Jump to content

Bir Yalanı Ciddiye Almanın Şanssız Sonuçları

Recommended Posts

Bir kaç ay önce böyle bir başlık açabileceğimi en kötü rüyamda bile göremezdim.

Ama artık bu konuyu gözardı etmem mümkün değil.

Herşeyden önce doğru olmaz.

Bugünkü bilgilerimin ışığında bu konuyu ihmal etmem, hem kendi görüşlerime, hem de İlhan Arsel ve Turan Dursun'un emeklerine ihanet etmekle özdeştir.

Hipokritiklik yapmamam gerekiyor.

Ama yalnız Turan Dursun ve İlhan Arsel değil ki, İslam yalanının etkisi altında kalanlar.....

Hepimiz o yalanların karanlık gölgesi içinde yaşadık.

Hepimiz İslam'ı o yalanların aracılığı ile tanıdık ve eleştirdik.

Hepimiz o yalanların esiri olduk.

Hepimiz o yalanların yalancısı olduk.

Basiretimiz tutuldu.

Aklımızı, sağduyularımızı, mantığımızı kullanamadık.

Rasyonel düşünemedik.

Öyle bir yalanlar silsilesine inandık ki, nasıl inandığımızı düşündükçe onları değil, kendimizi suçluyorum.

Bu iletiyi yalnız Turan Dursun ve İlhan Arsel'in kitaplarının hazin öyküsünü dile getirmek için değil, hepimizin ve bütün Batı bilimsel dünyasının İslam tarafından nasıl ustaca aldatıldığını gözler önüne sermek için kaleme aldım.

İslam'ın ne bir peygamberi vardır arkadaşlar, ne de bir kitabı ve kesin bir başlangıcı.

Ne Muhammed ve karıları yaşamıştır, ne de metresleri......

İslam'ın bu konudaki öğretilerinin hepsi efsane ve mit bile olamayacak yalanlardır. Hepsi uydurmadır.

O yalanlar hakkında söylenebilecek tek olumlu şey varsa o da onların son derece inandırıcı ve sofistike olmalarıdır.

İnce ayrıntılara kadar inen o yalanların da İslam ve Kur'an gibi, zamanla ortaya çıkmış olmaları gerekmektedir.

O yalanlar her soruya açıklık getirmekte, her bilinmeyeni bilinir yapmaktadırlar.

O ayrıntılı yalan açıklamaların varlığı, İslam'ın ve kitabının da yüzyıllar içinde zamanla ortaya çıktığının delilidirler.

İslam bütün dünyayı aldatmıştır.

İlginç olarak bütün dünyayı aldatan cahiliye devri denen bir dönemde ortaya çıkan dedikodulardır.

Cahiliye devri varsa eğer, geçmişin karanlıklarında kalmamıştır.

Yalnız İslam ülkelerinin değil, İslam'ın kökenini araştıran Batı bilim dünyasının da üstüne karanlık bir sis gibi inmiştir.

Batı için artık o sis dağılmaya, aralanmaya başlamıştır.

Batı artık İslam'ı İslam'ın öğretileri bakış açısından değil, kendi bilimsel yöntemlerini kullanarak araştırmaya başlamıştır.

Biz de bu çalışmaları yakından izleyeceğiz.

Muhammed'i pedofil olmakla, katliamlar ve çapulculuklar yapmakla suçlamadan önce bu olasılıkları düşünmenizi hararetle tavsiye ediyorum.

İslam'ın ve kitabının eleştirisi yeni bir döneme girmiştir.

Bu dönemde İslam'ın değil, bilimin dediği dediktir.

Umarım bu dönem İslam'ın sonunun başlangıcı olur....

Selamlar..

HACI

Sitelerde Paylaş
  • İleti 402
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hacı abi, biraz yavaş gitsen diyorum. :)

kaç zamandır senin bu konuya kafa patlattığını

açtığın başlıklardan biliyorum, elimden geldiğince de takip ediyorum.

kesin bir kanaate vardığın anlaşılıyor.

sonuçları ve peylaşacaklarını merak ediyorum.

sevgiler...

