Jump to content

sadece ateistler... bir teori... metefizik varlıklar varmı =?

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 striker

striker

Advanced Member

• Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 549 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 28 Ocak 2013 - 02:06 ÖÖ

sevgili ateist arkadaşlar.
bu foruma üye olmamdaki nedenlerden bir tanesi olan,
sadece bilimin verdiği cevaplar ışığında , nasıl aydınlatıldığını, yada nelerin söylendiğini bilmek istediğim
konulardan biri olan , metafizik varlıklar hakkındaki görüşleriniz.
bilim insanı olarak , fiziki bir formları olmayıp, farklı bir enerji ile dünyamızda ve
başka boyutlarda yaşadığı söylenen,
cin, demon, ifrit, şeytan, peri vs. her kültür kendine özgü kelimelerle adlandırmışlar . bu varlıkların,
var olduğuna inanıyormusunuz.
bu gibi varlıklara yada uygulumalar hakkındaki görüşleriniz,.
bu metafizik olaylara sizin bakış açınız nasıldır.

lütfen hakaret , alay ve karalama yerine, mantıklı düşünceleri olanlar yazsınlar.

tşk ediyorum... saygılarımla...

bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım, başım göğe ererdi...

#2 kutsalyaratik

kutsalyaratik

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 3.972 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 28 Ocak 2013 - 03:11 ÖÖ

Simdi sen zoraki gelin bana sert elestirilerde bulunun, laf soyelyin diyorsun be arkadasim. Sanirim senin en buyuk eksikligin ATEIZM nediri bilmemektir. Tutmussun cinlere demonlara, seytana inanirmisiniz diye soruyorsun. Yapma be gozum.

Metafizik sadece akli hastalarinin uydurdugu ve basrollerini halusyonlardaki kahramanlarin oynadigi bir filimdir yada masallar grubudur.

Cin seytan vs sadece tanrisal ogretilerde yer alan ve bunlarinda belli guclere sahip olup bir kisminin yaratanin yaninda diger kismininda yaratana karsi olduklari anlatilir ve imanli kisiler tarafindan inanilir. Ateizm kelime anlami ile tanrisizliktir, tanri tanimamaktir bundan dolayi bu cin seytan isleri sizlere cok yakisir ve uyar gorusundeyim, bizim cinlerle seytanlar ile isimiz olmaz. Seytaniniz bol olsun.
Allah yoktur.

#3 striker

striker

Advanced Member

• PipPipPip
  • 549 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 28 Ocak 2013 - 03:20 ÖÖ

eyw , ilk yorum sizden, beklediğim türden cevaplardı, ateist bakış açısı ve bilimsel örnekler için
tşk ediyorum.

#4 mammal

mammal

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 1.403 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 28 Ocak 2013 - 10:02 ÖÖ

Cin vb. şeylere bakışım süpermene bakışımla aynı.

striker kardeş, ben de cin deneyimlerini merak ediyorum. Cinlere özel bir başlık açıp bilgi ve deneyim sahibi herkesi dinlemek isterim. Böyle bir başlığı sen açabilirsen daha güzel olur.

Bu mesaji duzenleyen mammal: 28 Ocak 2013 - 10:10 ÖÖ

İnanmayınca yok oluyor.

#5 striker

striker

Advanced Member

• PipPipPip
  • 549 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 28 Ocak 2013 - 01:26 ÖS

sayın mamal, bu konu gerçekten başka inançlara sahip kişilere itham edilseydi,
çok değişik yerlere uzanıp, hiçbir ortak nokto bulunmayacaktı.

bakın, insanın görmediği birşeye inanması, çok değişik bir duygudur.
cinler normalde görünmezler ama yaşadığımız dünyada, başka formlarda karşımıza cıkan varlıklar vardır.

cinler göründüğü zaman fiziki bir forma sahip oluyorlarmı, yani elimizle dokunursak içindenmi geçer, yoksa tenine değermi,
eğer bir fiziğe bürünemiyorlarsa , fiziki bir bedenle gelen varlıklar hangileridir, gibi sayısız görüş vardır.

