Jump to content

Muhammed Cehennem'de Yanacak..

Recommended Posts

Fasil :FİTNELER HEVALAR VE İHTİLAFLAR BÖLÜMÜ

Konu :Müslümanların Birbirleriyle savaşları

Ravi : Ahnef İbnu Kays

Hadis :

Şu adamı kastederek (evden) çıkmıştım. Yolda Ebu Bekre (ra)`ye rastladım. "Ey Ahnef, nereye gidiyorsun?" dedi. "Resulullah (sav)`ın amcaoğluna yardım etmeyi arzu ediyorum!" dedi. "Dön!" dedi. "Zira ben, Resulullah (sav)`ın şöyle söylediğini işittim: "İki Müslüman kılıçlarıyla birbirlerinin üzerine yürürlerse öldüren de ölen de ateştedir!" (Bu söz üzerine Resul-i Ekrem`e): "Ey Allah`ın Resulü! Katili anladık ama maktul niye ateşte?" diye sorulmuştu. "Çünkü o da kardeşini öldürme hırsı taşıyordu!" cevabını verdi. -Bir başka rivayette ise: "O da kardeşini öldürmek istemişti" demiştir.-

HadisNo : 4805

http://hadis.ihya.or...e/konu/660.html

Hatırlanacağı gibi biraz önce de açıkladım, kendisi Ayşe’ye şeytan demişti.

İşte Hz. Muhammed’in Ayşe’ye karşı kullandığı yukarıdaki cümle, İslam âlimleri arasında tartışmalara neden olmuş, hatta bazı Kur’an yorumcuları ve İslam düşünürleri bu ve benzeri kanıtları göz önüne alarak, Ayşe ile Hafsa’nın (tabii ki Ebubekir ve Ömer’in de direktifleriyle ki bir an önce iktidarı ele geçirsinler diye) Muhammed’i katlettiklerini, ona zehir içirdiklerini net söylüyorlar… Mesela; Muhammed b. Mesut Ayaşî (h.4. asırda yaşamış) kendi tefsirinde (88) bu konuda halife Ömer, Ebubekir ve kızları olan Ayşe ve Hafsa’nın Muhammed’i zehirleyip öldürdüklerini ve hepsinin katil olduklarını açıkça belirtiyor.

Benzer ağır ithamlar Sünni kaynaklarda da var. Her ne kadar yazdıkları halde katılmıyorlarsa da, Zehebi, İbni Hacer gibileri şu ağır ifadeleri de eklemişler. Kimileri (isim de vererek), Ebubekir ve Ömer’e Firavun demişler, kızları Ayşe ve Hafsa’yı Lut kavmine benzetmişler şeklinde net açıklamaları var. (89) Ayaşî’yi sadece sivri bir örnek olarak gösterdim. Hatta Meclisi gibi Şia ekolüne bağlı yazarlar (90) Ebubekir-Ömer ve kızlarını daha ağır bir şekilde suçluyorlar.

88) Al-i imran suresi 144. ayetin açıklamasında.

89) Zehebi, a-) ‘Siyer u A’lam-i Nübela’, 15/578. ‘Mizan’ül İtidal’, Ahmet b. Muhammed b. Sırrı b. Ebi Darem kısmı, no 551, s. 2/283. Siyer-i Atam’ın ilgili dip notunda Zehebi’nin Tezkiretü’l Huffaz, 3/884, Lisanü’l Mizan, 1/268 ve Suyuti’nin Tabakat’ül Huffaz 364, no: 822′de de geçtiği yazılı.

90) Bihar’ul Envar adlı yapıtı, cilt 22/239 ve 22/516.

http://www.ateistfor...opic=57709&st=0

Müslüman müslümanı öldürürse,katil de maktul de Cehennem'e giriyor..Muhammed'i Aişe ve ekibi öldürdüğüne göre,Muhammed-Aişe-Hafsa-Ebubekir-Ömer hep Cehennem'de yanacak :)

Muhammed'in ifadelerine göre babası da Cehennem'de,amcası da,annesi de,dedesi de,kendisi de..

Müslümanlar da Cennet'e gitmek için kimisi deve sidiği içiyor,kimisi kertenkele öldürüyor,kimisi teheccüde kalkıyor,kimisi cihat yapacağız diye kafa kesiyor,kimisi de cihat için yüzlerce erkekle beraber oluyor..

Buyrun,kantsa kanıt,delilse delil..

MUHAMMED CEHENNEM'DE YANACAK..

