Jump to content

Kafatası ve zeka hakkındaki teorim

kafatası zeka beyin

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 xipetotec

xipetotec

Member

• Normal Üye
  • PipPip
  • 22 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 30 Mayıs 2013 - 12:00 ÖÖ

Bu sadece bir teoridir kendi çevremdeki insanlara bakarak yaptığım gözlemler sonucunda bu kanıya varılmıştır. oldukça ilkel ve cahilce gelebilir ama ben buna inanıyorum.

Teorime göre beyin büyüdükçe ve geliştikçe kafatasıda arkaya doğru uzar ve genişler.
Zeki bildiğimiz veya bize o şekilde sunulan uzaylıların kafatası yapısı aşağıdaki gibidir;

Yollanan resim

Buda antik çağdaki insanların kafatası yapısı ;

Mayalılar

Yollanan resim

Antik mısır prensesi büstü

Yollanan resim

Gördüğümüz gibi zeki bildiğimiz eski çağ insanları ve bize dayatılan uzaylıların kafa yapısı birbirine benzer ve arkaya doğru çıkıktır.

ve gelişmiş bir beyinle gelişmemiş bir beynin dışarıya yansıttığı görüntü aşağıdaki gibidir;

Yollanan resim

Yollanan resim

Gözlemlerime göre kafatası geniş ve arkaya doğru uzun olan insanların beyni daha büyük  zekası daha yüksek daha enerjik ve beyinleri daha güçlüdür

İnternetten bulduğum bazı kaynaklara göre de ;

İnsan kendini yaratılışın medarı iftiharı sayıyor ve bunu, hiç de alçakgönüllülük göstermeden, üstün aklına ve diğer zihinsel becerilerine dayandırıyor. Gerçekten de insan beyni 1350 cm ile, vücuda oranla büyüklüğü temel alındığında, diğer bütün canlı türlerinden bariz şekilde daha büyük(bu arada erkekler ortalamada kadınlardan daha büyük beyne sahipler).

Bu da yeter, diye düşünüyor olabilir birçok insan. Ancak evrim sırasında düşünme organımız giderek büyüdü. Ve Chicagolu genetik bilimcilerin Eylül 2005’te “Science” dergisinde yayımlanan iki makalede bildirdikleri üzere, beynin gelişiminin sonu da anlaşılan hala ufukta görünmüyor. Ayrıva “Science” dergisinin aynı sayısında yer alan diğer bir araştırmada, sadece insan beyninde sinir hücrelerini koruyarak çevresini saran ve primatlarda bulunmayan bir proteini üreten bir genin varlığı kanıtlandı. Kuzey Carolina’daki Duke Üniversitesi’nde genetik bilimci olan Huntington Willard, bu verilerle ilgili, “Bunlar büyüleyici sonuçlar” diyor. “Çünkü konunun uzmanı olmayan insanların çoğu, kendimizi ve beynimizi geliştirmeye son verdiğimize inanıyor.”

Einstein hakkında

Einstein doğduğunda çok büyük bir kafası vardı.Doğumu sırasında büyüklük yüzünde deformasyona uğramıştı.

Doğumunda çok büyük bir kafayla doğan Einstein birkaç haftalık kontrolden sonra normal olduğu tanısı konularak annesiyle birlikte hastanedn çıkartıldı.Einsteinin büyük annesi bir röpotaj sırasında şunu söylemişti.'Doğduğunda kocaman kafalı şişman bir çocuktu'

Karıncalar ve beyin büyüklüğü hakkında http://tuhafbilgiler...eyne-sahip.html

ve birde komik gelecek ama :lol:   http://www.milliyet..../1352526/164599

7. maddeye dikkate bakın ne diyor?
7 Cübbeli Hoca'ya benzetilen şahsın kafa ucu sivri olup, arka kısmı düzdür. Cübbeli Hocamızın kafa şekli tam tersidir ve [b]kafasının arka kısmında zeki insanlarda bulunan çıkıntı mevcuttur.

ve bana enteresan gelen diğer bütün hayvanların kafatası yapısı düzdür. sadece insanoğlunun kafa yapısı bu şekildedir
ve benim merak ettiğim insanın kafa arkasında bulunan beyin lobları ne işe yarar bir yerde resimsel nesnel bilgilerin işlendiği occupital yani görme loblarının olduğunu duymuştum bu ne kadar doğrudur? beni aydınlatırsanız sevinirim.