Sitelerde Paylaş
hacı abi, biraz yavaş gitsen diyorum. :)

kaç zamandır senin bu konuya kafa patlattığını

açtığın başlıklardan biliyorum, elimden geldiğince de takip ediyorum.

kesin bir kanaate vardığın anlaşılıyor.

sonuçları ve peylaşacaklarını merak ediyorum.

sevgiler...

Ben de Haci ağabeyin düşündüğü gibi düşünüyorum artık..

Böyle düşünmem için de bir çok sebep görüyorum..

Araplar masallara bayılır , bunu nerden biliyoruz ; meşhur binbirgece masalları en büyük kanıttır.

Çözemediğim tek şey ; neden bu masallar uydurulmuştur ??

Hükümdarlık , rant ????

Sitelerde Paylaş

Hacı değişen bir şey olmaz bu durumda..

Bı pedofilisinden tut, gasplar, baskınlar bir idolojidir..

Bunu ha Muhammed e bağlamışsın, ha bir başkasına..

Muhammed in yaşamamış olması ihtimali bunu değiştirmiyor..

Muhammed bir simde sadece..

Kuranda yazanlar geçmişin sisler altında kalmış gelenekleridir..

eleştiriler bu gelenekler ve uygulamalarıdır..

Muhammedin yaşamamış olması, Kuran ın uydurma olması 1400 yıllık uygulamaları yok saymaz..

Sitelerde Paylaş
Hacı değişen bir şey olmaz bu durumda..

Bı pedofilisinden tut, gasplar, baskınlar bir idolojidir..

Bunu ha Muhammed e bağlamışsın, ha bir başkasına..

Muhammed in yaşamamış olması ihtimali bunu değiştirmiyor..

Muhammed bir simde sadece..

Kuranda yazanlar geçmişin sisler altında kalmış gelenekleridir..

eleştiriler bu gelenekler ve uygulamalarıdır..

Muhammedin yaşamamış olması, Kuran ın uydurma olması 1400 yıllık uygulamaları yok saymaz..

Onlar yok sayılsın demiyoruz zaten.

Onlar günümüze kadar ulaşan Arap gelenekleri.....

Sizden bütün istediğimiz, Don Kişot (Don Kihote) gibi, yel değirmenlerine saldırmadan önce neye saldırdığınızı düşünmeniz.

Sitelerde Paylaş

Merakla bekliyorum..

Bu başlık sanırım "kuran ne zaman yazıldı" adlı başlıkla paralel ilerleyecek.

Elimde islamcıların oryantalist dedikleri kişilerin fikirlerinden oluşan bir takım argümanlar var.

Eğer şimdi bu argümanlar, islamcıların yeni nesil oryantalist diyecebileceklerini tahmin ettiğim kişilerin,

yeldeğirmeni yapmakta kullandıkları argümanlar ise hiç okumayayım.

Bu sebeple merakla bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Yakında aşağıdaki kitabın İngilizceye çevirisi tamamlanacak ve kitap basılacak.

Bu kitap İslam aleminde bomba gibi patlayacak.

Kitabı ısmarladım ve bir iki ay içinde elime geçer geçmez, bazı bölümlerini burada yayınlayacağım.

Yazarlar daha geniş bir kitleye hitabetmesi için dilini İngilizce olarak saptamışlar.

İyi de etmişler.

Aşağıda bu kitabın içeriği hakkında kısa bir yazı bulacaksınız.

Kitapta bu konular çok daha ayrıntılı olarak işlenecektir mutlaka.

Batı nihayet kendini İslam'ın yalanlarından ve etkisinden kurtarmaya başladı.

Muhammed, Kur'an, İslam efsanelerinin sonunun başlangıcına şahitlik ediyor olabiliriz.

