Jump to content

Muhammed ve Halifeler Neden Yaşamamışlardır?

Recommended Posts

• İleti 430
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Geçen sene Ankara'dayken yağmur yağıyordu. Dikkatimi çekti: Ankara'nın yağmuru tıpa tıp İstanbul'un yağmuruna benziyordu. Burdan çıkardığım sonuç Ankara = İstanbul'dur.

40 sayısının musevi, hristiyan ve müslüman toplumlarda mistik anlamı için 40 örnek verebilirim ama gerek gerek yok. İnternette bol bol bulunduğuna eminim. 40 sayısı 39 ile 41 arasında bulunan biricik tamsayıdır. Ne fazla ne eksik.

Vallahi 40 ın mistik bir sayı olduğuna inandım.

Ankara (06) + İstanbul (34) = 40

Ali bir daha düşün derim ben.

Ben şahadet ederim ki 40 Allahın bize gönderdiği kutsal bir sayıdır ve bunu bulan adam hörmet gösterilmesi gereken bir adamdır.

Şimdi başka ne yapmam gerekiyor ? 40 vakit namaz mı kılayım ?

tarihinde ayyaşgezer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu 40 meselesi,sanırım yahudilerin çölde 40 yıl kalması olayından ileri geliyor..

Hacinin soylediklerine katilmasamda islama kulaktan duydugu gibi inanan bir toplum icin okunulmasi gereken bir paylasim olmus. Tarihi kanitlar Muhammed in ve halifelerin kesin olarak yasadiklarini gosterir. Isa musa nuh ibrahimde yasamadi diyelim hadi.

Bu tarihi kanıtları biz de görelim..Buyur..

Sitelerde Paylaş

Bir başka 40 da yahudi konseyinde katılabilmek için minimum yaşı gösterir. Ne tesadüf ki, Muhammed'in peygamber olduğundaki yaşı 40.

40 yaşının,o coğrafyadaki insanların olgunluk yaşı olduğunu bir yerde okudum sanki..Musa'da galiba 40 yaşında başladı peygamberliğine..Emin değilim ama bundan..

Sitelerde Paylaş

Sen soru mu sordun? Ben aptalca bir yorum gördüm.

Nesi aptalca?Ahzap 53 ,peygamberin zeynrp le evlenmesi,hucurat suresi,hanımlarıyla birlikte olma sırası vs. gibi şahsi ayetlerin Kuran da işi ne o zaman?bir kahraman yatatılıp onun adına ayet uydurulacaksa bunlar mı uydurulur?bunu senin mantığın alıyosa bişey diyemem.savunmam bu kadar.çünkü bunu anlamayan insana daha ne anlatsam boş.

tarihinde Ateş seni çağırıyor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ankara (06) + İstanbul (34) = 40

Ali bir daha düşün derim ben.

Ben şahadet ederim ki 40 Allahın bize gönderdiği kutsal bir sayıdır ve bunu bulan adam hörmet gösterilmesi gereken bir adamdır.

Şimdi başka ne yapmam gerekiyor ? 40 vakit namaz mı kılayım ?

Şahane! :D

Şimdi; ya 40 yıl hatırımı sayacaksın ya da 40 katır ile 40 satır arasında bir seçim yapacaksın. :D

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Burada bir konuda bilimi referans alanlar ile, üfürüğü esas alanlar arasındaki fark açıkça belli oluyor. Üfürükçülere diyoruz ki tarihin başlangıcından, yani yazının icadından beri yaşayan kralların, hakanların, firavunların yaşadıklarının yazılı kanıtları tonlarla var. Ama hiç bir ibrani peygamberinin ve muhammedin yaşadığına dair tek bir eşzamanlı, tarihlendirme yöntemleri ile doğrulanan belge yok!

Üfürükçüler bu apaçık, net gerçeği anlamamakta ayak diretiyorlar. Çünkü bunlar bilimi tek referans alma bilincinden mahrumlar. Dogma onlara böyle bir bilinç düzeyini olanaksız hale getirmiş. Dogmatiklerden bilimsel bilgi bilinci beklemek eşeğin ardı sıra yürüyüp şahane parfüm kokuları gelecek diye beklemek gibidir. Eşeğin ardından gelecek koku belli...

Atatürk boşuna hayatta en gerçek yol göstericinin bilim olduğunu vurgulamamış. Yetinmemiş, başka yol gösterici aramanın uyuşukluk, miskinlik olduğunu eklemeyi de ihmal etmemiş. Gençliğe hitabesinde işi iyice tamamlayıp, bu uyuşukluk ve miskinliğin vatanın zor zamanında hıyanete dönüşeceğinin de altını çizmiş.

Ne kadar büyük bir lidermiş... Gerçekleri ve geleceği bu kadar net çizmek ve söylemek, başka hiç bir lidere nasip olmuş bir durum değildir.

