Jump to content

İslam'dan Önce İslam'dan Sonra

Recommended Posts

İslam uydurulmadan önce dünyanın bütün gelişmiş uygarlıkları Anadolu ve Akdeniz çevresinde ortaya çıkmıştır.İslamdan önce bütün bir Akdeniz coğrafyası ve Anadolu insan uygarlığının en büyük eserleri ile donanmıştır.Bugün Akdeniz ve Anadolu coğrafyasındaki bütün eserleri listeleyin,inceleyin hepsi İslam öncesi uygarlıklara aittir.Bu listelemeyi ister bütün bir Akdeniz adına yapın ister her hangi bir Akdeniz ülkesi adına yapın "hatta çok büyük konuşuyorum" isterseniz kendi yaşadığınız coğrafya adına yapın;yapılan herşey İslam öncesi uygarlıklardan kalmıştır.

Bin yıl boyunca insanlığa hiç bir katkı sunamamak.

Bunu ancak İslam'la yapabilirsiniz.

Atatürk'le başlayan yeniden uygarlaşma hareketi 12 Eylül 1980'de şeytanla yapılan antlaşma gereği tersine çevrildi.

Bugün Türkiye sorun üreten ve geleceğe çözümü ancak savaşlarla olacak olan büyük sorunlar biriktirmekte.

Bir kitap.İslamın Anadolu ve Balkanlar'ı ele geçirdiği dönemin sonrası.Balkanlar ve Anadolu'yu gezen birinin kitabını okuyordum.Bitiremedim.Gezdiği yerlerde İslam öncesi kalıntıları,yazıtları toparlayarak kitabına geçirmiş.Hiç bir yazıt tam değil.Bütün uygarlık eserlerini parça parça etmişler.Gittiği her yer ilkelleşmiş.Yazar sık sık şunları kaydetmiş."Burası önceden bir şehir merkezi imiş.Şimdi harap edilmiş.Gittiği nere varsa her taraf.O bizim şaşaalı bildiğimiz İstanbul.Resmen köye çevrilmiş.Üstelik en muhteşeminin devri saltanatında.Kitabı sinirden bitiremedim.

Ve maalesef bu hal İslam'ın egemen olduğu bütün coğrafyada gerçekleşmiş.Bakın size söylüyorum.Açın bir İslam ülkesinin turizm sitesini.Orada göreceğiniz eserlerin hepsi İslam'dan önce yapılan eserlerdir.

İslam'dan önce ve sadece Anadolu'da,Suriye'yi filan saymıyorum sadece Anadolu'da yapılan tiyatroların sayısını araştırın.Bunlardan ne kadarının yıkıldığını,yok edildiğini bir sorgulayın.

Ve bugün hala dünyaya kin,nefret,düşmanlık,ilkellik pazarlayan bir İslam ağı.

Türkiye üniversitelerindeki molla bozuntuları bunları bildiğiniz halde gerçekleri halktan gizleyen mollalar,bu halkın ekmeğini nasıl yiyebiliyorsunuz?

tarihinde store tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aynen, ben bulgaristan göçmeniyim.. sadece camiiler ve hamamlar var başka bişey yok. hatta bir eseri var sırbistanda bunlardan değişik aktarayım buraya

312px-Chele-kula.jpg

Kafatası Kulesi,Niş yakınlarında bulunan 19. y.y daki Sırp asilerine ait bir anıt.

31 Mayıs 1809'da Sırp asiler Niş'in birkaç kilometre kuzeydoğusundaki Çegar tepesinde yapılan savaşta Osmanlı ordusuna karşı 1804'deki ayaklanmalarından beri en büyük yenilgiyi aldılar.İsyancı Sırp ordusunun imha edilmesinden sonra o zaman Osmanlılar'ın Niş ordu komutanı Hurşid Ahmed Paşa diğer Sırp asilerine gözdağı vermek için ve ibret olsun diye öldürülen asilerin başlarının kesilerek kafataslarından bir kule yapılması emrini verdi.İhtilalcilerin lideri Sindzeliç'in başının da bulunduğu kule 952 kafatasından oluşmaktaydı.Kafataslarından ayrılan kafaderileri içleri samanla doldurularak kanıt olsun diye İstanbul'a Sultan II. Mahmut'a yollandı.

