Jump to content

* - - - - 1 votes

islamda, kizlar icin seks yasi ve ayse

• Please log in to reply
321 replies to this topic

#241 Bersann

Bersann

Advanced Member

• Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 1.892 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 20 Mayıs 2013 - 05:29 ÖS

Mesajı görxseddx, on 19 Mayıs 2013 - 01:53 ÖS, said:

Bir kitaba gösterilebilecek en büyük saygı onu okumaktır.

ne çelişkili bir cümle, bu forumdaki birçok ateist Kuranı okumuşlar, en büyük saygıyı göstermiş oluyorlar senin mantığına göre...

Bu mesaji duzenleyen Bersann: 20 Mayıs 2013 - 05:30 ÖS

Zaten ben hep gitmişimdir; kimilerinin hoşuna, kimilerinin zoruna...

#242 xseddx

xseddx

Advanced Member

• Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 4.920 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 20 Mayıs 2013 - 05:41 ÖS

Mesajı görBersann, on 20 Mayıs 2013 - 05:29 ÖS, said:

ne çelişkili bir cümle, bu forumdaki birçok ateist Kuranı okumuşlar, en büyük saygıyı göstermiş oluyorlar senin mantığına göre...

Allah müşriklerin ve zalimlerin mesajı anlamayacağını söylüyor.
Kitap okumak içindir öpmek falan için değil.Saygı okumakla olur. (bkz.Alak 1.ayet)
12:104 Göklerde ve yerde nice deliller var ki yanından dikkatsizce geçerler.
41:53   Varlığımızın delillerini,ufuklarda ve kendi nefislerinde onlara göstereceğiz ki, o Kur’an’ın gerçek olduğu onlara iyice belli olsun. Rabbinin, her şeye şâhit olması yetmez mi?  :)

#243 Bersann

Bersann

Advanced Member

• PipPipPip
  • 1.892 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 20 Mayıs 2013 - 05:44 ÖS

Mesajı görxseddx, on 20 Mayıs 2013 - 05:41 ÖS, said:

Allah müşriklerin ve zalimlerin mesajı anlamayacağını söylüyor.
Kitap okumak içindir öpmek falan için değil.Saygı okumakla olur. (bkz.Alak 1.ayet)

aksini söylemiyoruz, fakat illa bir yerlerden muhafliflik yapmak için kendi tarzını belirtiyorsun, arkadaş kısaca diyorum ki, Kurana saygılı olmak lazım, eline aldığın kitap bir şairin kitabı bir edebiyatcının kitabı değil, o Kelamullahtır. eline aldığın zaman necasetten temizlenip okumak suç değildir saygıdır Allaha sunulan hürmettir.
Zaten ben hep gitmişimdir; kimilerinin hoşuna, kimilerinin zoruna...

#244 xseddx

xseddx

Advanced Member

• PipPipPip
  • 4.920 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 20 Mayıs 2013 - 05:46 ÖS

Mesajı görBersann, on 20 Mayıs 2013 - 05:44 ÖS, said:

aksini söylemiyoruz, fakat illa bir yerlerden muhafliflik yapmak için kendi tarzını belirtiyorsun, arkadaş kısaca diyorum ki, Kurana saygılı olmak lazım, eline aldığın kitap bir şairin kitabı bir edebiyatcının kitabı değil, o Kelamullahtır. eline aldığın zaman necasetten temizlenip okumak suç değildir saygıdır Allaha sunulan hürmettir.

Tabi olabilir.Allah mescidlere en güzel kıyafetleri giymemizi istiyor.Kur'an'a da cenabbet iken dokunmamak daha uygun olabilir.
12:104 Göklerde ve yerde nice deliller var ki yanından dikkatsizce geçerler.
41:53   Varlığımızın delillerini,ufuklarda ve kendi nefislerinde onlara göstereceğiz ki, o Kur’an’ın gerçek olduğu onlara iyice belli olsun. Rabbinin, her şeye şâhit olması yetmez mi?  :)

#245 e-teist

e-teist

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 1.432 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 20 Mayıs 2013 - 09:18 ÖS

Mesajı göratılan2, on 20 Mayıs 2013 - 03:48 ÖS, said:

sayın e teist,
kuran olmasaydı islam olurmuydu,
Bu soruya vereceğiniz cevap size ana kaynağı gösterecektir .Ana kaynak üzerinde anlaşır, anlaşmaz konu tüm yönleri ile irdelenecektir.
Hepsinin ana kaynak olması imkansız, size evrim dili ile anlatayım ilk canlı hücre nedir, kuranmı, hadismi uygulamalar mı.

