Jump to content

Peygamber(sav) peygamber olmasaydı...

Recommended Posts

peygamber(sav) peygamber olmasaydı...

aklıma takılan bir konu var peygamber peygamber olmsaydı...

yani sizin iddianız haşa kuranı Peygamber sav. yazdı karı kızla evlendi filan gibi

ben de şöyle düşündüm Peygamber sav. zaten 40 yaşına gelmiş

zaten varlıklı zengin, eşi hz hatice zaten yaşlı idi

zaten cahiliye arap toplumunda kadınlar kızlar mal gibi parayla alınıp satılabiliyordu

o toplumda evlenilecek kadın sınırı cariye sınırı yoktu hatta bir kadının kocası öldümü

biri sahiplenip kolundan tutup götürüyordu kendi evine köle yapıyordu

yani kadının hiçbir hakkı yoktu

bu şartlarda peygamber sav. 40 yaşından sonra neden kendini tehlikeli bir maceraya attı

akrabalarıyla kabilesiyle tüm mekkeyle ters düştü mekkeden hicret etmek zorunda kaldı

tüm malını kaybetti aşağılandı kaç defa suikaste hedef oldu

taif te taşlandı uhud savaşında yaralandı en son hayber savaşında zehirlendi

ve 63 yaşında vefat etti

vefatına kadar 23 yıl yarı aç yarı tok yaşadı

emredilen ibadetleri en ince ayrıntısına kadar önce kendisi uyguladı

hatta gece namazı için sadece bana farz ümmetime değil buyurdu

ve vefat ettiğinde hasır bir yer örtüsü hurma lifinden bir yastık

bir kaç yamalıklı giysiden başka bir şey geride bırakmadı

eğer amacı haşa karı kız idiyse bu maceralı sürekli ölüm tehlikeli

sonucu bilinmez kestirilmez bir yola girmektense

peygamber olmadan da amacına gayet rahat tehlikesiz

ibadetler ve meşakkatler olmadan da ulaşabilirdi

ne dersiniz ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 113
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yani sizin iddianız haşa kuranı Peygamber sav. yazdı...

Hakka 38-42'de Kuranin Muhammed'in sözü oldugu, ve kahin veya sair olmadigi yazili.

" Görünen ve görünmeyene yemin ederim ki o (Kuran) çok serefli bir elçinin sözü. Ne az inaniyorsunuz ? Kahinin sözü degildir, ne az düsünüyorsunuz ? Alemlerin rabbi tarafindan indirilmektedir. "

Sitelerde Paylaş
LeviaGönderilme tarihi Bugün, 04:02 ÖÖdr.Kemal, on 23 Ekim 2013 - 03:34 ÖÖ, said:peygamber(sav) peygamber olmasaydı...

yani sizin iddianız haşa kuranı Peygamber sav. yazdı...Hakka 38-42'de Kuranin Muhammed'in sözü oldugu, ve kahin veya sair olmadigi yazili.

" Görünen ve görünmeyene yemin ederim ki o (Kuran) çok serefli bir elçinin sözü. Ne az inaniyorsunuz ? Kahinin sözü degildir, ne az düsünüyorsunuz ? Alemlerin rabbi tarafindan indirilmektedir. "

yazmaktan kasıt söz değil

iletin senin gibi zeki bir bir insana yakışmadı levia gene de cevapladım

ee başka yorumcu yokmu?

Sitelerde Paylaş

Bir insan, kendini, bir sürü ahmaklıkla nasıl avutabilir?

Önce Muhammet'in zaten zengin olduğu vurgulanıyor?

Sonra da aç-biilâç yaşadığı öne sürülüyor.