Bu mesaji duzenleyen xipetotec: 30 Mayıs 2013 - 12:08 ÖÖ

#2 bellerophon

bellerophon

Advanced Member

• Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 3.846 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 30 Mayıs 2013 - 12:19 ÖÖ

Komplo teorileri ve/veya pseudoscience konularının yeri bellidir...

Oraya gidiyor...
Ay doğdu üzerimize, Asgard tepelerinden...

#3 xseddx

xseddx

Advanced Member

• Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 4.920 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 30 Mayıs 2013 - 07:44 ÖS

Yollanan resim

Bu fotoğraftaki insan bir din adamı.Bunlar çocukluktan itibaren kafalarına taktıkları bir şey sayesinde bu şekle geliyorlar.NatGeo'da izlemiştim.Doğal değil yani.
12:104 Göklerde ve yerde nice deliller var ki yanından dikkatsizce geçerler.
41:53   Varlığımızın delillerini,ufuklarda ve kendi nefislerinde onlara göstereceğiz ki, o Kur’an’ın gerçek olduğu onlara iyice belli olsun. Rabbinin, her şeye şâhit olması yetmez mi?  :)

#4 klavye

klavye

Advanced Member

• Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 80 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Temmuz 2013 - 01:26 ÖS

xseddx, on 30 Mayıs 2013 - 07:44 ÖS, said:

Yollanan resim

Bu fotoğraftaki insan bir din adamı.Bunlar çocukluktan itibaren kafalarına taktıkları bir şey sayesinde bu şekle geliyorlar.NatGeo'da izlemiştim.Doğal değil yani.
bende kafamı bu şekle sokmak istiyorum nasıl yapıcam ciddiyim.
ben neyim nasıl kim kimdi yanıma gel seviyorum seni saçlarım varmı İKİ GÖZÜM VAR AMA TEK BİR GÖRÜNTÜ

#5 gokmavi

gokmavi

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 2.294 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Temmuz 2013 - 10:52 ÖS

klavye, on 21 Temmuz 2013 - 01:26 ÖS, said:

bende kafamı bu şekle sokmak istiyorum nasıl yapıcam ciddiyim.

Geç kaldın.  Ancak küçük yaşlardan itibaren preslenerek yapılabilen bir şey.  Mayalar ve eski Mısırlılar çocuklarına yaparmış. Yıllar süren işkence sonucu bu hale gelirmiş.

Benzer bir takıntı çinlilerde de var.  Kadınların ayakları küçük olsun diye kız çocuklarına yıllarca daracık ve sert ayakkabı giydirerek küçük ama deforme ayaklar elde ederler.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Din: Doğru olan şey ne olursa olsun, emredileni yapmaktır.
Ahlak: Emredilen şey ne olursa olsun, doğru olanı yapmaktır.

#6 gokmavi

gokmavi

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 2.294 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 21 Temmuz 2013 - 10:53 ÖS

xipetotec, on 30 Mayıs 2013 - 12:00 ÖÖ, said:

Bu sadece bir teoridir kendi çevremdeki insanlara bakarak yaptığım gözlemler sonucunda bu kanıya varılmıştır. oldukça ilkel ve cahilce gelebilir ama ben buna inanıyorum.

Teorime göre beyin büyüdükçe ve geliştikçe kafatasıda arkaya doğru uzar ve genişler.
Zeki bildiğimiz veya bize o şekilde sunulan uzaylıların kafatası yapısı aşağıdaki gibidir;
...
Teori ne demek, hipotez ne demek, atmasyon fikir ne demek bir araştır istersen
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Din: Doğru olan şey ne olursa olsun, emredileni yapmaktır.
Ahlak: Emredilen şey ne olursa olsun, doğru olanı yapmaktır.

Also tagged with one or more of these keywords: kafatası, zeka, beyin

0 kişi bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretci, 0 gizli üye