Jump to content

* * * - - 2 votes

Uzaylılar

• Kilitli konu Bu konu kilitli
103 replies to this topic

#21 FREE MAN

FREE MAN

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 777 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 12:32 ÖÖ

Mesajı görTabipp, on 09 Ağustos 2013 - 12:22 ÖÖ, said:

Şu kum tanesı kadarcık bilgiyle nasıl yoktur deme aptallıgını yapabılıyorlar di mi?

sen kum tanesi kadar bilginle kesin olarak tanrı vardır diyebiliyorsun asıl bu aptallık :lol:

#22 Tabipp

Tabipp

Advanced Member

• Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 841 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 12:36 ÖÖ

Mesajı görFREE MAN, on 09 Ağustos 2013 - 12:32 ÖÖ, said:

sen kum tanesi kadar bilginle kesin olarak tanrı vardır diyebiliyorsun asıl bu aptallık :lol:
ben kum tanesı kadar bılgının oldugunu idda etmıyorum kı...
İdda edenlerın aynı nedenden dolayı yaratıcı yoktur deme aptallıgını gösterıyorum...

Mevcut bilgi bize bir yaratıcının mutlaka var oldugunu gösterecek kadardır...
Anthony Flew(Hz Ateist)
"Ateizmi gönüllü bir şekilde bırakıyorum... Evrenin bir İlk Neden ve Akıl tarafından yaratılmış olması gerek. Bir süper-Akıl'ı kabul etmenin, yaşamın kökeninin ve doğanın kompleksliğinin en iyi açıklaması olduğunu düşünüyorum."

#23 iruni

iruni

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 301 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 12:36 ÖÖ

Mesajı görSar%FD%20K%FDrm%FDz%FD, on 08 Ağustos 2013 - 11:57 ÖS, said:

Geri zekalı.
Daha benim dediklerimi anlamaktan acizsin bana don biçiyorsun.
Yaşam sadece dünyadadır diyen kim?
Aptal mısın sen?
Yeni yetme ergen.
Kime ne öğretmeye cüret ediyorsun?

Madem büyüksün daha bir alçak gönüllü ve daha bir saygılı davransaydın ben düşüncemde hatalı olduğumu anlardım ama görüyorum ki haklıymışım. İstersen kız istersen patla ama yatık fikirlerin yüzünden yapayalnız kalırsın. Hakaret gördüğünde silahına değil, sabrına sarılmalısın, silahın seni katil eder, sabrın ise gönüller sultanı.

#24 iruni

iruni

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 301 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 12:38 ÖÖ

Tabipp kardeşim halk huzurunda senden özür dilerim.

#25 Tabipp

Tabipp

Advanced Member

• PipPipPip
  • 841 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 12:40 ÖÖ

Mesajı göriruni, on 09 Ağustos 2013 - 12:38 ÖÖ, said:

Tabipp kardeşim halk huzurunda senden özür dilerim.
Özür dilemeye gerek yok iruni,
fikir paylaşımı yapıyoruz...
ufak atışmalarda tadı tuzu olsun..
ama cok aşırı kaçmamak şartıyla...

Bu mesaji duzenleyen Tabipp: 09 Ağustos 2013 - 12:43 ÖÖ

Anthony Flew(Hz Ateist)
"Ateizmi gönüllü bir şekilde bırakıyorum... Evrenin bir İlk Neden ve Akıl tarafından yaratılmış olması gerek. Bir süper-Akıl'ı kabul etmenin, yaşamın kökeninin ve doğanın kompleksliğinin en iyi açıklaması olduğunu düşünüyorum."

#26 FREE MAN

FREE MAN

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 777 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 12:42 ÖÖ

Mesajı görTabipp, on 09 Ağustos 2013 - 12:36 ÖÖ, said:

ben kum tanesı kadar bılgının oldugunu idda etmıyorum kı...
İdda edenlerın aynı nedenden dolayı yaratıcı yoktur deme aptallıgını gösterıyorum...