The Hidden Origins of Islam: New Research into Its Early History (Hardcover)

by Karl-Heinz Ohlig (Editor), Gerd-R Puin (Editor)

The standard histories of Muhammad and the early development of Islam are based on Islamic literature that dates to the ninth and tenth centuries - some two centuries or more after the death of Muhammad in 632. Islamic literary sources do not exist for the seventh and eighth centuries, when, according to tradition, Muhammad and his immediate followers lived. All that is preserved from this time period are a few commemorative building inscriptions and assorted coins. Based on the premise that reliable history can only be written on the basis of sources that are contemporary with the events described, the contributors to this in-depth investigation present research that reveals the obscure origins of Islam in a completely new light. As the authors meticulously show, the name "Muhammad" first appears on coins in Syria bearing Christian iconography.In this context the name is used as an honorific meaning "revered" or "praiseworthy" and can only refer to Jesus Christ, as Christianity was the predominant religion of the area at this time. This same reference exists in the building inscription of the Dome of the Rock in Jerusalem, built by the caliph 'Abd al-Malik. The implication of these and other findings here presented is that the early Arab rulers adhered to a sect of Christianity.Indeed, evidence from the Koran, finalised at a much later time, shows that its central theological tenets were influenced by a pre-Nicean, Syrian Christianity. Linguistic analysis also indicates that Aramaic, the common language throughout the Near East for many centuries and the language of Syrian Christianity, significantly influenced the Arabic script and vocabulary used in the Koran. Finally, it was not until the end of the eighth and ninth centuries that Islam formed as a separate religion, and the Koran underwent a period of historical development of at least 200 years.

About the Author

Karl-Heinz Ohlig (Saarbrücken, Germany) is professor emeritus of Religious Studies and the History of Christianity at the University of the Saarland, chairman of the Inarah Institute for Research into the Early History of Islam and the Koran, and the author of many books including Weltreligion Islam: Eine Einführung (Islam as World Religion: An Introduction).

Gerd-R. Puin, a research associate at the University of the Saarland, is an expert on the historical orthography of the Koran.

Sitelerde Paylaş

Hacı bu konuda bir sonuca varamaz.

Ama şunu yapabilir.

Hani Ali Sina vardı İslam karşıtı.

Muhammed'in bir narsist, bir pedofil, bir rapeist, bir terörist vs. olmadığını kanıtlayanlara 50.000 USD ödül

vaadediyordu sitesinde.

http://www.faithfreedom.org/challenge.htm

Hacı da sitesinde Muhammed'in yaşadığını kanıtlayana ödül vaadedebilir. 100.000 USD bile yapsa ödülü kaybetmez.

Ama ne olur ne olmaz, paranın cazibesi saklı bir belgeyi ortaya çıkartabilir.

Sigorta yaptırıp temkinli olmakta fayda var. :)

Sitelerde Paylaş
Hacı bu konuda bir sonuca varamaz.

Ama şunu yapabilir.

Hani Ali Sina vardı İslam karşıtı.

Muhammed'in bir narsist, bir pedofil, bir rapeist, bir terörist vs. olmadığını kanıtlayanlara 50.000 USD ödül

vaadediyordu sitesinde.

http://www.faithfreedom.org/challenge.htm

Hacı da sitesinde Muhammed'in yaşadığını kanıtlayana ödül vaadedebilir. 100.000 USD bile yapsa ödülü kaybetmez.

Ama ne olur ne olmaz, paranın cazibesi saklı bir belgeyi ortaya çıkartabilir.

Sigorta yaptırıp temkinli olmakta fayda var. :)

Pante

Bana müthiş bir tüyo verdiğinin farkında mısın?

Bütün yapacağım Muhammed'in yaşamadığını kanıtlamak değil mi?

Onu kanıtlarsam, Ali Sina'nın Muhammed'in bir narsisist, pedofil, rapist ve terörist olmadığını kanıtlamış olurum.

ve 50 bin dolara konarım..