Dipnot:Yukarıdaki hadisi okuyup ''ama Muhammed Aişe'yi öldürmek istememiş'' diyebilirsiniz..Bu sorunuzun cevabı da yukarıdaki linkte var ama görmek isteyenlere ben alıntımı yapayım;

Ayşe’den farklı bir hadis: Muhammed hasta iken bana, “Ayşe sen benden önce ölseydin ben sana dua ederdim.” dedi. Ayşe devam ediyor: “Söze bak! Vallahi benim bildiğim, sen ölümümü istiyorsun. Hâlbuki senden önce ölsem, aynı gün sen gider başka hanımlarınla aşk yaşarsın” diyor. Ayşe’nin bu hadisi, en başta Buhari’de pek çok yerde geçmektedir. Bir de değişik kaynaklarda bunun farklı versiyonu da var. Hz. Muhammed, Ayşe’ye, “sen benden önce ölseydin ben senin cenaze namazını kılar, seni kabre indirirdim” diyor. Bunun üzerine Ayşe sert tepki gösteri yor: “Bu açıklaman gösteriyor ki, sen bir an önce gitmemi ve benden kurtulmanı istiyorsun” diyor. Belli ki Muhammed ondan kurtulmak istemiş; ancak çaresini bulamamıştır. (86)
Sitelerde Paylaş

benim az önce açtığım konuya en güzel örnektir bu.......

aişemi cehneneme gidecek yoksa alimi...................

2 tarafta cemel vakasında karsı karsıya gelıp 20000 küsür insan öldü.....

ali ve aişe cehennemde yanacaktır........

tanrının laneti gerçekleri görmeyen müslümanların üzerine olsun...

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Ömründe adam gibi hiç mucize getirememiş, sorulduğunda kaçamak cevaplar vermiş, kurandan iyi mucizemi olur diyerek insanları dangalak yerine koymuş, sonrada kendinden önceki onca süper mucizleri olan ibrahim, musa, isa gibi peygamberlerle sidik yarıştırmış bir adam olan muhammed tabiki cehennemde yanacak. :) Yalancı peygamber muhammed.

Sitelerde Paylaş

Ömründe adam gibi hiç mucize getirememiş, sorulduğunda kaçamak cevaplar vermiş, kurandan iyi mucizemi olur diyerek insanları dangalak yerine koymuş, sonrada kendinden önceki onca süper mucizleri olan ibrahim, musa, isa gibi peygamberlerle sidik yarıştırmış bir adam olan muhammed tabiki cehennemde yanacak. :) Yalancı peygamber muhammed.

sen de yani...sanki diğerleri GERÇEK de ?

:D :D :D

Sitelerde Paylaş

Ünlü İtalyan yazar Dante, Divina Commedia adlı eserinde Muhammedi cehennemin en alt tabakasına yerleştirmiştir.

Adına bakıp aldanmayın. Çok ciddi bir eserdir. O zaman komedi diye sonu iyi biten eserlere denirdi. Sonu kötü bitenlere tragedya denirdi. Yani bunun da sonu iyi bitmiş gerçekten...

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar muhammed isimli bir peygamber yok. Yasadigina dair en kücük bir kanit bulunmamaktadir. Keza isa. musa ve digerleri... Yüzlerce kisi "muhammed peygamber" ismini kendi cikarlari icin kullanmislar.Kurandaki ayetlerin birbirleri ile celiskili olmalarida bundan kaynaklanmaktadir.

Bu isimle ilgili her tartisma islama prim yaptirir ve müslümanlarin egilmez bükülmez tabularidir.Kuran ayetleri ve onun kahramani tosuncuk allah hakkinda olan elestirilere hos görülü olabilmekteler ama bu isim hakkindaki elestirilere hos görülü olamiyorlar. Nedeni de bir türlü anlayamadim.

Bunlar benim birebir gözlemlerim tecrübelerim ama isteyen muhammedi oksamaya devam edebilir. :)

Sitelerde Paylaş

Muhammed bir gün Bahira'ya gidip allah terler mi kaşınır mi diye soracakmış. Bahira o sırada bir örümceğe büyü yapmış, deneyle uğraşıyormuş. Muhammed içeri aniden girince büyülü örümcek birden sıçrayıp muhammedi sokmuş. Muhammed "ta senin gibi örümceğin ben..." diye sallamış. Bahira "girerken kapıyı çalsana be, büyü bozuldu işte!" demiş.

Aslında büyü bozulmamış. Muhammed eve dönünce avuçlarından örümcek ağı çıkmaya başlamış. İki parmağını avucuna sıkıştırınca fışık diye ağ fırlıyormuş. Atmış Ay'a ağı, sallanırken allahı görmüş. Sonra Ay yarılmış, yere düşmüş. Sonra gökten üç hurma düşmüş. Birini muhammed kapmış. Çıkmış kerevetine... Öbür iki hurmayı da kapsak iyiydi demiş...