genel kanı ise, cinleri gözle gördüğümüzü sanırız ama onlar  beyinsel olarak yansırlar.
olurmu deriz gözümüzün önünde duruyor, halbuki beynimizde o suretini oluşturmuş, bizimle iletişime geçmeye çalışıyor

#6 striker

striker

Advanced Member

• PipPipPip
  • 549 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 28 Ocak 2013 - 01:35 ÖS

bakın ben size kendi deneyimlerimden birkaçından bahsedeyim.

aha önce hiç bu işlerle uğraşmazdım, lakin çevremde başka inançlara sahip kişilerin,
yaptıklarına istemeden şahit olunca,
aklımı kurcaladı ve bende sadece merakımdan dolayı çağırma ritüellerini gerçekleştirdim.

ritüeller kimyasal deneyler gibidir, bütün eylemler gerektiğince yapıırsa anında sonuç alınır,
materyalleri gerektiğinden fazla ve yanlış kullanırsak,
daha büyük sorunlara neden oluyor.

kısaca cinler bizim dünyamızda ama farklı bir boyutta bizimle yaşarlar.
bunların  geçişleri ve insanların geçişleri yasaktır.

diyeceksin ki, madem yasak sen neden çağırdın , merak öyle bir duygudur ki, insanı herşeye sürükler.

ben de daveti gerçekleştirdiğimin 3. günü, son ritüelde ,
bir hayavn mahluk olarak geldi,
tenini hissettim, iğrenç ve tiksindiriciydi,

ben değişik bir şekilde baska türlü hayali bir bilim kurgu filmlerindeki gibi birşeyin gelecğeini beklerken.
bir hayvanın gelmesi, bana bu konud aonların insanlarla nasıl zıt kutup lu bir düşünce yada,
bizim için korku verici yada tiksindirici ögeleri kullandığını anlamamı sağladı.

daha farklı davetleri denerken.
insanların en değişik ve çirkin şekillerine bürünüp, gelenler oldu.

bu deneyimelrden 3 tanesini 1 hayvan 2 insan olanlarını direk gördüm.

bu işin uzmanları ise, gelenlerin sadece görüntü olarak beyne yansıdığını , lakin benim onları normal şekillerinde,
görecek enerjiye sahip olmadığımı söylediler.

daveti yaptıktan sonraki günler,
negatif enerjiyi heryerde hissediyordum.
artık benim olduğum yerde kaç tane varlık vardı bilmiyordum.

#7 kozmopolit

kozmopolit

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 2.068 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 28 Ocak 2013 - 07:36 ÖS

Evrende var olan herhangi bir enerji türü diğer madde ve enerji türleriyle etkileşim içindedir. Yani kendilerini fiziksel olarak belli ederler , tespit edilebilir ve ölçülebilirler. Evrendeki diğer madde ve enerjilerden kopuk kendi başına bir enerji veya madde türü yoktur. İnsan duyusu ile direk olarak tespit edilemeyen enerjiler bile başka bir maddeye veya enerjiye etki ettikleri için dolaylı yoldan tespit edilebilirler ve özellikleri hakkında bilgi verebilirler.

Bu durum cinler, periler veya şeytanlar için söz konusu değildir. Onların etki ettiği herhangi bir madde veya enerji yoktur. Onlar pratik olarak doğada yer almadıkları gibi evrenin içinde böyle yaratıkların olması ihtimal dışıdır. Enerjiden oluşan zeki veya zeki olmayan bir varlık teorik olarak düşünülebilirse de bu varlık herhangi bir şekilde kendi varlığı ile evrendeki başka maddelere veya enerjilere etki etmiyorsa, kendini belli edemiyorsa fizik için böyle bir varlık yoktur.