Dostum  yanlış  soru  yanlış  cevap  getirir. Kuran  olduğu   için  islam  yok,  islam  diye bir  din  icad  edildiği için  kuran  oldu. ;) Hadislerinin  ve  kuranın durumu  eşittir. Ne  çıkışlarında  nede  yazılmalarında  kutsallık  kabul  etmenizden öte  (biri  tam  put, diğeri  yarım  yamalak)  bir  farkı  yok,  ispat  istesem  sizin mantığınızla  onada  kanıt  sunamazsınız.

Şimdi  kısa  cevap  ancak  evet  hayırın  yeterli  olduğu  soruların  cevaplarında  olur. Örnekliyelim ;Kulmusunuz?  Evet.Bu  cevap  yeter  size.  kulmusun? hayır . dersem öyle  yetmez  size, ardına gelecek  sorularıda  biliyoruz,uzun  uzun  anlatmak  gerekki, ancak  algılıyorsunuz.

Neyse gelelim  ana  kaynağa,  bu  konunun ana  kaynağı  hadislerdir,  kuran  ikinci  planda  kalır.Siz  inancınıza  göre  ana kaynak  tartışmasına  çevirmeye çalışsanızda,  konunun  çıkış  noktası  hadisler  ve dolayısı  ilede  anakaynak,  ilk  öncelik  bu  sorulara  neden  olan  ayşe  ve  9  yaş  vakasının  nedeni olan  kaynaktır. Kuran  ancak bu  konuya yardımcı kaynak  olur.

Sizin  özel  reddiniz  veya  kabulünüz  kaynak  konusunda  kuranı  öne  getirmez. Ancak  destekleyici  veya çürütücü referans  olarak  başvurulabilir. Konu  açık, şimdi  olan  bilgilerde  ortada. Sonuç  muhammed  ayşeyle  9 yaşında  gerdeğe girmiş.

Şimdi  ayşeyle  muhammedin  evlendiğini  nerden  biliyoruz?Muhammede  kaç yaşında  vahiy  geldi? Kaç  yılında, hicret,  nasıl  öldü,  nerde  öldü, muhammedin  tüm  eşleri  hakkında  ve  diğer  osman,  ömer  ebu  bekir  ali  vesaire hakkında bilgiyi  nerden  biliyoruz.Kuranda  yoklar. Hadi  bakalım,  buyrun  cenaze  namazına.Demekki  öyle  kişilerde  yok.Ana kaynak  bu  tür  bilgilerde  metnin  kendisi ve  benzeri   hadislerdir. Hadisler üzerinden  tartışmanın  sonucu  linkte  mevcut.

http://www.mehmetazi...ldiriler/c2.pdf

Sonuç,  ayşenin  yaşı  9. Kurana  bakıyoruz,  sübyancılığı  destekleyici  iki  adet ayet var, Talak  4,  nebe  33. Babalarının  karılarına  yasak,  evlatlığının  karısını  alabilme gibi  cahiliye  dedikleri  dönemin  adetlerine  yasak  getirmiş,  veya  serbest  kılmış  kitapta,  bu  konuda  yasak   göremiyoruz.Yine  muhammedin  kızları ve  torunlarını evlendirme  yaşı  aynen  bu  sava uygun. Geçmişten  günümüze  uygulamalara  bakıyoruz,  tonla  örnek  var,  hatta bir yaşında  evlenilir  bile  diyen  var.

Neyse  atılanım, sen  boş  yere  hedef  şaşıtma operasyonları yapacağına   otur şu  linki  oku,  yada  hadislerle kuranı  kaldır  at  çöpe. İkiside  aynı  kefede. Senin  kutsallık  sıralaman  değil  konumuz. Konu  belli. Sonuç  net,

İslamda  kızların sex  yaşı  muhammed-ayşe   örneğindeki  gibi  9  cıvarıdır. Bunuda kuranla  karşılaştırdığımızda  nebe  33  te  "göğüsleri  yeni  tomurcuklanmış  huri " vaad  eden  tanrı  anlayışıyla  ve  talak  4  "henüz  adet  görmemiş  kadınlarınız"  bölümüyle  destekleyip, muhammedin  kendi  kızlarını  evlendirmesi  ve  geçmişten günümüze   bu  uygulamanın  islam  aleminde  yaygın  uygulanmasıyla  görmüş  oluyoruz.