Mevcut bilgi bize bir yaratıcının mutlaka var oldugunu gösterecek kadardır...

hangi somut bilgi sana yaratıcının olduğunu söylüyor bir acıkla artık istersen ;)

#27 Tabipp

Tabipp

Advanced Member

• PipPipPip
  • 841 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 12:43 ÖÖ

Mesajı görFREE MAN, on 09 Ağustos 2013 - 12:42 ÖÖ, said:

hangi somut bilgi sana yaratıcının olduğunu söylüyor bir acıkla artık istersen ;)
varlık...
Anthony Flew(Hz Ateist)

#28 FREE MAN

FREE MAN

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 777 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 12:48 ÖÖ

Mesajı görTabipp, on 09 Ağustos 2013 - 12:43 ÖÖ, said:

varlık...

varlık varsa tanrımı var doğru lan bunca yıldır bunu neden düşünemedim baya somut bir delil peki bu tanrının adı ne hangi milletin tanrısı

#29 AteistLight

AteistLight

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 275 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 12:51 ÖÖ

bu kadar büyük ve sonunu göremediğimiz için sonsuz olma ihtimalide olan uzayda uzaylılar yoktur diyenlerin beynini .. ve uzaylıları inkar eden kitaplarında kitabını.

bu kadar büyük evrende sonsuz evrende başı computer gövdesi ağaç ayakları şalgam ne erkek ne dişi bi varlık var dense yoktur diyemem siz uzaylılar yoktur diyorsunuz

sorulması gereken soru neden iletişime geçilmediğidir belkide bildiğimiz bu evrenin oluşum zamanında bizler gibi ve daha ilerisi medeniyet çıkması için süre yeterli değildir

Bu mesaji duzenleyen AteistLight: 09 Ağustos 2013 - 12:59 ÖÖ

#30 FREE MAN

FREE MAN

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 777 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 01:00 ÖÖ

belkide evrenin cok uzak kıyısında dünya benzeri  mavi gezegende insana benzeyen akıllı canlılar oturmuş acaba uzaylı varmı dır diye düşünüyorlardır neden olmasın

Bu mesaji duzenleyen FREE MAN: 09 Ağustos 2013 - 01:01 ÖÖ

#31 Tabipp

Tabipp

Advanced Member

• PipPipPip
  • 841 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 01:00 ÖÖ

Mesajı görFREE MAN, on 09 Ağustos 2013 - 12:48 ÖÖ, said:

varlık varsa tanrımı var doğru lan bunca yıldır bunu neden düşünemedim baya somut bir delil peki bu tanrının adı ne hangi milletin tanrısı
dalga gecme...
Anthony Flew(Hz Ateist)

#32 FREE MAN

FREE MAN

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 777 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 01:04 ÖÖ

belkide evrenin cok uzak kıyısında dünya benzeri  mavi gezegende insana benzeyen akıllı canlılar oturmuş acaba uzaylı varmı dır diye düşünüyorlardır neden olmasın
ve onlar gibi milyonlarca mavi gezegenler de yaşayanlar...

Bu mesaji duzenleyen FREE MAN: 09 Ağustos 2013 - 01:05 ÖÖ

#33 FREE MAN

FREE MAN

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 777 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 01:08 ÖÖ

o zaman  uzaylılar biz oluyoruz

#34 Tabipp

Tabipp

Advanced Member

• PipPipPip
  • 841 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 01:27 ÖÖ

Mesajı görAteistLight, on 09 Ağustos 2013 - 12:51 ÖÖ, said:

bu kadar büyük ve sonunu göremediğimiz için sonsuz olma ihtimalide olan uzayda uzaylılar yoktur diyenlerin beynini .. ve uzaylıları inkar eden kitaplarında kitabını.

bu kadar büyük evrende sonsuz evrende başı computer gövdesi ağaç ayakları şalgam ne erkek ne dişi bi varlık var dense yoktur diyemem siz uzaylılar yoktur diyorsunuz

sorulması gereken soru neden iletişime geçilmediğidir belkide bildiğimiz bu evrenin oluşum zamanında bizler gibi ve daha ilerisi medeniyet çıkması için süre yeterli değildir
Sarı Kırmızı uzaylı yoktur dediğinden dolayı onun beynini... mi demek istiyorsun?
Anthony Flew(Hz Ateist)

#35 Tabipp

Tabipp

Advanced Member

• PipPipPip
  • 841 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 01:48 ÖÖ

Mesajı görSarı Kırmızı, on 08 Ağustos 2013 - 11:30 ÖS, said:

Uzaylı denilen kavram bilimsel bir şey değildir.
Uydurma bir deli saçmasıdır.

