Jump to content

ATATÜRK'e hediye edilen seccade...

• Please log in to reply
85 replies to this topic

#1 BendeYar

BendeYar

Advanced Member

• Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 1.215 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 06 Şubat 2013 - 11:36 ÖS

1929 yılında, bir Hint mihracesi, Atatürk’le görüşmek ister ve randevu için Cumhurbaşkanlığı’na müracaat eder. Bu isteği kabul edilen mihrace, görüşmeden sonra Atatürk’e Hint işi ipek bir seccade hediye eder. Bu armağan, Atatürk’ün İstanbul’a geldiğinde sıklıkla ikamet ettiği Pera Palas’taki 101 numaralı odaya gönderilir.

Yollanan resim

Atatürk’e 1929 yılında, ölümünden 9 yıl önce hediye edilen seccade ve üzerindeki saatin ayrıntılı görünüşü.

Yollanan resim

Görüldüğü üzere, Seccadedeki 20 santimetre çapındaki saat motifi Atatürk’ün resmi olarak ölümünün gerçekleştiği zamanı (09:07) göstermektedir. Seccadede yanyana sıralanmış on kasımpatı çiçeği ise muhtemelen Kasım ayını göstermektedir. Hepsi birden 10 Kasım, saat 09:07.

Kasımpatının bir çok anlamı vardır: adı üzerindedir, sonbahar-kış aylarında çıkar ve Kasım ayında çiçekleri patlar. Adını bundan alır. Bazıları ona cenaze çiçeği de der. Hüzün-yalnızlık ve gözyaşını ima eder, Bu bitkiyi iyi çiçek açtırmak için Mayıs ayında budama yapmak gerekir (19 Mayıs, Atatürk’ün Samsun’a çıkış ve Kurtuluş hareketinin başlangıcı). Avrupa Fransa, Polanya ve Japonya'da, krizantemler ölümü sembolize etmekte ve bu nedenle sadece cenaze törenlerinde ve mezarlara koymak için kullanılmakta.

Ölümünden yıllar önce Atatürk’e böyle bir seccade hediye edilmiş ve üzerindeki sembollerde rastlantısal mı yapılmıştır? Muhtemelen seccadeyi dokuyan kişide bir durugörü yeteneği vardı ve halıya bu görülerini tarih olarak işaretlemişti.

Çamur atma, hedefini şaşırır, kirli ellerinle kalırsın...

#2 atılan2

atılan2

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 7.970 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 12:06 ÖÖ

Durugörüde ne oli.
Devam Edecek....

#3 Bağbozan

Bağbozan

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 1.764 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 12:22 ÖÖ

Kasımpatı hakkındaki yalan yanlış bilgileri düzelteyim :)

Mesajı görmüreh, on 06 Şubat 2013 - 11:36 ÖS, said:

Kasımpatının bir çok anlamı vardır: adı üzerindedir, sonbahar-kış aylarında çıkar ve Kasım ayında çiçekleri patlar. Adını bundan alır. Bazıları ona cenaze çiçeği de der. Hüzün-yalnızlık ve gözyaşını ima eder, Bu bitkiyi iyi çiçek açtırmak için Mayıs ayında budama yapmak gerekir (19 Mayıs, Atatürk’ün Samsun’a çıkış ve Kurtuluş hareketinin başlangıcı). Avrupa Fransa, Polanya ve Japonya'da, krizantemler ölümü sembolize etmekte ve bu nedenle sadece cenaze törenlerinde ve mezarlara koymak için kullanılmakta.

Kasımpatı hakkındaki yalan yanlış bilgileri düzelteyim :)diğerlerini tarihçiler halletsin.
İlkbaharda yeşerip dallanır, tümyaz çalı gibi sadece yeşil kalır kasım ayında çiçeğini açar, iyi çiçek açtırmak için budanmaz, zaten büyüyen dallar dibe kadar kurur seneye yeşermez tekrar, mecburen kuru dalları kesersin.

#4 BendeYar

BendeYar

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.215 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 12:26 ÖÖ

sayın arkadaşlar, bu paylaşımı yapmamdaki neden şu,
sizlerin inancına ters gelebilir ama, benim inancımda büyü vardır, büyü gücü kullanan ülkelerde olmuştur. mesela böyle objeler üzerinden yapılan karabüyüler wooodooo büyüleri mevcuttur. bu hediyeyi yollayan hintli mihrace, ozamanlar hindistan ingiltere kontrolündeydi, bu mihrace kara büyü ile, atatürke, bu karabüyüyü yaptı, adam günden güne eridi bitti, hiçbir insan atatürke suikast yapacak yüreğe sahip olmadığı için, tek yol büyü gücü onuda bu şekilde kullandılar.
bu teorim şundan dolayıdır, hiçbir lider, atatürk gibi savunmasız gezmezdi, adam koruma almazdı,  kendine çok güvenen süper zeki bir insan.
bu adam nasıl yıkılacak ,  büyü gücüyle...

büyüye inanmayanlar için saçma gelecek ama, ben bu hediyenin boş yere yolladığını hiç sanmıyorum.