Yaşamamış bir insan onları yapamaz

Değil mi?

Keeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş
Pante

Bana müthiş bir tüyo verdiğinin farkında mısın?

Bütün yapacağım Muhammed'in yaşamadığını kanıtlamak değil mi?

Onu kanıtlarsam, Ali Sina'nın Muhammed'in bir narsisist, pedofil, rapist ve terörist olmadığını kanıtlamış olurum.

ve 50 bin dolara konarım..

Yaşamamış bir insan onları yapamaz

Değil mi?

Keeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Şansın çok yüksek.

Bence girişimde bulun.

Edip Yüksel'in beceremediğini sen becer bari. :)

Ali Sina da bir Muhammedi'ye parayı kaptırmaktansa Muhammed'in yaşamadığına inanan bir ateiste kaptırmış olmayı tercih edecektir. Hatta bu da onun reklamı olacaktır.

Sitelerde Paylaş

Peygamberlerin yaşamadığını iddia etmek veya yaşadıklarına modern tarih anlayışıyla kanıt istemek şu sıralar moda oldu sanırım. Bence bu dinleri içeriden eleştirmekten çok daha etkili ve dikkat çekici bir yöntem. Hatta ilk bakışta dindar tarafı dumura uğratmanın 'hadi canım sende' dedirtmenin bundan etkili yolu yok gibi görünüyor. Fakat tartışma sırasında 'yaşadığını kanıtla' diyen tarafın ortaya koyacak nesnel kanıtlar olmadığını söylemesi daha işin başında nesnel kanıtı tartışma konusu yapacaktır. Rivayetler, Kutsal Kitap ve Kuran gibi elde bulunan nesnelerin var olması peygamberlerin olmadığını kanıtlamanın olanaksızlığını gösteriyor. Bunun yanısıra zaten pratik zorluklardan dolayı peygamberlerin yaşamadığı olgusal olarak kanıtlanamaz, o yüzden bu tutumun uzun vadede bile olsa işe yarayacağını sanmıyorum.

Modern tarihteki kanıt anlayışı bildiğimiz anlamda objektif değildir. Kanıtlar derecelendirilmiş olup yoruma dayalıdır. Tarihsel şüphecilikte objektif bir sınır da yoktur. Peygamberin yaşamadığı iddialarını Shakespeare'in yaşamadığı, İngilizlerin Fransız edebiyatı karşısında ezik kalmamak adına bir kaç şair tarafından kurguladıkları bir karakter olduğu iddialarına benzetiyorum. Evet, Shakespeare'da yaşamadı ve İngilizler onu uydurdu.

Aristoteles'in Fizik, Organon, Metafizik kitabını bir grup Yunanlı yazdı, hatta Aristoteles uyduruk bir isimdi ve öyle biri yaşamadı, Yunanlılar bir idol yaratmak istediler ve uydurdukları bu idole Aristoteles adını verdiler. Tarihsel şüphecilikte sınır olmadığından yorumla kitap bırakmış herkesi yaşamamış sayabilirsiniz.

tarihinde sonus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ali Sina'ya aşağıdaki e-mail'i gönderiyorum.

Dear Ali Sina

Please be advised that I am ready to disprove your charges against Muhammad logically and without any shadow of doubt. I am not even a Muslim. I am an atheist. But I don’t want you to remove this site and publicly announce that Islam is a true religion which is not. I just claim my price.

You insist that Muhammad is a narcissist, a pedophile, a mass murderer, a terrorist, a misogynist, a lecher, a cult leader, a mad man, a rapist, a torturer, an assassin and a looter. Nothing could be further away than these accusations.

The biography of Muhammad and the early development of Islam are based on Islamic literature that dates to the ninth and tenth centuries; nearly two centuries after the alleged death of Muhammad in 632. Muhammad and his immediate followers lived in seventh and eight centuries. But Islamic literary sources did not exist at that time. All that is preserved from this time period are a few commemorative building inscriptions and assorted coins.

