Jump to content

Ateizme göre İnsan Düşünen Hayvanmıdır?

Recommended Posts

Ateizme göre İnsan "Düşünen Hayvan" mıdır?

bu fikir bazı konularda 1000lerle mesaj atan işi gücü bu olan bazı aktif ateist arkadaşlara aittir

aynı arkadaşlar bence çok yanlış ve saçma olarak

insanlık aleminin güzel ahlak vb güzel hasletlerinin düşünceyle üretildiğini de iddia etmekteler

bazı ateistlerin kendilerini böyle tanımlamalarına doğal olarak itiraz etmiyorum

peki siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Sitelerde Paylaş

1555480_643405652386156_950967648_n.jpg

ADEM HAVVA MASALI HİÇ BU KADAR GÜZEL ANLATILMAMIŞTI!

- adem?

+ buyur allahım.

- sana kadın yaratiyim mi?

+ valla, çok makbule geçer

- tamam, önce şu kaburga kemiğini çıkaralım.

+ ne kaburgası? ne alakası var şimdi?

- e kaburga kemiğinden yaratıcam kadını…

+ niye be? topraktan yaratsana beni yarattığın gibi. bissürü toprak var.

- olmaz.

+ niye?…

- kendini tekrar ediyor dedirtmem. sen uzan şimdi, anestezist melekler seni uyutucak.

+ başımıza iş aldık……

- adem, uyan hadi.

+ nerdeyim ben?

- cennettesin. sana kadın yarattım. adı havva. bak o ağacın altında oturuyor.

+ güzel olmuş, eline sağlık.

- teşekkür ederim. şimdi, adem, bak, buralar hep cennet, istediğiniz gibi tadını çıkarın havvayla. ama şu ağaçtan yemeyin, o yasak.

+ ne işi var ki yasak ağacın cennette?

- ben koydum.

+ niye?

- heyecan katsın diye.

+ allah allah? bari bi tel örgüyle falan çevirseydin, madem yasak. neyse… peki şurdaki kim?

- o mu? o şeytan.

+ e onun ne işi var peki cennette?

- seni kandırıp benim yolumdan çevirebileceğini söyledi. ben de dedim ki kanmaz adem, sağlam çocuktur o dedim. giriyo musun iddiaya dedi. ben de giriyorum dedim.

+ e niye girdin ki iddiaya? boşverseydin.

- meleklerin önünde sordu, hayır diyemedim. bak, dikkat et, seni kandırmaya çalışacak. eğer şeytana uyarsan senin bütün soyunu dünyaya göndermem gerekir. orda bana itaat etmeyenleri de cehenneme atarım, sonsuza kadar yakarım.

+ niye yakıyosun ki? zaten şeytanı sen sardın başımıza?

- zebanileri yaratmış bulundum bi kere. canları sıkılmasın, yaksınlar işte, oyalanırlar.

+ tamam, naapalım… peki başka insanları ne zaman yaraticaksin?

- benden bu kadar. şimdi siz havvayla çoğalıcaksınız.

+ iyi de, çocuklarımız kiminle çoğalıcak?

- birbirleriyle.

+ nasıl yani? kardeşler, birbirleriyle mi?

- evet.

+ iyi de, yaratıver bikaç çift insan daha da enseste gerek kalmasın. topraktan yaratmak istemiyosan onları da havva’nin kaburga kemiğinden yarat, ne biliyim.

- olmaz.

+ valla, hikmetinden sual olunmaz ama, biraz saçma geliyor bana bütün bunlar. cennette yasak ağaç, şeytan, ensest… yani, neden böyle?

- şüphesiz ki ben senin bilmediklerinden haberdarım.

+ ha, tamam o zaman…

- hadi beline kuvvet, ben kaçtım, bikac bin sene sonra bi kitabım çıkıcak, onu yazmam lazım.

+ e daha vaktin varmış.

- senin için bikaç bin yıl, benim katımda bikaç gün oluyor. hep kitaplarımda yazıcam bunları. hadi, kendine iyi bak. şeytana da dikkat et, çok kötüdür, hayal edemeyeceğin kadar kötüdür. ben yarattım, ordan biliyorum.