#5 xseddx

xseddx

Advanced Member

• Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 4.920 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 12:35 ÖÖ

Atatürk'ün neden öldüğü belli.Neden altında bir gizem arıyorsun ki?
12:104 Göklerde ve yerde nice deliller var ki yanından dikkatsizce geçerler.
41:53   Varlığımızın delillerini,ufuklarda ve kendi nefislerinde onlara göstereceğiz ki, o Kur’an’ın gerçek olduğu onlara iyice belli olsun. Rabbinin, her şeye şâhit olması yetmez mi?  :)

#6 KHF-232

KHF-232

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.651 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 12:42 ÖÖ

Mesajı görmüreh, on 07 Şubat 2013 - 12:26 ÖÖ, said:

sizlerin inancına ters gelebilir ama, benim inancımda büyü vardır, büyü gücü kullanan ülkelerde olmuştur. mesela böyle objeler üzerinden yapılan karabüyüler wooodooo büyüleri mevcuttur. bu hediyeyi yollayan hintli mihrace, ozamanlar hindistan ingiltere kontrolündeydi, bu mihrace kara büyü ile, atatürke, bu karabüyüyü yaptı, adam günden güne eridi bitti, hiçbir insan atatürke suikast yapacak yüreğe sahip olmadığı için, tek yol büyü gücü onuda bu şekilde kullandılar.
bu teorim şundan dolayıdır, hiçbir lider, atatürk gibi savunmasız gezmezdi, adam koruma almazdı,  kendine çok güvenen süper zeki bir insan.

büyüye inanmayanlar için saçma gelecek ama, ben bu hediyenin boş yere yolladığını hiç sanmıyorum.

Senin kara büyücü olduğun konusunda bana bilgi geldi.

Artı olarak bu siteye lanet bulaştıracağın da. (Özellikle eklediğin ve ekleyeceğin fotoğraflarla)

Fotoğraflarla yapılan büyü tekniğini bilirim. Benim hayatım senin gibi büyücülerle savaşmakla geçti.

Ayrıca şeytanlarla da iletişime geçiyormuşsun.

Allah'ın laneti senin gibi büyücülerin, kovulmuş ve soyunun üzerine olsun.

Bu mesaji duzenleyen KHF-232: 07 Şubat 2013 - 12:45 ÖÖ

http://kurtaricisizsiniz.blogspot.com  Sola tıklayabilirsiniz.

#7 BendeYar

BendeYar

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.215 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 12:46 ÖÖ

Mesajı görKHF-232, on 07 Şubat 2013 - 12:42 ÖÖ, said:

Senin kara büyücü olduğun konusunda bana bilgi geldi.

Artı olarak bu siteye lanet bulaştıracağın da. (Özellikle eklediğin ve ekleyeceğin fotoğraflarla)

Fotoğraflarla yapılan büyü tekniğini bilirim. Benim hayatım senin gibi büyücülerle savaşmakla geçti.

Ayrıca şeytanlarla da iletişime geçiyormuşsun.

Allah'ın laneti senin gibi büyücülerin, kovulmuş ve soyunun üzerine olsun.

seni bana paraylamı verdiler, nebiçim adamsın arkadaş, git bir doktora görün ciddi söylüyorum,

#8 KHF-232

KHF-232

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.651 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 12:48 ÖÖ

Mesajı görmüreh, on 07 Şubat 2013 - 12:26 ÖÖ, said:

Mesajı görmüreh, on 07 Şubat 2013 - 12:46 ÖÖ, said:

seni bana paraylamı verdiler, nebiçim adamsın arkadaş, git bir doktora görün ciddi söylüyorum,

Hem büyücüsün; icraatları yukarıda anlatıyorsun hem de bana bir doktora görün diyorsun. Ne paradoks ama !