Eğer var olduğu düşünülen cinler veya diğer ruhani varlıklar madde üzerinde belli bir değişikliğe yol açabilseydi, veya onları herhangi bir şekilde etkileyebilseydi, enerjileri tespit edilebilseydi onların varlığına kanaat getirebilirdik.

Çeşitli dinlerde ve kabile inançlarında bu tür inançlar vardır. Onlar da farklı bizim bilmediğimiz ruhani varlıklara inanırlar. Bunların hepsine mitoloji veya batıl inanç adını veriyoruz. Kişilerin rüyalarında gördükleri şeyler veya onların hallüsinasyonları gördükleri şeylerin gerçekten de reel olarak evrende var oldukları anlamına gelmez. Soyut ve somut arasındaki ilişki birisinin sadece hayal edilebilir olabilmesi, diğerinin ise tespit edilebilir olması.

#8 striker

striker

Advanced Member

• PipPipPip
  • 549 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 28 Ocak 2013 - 09:05 ÖS

tşk ler sayın kozmopolit,
tespitiniz doğru, bunlar enerjiyle etkileşim içerisindeler.
boyutlarımız bu yüzden farklı,
mesela bir cin senin yanında olsa, o senin enerjini emecek.
fiziki bir bedeni olmayan bu varlık bir nevi enerji ile beslenir.
lakin henüz bilimin tespit edememesi, yok olduğu anlamına gelmez.
teknoloji geliştikçe bu farklı enerjilerin varlığı kabul görebilir değilmi.

mesela bugun yok dediğimiz yarın ispat edilebilir.
bilim hergün kendini geliştiriyor.

#9 kozmopolit

kozmopolit

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 2.068 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 28 Ocak 2013 - 09:14 ÖS

Mesajı görstriker, on 28 Ocak 2013 - 09:05 ÖS, said:

bunlar enerjiyle etkileşim içerisindeler.
boyutlarımız bu yüzden farklı,
mesela bir cin senin yanında olsa, o senin enerjini emecek.
fiziki bir bedeni olmayan bu varlık bir nevi enerji ile beslenir.

Eğer bir cin veya başka bir varlık insandaki enerjiyi zaten emebilseydi fiziksel olarak kanıt sunmuş olurdu. Eğer insandaki enerji miktarı tespit edilip bu enerjiden azalma veya artma olursa, bu enerjinin akış yönü tespit edilir ve gittiği kaynak (bu durumda cin) bulunabilirdi.

Ama bu söylenenlerden hiç biri cinler için geçerli değildir. Örneğin bir hallüsinasyon veya bir rüya psikolojiyi olumlu veya olumsuz etkileyebilir. Ama bu o insanın reel enerji kazandığı veya kaybettiği anlamına gelmez. Emosyonların pozitif veya negatif algılanması enerji kaybı veya kazanımı değildir.

#10 striker

striker

Advanced Member

• PipPipPip
  • 549 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 29 Ocak 2013 - 12:18 ÖÖ

kozmopolit,
şöyle bir durumu düşünseniz,
her zamanki rutin hayatınız devam ediyor, ve hiçbir çevre etkisi olmadan yaşarken,
bir davet denediniz,
bundan sonra beyinsel olarak görüntü gördünüz,
o günden sonra halisülasyon tarzı lakin yorucu bir etki ile anlam veremediğiniz durumlarla karşılasmaya basladınız.
aşırı bir yorgunluk hissetmeye basladınız,

eğer alkol , sigara gibi vucudunuza zarar veren maddeler kullanıyorsanız,
o günden sonra normalin 2 katı almaya bazı zamanalr daha cok tüketmeye baslıyorsunuz,
hiç istemediğiniz halde alıyorsunuz bir nevi alıskanlık gibi,

bu durumlar sizin hayatınızda ne gibi bir tespite neden olur.
sürekl iyorgunluk, gece uyuyamama, uykunuz olduğu halde yatakta kıvrınmak,
aşırı yorgunluk, halsizlik , bu pskolojik olarak bir travma gibi, durumlara ne anlam verirdiniz.