Sevgi  saygımla...

Bu mesaji duzenleyen e-teist: 20 Mayıs 2013 - 09:23 ÖS

İndim  dereye  daş  bulamadım. Daş  diye  bir   şey  olmadığından  olabilir mi?

#246 atılan2

atılan2

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 7.970 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Mayıs 2013 - 01:31 ÖS

sayın e teist sizin uzun süredir forumdan ayrı kaldığınız için enerji patlaması yaşadığınıza inanıyorum, kısa ve öz yazabilecek kadar sakinleştiğinizde yapıcı tartışmalar yapabileceğimizie inanıyorum.Bu boğmacı ateist tekniğini biran önce bırakacağınızı, kendinizi tatminden bir öteye gitmediğini, insanlık için yapacak şeylerin var olduğunu ve bu şekilde ortaya bir sonuç çıkmayacağını hatırlatmak isterim.
Devam Edecek....

#247 -inmanah-

-inmanah-

Advanced Member

• PipPipPip
  • 8.300 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Mayıs 2013 - 02:01 ÖS

Mesajı göratılan2, on 21 Mayıs 2013 - 01:31 ÖS, said:

sayın e teist sizin uzun süredir forumdan ayrı kaldığınız için enerji patlaması yaşadığınıza inanıyorum, kısa ve öz yazabilecek kadar sakinleştiğinizde yapıcı tartışmalar yapabileceğimizie inanıyorum.Bu boğmacı ateist tekniğini biran önce bırakacağınızı, kendinizi tatminden bir öteye gitmediğini, insanlık için yapacak şeylerin var olduğunu ve bu şekilde ortaya bir sonuç çıkmayacağını hatırlatmak isterim.
Ya sen manyak mısın nesin? Bu kadar mı zorladı e-teist seni? Herkes sen mi kocaa bir bilgiyi almak varken iki kelimelik cümlelerle anca cak cak ötsün? e-teist doğru bir yerde, sıkıştığına göre e-teisti manüpüle etmeye çalışıyorsun, yırt kendini. Azıcık mantık görünce her yerini korku sarıyor değil mi? Mazallah imandan giderim korkusu sarıyor değil mi sorgularsan? Sizde kişiliğinizi illa arabın pis töresine kul köle yapma arzusu var, bile bile, göre isteye, bağnazlığın diz boyu be..

Yollanan resim

#248 atılan2

atılan2

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 7.970 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Mayıs 2013 - 02:04 ÖS

Mesajı gör-inmanah-, on 21 Mayıs 2013 - 02:01 ÖS, said:

Ya sen manyak mısın nesin? Bu kadar mı zorladı e-teist seni? Herkes sen mi kocaa bir bilgiyi almak varken iki kelimelik cümlelerle anca cak cak ötsün? e-teist doğru bir yerde, sıkıştığına göre e-teisti manüpüle etmeye çalışıyorsun, yırt kendini. Azıcık mantık görünce her yerini korku sarıyor değil mi? Mazallah imandan giderim korkusu sarıyor değil mi sorgularsan? Sizde kişiliğinizi illa arabın pis töresine kul köle yapma arzusu var, bile bile, göre isteye, bağnazlığın diz boyu be..
Sayın üye kişisel hakaret etmeden cevap yazmanızı diler ,forum kuralları gereği şikayet butonunu kullandığımı belirtirim.
Devam Edecek....

#249 -inmanah-

-inmanah-

Advanced Member

• PipPipPip
  • 8.300 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Mayıs 2013 - 02:06 ÖS

Mesajı göratılan2, on 21 Mayıs 2013 - 02:04 ÖS, said:

Sayın üye kişisel hakaret etmeden cevap yazmanızı diler ,forum kuralları gereği şikayet butonunu kullandığımı belirtirim.
Kullan, umrumda değilsin..Yalan mı dediğim? Sorgulamaktan korkan korkak..

Yollanan resim

#250 atılan2

atılan2

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 7.970 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Mayıs 2013 - 02:08 ÖS

Mesajı gör-inmanah-, on 21 Mayıs 2013 - 02:06 ÖS, said:

Kullan, umrumda değilsin..Yalan mı dediğim? Sorgulamaktan korkan korkak..
sayın üye ,ben forum üyeliği ve insanlık görevimi yaptım gerisi beni ilgilendirmez.
Devam Edecek....