1878 yılına kadar yani Sırbistan'ın Osmanlı eğemenliğinden kurtuluşuna kadar açık havada ve korunaksız bir şekilde bırakılmış olan kulenin içerisinde gerek hava koşullarından ve gerekse de defin için asilerin akrabaları tarafından götürülmesinden dolayı,bugün sadece 58 kafatası kalmıştır.1892 yılında Sırbistan'ın her tarafından toplanan yardımlarla Belgradlı mimar Dimitrije T. Leko tarafından kulenin her tarafını kaplayacak ve örtecek şekilde bir kilise yapılmıştır.

kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Kafatas%C4%B1_Kulesi

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
Açın bir İslam ülkesinin turizm sitesini. Orada göreceğiniz eserlerin hepsi İslam'dan önce yapılan eserlerdir.

Roma dönemi eserleri arasında bildiğim kadarıyla İzmir çevresinde birkaç tane dinsel yapılar bulunuyor.

Bunun dışında dediğiniz gibi: Roma amfi tiyatrolar'ı sayıca tapınaklara baskındır.

Cami tapınaklarının bu baskıyı kırması Osmanlı dönemi ile gerçekleşiyor.

Sitelerde Paylaş

Osmanlı = İslam anlayışına hayran kaldım. Bunun şerefine gidip iftarı Ankarada erken başlatayım, millet biraz doysun ve bu inanışın üzerine arkadaşın şerefine zemzem kadehleri kaldıralım.

Hey Allahım yarebbim ya. :)

Storenin yazısını oku.

İslam = 0

göreceksin.

Sitelerde Paylaş

Storenin yazısını oku.

İslam = 0

göreceksin.

Benim elimde de Robert Kolejin özellikle Türkiyede niye kurulduğunu anlatan bir kitap var. Hemde bizza bu kuruluşu yapanın hatıratlarından derlenmiş bir kitap.

Bende özetini çıkarayım mı buraya.

Hayran olduğun batının ne olduğunu görmek ister misin?

Store'un yazısı tamamen Osmanlılar ile ilgili bir yazı bu islamı bağlamazki.

Şimdi bunu gidip Hindistanda bir ateist ortaya dökse, Hindistanın da bir kısmı müslüman. Aha islam budur dese billahi ordaki inekler bile güler buna.

Bu kitapta eleştirilecekse ve kitabın verdiği tarihi kaynaklar doğru ise Osmanlı üzerinden Türkler eleştirilir.

Yapabilir misiniz bunu, sanmam.

Çünkü derdimiz bizim bağcı dövmek.

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş

Berguzar abla Osmanlıyla ne alakası var.

Osmanlı doğu akdenizi fethetmeden önce bölge zaten islam egemenliğindeydi.

Osmanlı bölgeden çekileli de zaten yüz yıl oluyor.

Osmanlıdan önce müslümanlar bölgede tiyatrolar ,üniversiteler ,kütüphaneler inşa ediyorlardı da Osmanlı mı engelledi?

Osmanlı çekildikten sonra bilim ,sanat ve felsefede akdeniz havzasında bir ilerleme oldu mu?

Konunun Osmanlıyla alakasında çok İslamın girdiği toprakları çoraklaştıran bir afet oluşuyla alakası var.. Başlık buna vurgu yapıyor.

Sitelerde Paylaş

Bende ateistim ama biraz haksızlık edilmiş gibi geldi bana..

Benim için görkemli gotik kilise neyse , sultanahmet camii'de odur..

Roma İmparatorluğu çok büyük bir medeniyetti , bunun islam öncesi ve ya sonrası olmasıyla bir ilgisi yok...

tarihinde KAM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

İslam uydurulmadan önce dünyanın bütün gelişmiş uygarlıkları Anadolu ve Akdeniz çevresinde ortaya çıkmıştır.İslamdan önce bütün bir Akdeniz coğrafyası ve Anadolu insan uygarlığının en büyük eserleri ile donanmıştır.Bugün Akdeniz ve Anadolu coğrafyasındaki bütün eserleri listeleyin,inceleyin hepsi İslam öncesi uygarlıklara aittir.Bu listelemeyi ister bütün bir Akdeniz adına yapın ister her hangi bir Akdeniz ülkesi adına yapın "hatta çok büyük konuşuyorum" isterseniz kendi yaşadığınız coğrafya adına yapın;yapılan herşey İslam öncesi uygarlıklardan kalmıştır.