oysaki o güne kadar hayatınız gayet akışında ve yolunda giderken o güdnen sonra böyle zıt yönde muthiş bir eksi yönde değişim.

sizce bir etken mi yoksa geçici süren bir hastalık olarakmı görürdünüz.
tşk ediyorum

#11 kozmopolit

kozmopolit

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 2.068 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 29 Ocak 2013 - 01:02 ÖÖ

Gördüğümüz veya 5 duyumuzdan bir ya da bir kaçıyla birden algıladığımız bir şeyin bir varsanı (yani halüsinasyon) olup olmadığını nasıl anlarız?

Genelde varsanı algılayan kişiler halüsinasyon gördüklerini algılayamaz, gördükleri, işittikleri ve hissettiklerine bütünüyle inanırlar ve belirli bir psikolojik veya fiziksel durumla arasında bağlantı kuramazlar. Yani varsanı gören kişi için bunun bir varsanı olduğu fark edilemez. Bunun yanında aşırı fiziksel ve ruhsal yorgunluk hissedebilirler ama aynı zamanda yüksek düzeyde entellektüel emek isteyen işleri de her zamanki gibi normal şekilde yerine getirebilirler. Varsanı yaşayan insanlar davranışları sebebiyle suçlanamaz. Bu yüzden yakın çevremizde veya ailemizde varsanı gören ve bunu gerçeklik olarak algılayan kişiler varsa onlarla dikkatli şekilde konuşmamız ve uzman yardımı almaları için ikna etmemiz gerekir.

#12 striker

striker

Advanced Member

• PipPipPip
  • 549 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 29 Ocak 2013 - 01:15 ÖÖ

zaten bu varlıklar konusu o kadar derin ve dikkat edilmesi gereken bir konu ki,
işin erbabı olmayanların canı fena yanıyor.

insan vucudunun birçok çeşitli enerji sistemleri var,
lakin biz bunları kullanmayı öğrenemediğimiz içi,n körelmişler.

güzel yazmıssınız  , halisulasyondan ayırt edilemez,

bakın ben astral seyehat gerçekleştiriyorum, istem dışı oluyor,
boyut denen olayları yaşarken yada astral alemde,  dokunamıyorsun hissedemiyorsun,
tad alma koku alma gibi hiçbirşey olmuyor,
lakin olaylara tamamen hakim olan ben oluyorum.
istediğimi yapabilirim,
ister amerikaya ister japonyaya giderim.

birde buna benzer lucid rüyalar var,
burada ise kendini geliştirenler hariç,
oto sistemle görenler,
girdikleri ortamı seçemiyorlar, örneğin denizkıyısında kendisini buluyor,
yanında muz ağğaçları, suya giriyor ve yüzmek istiyor , yüzünce suyu sanki gerçekmiş gibi hissediyorsun.
muz ağacına tırmanırken ağacın kabuğunun eline değmesini,
kopardığın muzu yerken gerçekten muz tadını alıyorsun.
yanlız bu deniz kıyısından öteye gidemiyorsun.

astral seyehatte kontrol sende, lucid rüyada kontrol bizde ama ortam kontrolü bizde değil.

varlıklar konusuda buna benziyor, çeşitli şekilde, karşılaşabiliyoruz.
birilerini sadece beynimizle görüyoruz , gözümüzle gördüğümüzü sanıyoruz,
diğerlerini hissediyoruz ama göremiyoruz.

bir nevi içinin karıncalanması gibi,
aslında beyin algılıyor, lakin görünmeyene inanmıyor.

bu varlıkların binlerce çeşidi olduğu sanılıyor,
öyleki, hala ne olduğu belli olmayan varlıklar ve bunların ne özellikleri olduğunu anlamaya calısan insnlar var.
biz en cok iletişime geçilen, en kolay ve zararsız olanları bizle beraber farklı bir boyutta olan cinleri algılayamıyoruz

0 kişi bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretci, 0 gizli üye