Bu tecavüzleri savunabilen kimse var mı? Bu ahlaksızlığı savunabilen bir ahlaksız var mı? Bunu meşrulaştıran bir ahlaksız var mı? Bunu sistemleştiren bir ahlaksız var mı?

Anlamadıysan daha açayım.
Sizin de öyküdeki çocuk kadar cesaretiniz olsun; KRAL ÇIPLAK sanalda da reelde de KRAL ÇIPLAK

#107 eyvahcubbeli

eyvahcubbeli

Advanced Member

• PipPipPip
  • 11.955 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:33 ÖS

Mesajı göre-teist, on 15 Haziran 2012 - 03:30 ÖS, said:

Akıllı  ol,  terbiyesizleşme. Asıl  anlamayan  kendinsin. Amerikalılar  ırakta  yaptıkları  ve  bosnada  olanlar  aynen  beni  kureyzayla  aynıdır.

Değildir. Beni kurayza kadınlarına sırayla her önüne gelen tecavüz etmedi. Müslümanlar o kadınlarla ya evlendi çoluk çocuğa karıştı ya da cariye yapıp ev işlerinde yardımcı yaptı ya da anlaşma yaparak özgür bıraktı.

#108 eyvahcubbeli

eyvahcubbeli

Advanced Member

• PipPipPip
  • 11.955 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:34 ÖS

Mesajı göreyvahcubbeli, on 15 Haziran 2012 - 03:33 ÖS, said:

Değildir. Beni kurayza kadınlarına sırayla her önüne gelen tecavüz etmedi. Müslümanlar o kadınlarla ya evlendi çoluk çocuğa karıştı ya da cariye yapıp ev işlerinde yardımcı yaptı ya da anlaşma yaparak özgür bıraktı.

Sen hayır önüne gelen ırzına geçti dersen yalan söylemiş olursun.

#109 eyvahcubbeli

eyvahcubbeli

Advanced Member

• PipPipPip
  • 11.955 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:35 ÖS

Mesajı görkatalan, on 15 Haziran 2012 - 03:32 ÖS, said:

Şaka yapıyorsun herhalde. Burada yazıştığın adamlar, bebe değil.

Dünya kurulduğundan bugüne kadar olan savaşlarda kadınlar hep tecavüze uğramıştır. Bosna'da, Çeçenistan'da, Irak'ta, Sudan'da, Yunanistan'da, Bulgaristan'da, Çin'de, Polonya'da...

Ruslar, Berlin e girdiklerinde neredeyse tecavüz etmedikleri tek bir kadın kalmamıştır.

Çok doğru bunu yapmayan tek toplum müslümanlardır.

#110 e-teist

e-teist

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 1.418 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:36 ÖS

Nur  33

Ve nikâha (imkân) bulamayanlar, Allah onları fazlından gani (zengin) kılıncaya kadar iffetlerini korusunlar! Ellerinizin altında malik olduklarınızdan (kölelerinizden, cariyelerinizden) yazılı antlaşma (mukatebe yapmak: para kazanıp, bedelini ödeyerek azad olmak) isteyenlere, eğer onlarda hayır olduğunu bilirseniz, o zaman yazılı antlaşma (mukatebe) yapınız. Ve Allah'ın size verdiği mallardan onlara veriniz. Genç cariyelerinizi, eğer namuslarını korumak (iffetli kalmak) isterlerse, dünya hayatının malını isteyerek fuhşa (zinaya) zorlamayınız. Kim onları fuhşa (zinaya) zorlarsa, o taktirde muhakkak ki Allah, onların  zorlanmalarından  sonra Gafur'dur (mağfiret edendir) Rahîm'dir (rahmet esmasıyla tecelli edendir).

Oku  bakalım  fuhuş yaptırma  var mı  yok mu? cariye  istemezse  zorlamayın  diyor. Ulan  cariye  bu zorlamayınmış. devamı  ise  tam felaket. yinede  fuhuş  yaptırılırsa  yaptırana  dair  tek  yaptırım  yok, direk  sanki  cariyenin  bir  suçu  varmış  gibi  zorlanmalarından  sonra  allah  çok  gafurmuş,  rahimmiş  masalı  ile iş  ört pas  edilir.

Nersinde  fuhuş  yok  bu  ayetin.

Kafirler  sürüsü  bizim  müslüman  dostlar..

#111 eyvahcubbeli

eyvahcubbeli

Advanced Member

• PipPipPip
  • 11.955 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:37 ÖS

İslam savaş esirlerine insan gibi muamele etmiştir. Evinin kadını yapmıştır, çocuğunun anası yapmıştır.

#112 katalan

katalan

Advanced Member

• PipPipPip
  • 6.957 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:37 ÖS

Mesajı görkatalan, on 15 Haziran 2012 - 03:32 ÖS, said:

Şimdi gelelim olayımıza.
Bu tecavüzleri savunabilen kimse var mı?
Bu ahlaksızlığı savunabilen bir ahlaksız var mı?
Bunu meşrulaştıran bir ahlaksız var mı?
Bunu sistemleştiren bir ahlaksız var mı?