+ tamam allahim, dikkat ederim. hadi güle güle.

https://www.facebook...643405652386156

Sitelerde Paylaş

bu fikir bazı konularda 1000lerle mesaj atan işi gücü bu olan bazı aktif ateist arkadaşlara aittir

insanlık aleminin güzel ahlak vb güzel hasletlerinin düşünceyle üretildiğini de iddia etmekteler

bazı ateistlerin kendilerini böyle tanımlamalarına doğal olarak itiraz etmiyorum

hayvan değildir robottur.

Sitelerde Paylaş

İnsan biyonik makinedir.

Özgür irade yoktur.

Sen küçük yaşta ailelen tarafından beynin yıkandı ve müslüman oldun.

Müslüman olmayı seçmedin.

Bizimde beynimiz yıkandı ama başarılı olamadılar.

Artık uyan ve gerçeğe dön.

Sitelerde Paylaş

''Ateizme göre'' diye bir şey yoktur..Ateizmin kaidelerinin yazıldığı bir kitap filan yoktur..Bu bakımdan ''ateizme göre şu nasıldır?'' gibi sözler,boş sözlerdir..

Hepimiz bilimsel anlamda bir primatız ve bu %100 kesindir..Hepimiz hayvanız ve diğer hayvanlardan hiç bir farkımız yok..Mars'a robot yollamakla kendimizi bir şey sanıyoruz sadece ama hepimiz bir hiçiz..Doğduk,yaşıyoruz ve öleceğiz..Öldükten sonra da,öteki hayat filan yok..Bir karıncaya öldükten sonra ne olacaksa,bize de o olacak..

Sitelerde Paylaş

5. sınıf fen ve teknoloji kitabında yazıyor.

1.Bitkiler

a )Çiçeksiz Bitkiler

b )Çiçekli Bitkiler

2. Hayvanlar

a)Memeliler

b)Kuşlar

c)Kurbağalar

d)Balıklar

e)Omurgasız Hayvanlar

3.Mantarlar

4.Mikroskobik Canlılar

Devletin kitabı bunu yazıyorsa itiraz yok. :)

Yani insan memeli hayvanlar grubuna dahil.

tarihinde ReAlPeReSt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ADEM HAVVA MASALI HİÇ BU KADAR GÜZEL ANLATILMAMIŞTI!

- adem?

+ buyur allahım.

- sana kadın yaratiyim mi?

+ valla, çok makbule geçer

- tamam, önce şu kaburga kemiğini çıkaralım.

+ ne kaburgası? ne alakası var şimdi?

- e kaburga kemiğinden yaratıcam kadını…

+ niye be? topraktan yaratsana beni yarattığın gibi. bissürü toprak var.

- olmaz.

+ niye?…

- kendini tekrar ediyor dedirtmem. sen uzan şimdi, anestezist melekler seni uyutucak.

+ başımıza iş aldık……

- adem, uyan hadi.

+ nerdeyim ben?

- cennettesin. sana kadın yarattım. adı havva. bak o ağacın altında oturuyor.

+ güzel olmuş, eline sağlık.

- teşekkür ederim. şimdi, adem, bak, buralar hep cennet, istediğiniz gibi tadını çıkarın havvayla. ama şu ağaçtan yemeyin, o yasak.

+ ne işi var ki yasak ağacın cennette?

- ben koydum.

+ niye?

- heyecan katsın diye.

+ allah allah? bari bi tel örgüyle falan çevirseydin, madem yasak. neyse… peki şurdaki kim?

- o mu? o şeytan.

+ e onun ne işi var peki cennette?

- seni kandırıp benim yolumdan çevirebileceğini söyledi. ben de dedim ki kanmaz adem, sağlam çocuktur o dedim. giriyo musun iddiaya dedi. ben de giriyorum dedim.

+ e niye girdin ki iddiaya? boşverseydin.

- meleklerin önünde sordu, hayır diyemedim. bak, dikkat et, seni kandırmaya çalışacak. eğer şeytana uyarsan senin bütün soyunu dünyaya göndermem gerekir. orda bana itaat etmeyenleri de cehenneme atarım, sonsuza kadar yakarım.

+ niye yakıyosun ki? zaten şeytanı sen sardın başımıza?

- zebanileri yaratmış bulundum bi kere. canları sıkılmasın, yaksınlar işte, oyalanırlar.

+ tamam, naapalım… peki başka insanları ne zaman yaraticaksin?

- benden bu kadar. şimdi siz havvayla çoğalıcaksınız.