Anthony Flew(Hz Ateist)

#36 Sarı Kırmızı

Sarı Kırmızı

Advanced Member

• Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
  • PipPipPip
  • 657 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 02:48 ÖÖ

Geri zeklılar halen anlamıyorlar.
Uzaylı yoktur.
Dünya dışı yaşamlar olabilir (bilimsel bir varsayım sayılabilir)

Uzaylı terimi saçmalıktır.
Aptalların dikkate ldığı bir şeydir.

Benim en çok şaşırdığım nokta buradkilerin bunu anlamayan mankafaları ile uzaylı terimine ciddi bir şeymiş gibi yaklaşan aptal bilinçleri.
Kafasızlar.
Ben Salt Materyalistim.
Teizm ile Karşılaştığımda Bana Ateist derler.

#37 Deneyci

Deneyci

Advanced Member

• PipPipPip
  • 864 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 05:35 ÖÖ

uzaylı
sf. Uzayda yaşadığı varsayılan
(canlı).
http://tdkterim.gov.tr/bts/

Sarı kırmızi sen aptal bir uzaylisin.
uzayda yasam olabilirse neden uzayli olmasin?

#38 kirec

kirec

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 8.922 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 07:31 ÖÖ

uzayda akıllı canlıların var olduğunun kanıtı bizimle irtibata geçmemeleridir...

#39 whodareswins

whodareswins

Advanced Member

• PipPipPip
  • 147 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 08:04 ÖÖ

Bazi arkadaslar isinlanma ile uzak mesafeler katedilebilinir demisler isinlanma hizi isik hizini gecebiliyormu bana sorarsaniz ayni hizda olmali.Evren cok buyuk oldugu icin olsalarda bir olmasalarda bir birbirimizi cok buyuk ihtimalle hicbir zaman goremeyecegiz,

#40 Firatb1984

Firatb1984

Advanced Member

• Normal Üye
  • PipPipPip
  • 601 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi 09 Ağustos 2013 - 08:38 ÖÖ

Mesajı göriruni, on 08 Ağustos 2013 - 11:11 ÖS, said:

Fırat'ın söylediklerinin bir kısmına katılıyorum ancak uzaylılar'ın çevrelerini araştırma gereği görmeyeceği kısmına katılmıyorum. Ayrıca uzaylılar ışık hızına ulaşmışlarsa büyük ihtimalle ışınlanma teknolojini çözmüşlerdir yani bir koltuk üzerinde evrende oradan oraya ışınlanmaları gayet mümkündür, tek gereken şey koordinat hesaplaması ki onuda gayet kolay halletmişlerdir.

Uzaylıların uçan dairelerle gelmeside mümkündür uçan daire diye bildiğimiz nesleler bir çeşit ışınlanma araçlarıdır.

Tesla gibi eşsiz bir dehanın da uzaylılara inandığını unutmamak lazım.

Whodareswins arkadaşın dediği gibi, "ışınlanma" diye bir şey varsa bile ışık hızını geçemez çok büyük bir ihtimalle. En iyi ihtimalle ışık hızıyla aynı olabilir. Dünya dışı canlılar/bizim dışımızda uzaylılar ilk mesajımda dediğim gibi büyük ihtimalle vardır. Benim inanmadığım dünyaya gelebildikleri, insanları kaçırdıkları, insanlara çeşitli mesajlar verdikleri, çeşitli insanların onları gördüğü, ufolar...vs..vs. Tabi güneş sistemimizde Mars'ta hayat olduğu kanıtlanabilirse orası başka, bir ihtimal oradan gelmiş olabilirler ancak. Ama çok düşük bir ihtimal. Çünkü Mars'ın ne olduğunu biliyoruz. Orada yaşam varsa bile, tahminlere göre 1 hücreli ekstrem koşullarda yaşayabilmek için evrimleşmeyi başarmış basit canlılardır. Tabi o kadarcık yaşam bile olmayabilir. Bu konu halen araştırılmakta Mars'a gönderilen araçlar aracılığıyla.

Bu mesaji duzenleyen Firatb1984: 09 Ağustos 2013 - 08:45 ÖÖ

0 kişi bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretci, 0 gizli üye