Based on the premise that reliable history can only be written on the basis of sources that are contemporary with the events described, it is safe to claim that not only the origin of Islam is obscure, but Muhammad did not live as the prophet of Islam. It is known that the name "Muhammad" first appears on coins in Syria bearing Christian iconography much later. The implication of this finding is that the early Arab rulers adhered to a sect of Christianity.

I believe and I can prove that Muhammad did not live as the prophet of Islam. The origin of Islam dates back several centuries and traditional Islamic claims are all false and misleading. Koran was not written by Muhammad who was nothing more than a mythological figure.

If a person did not live, he or she cannot be a narcissist, a pedophile, a mass murderer, a terrorist, a misogynist, a lecher, a cult leader, a mad man, a rapist, a torturer, an assassin and a looter.

Sincerely yours.

Haci

Sitelerde Paylaş
Onlar yok sayılsın demiyoruz zaten.

Onlar günümüze kadar ulaşan Arap gelenekleri.....

Sizden bütün istediğimiz, Don Kişot (Don Kihote) gibi, yel değirmenlerine saldırmadan önce neye saldırdığınızı düşünmeniz.

Hacı sonuçta eleştirilen ya da övülen şahıs değildi, zihniyetti.. Yaşamadığı iddia edilen Muhammed de var olmayan Tanrıları eleştirmemiş miydi? Onları kötülememiş miydi?

Ah Hacı işte seninde Turan Dursun ve İlhan Arsel gibi yanıldığın nokta bu.. Onlar da bunları sadece Arap gelenekleri diye sunup eleştirdiler.. Daha derinine inmediler..Turan Dursun, İlhan Arsel, Muhammede addettikleri konuların Sümer - Akad kaynaklarına değin, bütün eski tarihte kullanılmış bir olgu olduğundan bile habersizdirler.

Sitelerde Paylaş
Peygamberlerin yaşamadığını iddia etmek veya yaşadıklarına modern tarih anlayışıyla kanıt istemek şu sıralar moda oldu sanırım. Bence bu dinleri içeriden eleştirmekten çok daha etkili ve dikkat çekici bir yöntem. Hatta ilk bakışta dindar tarafı dumura uğratmanın 'hadi canım sende' dedirtmenin bundan etkili yolu yok gibi görünüyor. Fakat tartışma sırasında 'yaşadığını kanıtla' diyen tarafın ortaya koyacak nesnel kanıtlar olmadığını söylemesi daha işin başında nesnel kanıtı tartışma konusu yapacaktır. Rivayetler, Kutsal Kitap ve Kuran gibi elde bulunan nesnelerin var olması peygamberlerin olmadığını kanıtlamanın olanaksızlığını gösteriyor. Bunun yanısıra zaten pratik zorluklardan dolayı peygamberlerin yaşamadığı olgusal olarak kanıtlanamaz, o yüzden bu tutumun uzun vadede bile olsa işe yarayacağını sanmıyorum.

Modern tarihteki kanıt anlayışı bildiğimiz anlamda objektif değildir. Kanıtlar derecelendirilmiş olup yoruma dayalıdır. Tarihsel şüphecilikte objektif bir sınır da yoktur. Peygamberin yaşamadığı iddialarını Shakespeare'in yaşamadığı, İngilizlerin Fransız edebiyatı karşısında ezik kalmamak adına bir kaç şair tarafından kurguladıkları bir karakter olduğu iddialarına benzetiyorum. Evet, Shakespeare'da yaşamadı ve İngilizler onu uydurdu.

Aristoteles'in Fizik, Organon, Metafizik kitabını bir grup Yunanlı yazdı, hatta Aristoteles uyduruk bir isimdi ve öyle biri yaşamadı, Yunanlılar bir idol yaratmak istediler ve uydurdukları bu idole Aristoteles adını verdiler. Tarihsel şüphecilikte sınır olmadığından yorumla kitap bırakmış herkesi yaşamamış sayabilirsiniz.