#251 -inmanah-

-inmanah-

Advanced Member

• PipPipPip
  • 8.300 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Mayıs 2013 - 02:12 ÖS

Mesajı göratılan2, on 21 Mayıs 2013 - 02:08 ÖS, said:

sayın üye ,ben forum üyeliği ve insanlık görevimi yaptım gerisi beni ilgilendirmez.
Forumun kuralını bilmeye gelince biliyorsun ama ordaki yazıların mantıklı olması ve karşındaki kişinin uslubunun düzgün olmasıyla beraber gelen durumla manüpüleyle onu yıldırmaya çalışıp yine islam borozanlığı yapmaya çalıştığını görmüyor muyum sanıyorsun? Bile bile kendine yalan söyleyensin..

Yollanan resim

#252 e-teist

e-teist

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 1.432 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Mayıs 2013 - 02:16 ÖS

Mesajı göratılan2, on 21 Mayıs 2013 - 01:31 ÖS, said:

Sizinde  bu  arada  içeriğin  uzun  kısalığına  değil  doğruluğuna  bakmanızı  vede  muhammedin  tatminini bu kadar kutsayıp  kafanıza takmamanızı  ve insanlık  için  insanlık  dışı  şeyleri savunmaktan vazgeçerek  daha yararlı  olabileceğinizi  ve  ortaya sonuç  çoktan  çıktığını  belirtmek  isterim. :)

Sevgi  saygımla...

#253 atılan2

atılan2

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 7.970 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Mayıs 2013 - 02:18 ÖS

Mesajı gör-inmanah-, on 21 Mayıs 2013 - 02:12 ÖS, said:

Forumun kuralını bilmeye gelince biliyorsun ama ordaki yazıların mantıklı olması ve karşındaki kişinin uslubunun düzgün olmasıyla beraber gelen durumla manüpüleyle onu yıldırmaya çalışıp yine islam borozanlığı yapmaya çalıştığını görmüyor muyum sanıyorsun? Bile bile kendine yalan söyleyensin..
Sayın üye forum kuralları açık ve nettir, ben ileti yazar fikir belirtirim düşünceleriniz sizin zihinsel ürününüzdür.Kişisel hakaret vari eğilimiziden dolayı şikayet ettiğimi, kişelere ve kişiliklerine yönelik yorum yapmamanızı rica ederim.Forum kurallarına uymak durumundayım.
Devam Edecek....

#254 -inmanah-

-inmanah-

Advanced Member

• PipPipPip
  • 8.300 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Mayıs 2013 - 02:24 ÖS

Mesajı göratılan2, on 21 Mayıs 2013 - 02:18 ÖS, said:

Sayın üye forum kuralları açık ve nettir, ben ileti yazar fikir belirtirim düşünceleriniz sizin zihinsel ürününüzdür.Kişisel hakaret vari eğilimiziden dolayı şikayet ettiğimi, kişelere ve kişiliklerine yönelik yorum yapmamanızı rica ederim.Forum kurallarına uymak durumundayım.
Uy sayın kibar ama vicdandan yoksun üyecik uy..

Yollanan resim

#255 e-teist

e-teist

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 1.432 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Mayıs 2013 - 02:28 ÖS

Mesajı gör-inmanah-, on 21 Mayıs 2013 - 02:01 ÖS, said:

Dostum  imnamah,  sizi  seven  dostlarınız olarak,  konuların  ve konulara  yazılan  mesajların  kişisel  olmadığını  ve  atılan  dostumun  konuyla  ilgilenmediğini  hepimizin  farkında olduğunu  bilmenizi  isterim. Dert  etmeyin,  polemik,  demogojik  yöntemler  veya kışkırtıcı  yöntemler,   kullanan  kişilerin  sorunudur.

Bilgi  iyidir,  doğru  kullanmayı  öğrenebilene  ne  mutlu. Fanatik  savunmacılık,  veya  çıkarına  göre  savunma  veya  saldırı  inançsal   bir özelliktir. Yani  kayıtsız  şartsız  elindekini  kaybetme  korkusu ile  refleks  şekline  dönüşen  bir  yöntem.Biraz  daha  sakin  ve  eğlenerek  yazarsanız inanın(ne  diyom  ben  yaf :) )  insanlar  savunmak  yerine arada  savunduğunu  veya sözlerimizi  tartıp farklı  pencerelerdende  bakılabildiği  gerçeğiyle  azda  olsa  düşünme  eylemini harekete  geçirici  rol  oynarsınız.