#9 -inmanah-

-inmanah-

Advanced Member

• PipPipPip
  • 8.300 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 12:51 ÖÖ

Mesajı görKHF-232, on 07 Şubat 2013 - 12:48 ÖÖ, said:

Hem büyücüsün; icraatları yukarıda anlatıyorsun hem de bana bir doktora görün diyorsun. Ne paradoks ama !
E sende az uğraşmamışın bu işlerle, ikide bir cin diyip duruyorsun, al birini vur öbürüne..

Bu mesaji duzenleyen -inmanah-: 07 Şubat 2013 - 12:51 ÖÖ

Yollanan resim

#10 BendeYar

BendeYar

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.215 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 12:56 ÖÖ

burası ateist forum, sadece ateistler mi gelebilir khf, sen nicklere takılıp kalmıssın, bu nick nedne bu kadar rahatsız etti seni bilmiyorum ama, cahilliğini kapatsın diye sana yazayım , bilgilen biraz.

Pazartesi günü, Abdullah el-Hiyem ibni Ehlim Mürre'dir (Müreh). Tacı vardır. Çadırı yündendir ve yardımcılarının giyimi beyazdır. Müslüman olup adını Yusuf olarak değiştirmiştir. Mekanı Mardin'in Musaybin ilçesi olup oranın sakini ve kralıdır. 150 cm boyunda olup elleri, olduğundan daha uzun bir görüntüye sahiptir. İki hizmetkârı da kendisine benzer. Şimşek hızına sahiptir. Bu cin, Hz. Muhammed'in elleri arasında bu dini kabul eden cin padişahıdır.

#11 BrainDamage

BrainDamage

Advanced Member

• Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 1.766 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 12:56 ÖÖ

Khf bizi aydınlatırsan sevinirim . Bu arkadaş ne yapmak istiyor ?
Güle güle dostlar... Forum düzeldiği zaman geri geleceğim.

#12 KHF-232

KHF-232

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.651 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 12:59 ÖÖ

Mesajı gör-inmanah-, on 07 Şubat 2013 - 12:51 ÖÖ, said:

E sende az uğraşmamışın bu işlerle, ikide bir cin diyip duruyorsun, al birini vur öbürüne..

Kötülerle savaşmak için; kötülerin yöntemini bilmelisin.

Ben iyilerin tarafındayım. Allah'ın askeriyim Allah'ın izniyle.

İşim; bunun gibi büyücülerle, şeytanlarla savaşmak Allah'ın izniyle. Onun da bir büyücü olduğunu biliyorum ve çok tehlikeli biri.

Özellikle bu veya başka başlıklara yapıştıracağı fotoğraflar çok önemli. En iyisi fotoğraf yapıştırmaması.

Fotoğraflarla yapılan büyü tekniğini bilirim. O fotoğrafın içine senin bilinç üstünle anlayamayacağın semboller yerleştirirler.

Senin bilinç altın onu algılar ve beyninde işlenmeye başlar. Devamı var ama; konu çok ağır gelir sana. En iyisi burada noktalamak.

Bilgi edinmek istiyorsan şu bağlantıyı tıkla:

http://kurtaricisizs...nati-nedir.html

#13 KHF-232

KHF-232

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.651 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 01:03 ÖÖ

Mesajı görmüreh, on 07 Şubat 2013 - 12:56 ÖÖ, said:

burası ateist forum, sadece ateistler mi gelebilir khf, sen nicklere takılıp kalmıssın, bu nick nedne bu kadar rahatsız etti seni bilmiyorum ama, cahilliğini kapatsın diye sana yazayım , bilgilen biraz.

Pazartesi günü, Abdullah el-Hiyem ibni Ehlim Mürre'dir (Müreh). Tacı vardır. Çadırı yündendir ve yardımcılarının giyimi beyazdır. Müslüman olup adını Yusuf olarak değiştirmiştir. Mekanı Mardin'in Musaybin ilçesi olup oranın sakini ve kralıdır. 150 cm boyunda olup elleri, olduğundan daha uzun bir görüntüye sahiptir. İki hizmetkârı da kendisine benzer. Şimşek hızına sahiptir. Bu cin, Hz. Muhammed'in elleri arasında bu dini kabul eden cin padişahıdır.

O bahsettiğin varlık kovulmuşun soyundan. Senin gibi büyücüler onu ilah edinmiş. Çok tehlikeli adamsın.

Ahirette çok ağır bir biçimde cezalandırılacaksın. Allah izin verirse ahirette yakana yapışacağım ve sana şunu soracağım: KHF-232'yi hatırladın mı?