Benim yaptıklarım bir moda deği Sonus kardeşim.

Deliller beni nereye götürse, ben oraya giderim.

Deliller beni İslam'ın Allah'ın yasal bir dini olduğuna götürseydi, Müslüman olurdum.

Ben yazdıklarımı ciddiye alıyorum.

I preach what I believe........

Sitelerde Paylaş
Yazdığı ve dağıttığı mektuplar bile müzelerde var; yaşamadığı nasıl iddia edilebilir ki?

Onlar yaşadığının değil, yaşamadığının kanıtıdır.

Neden mi?

Çünkü mevcut delilleri çürütmek kolaydır.

Eğer onlar sahte delillerse, onları çürütmek çok kolaydır.

Delil olmasaydı daha zordu ama, imkansız değildi.

Muhammed'in yaşamadığının en kesin delili, hakkında yazılanların son derece bol ve ayrıntılı olmasıdır.

İslam, Muhammed ve Kur'an hakkında yazılanların hiç birisi doğru değildir.

Ve onların yalan olduğunu kanıtlamak sanıldığından çok daha kolaydır.

Sitelerde Paylaş

Kuranin neden muhammet döneminde biraraya getirilmedigi hep süphe tasiyordu zaten , öyle ya ona inmis en dogrusunu o bilir , Allah ona o ayetleri indirirken neden bunlari kitap haline getir demeyi (veya en azindan ima etmeyi) unutmus olabilir , Allah hem evrensel bir din yolluyor hemde yolladigi kisi öldügünde ortada bir kitap yok (bu ne perhiz bu ne lahana tursusu) , kisacasi mantikli düsünüldügünde Haci hakli görünüyor

Sitelerde Paylaş

Evet gerçekten yepyeni bir dönem. Bugüne kadar sözde bir Tanrı'nın varlığını kanıtlamalarını istedik teistlerden. Hiç bir akılcı cevap verilemedi. Şimdi ise çok daha elle tutulur bir şeyin kanıtını istiyoruz. Bu da peygamberin varolup olmadığının kanıtı. Bu çok zekice bir adım. Oldukça riskli de. Çünkü Tanrı için sunulacak kanıtlardan daha somut kanıtlar sunulabilir. İşte bu noktada eğer somut kanıt sunulamaz ise çok çok ciddi bir darbe iniyor demektir teizme. Biz zaten tüm bunların sosyo kültürel evrimsel sürecin bir parçası olarak nesnel olmayan uydurmalar veya bir çeşit uyum süreçleri olduğunu düşünüyorduk. Bu düşüncemiz büyük bir geçerlilik sağlamış olacak. Haklı olduğumuz, aklın tarafında olduğumuz bir kez daha görülmüş olacak.

Ben bu düşünceyi destekleme taraftarıyım. Ve şimdi aklıma gelen bir konuyu da eklemek istiyorum. Hiç Muhammed'in veya yakınlarının resminin yapılmamış olması dikkatinizi çekti mi? Acaba diyorum bunun konu ile alakası olabilir mi?

Sitelerde Paylaş

muhammed'în yaşamadığını düşünmek biraz marjinal bir düşünce ...

zira, sözünü ettiğimiz tarih 600'lü yıllar. tabii ki elde çok fazla yazılı belge bulunması beklenemez. ama benim bildiğim, muhammed zamanında fgarklı ülkelere yollanan ve onları islam'a davet eden mektupların varlığı yadsınamaz.

hadi diyelim bu belgeler de yok..

sırf birebir muhammed'in kendi yazdığı belge yok diye, bir kişinin yaşamadığını iddia etmek, cok da akla yatkın değil.

çünkü, yukarıda da belirttiğim gibi, sözünü ettiğimiz tarih 600'lü ilkel yıllar.

muhammed'in yaşadığını düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...