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

Bir de Hz.Muhammed yok diye konuşan tipler çok komiğime gidiyor.

Ulen elinizde yüzlerce hatta 1400 yıllık tarihi bir kitap var. Olmadı, yaşadığı şehirler orada. Hatta mezarı bile orada.

Ahanda konu ile ilgili bir yazı. Okuyun bakalım tarihte Hz.Muhammedden bahsedenler olmuş mu olmamış mı?

http://blog.milliyet.com.tr/bizans-kaynaklarinda-hz--muhammed/Blog/?BlogNo=327140

Sitelerde Paylaş

Bir de Hz.Muhammed yok diye konuşan tipler çok komiğime gidiyor.

Ulen elinizde yüzlerce hatta 1400 yıllık tarihi bir kitap var. Olmadı, yaşadığı şehirler orada. Hatta mezarı bile orada.

Ahanda konu ile ilgili bir yazı. Okuyun bakalım tarihte Hz.Muhammedden bahsedenler olmuş mu olmamış mı?

http://blog.milliyet.com.tr/bizans-kaynaklarinda-hz--muhammed/Blog/?BlogNo=327140

Tarihi kitap mı :lol:

Yazıda,Muhammed isimli birinin yaşadığını söyleyenler hristiyanlar..Yani,hristiyanların yazdıklarına güveniyorsun ama İncil'in tahrip olduğunu da söylüyorsun :lol:

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Müslüman Türk Milleti bunları zerre kaale almıyor. Çünkü Hadisler daha yazılmamışken böyle zırma uydurma hadisleri işiten Türk Milletin İmamı Ebu hanefi şöyle demişlerdir.

"Allah (kuran) ve resülünden geleni (resulüllahın ağzında duysam derhal kabul ederim) sahabesinden geleni (sahabe gördüm görüştüm) muhayyeriz düşünür kabul ederiz. Bunlardan başkasından geleni ise düşünür tartar işime gelirse kabul ederim demiştir"

islam aleminin ittifak ettiği fikir birliğine vardığı hükmü ise icmayı ise temelden red etmiştir. kabul etmemiştir..

çünkü Ebu hanefinin görüşüne göre "bir hak vardır mecbursun bunu kabul edeceksin, kabul ettireceğim sana" diye bir zorlamanın islam dininde olmadığıdır saygılar teveccühler güzel yarınlar için :)

Dikkat edilirse akla vicdana zıt uydurma zırvaları Hadis diye hicri 250 küsür senesinde yazılan sözleri kimler kabul ettiriyor ve ettirmeye çalışıyor? Hıristiyanlar ve ortadoğudaki karma karışık olmuş milletler

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslüman Türk Milleti bunları zerre kaale almıyor. Çünkü Hadisler daha yazılmamışken böyle zırma uydurma hadisleri işiten Türk Milletin İmamı Ebu hanefi şöyle demişlerdir.

"Allah (kuran) ve resülünden geleni (resulüllahın ağzında duysam derhal kabul ederim) sahabesinden geleni (sahabe gördüm görüştüm) muhayyeriz düşünür kabul ederiz. Bunlardan başkasından geleni ise düşünür tartar işime gelirse kabul ederim demiştir"

islam aleminin ittifak ettiği fikir birliğine vardığı hükmü ise icmayı ise temelden red etmiştir. kabul etmemiştir..

çünkü Ebu hanefinin görüşüne göre "bir hak vardır mecbursun bunu kabul edeceksin, kabul ettireceğim sana" diye bir zorlamanın islam dininde olmadığıdır saygılar teveccühler güzel yarınlar için :)

Dikkat edilirse akla vicdana zıt uydurma zırvaları Hadis diye hicri 250 küsür senesinde yazılan sözleri kimler kabul ettiriyor ve ettirmeye çalışıyor? Hıristiyanlar ve ortadoğudaki karma karışık olmuş milletler

Dindarr,komik olma..Ne demek icmayı kabul etmiyor..Şunu atlama..

Allah ve vekilinden gelenleri insanlar yazmışlar..Sahabeden gelenleri de..

Dikkat et buraya..İnsanlar yazmış tüm bunları..Ne Allah gökten bir kitap indirmiş,ne Muhammed oturmuş yazmış..Kim oldukları bilinmeyen insanlar yazmışlar da,yazmışlar..Sen bu yazılanlar arasından işine geleni kullanıyorsun..Kendini kandırıyorsun sadece..!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...