Bin yıl boyunca insanlığa hiç bir katkı sunamamak.

Bunu ancak İslam'la yapabilirsiniz.

Atatürk'le başlayan yeniden uygarlaşma hareketi 12 Eylül 1980'de şeytanla yapılan antlaşma gereği tersine çevrildi.

Bugün Türkiye sorun üreten ve geleceğe çözümü ancak savaşlarla olacak olan büyük sorunlar biriktirmekte.

Bir kitap.İslamın Anadolu ve Balkanlar'ı ele geçirdiği dönemin sonrası.Balkanlar ve Anadolu'yu gezen birinin kitabını okuyordum.Bitiremedim.Gezdiği yerlerde İslam öncesi kalıntıları,yazıtları toparlayarak kitabına geçirmiş.Hiç bir yazıt tam değil.Bütün uygarlık eserlerini parça parça etmişler.Gittiği her yer ilkelleşmiş.Yazar sık sık şunları kaydetmiş."Burası önceden bir şehir merkezi imiş.Şimdi harap edilmiş.Gittiği nere varsa her taraf.O bizim şaşaalı bildiğimiz İstanbul.Resmen köye çevrilmiş.Üstelik en muhteşeminin devri saltanatında.Kitabı sinirden bitiremedim.

Ve maalesef bu hal İslam'ın egemen olduğu bütün coğrafyada gerçekleşmiş.Bakın size söylüyorum.Açın bir İslam ülkesinin turizm sitesini.Orada göreceğiniz eserlerin hepsi İslam'dan önce yapılan eserlerdir.

İslam'dan önce ve sadece Anadolu'da,Suriye'yi filan saymıyorum sadece Anadolu'da yapılan tiyatroların sayısını araştırın.Bunlardan ne kadarının yıkıldığını,yok edildiğini bir sorgulayın.

Ve bugün hala dünyaya kin,nefret,düşmanlık,ilkellik pazarlayan bir İslam ağı.

Türkiye üniversitelerindeki molla bozuntuları bunları bildiğiniz halde gerçekleri halktan gizleyen mollalar,bu halkın ekmeğini nasıl yiyebiliyorsunuz?

Çünkü müslümanlar "Dünyada bir halt yapmasam da olur, önemli olan ritüel yapmaktır." anlayışındadırlar. Hele batı güçlenince kendileri aşağılık kompleksine girmişler ve "Ne de olsa batı yapıyor!" diyerek yan gelip yatma pozisyonlarını almışlardır.

Bir başka nedeni ise müslümanların aklının bilimden çok uçkura çalışması. Burayı çok açıklamaya gerek yok herhalde.

Sitelerde Paylaş

İslam ortaçağda ortaya çıkmış ama zihniyet olarak ortaçağın çok gerisinde olan bir dindir. İslam insanlığı özellikle Ortadoğuyu karanlık çağlar dönemine göndermiştir. Ortadoğu ve Kuzey Afrika 1400 yıldır islamın karanlığından kurtulamıştır.

Sitelerde Paylaş

İslam uydurulmadan önce dünyanın bütün gelişmiş uygarlıkları......

neden bu kadar kendinizi şartlıyorsunuz.

o uydurma dediğin düşünceler ile, yine hiç birbirini görmemiş peygamberlerin söyledikleri aynı şeyler.

insan,

yalanda ittifak edebilir mi? hem de birbirlerini görmemişken...

Sitelerde Paylaş

neden bu kadar kendinizi şartlıyorsunuz.

o uydurma dediğin düşünceler ile, yine hiç birbirini görmemiş peygamberlerin söyledikleri aynı şeyler.

insan,

yalanda ittifak edebilir mi? hem de birbirlerini görmemişken...

Süperman ile kırmızı başlıklı kız da birbirlerini görmediler. Onları birleştiren bir ortak hikaye elbette yazılır.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...