#14 -inmanah-

-inmanah-

Advanced Member

• PipPipPip
  • 8.300 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 01:06 ÖÖ

Birisi çok komikti ordaki resimlerden :)  Peki karınca yıllaaaar evvel bizim tavan küflenmişti ve birgün o küfleri izledim bu suliminal mesaj denilen olaylarda yoktu daha, neyse, bakarken neler neler vardı neler neler gördüm o küflerin içinde anlatamam, ee bu sübliminal mesaj mıydı? Eğer öyle ise kim yapmıştır sence?

Yollanan resim

#15 BendeYar

BendeYar

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.215 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 01:07 ÖÖ

Mesajı görKHF-232, on 07 Şubat 2013 - 01:03 ÖÖ, said:

O bahsettiğin varlık kovulmuşun soyundan. Senin gibi büyücüler onu ilah edinmiş. Çok tehlikeli adamsın.

Ahirette çok ağır bir biçimde cezalandırılacaksın. Allah izin verirse ahirette yakana yapışacağım ve sana şunu soracağım: KHF-232'yi hatırladın mı?

sana açıklamasını ve senin şeytan diye adlandırdığın kişinin müslüman bir cin olduğunu söylüyorum, sen hala kalkmış bu varlığa şeytan diyorsun, khf biraz cin leri bilseydin,
emrinde sayısız ordu bulunan bu cin padişahına böyle küfürler etmezdin.

bir nickten yola çıkıp ilah edinmişsin diyecek cüreti nereden buluyorsun sen.
ben allaha ve resulune iman etmişim,
bu cin padişahı da iman etmiş,

#16 -inmanah-

-inmanah-

Advanced Member

• PipPipPip
  • 8.300 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 01:09 ÖÖ

Başlık zıvanadan çıktı, körler sağırlar bir birini ağırlar :D

Yollanan resim

#17 KHF-232

KHF-232

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.651 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 01:12 ÖÖ

Mesajı görmüreh, on 07 Şubat 2013 - 01:07 ÖÖ, said:

sana açıklamasını ve senin şeytan diye adlandırdığın kişinin müslüman bir cin olduğunu söylüyorum, sen hala kalkmış bu varlığa şeytan diyorsun, khf biraz cin leri bilseydin,
emrinde sayısız ordu bulunan bu cin padişahına böyle küfürler etmezdin.

bir nickten yola çıkıp ilah edinmişsin diyecek cüreti nereden buluyorsun sen.
ben allaha ve resulune iman etmişim,
bu cin padişahı da iman etmiş,

Şeytanları da padişahlarını da ilah edinen senin gibilerin hepsi cehenneme gidecek.

Zavallı insanlara yaptığınız büyüler; mahfettiğiniz hayatların karşılığını inim inim inleyerek çekeceksiniz.

Senin gibi çok büyücü ve şeytanla savaştım ben. Allah'ın izniyle de savaşacağım. Allah'ın ordusunun bir neferiyim ve öyle de kalacağım Biiznillah !

#18 BendeYar

BendeYar

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.215 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 01:12 ÖÖ

arkadaş ya, nerden nereye geldik, ne biçim insanlar var,
ben atatürke yapılan ve birçok kişininde böyle düşündüğü bir konuyu açtım, adama büyü yapıldığını söylüyorum,
kalkmış bana sen şeytansın diyor,
nickin şeytan nicki,
bu nasıl bir kör cehalet anlamadım ki.

#19 BendeYar

BendeYar

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.215 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 01:15 ÖÖ

hala ilah edinen diyor ya, bu nasıl bir insan,
sen müreh kim önce onu öğren, sonra böyle iftira at, müreh senin gibilerle uğraşmaz ama, onun yardımcıları senin küfürlerini başına geçirir inşallah.
bu gece kendine dikkat et khf, ettiğin küfürler, mürehe ulaşmıştır hiç merak etme,

yanına o gelmez çünkü kişiliksiz insanlarla uğraşmaz ama gönderecekleri varlıklar tam senin ayarında olacak emin ol.
bu gece ettiğin küfürler ve hakaretlerin bedelini ödeyeceksin. sana yemin ediyorum.

#20 Electra

Electra

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 671 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 07 Şubat 2013 - 01:19 ÖÖ

Vah yaa!

Büyü de büyü. Biraz büyüyün artık yahu. Bir büyü deliliği sardı forumu son zamanlarda.

KHF hele sen iyicene delirdin anacım. Haber almış efendim de,fotoğrafla büyü yapacakmış net üzerinden diğer büyücü arkadaş.

Dünyam değişti sayenizde resmen. Nerede olduğumu şaşırdım.

Laf aramızda gülmekten ölücem birazdan. :lol:

0 kişi bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretci, 0 gizli üye