Biliyorum  yaşananları  gördükçe  insan bazen  deliriyor, insanlar  başına  gelene  dek  arkalarını  döner,  heleki  inançlar bu  yönden  süper  bölücüdür. Yinede  suçlu  sistemde  olduğu  kadar  sistemin  işleyişini  sağlayan  herkestedir. Dinleri  insanlar  icad  etti,  kurbanları  yine biziz(inançlı  inançsız). Ha  benim  suçum  ne  derseniz? Onlara inanmamak  veya  inanmak  noktasında  yatar  cevabı.Uzun konu,  anlamak  zor  olabilir  dostlar açısından kısa  keseyim. -_-

Sevgi  saygımla...

#256 atılan2

atılan2

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 7.970 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Mayıs 2013 - 02:32 ÖS

Mesajı göre-teist, on 21 Mayıs 2013 - 02:16 ÖS, said:

Sizinde  bu  arada  içeriğin  uzun  kısalığına  değil  doğruluğuna  bakmanızı  vede  muhammedin  tatminini bu kadar kutsayıp  kafanıza takmamanızı  ve insanlık  için  insanlık  dışı  şeyleri savunmaktan vazgeçerek  daha yararlı  olabileceğinizi  ve  ortaya sonuç  çoktan  çıktığını  belirtmek  isterim. :)

Sevgi  saygımla...
Sayın e teist çağrıma uyup kısa ve öz yazdığınız için teşekkür eder, benim için daha yapıcı olduğunu bildiririm.
Bu forumda her başlıkta her konu çorba kıvamında tartışılmaktadır.Ben artık belki kişisel bir sebeple tartışmak değil bilgi almak bilgi vermek amaçlı, tartışmalara iştirak ediyorum.
Ortada şöyle bir durum var.Siz, Kuran hadis ve Uygulamalar ana kaynaktır görüşündesiniz, bende Kuran ana kaynaktır görüşündeyim.
Hadisleri ve uygulamaları yok saysak  benim için birşey ifade etmez,Kuranı yok sayarsak hadisler benim için yeterli kanıt değildir.Agnostik yada ateist olrum.
Devam Edecek....

#257 atılan2

atılan2

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 7.970 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Mayıs 2013 - 02:34 ÖS

Mesajı gör-inmanah-, on 21 Mayıs 2013 - 02:24 ÖS, said:

Kişisel yorumunuza karşılık forum kurallarıa uymak durumundayım.Bu konuda size bilgi vermek forum kurallarına aykırı ise bilgilendirilmem halinde  sadece buton hakkımı kullanacağım ve size bildirmeyeceğim.
Devam Edecek....

#258 bellerophon

bellerophon

Advanced Member

• PipPipPip
  • 3.846 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Mayıs 2013 - 05:16 ÖS

Mesajı gör-inmanah-, on 21 Mayıs 2013 - 02:24 ÖS, said:

Tartışmaları kişiselleştirmeyin.
Ay doğdu üzerimize, Asgard tepelerinden...

#259 Cihangir

Cihangir

Advanced Member

• PipPipPip
  • 120 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 22 Mayıs 2013 - 04:50 ÖS

Başlık nasıl açılmış, ne denilmiş hiç bakmadım. Ama bildiğim kadarı ile yıllardır bu konu gündemde. Dün bitmediğine göre bu gün hiç bitmez. Herkese kolay gelsin :)

#260 Zavallı

Zavallı

Advanced Member

• Sadece Ateistler Grubu
  • PipPipPip
  • 21.133 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 18 Temmuz 2013 - 03:25 ÖS

İslamda küçük yaşta kız çocuklarının evliliği yoktur diyenler gelsin bakalım bi şöle.  boylarının ölçüsünü alalım...

Eğer kuranda - islamda böyle bir şey yok yalan diyorsanız.. zaten ayetlerde var.   ama bi de inanmayanların gözüne sokmak lazım sanırım.....

madem böyle bir şey yok...bu adamlar nerden cesaretle böyle uygulamalara imza atıyorlar dersiniz ? hangi adamlar mı ? buyurun hep beraber bakalım....;

http://haber.gazetev...492288/30/Dunya

http://gundem.milliy...801/default.htm

Yada ben uğraşmayayım.  tıklayın buraya   beğendiğiniz sayfayı açın kendiniz bakın:

http://www.google.co...iw=1440&bih=756

Bu mesaji duzenleyen Zavallı: 18 Temmuz 2013 - 03:26 ÖS

Maalesef Gerçeği Görmekte Az Geç Kalmış Bir ATEİST

0 kişi bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretci, 0 gizli üye