Sitelerde Paylaş

Muhammedin yaşadığının kaydı yokmuşmuş :) sanki adam birleşik krallığa peygamber geldi.

Birleşik krallığa peygamber gelseydi kaydı olurdu ama tüm aleme peygamber gelince kaydının olmasına gerek yok yani? Çünkü birleşik krallık son derece önemli, ama tüm alem o kadar da önemli değil. Müslü zekası harika.

Sitelerde Paylaş

Keloğlan yaşamadıysa, Keloğlanın o; bir dudağı yerde, bir dudağı gökte olan devin memesini emmesinin masalda işi ne o zaman? "bir Keloğlan yatatılıp onun adına masal uydurulacaksa bunlar mı uydurulur?bunu senin mantığın alıyosa bişey diyemem.savunmam bu kadar.çünkü bunu anlamayan insana daha ne anlatsam boş."

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Nesi aptalca?Ahzap 53 ,peygamberin zeynrp le evlenmesi,hucurat suresi,hanımlarıyla birlikte olma sırası vs. gibi şahsi ayetlerin Kuran da işi ne o zaman?bir kahraman yatatılıp onun adına ayet uydurulacaksa bunlar mı uydurulur?bunu senin mantığın alıyosa bişey diyemem.savunmam bu kadar.çünkü bunu anlamayan insana daha ne anlatsam boş.

Din kitaplarında hep bunlar var zaten.Tevratta aynı Musanın ilişkileri,İbrahimin ilişkileri....v.s İncilde aynı. İsanın havarileriyle,Ferisilerle konuşmaları.Ama bunların hepsi mefhumların sembolleştirilip hikaye yada masal haline getirilmesinden başka bir şey değildir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Dreimali,

Ben sunu merak ediyorum:

Araplarin en gec 7.yy ilk yarisina kadar devasa bir cografyayi fethettigini biliyoruz.Bu cografyadaki tarihcilerin,rahiplerin vs herneyse eserlerinde Kuran a dair bir iz var mi?Erken Islam zamaninda Hristiyan Literaturunde yeni bir dinin izleri konusunda ortaya metinler konmus ama hicbirinde Kuran a dair bir iz yok.Tabi her askerin yaninda Kuran olmasi beklenemezdi,ama bir sure,ayet hicbir sey mi yok dis kaynaklara gecmis?Ayrica bu adamlarin 5 vakit namaz kilmasi da zorunlu;namazdan,abdesten vs bahseden de mi yok?

Ayrica o kaynakla Bati metinleri,Hint kaynaklari bulunmuyor mu o konuda?Aslinda sizin biraz daha ceviri yapmaniz gerekiyor dusuncesindeyim,ki bilgilenelim.

tarihinde Deep tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dreimali,

Ben sunu merak ediyorum:

Araplarin en gec 7.yy ilk yarisina kadar devasa bir cografyayi fethettigini biliyoruz.Bu cografyadaki tarihcilerin,rahiplerin vs herneyse eserlerinde Kuran a dair bir iz var mi?Erken Islam zamaninda Hristiyan Literaturunde yeni bir dinin izleri konusunda ortaya metinler konmus ama hicbirinde Kuran a dair bir iz yok.Tabi her askerin yaninda Kuran olmasi beklenemezdi,ama bir sure,ayet hicbir sey mi yok dis kaynaklara gecmis?Ayrica bu adamlarin 5 vakit namaz kilmasi da zorunlu;namazdan,abdesten vs bahseden de mi yok?

Ayrica o kaynakla Bati metinleri,Hint kaynaklari bulunmuyor mu o konuda?Aslinda sizin biraz daha ceviri yapmaniz gerekiyor dusuncesindeyim,ki bilgilenelim.

Araplarin en gec 7.yy ilk yarisina kadar devasa bir cografyayi fethettigini biliyoruz.

Araplar 7. yüzyılda bir şey fethetmiş değil!

Güya Arabistandan çıkmışlar, bütün ortadoğuyu savaşla ele geçirmişler! Ama nedense Ortadoğunun iki egemen devletinin (persler ve bizanslılar), hiç haberi olmamış. :D Ne persler arap istilasını kaydetmiş ne de bizanslılar. Bu arap istilası ne Suriye'de fethedilmiş(!) bir şehirde iz bırakmış ne İran'da bir şehirde. Ne Anadolu'da bir şehirde hasar var ne İsral'de, ne de Kudüs'de.

İslam için güya çoooooook önemli olan Bedir savaşının yapıldığı yeri, Bedir'in neresi olduğunu tarihciler 1400 yıldan beri hala arıyorlar. Fakat henüz kimse Bedir'in neresi olduğunu bilen yok!

Yok! Yok! Yok!