Muhammet, 1/5 oranındaki ganimetlerini, benim için harcamadı; onları, bana miras bıraktı. B):lol:

Sitelerde Paylaş

zaten bunların olayıda bu değil mi ? ne bilime katkıları var ne insanlığa sadece seks miras ve savaş game of thronesun 1400 sene önce ki yazılmış hali bence tv dizisine başlansa iyi hit alır hatta küçük kızlar ile sevişme sahneleri falan

288w1i1.jpg

Sitelerde Paylaş

yazmaktan kasıt söz değil

iletin senin gibi zeki bir bir insana yakışmadı levia gene de cevapladım

ee başka yorumcu yokmu?

Ne yani, sen Kuranin yazili olarak inmis oldugunu mu ifade etmek istedin, yoksa Muhammed'in sözu olmasinimi reddettin ? Dogrusu cevabini anlayamadim ?
Sitelerde Paylaş

neden diye sorduğum sorulara cevap yok

yerine aynı terane

biraz daha zeki iletiler bekliyorum

yoksa iddiamın kabul edilmiş olduğunu sayacağım :)

saygılar

ilk önce bura 4chan dh konu dışı veya incisözlük değil ilk okul seviyesinde cevap vermiyolarsa doğrudur "zaaa XD" moduna girmene gerek yok.bizim dediğimiz nokta illa karı kız değil beki kendisi var olmuştur belki olmamıştır belki delidir ? sonradan şizofreniye dönmüştür ? belki ibadet etmek ona normal hissettiriyordur ? kimse bilemez. kuranı islam peygamberi yazsaydı daha iyi olurdu Allah bana bunu söyledi bende yazdım diyebilirdi. tutup bilmem kac sene sonra kuran ciltlettirilmezdi veya diğer bir saçmalık aranızda ki mehsep kavgası aleviler sünniler bir ayet için tartışırlar birbirlerini öldürürler ki öldürdüler gördük yavuz selim de bir imam vardı ismini unuttum herneyse ben cübelli ahmet hocanın vaaz verdiği yere o kadar yakınım ki iki sokak üstümde ve fatihli biri olarak gördüğüm saçmalıkları görsen bakış açın değişirdi ha senin yine değişmezdi sen yine said bilmem kimin kitaplarından alıntı yapardın sürekli.

Sitelerde Paylaş

Muhammed yaşadı kabul edelim.Ama Fakir falan değildi Ganimetlerden Hams alırdı.Ayrıca bilmeniz lazım koskoca iki tane Fedek ve Hayber Hurmalığı vardı.Ölünce Ebabekir ve Ömeri Faruk onları kızı Fatımaya vermedikleri için araları açıldı.

İnsanoğlu doyumsuzdur .Hatice ile zaten parası için evlendi.Ama yetmedi .Haşimilerden olması onun için bir büyük avantajdı.O yüzden Medinedeki Ashabı soffa sofilerini kendisinden yana çekti.Ve hem bir Melik hemde peygamberliğini ilan etti.Bir yığın kadın ve bir yığın cariyeyle birlikte fıstık gibi bir ömür sürdü.Tabi şayet bu anlatımlar doğru ise .

Sitelerde Paylaş

bu şartlarda peygamber sav. 40 yaşından sonra neden kendini tehlikeli bir maceraya attı

akrabalarıyla kabilesiyle tüm mekkeyle ters düştü mekkeden hicret etmek zorunda kaldı

ve 63 yaşında vefat etti

Cevap basit kader alinyazisi ne yaparsin peygamberde olsan fayda etmiyor .

Sadist bir tanri,elcisine bile kiyak gecmi bunuda zehirleyin uleeennn :)

Sitelerde Paylaş

Kemal, 1400 yıl önce ortaya çıktığı söylenen Muhammet'in yaşadığına dair bir tek kalıntı gösterebilir misin?

Madem bu adam müslümandı o halde peygamberliğine yakışır sanatı ile kuran'a ışık tutan bir camii bırakması gerekmezmiydi?

Ardında hiç bir eser bırakmadan gitti!