Anlamadıysan daha açayım.
Bak bu kısmı alıntalamayı unutmuşsun. Soruların cevabını bilen var mı?

Var mı?
Sizin de öyküdeki çocuk kadar cesaretiniz olsun; KRAL ÇIPLAK sanalda da reelde de KRAL ÇIPLAK

#113 e-teist

e-teist

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 1.418 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:38 ÖS

Mesajı göreyvahcubbeli, on 15 Haziran 2012 - 03:35 ÖS, said:

Çok doğru bunu yapmayan tek toplum müslümanlardır.
Irak  savaşından  sonra  ıraklı  1.5  milyon kadın  kız  fuhuşa  sürüklenmişti. en  iyi  müşterileri  çevre  müslüman  ülkelerdeki  müslümanlardı.Müslümanlar  yapmıyor  demek  koca  bir  yalan,  islam devletleri  güçlüyken  her haltı yiyorlardı. Noldu  osmanlı  cariyeleri  köleleri,  oğlanları  ne  çabuk  unutuldu.

#114 eyvahcubbeli

eyvahcubbeli

Advanced Member

• PipPipPip
  • 11.955 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:39 ÖS

Mesajı göre-teist, on 15 Haziran 2012 - 03:36 ÖS, said:

Nur  33

Oku  bakalım  fuhuş yaptırma  var mı  yok mu? cariye  istemezse  zorlamayın  diyor.

Nersinde  fuhuş  yok  bu  ayetin.

Kendin cevabını vermişsin zaten.

#115 katalan

katalan

Advanced Member

• PipPipPip
  • 6.957 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:39 ÖS

Mesajı göreyvahcubbeli, on 15 Haziran 2012 - 03:37 ÖS, said:

İslam savaş esirlerine insan gibi muamele etmiştir. Evinin kadını yapmıştır, çocuğunun anası yapmıştır.
Bu yazdığın bile insanlık suçu...
Ne zamandır kadınlar savaş esiri kabul ediliyor?

Tabii esir almayın diye ayet olursa elde kala kala garibim kadınlar kalır.

Enfal 67- Hiç bir peygambere, yeryüzünde kesin bir zafer kazanıncaya kadar esir alması yakışmaz. Siz dünyanın geçici yararını istiyorsunuz. Oysa Allah (size) ahireti istemektedir. Allah, üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.

#116 e-teist

e-teist

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 1.418 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:40 ÖS

Mesajı göreyvahcubbeli, on 15 Haziran 2012 - 03:33 ÖS, said:

Aynen  öyledir,  erkekleri  tek  tek  öldürdüler,  kadınların  ırzına  geçtiler.

#117 eyvahcubbeli

eyvahcubbeli

Advanced Member

• PipPipPip
  • 11.955 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:40 ÖS

Mesajı göre-teist, on 15 Haziran 2012 - 03:38 ÖS, said:

Noldu  osmanlı  cariyeleri  köleleri,  oğlanları  ne  çabuk  unutuldu.

Belgeyle konuş. En azından İlber Ortaylıdan öğren. Dizilerden tarih öğrenme.

#118 e-teist

e-teist

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 1.418 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:41 ÖS

Mesajı göreyvahcubbeli, on 15 Haziran 2012 - 03:39 ÖS, said:

Kendin cevabını vermişsin zaten.
Ayetin  tamamı  gayet  açık,  zorlarsanda  cezası  yok.Yani  fuhuş  normal.

Genç cariyelerinizi, eğer namuslarını korumak (iffetli kalmak) isterlerse, dünya hayatının malını isteyerek fuhşa (zinaya) zorlamayınız. Kim onları fuhşa (zinaya) zorlarsa, o taktirde muhakkak ki Allah, onların zorlanmalarından sonra Gafur'dur (mağfiret edendir) Rahîm'dir (rahmet esmasıyla tecelli edendir)

Süper  kafirsin.

#119 eyvahcubbeli

eyvahcubbeli

Advanced Member

• PipPipPip
  • 11.955 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:42 ÖS

Mesajı göre-teist, on 15 Haziran 2012 - 03:40 ÖS, said:

kadınların  ırzına  geçtiler.

Bana kaynak getir. İşkembeden olmaz bu işler.

#120 e-teist

e-teist

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 1.418 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 15 Haziran 2012 - 03:44 ÖS

Mesajı göreyvahcubbeli, on 15 Haziran 2012 - 03:40 ÖS, said:

Belgeyle konuş. En azından İlber Ortaylıdan öğren. Dizilerden tarih öğrenme.
Belge? Hani  sen belge mi koydun ortaya? Sallama  dostum. Oğlancılık,  cariyelik, osmanlıda nettir. Osmanlı  tarihi ansiklopedisi  okuyun. İlber  ortaylı  demekle  bir  şey  olmuyor. demogoji  dolu,  suçu  savunan  bir  bakış. normaldir. :)

0 kişi bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretci, 0 gizli üye