+ iyi de, çocuklarımız kiminle çoğalıcak?

- birbirleriyle.

+ nasıl yani? kardeşler, birbirleriyle mi?

- evet.

+ iyi de, yaratıver bikaç çift insan daha da enseste gerek kalmasın. topraktan yaratmak istemiyosan onları da havva’nin kaburga kemiğinden yarat, ne biliyim.

- olmaz.

+ valla, hikmetinden sual olunmaz ama, biraz saçma geliyor bana bütün bunlar. cennette yasak ağaç, şeytan, ensest… yani, neden böyle?

- şüphesiz ki ben senin bilmediklerinden haberdarım.

+ ha, tamam o zaman…

- hadi beline kuvvet, ben kaçtım, bikac bin sene sonra bi kitabım çıkıcak, onu yazmam lazım.

+ e daha vaktin varmış.

- senin için bikaç bin yıl, benim katımda bikaç gün oluyor. hep kitaplarımda yazıcam bunları. hadi, kendine iyi bak. şeytana da dikkat et, çok kötüdür, hayal edemeyeceğin kadar kötüdür. ben yarattım, ordan biliyorum.

+ tamam allahim, dikkat ederim. hadi güle güle.

https://www.facebook...643405652386156

hastalıklar ölümler hem kendine hem sevdiklerine geldiğinde

Kahhar bir el seni yakandan tutup cehennemin en dibine atarken de bu yazdıklarını hatırlarsın umarım

Sitelerde Paylaş

5. sınıf fen ve teknoloji kitabında yazıyor.

1.Bitkiler

a )Çiçeksiz Bitkiler

b )Çiçekli Bitkiler

2. Hayvanlar

a)Memeliler

b)Kuşlar

c)Kurbağalar

d)Balıklar

e)Omurgasız Hayvanlar

3.Mantarlar

4.Mikroskobik Canlılar

Devletin kitabı bunu yazıyorsa itiraz yok. :)

Yani insan memeli hayvanlar grubuna dahil.

insanı göremedim onu da senmi uydurdun?

Sitelerde Paylaş

Kahhar bir el seni yakandan tutup cehennemin en dibine atarken de bu yazdıklarını hatırlarsın umarım

kuranda neden bahsetmiyor mikroplardan ?

neden muhammede göre hiç bir hastalık BULAŞICI DEĞİLDİR ?

Sitelerde Paylaş

''Ateizme göre'' diye bir şey yoktur..Ateizmin kaidelerinin yazıldığı bir kitap filan yoktur..Bu bakımdan ''ateizme göre şu nasıldır?'' gibi sözler,boş sözlerdir..

Hepimiz bilimsel anlamda bir primatız ve bu %100 kesindir..Hepimiz hayvanız ve diğer hayvanlardan hiç bir farkımız yok..Mars'a robot yollamakla kendimizi bir şey sanıyoruz sadece ama hepimiz bir hiçiz..Doğduk,yaşıyoruz ve öleceğiz..Öldükten sonra da,öteki hayat filan yok..Bir karıncaya öldükten sonra ne olacaksa,bize de o olacak..

elbette var bakış açın hayatını biçimlendiriyor

sen kendini primatlardan sayabilirsin ama ben öyle düşünmüyorum ve inanmıyorum

insan yüksek bir değer ifade eder

eğer siz insanlığı bırakıp düşünen hayvanlığı kabul ediyorsanız

hangi ahlaki ve erdemli kuralları neden kabul edesiniz ki?

işte sizden bu nedenle korkulur

Sitelerde Paylaş

Senin düsüncen yada inanman ama gercekleri degistirmiyor iste. Sen istedigin kadar Adem ve Havva'dan geldigine inan, gercekte ama onlardan gelmedin öyle birileri yasamadi ve senin atalarin baska primatlar.

Senin Ahlak kurallarin temeli Kuran degil mi ? Kuran disi Ahlaksal temel olusturan kavramlarin olmasini kabul etmek bukadar zor mu ?

Sitelerde Paylaş

Hayır böyle yazınca tadı çıkmıyor. Şöyle yazacaksın:

"Siz cehennemde yanarken zevkle seyredeceğim..." :D

Sitelerde Paylaş

Okuduğunuzu anlama sorununuz var ne yazık ki..Sadece sizin değil,tüm teistlerin...