Şimdi kalkıp diyeceksin ki Kuran gibi bir eser bıraktı gitti ama desem ki hadi bana son bin yıl önce yazılmış ve tarihi ilgili bilim insanları tarafınca onaylanmış bir kuran göster, gösteremezsin çünkü yok!

Nerede ilk Kuran?

İlk Kuran yoksa Muhammet diye birinin yaşadığını söyleyen geri zekalının önde gideni değilse çok büyük bir hayal perestten başkası değildir.

tarihinde iruni tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu peygambere atfettiğiniz fakirdi, acı çekti, tanrı tarafından seçilmiş peygamberdi vesaire masalı hadislerden yola çıkarak elde ettiğiniz inançsal bir hayat hikayesi. Hadislerle kuranın farkı kitaba koyulana tanrıdan demek dışında ne var?

O hadislerde peygamberinizin katliamcılık, tecavüz severlik ,talancılık, hile ile rakipleri tuzak kurdurup öldürtme , insanları hedef gösterip katlettirme , suça teşvik hikayeleride var. Acep onlarıda kabul eder misiniz?

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

Muhammed yasadiysa...

40 yasinda kendini Şizofreni hastaligina tam kaptirir. Şizofreni; düşünüş, duyuş ve davranışlarda önemli bozuklukların görüldüğü, hastanın kişiler arası ilişkilerden ve gerçeklerden uzaklaşarak kendi dünyasında yaşadığı, genellikle gençlik çağında başlayan bir ruhsal hastalıktır. http://tr.wikipedia..../Şizofreni

ve Hatice öldükten sonra iyice azitir.

Ya da

Kitabi yazanlar Muhammedi kendi isteklerine göre sekillendirirler.

Hadislerle etten kemikten bir peygamber cikarirlar

Kuranda Muhammed adi sadece 4 defa gecer ama nasil olursa zaman ilerledikce hadisler cogalir, Muhammedin hayati en ince detaylarina kadar ortaya cikar.

Günümüzde, cennetin haritasini bile cizebilecek kisiler bulunabilecegini düsünüyorum :)

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yani sizin iddianız haşa kuranı Peygamber sav. yazdı karı kızla evlendi filan gibi

ben de şöyle düşündüm Peygamber sav. zaten 40 yaşına gelmiş

zaten varlıklı zengin, eşi hz hatice zaten yaşlı idi

zaten cahiliye arap toplumunda kadınlar kızlar mal gibi parayla alınıp satılabiliyordu

o toplumda evlenilecek kadın sınırı cariye sınırı yoktu hatta bir kadının kocası öldümü

biri sahiplenip kolundan tutup götürüyordu kendi evine köle yapıyordu

yani kadının hiçbir hakkı yoktu

ve 63 yaşında vefat etti

emredilen ibadetleri en ince ayrıntısına kadar önce kendisi uyguladı

hatta gece namazı için sadece bana farz ümmetime değil buyurdu

ve vefat ettiğinde hasır bir yer örtüsü hurma lifinden bir yastık

bir kaç yamalıklı giysiden başka bir şey geride bırakmadı

eğer amacı haşa karı kız idiyse bu maceralı sürekli ölüm tehlikeli

sonucu bilinmez kestirilmez bir yola girmektense

peygamber olmadan da amacına gayet rahat tehlikesiz

ibadetler ve meşakkatler olmadan da ulaşabilirdi

ne dersiniz ?

Bazı insanlar güç, iktidar, itibar ve şan için herşeyi göze alırlar ölüm de dahil. Muhammed bu insanların ne ilkiydi ne de sonuncusu olacak.