Tersine; bu zaman sürecinde, 7. ve 8. yüzyılda, ne cami yapılmış ne mescit. Var olmayan bir dinin ibadethanesi yapılsaydı çok acayip olurdu hani! :D Ama kilise tamiratları ve yeni kilise yapımı gayet normal devam etmiş durumda. Bakma sen Emevi Camisi, Peygamberin mezarı vs. gibi masallara. Kabe'nin aslı bir kilise olduğu gibi onların da aslı birer ya bir kilisedir veya benzeri bir yahudi ibadehanesidir.

750 yıllarına kadar islami gelenek olarak namaz ve abdest aramak boşuna. Çünkü 750 yıllarına dek İslam diye bir din bulunmuyor Ortadoğuda. Piyasada Yahudilik, Hristiyanlık ve bunların türevleri bulunuyor. İslam, 800'lü yıllardan sonra, bu türevlerden birisi olarak palazlanmış olmalı.

Kuran, İslam, arap, ismaili, haceri vs. ile ilgili tarihi değer taşıyan bilgileri zaten o iki başlıkta verdim.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

kainat muhammetten önce yoktu diyen bi meczup vardı.

burası bir ateizm forumu eşdeğişle tanrının var olamayacağını düşünenlerin bulunduğu bir platform olduğuna göre var olmayan tanrının peygamberinin belirtilen tarihler arasında yaşamadığını kanıtlamaya çalışmak bana biraz manasızmış gibi geliyor. yani böyle biri esasen "biri" olmayabilir yada sadece herkes gibi yaşamış ve ölmüş olabilir ve zaten savlanan peygamber olamayacağıdır.

bana göre asıl kurulması gereken bağlam mucizelerin olamayacağıdır. ki bu da kanıtlanamaz.

o çölde binlerce yıldır dönen dolaplara uzaktan baktığımda şu ana- bugüne olan etkisine kafa yormak gerektiğini düşünüyorum. şu an, burada şu kapının ardındaki muhammetlerin içinde bulundukları kadim yanılgı, derin ve tarihsel ıstırabı...

Sitelerde Paylaş

Araplar 7. yüzyılda bir şey fethetmiş değil!

Güya Arabistandan çıkmışlar, bütün ortadoğuyu savaşla ele geçirmişler! Ama nedense Ortadoğunun iki egemen devletinin (persler ve bizanslılar), hiç haberi olmamış. :D Ne persler arap istilasını kaydetmiş ne de bizanslılar. Bu arap istilası ne Suriye'de fethedilmiş(!) bir şehirde iz bırakmış ne İran'da bir şehirde. Ne Anadolu'da bir şehirde hasar var ne İsral'de, ne de Kudüs'de.

İslam için güya çoooooook önemli olan Bedir savaşının yapıldığı yeri, Bedir'in neresi olduğunu tarihciler 1400 yıldan beri hala arıyorlar. Fakat henüz kimse Bedir'in neresi olduğunu bilen yok!

Yok! Yok! Yok!

Tersine; bu zaman sürecinde, 7. ve 8. yüzyılda, ne cami yapılmış ne mescit. Var olmayan bir dinin ibadethanesi yapılsaydı çok acayip olurdu hani! :D Ama kilise tamiratları ve yeni kilise yapımı gayet normal devam etmiş durumda. Bakma sen Emevi Camisi, Peygamberin mezarı vs. gibi masallara. Kabe'nin aslı bir kilise olduğu gibi onların da aslı birer ya bir kilisedir veya benzeri bir yahudi ibadehanesidir.

750 yıllarına kadar islami gelenek olarak namaz ve abdest aramak boşuna. Çünkü 750 yıllarına dek İslam diye bir din bulunmuyor Ortadoğuda. Piyasada Yahudilik, Hristiyanlık ve bunların türevleri bulunuyor. İslam, 800'lü yıllardan sonra, bu türevlerden birisi olarak palazlanmış olmalı.

Kuran, İslam, arap, ismaili, haceri vs. ile ilgili tarihi değer taşıyan bilgileri zaten o iki başlıkta verdim.

Sevgiler

Camel Book tan(Bakara Suresi olmali)bahseden bir kaynak vardi.

Bence Bizans in 5-6.yy daki durumuyla derin bir baglanti var,Bizans bu zaman araliginda batidan kavim istilasi aliyor,doguda Sasani ile savasiyordu.Ulkeye kaos hakimdi diyebiliriz.Bence bu kavimlerden biri Araplardi,otorite boslugunu firsat bilip Bizansa saldirmislardir belki de.

Yani bilemiyorum,Tarihci de degilim.Ama sundan eminim,Hz Muhammed in oykusu de siradan degil,kasitli bir is gibi gorunuyor.Hz Muhammed hakkinda Hz Musa kurgulu birsey diyebilirim.ol

Emeviler Devri de gariptir.Kopek besleyen,dansoz oynatan,sarap icen Halifelik.Bence geriye kalmis bir iz olabilir bu.

tarihinde Deep tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...