Ateizm bir din/ideoloji değildir,ateistleri bir çatı altında toplamak çok çok zordur diyoruz ama anlatamıyoruz sizlere..

Forumu takip ediyorsanız,ateistlerin ateistlerle sürekli çekiştiğini de görürsünüz..Mesela ben :)

Ben ateistleri sırf ateistler diye dost/arkadaş bellemem ama sizler din kardeşliği diye bir şey için gerektiğinizde canınızı vermeye hazırsınız..

İnsan denilen canlı,diğer hayvanlardan kendini üstün değil de farklı görmesi için,soyut düşünebilme yeteneğinin olması lazım..Soyut düşünen bir homo sapiens,insan olma başarısını bir nebze elde etmiş olur..Soyut düşünebilmeniz için de,tamamen özgür/bağımsız bir beyine ihtiyacınız vardır..Özgür/bağımsız bir beyin sahibi olmanız için de,kölelikten/dogmalardan kurtulmanız lazım..Yani bir inançlı sadece homo sapienstir..Bir inançsız ise,yani beynine hükmeden sadece kendisi ise;insan olmayı bir nebze başarmış sayılır..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İmân, insanı insan eder; belki, insanı sultan eder.

Öyle ise, insanın vazife-i asliyesi İmân ve duâdır. Küfür, insanı gayet âciz bir canavar hayvan eder.

Şu meselenin binler delillerinden yalnız hayvan ve insanın dünyaya gelmelerindeki farkları, o meseleye vâzıh bir delildir ve bir bürhan-ı kâtidir.

Evet, insaniyet İmân ile insaniyet olduğunu, insan ile hayvanın dünyaya gelişindeki farkları gösterir.

Çünkü hayvan, dünyaya geldiği vakit, âdetâ başka bir âlemde tekemmül etmiş gibi, istidadına göre mükemmel olarak gelir; yani gönderilir.

Ya iki saatte, ya iki günde veya iki ayda bütün şerâit-i hayatiyesini ve kâinatla olan münâsebetini ve kavânîn-i hayatını öğrenir, meleke sahibi olur.

İnsanın yirmi senede kazandığı iktidar-ı hayatiyeyi ve meleke-i ameliyeyi, yirmi günde serçe ve arı gibi bir hayvan tahsil eder; yani ona ilham olunur. Demek, hayvanın vazife-i asliyesi taallümle tekemmül etmek değildir;

ve mârifet kesb etmekle terakkî etmek değildir; ve aczini göstermekle meded istemek, duâ etmek değildir.

Belki vazifesi, istidadına göre taammüldür, amel etmektir, ubûdiyet-i fiiliyedir.

İnsan ise, dünyaya gelişinde, her şeyi öğrenmeye muhtaç ve hayat kanunlarına câhil.

Hattâ yirmi senede tamamen şerâit-i hayatı öğrenemiyor.

Belki, âhir-i ömrüne kadar öğrenmeye muhtaç.

Hem gayet âciz ve zayıf bir sûrette dünyaya gönderilip, bir iki senede ancak ayağa kalkabiliyor.

On beş senede ancak zarar ve menfaati fark eder; hayat-ı beşeriyenin muâvenetiyle ancak menfaatlerini celb ve zararlardan sakınabilir.

Demek ki, insanın vazife-i fıtriyesi taallümle tekemmüldür, duâ ile ubûdiyettir.

Yani, "Kimin merhametiyle böyle hakîmâne idare olunuyorum? Kimin keremiyle böyle müşfikâne terbiye olunuyorum?

Nasıl birisinin lûtuflarıyla böyle nâzeninâne besleniyorum ve idare ediliyorum?" bilmektir.

Ve binden ancak birisine eli yetişemediği hâcâtına dâir, Kâdiü'l-Hâcâta lisân-ı acz ve fakr ile yalvarmaktır;

ve istemek ve duâ etmektir. Yani, aczin ve fakrın cenahlarıyla makam-ı âlâ-i ubûdiyete uçmaktır.

Demek, insan bu âleme ilim ve duâ vâsıtasıyla tekemmül etmek için gelmiştir.

Mahiyet ve istidad itibâriyle her şey ilme bağlıdır.

Ve bütün ulûm-u hakikiyenin esâsı ve mâdeni ve nuru ve ruhu, mârifetullahtır.

Ve onun üssü'l-esâsı da imân-ı billâhtır. 23.söz/Sözler

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...