Muhammed yukardaki özelliklerden hangisine sahipti? Belki biraz güç ve itibar, ama o kadar. Bunları bile kendi çabasıyla elde etmemişti, gücü ve itibarı biraz soyundan ama çoğunlukla Hatice'den geliyordu. Her ne kadar dedesi ve amcası ona çok iyi baktıysa da sonuçta bir yetim olarak sığıntı gibi büyümüştü, fakirdi, çobanlık bile yapmıştı, amcası fakir diye kızını vermemişti ona, akranları evlenip çoluk çocuğa karışmasına rağmen o 25 yaşına kadar bekar kalmıştı. 25 yaşında iken iç güveysi olarak ancak 40 yaşındaki Hatice ile evlendi. O devirde ailenin reisi erkek olurken ve bakımını normalde erkekler üstlenirken, Hatice Muhammed evliliğinde durum tam tersi idi, evin reisi Hatice idi ve geçim Hatice'nin omuzlarındaydı. Mhammed'in Hatice gibi güçlü ve zengin bir kadınla evli olduğu sürece başka kadınlar alması söz konusu bile olamazdı, Hatice asla buna izin vermezdi. Ayrıca doğan erkek çocuklarının da erken yaşta ölmesi hem onu çok üzdü hem de çevresinde "ebter" yani soyu kesik diye aşağılandı. Sanırım Muhammed gururlu ve hırslı bir adamdı, buna uzun süre tahammül etti ama bir yerden sonra bir şeyler yapması gerektiğini düşündü ve peygamberlik macerası böyle başladı. Bu kadar çok kadınla evlenmesinin sebebinin çok fazla kadın düşkünlüğü olduğunu sanmıyorum, çoğu siyasi idi ve bir tür güç gösterisiydi. Ayrıca erkek çocuk özlemi de olabilir. Nitekim cariyesi Marya'dan erkek çocuk doğunca nasıl da sevinmişti. Soyu kesik olmadığını göstermişti aynı zamanda ama o çacuk da fazla yaşamadı.

Muhammed'in anlatılan hayat hikayesinden edindiğim izlenim bu şekilde.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle ateistler aralarında bir karara varmalı

Peygamber yaşadımı yaşamadımı? :lol:

cevaplarda peygamberin yaşamadığı gibi uçuk kaçık bir iddia sahiplerine yazıyorym

mesela Peygamber sav. yaşamadıysa eğer:

1-Suudi arabistan hükümetinde nüfus kayıtları yokmu? var elbette

2-yaptırdığı eserler mesela mescidi nebevi duruyor tahrip edilse de Kabri şerifi bulunuyor

3-peygamber soyundan gelen seyyidler şerifler gökten zembillemi indi?ya da kim uydurdu haşa ki bu insanlar

nesiller boyu bu özellikleriyle övünmüşler abdulkadir Geylanı İmam Rabbani gibi müctehidler de Peygamber soyundan geliyor

hepsi de yalanmı yani?

4-Kuranı kerimde 5 yerde geçen Muhammed sav. nasıl oluyor?

5-Çok dindar ve takvalı muhaddisler ömürlerini sadık hadisleri toplamaya adamışlar

bir hadisde bir kelimenin doğruluğunu tesbit için şehir şehir gezmişler

Peygamber sav. ın ağzından sözü ilk duyan veya ikinci duyanla birebir görüşüp yazmışlar kitaplarına

eğer yaşamadıysa bu 100binler hadis nereden geliyor? hepsi de uydurma mı?

6-Peygamberin hayatını anlatan binlerce siyer kitabı yanında yabancılarında yazdığı 100lerce siyer kitapları var hepsi mi yalan?

7-Sadece islam dünyası değil Abd ve avrupada bir çok üniverersitenin ilahiyat fakültelerinde islam kürsüleri var

onlarda mı yanılıyor?

8-Herkes aynı anda yanılıyormu? yani 1.5 milyar müslüman ve 100bin hristiyan bir okadar dinsiz

yanılıyor ateist forumun birkaç üyesi doğruyu biliyor öylemi?

bir konuda yalan olabilir ama 1-2 unsurda veya teferruatta olabilir

Peygamber sav. ın yaşadığına dair milyon kanıt var

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...