Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Past hour
 2. kabara

  Ateist Çocukları!

 3. Bugün
 4. kris123

  Ateist Çocukları!

  Senin psikolojin iç çekişini anlamlandırmadan başka bir şey değil.Dindeki "allah" nasıl seni rahatlatıyorsa budistler de "Buda" ile rahatlıyor.Ortak noktanız bozuk psikoloji. Ama farklı bir noktanız var onların dini içe dönük sizinki dışa dönük.Aynı şey psikolojinizi de etkiliyor ve saldırganlaşıyorsunuz.Beynindeki "allah" inancının gerçekte iç sesin olduğunu bilmelisin.
 5. kris123

  Ateist Çocukları!

  Dinler akıl hastalığıdır.Bununla ilgili yapılmış çalışmalar var örneğin bir tarikata katılmak veya kilisede ayin yapmanın akıl sağlını bozduğu bulunmuş.İyi yönü var elbette mesela bağımlılıktan koruyor ama bunun kişinin kendi şartlandırmasından kaynaklı olduğu çok açık. Ben "Mucize" olayını çok araştırdım hep altından yalanlar ve hasta insanlar çıktı.Dinler akıl hastalığıdır tarikatlar ise organize beyin yıkama örgütleridir.
 6. kabara

  Ateist Çocukları!

  İnsan her dönemde insandır aynı nefse sahiptir.Bütün insanlara günümüzde hala hitap ediyor. Yüzlerce mucize var Kuran da sen araştırıp göremediysen bu zamana kadar benmi tek tek toplayıp göstereyim. Onlarca kitap yazıldı mucizeler hakkında. Ben direk aklıma geleni yazayım sana dünya son bulacak diyor bundan büyük bilim mi olur. https://www.youtube.com/results?search_query=kuran+mucizeleri
 7. kris123

  Ateist Çocukları!

  Kur'an madem evrensel neden senin tanrın zibilyon tane galaksi zibilyon tane gezegen yaratma gereği duydu ? Azgınlık yapma diyorsun da azmadan tutamıyoruz ki kendimizi sayın kabara reyiz.Gel sende ateyiz ol yaşamın keyfini al izlenmişlik hissi duymazsın bir daha bak söz. Ateizm de huzur var arkadaşım.Cinler periler tanrılar yok.
 8. kris123

  Ateist Çocukları!

  Zırva ! Ayetler Peygamberinizin çıkarlarına göre iniyor.Ayrıca iniş sırasını anla filan demişsin böyle bir durumda kitap evrenselliğini tüm zamanlara hitap yeteneğini kaybetmiş oluyor.Kur'an da neden en ufak bir bilimsel mucize yok açıkla bakalım.İniş sırası olayı aynı zamanda yeterli bir kanıt değil nereden bilebiliriz şiir şeklinde yazılmadığını ? Kuran mealleri yüzyıllardır değiştiriliyor dansöz alimleriniz tarafından.
 9. kris123

  DOĞAL KANSER TEDAVİLERİYLE İLGİLİ SON GELİŞMELER

  Muhammed Kur'an ayetlerine hastalık tedavilerini eklemeyi unutmuş ama evlatlığının karısını veya yemek vakitlerini eklemeyi unutmamış.Ne kadar vicdan sahibi merhamet sahibi bir peygamber değil mi sayın hacı ?
 10. kabara

  Ateist Çocukları!

  Bu ayet hangi şartlarda ve neler oldu da yazıldı. Basit şekilde bakıpta kendi kıt aklımıza göre ve sizin olmadığını düşündüğünüz basit tanrı yazdı diye bakarsanız anlamazsınız. Seni 50 kere uyarmış azgınlık yapma diye sen beynini şu an ki gibi körertip anlamaya çalışmak yerine inkara gidiyorsun işte bu ayet bunlara yazılmış. İstesen de anlayamayacaksın çünkü bunun kararını da sen verdin böylece gözüne kalın bir perde indirilmiş oluyor.
 11. gezenbocuk45

  Ateist Çocukları!

  Evrim var zaten senin veya benim yok demekle yok olmuyor. Evrim bir doğa yasası zaten ama konu o değil. Bu tecavüzcü kişi kendini geliştirmesine bağlı diyorsun ya bu da tanrının elinde olan bir şey. Bu adamın ailesi buna dovuyor veya tecavüz ediyor olabilir. Ya da ilerdeki hayatında kötü birşeyler yaşadı bu onun kaderi. O yüzden böyle bir oldu. Kadere inancın vardir. Her şey seninle alakalı olmuyor. Kur'an iyilik kötülük Allah'tan der. Hatta Kuran'da Allah dilediğini imanından saptirdigini söyler. Sen yarın arabayı yaptiracagim dersin ve yaptirirsin ama senin tanrin bunu çok öncesinden bilir. Ne tercih yaparsan yap. Sen ne karar alırsan al.
 12. kris123

  Ateist Çocukları!

  Zırva! Tam deli zırvası.Bak insan bakış açısıyla biz karar veriyor olabiliriz ama dine göre Allah karar veriyor ve bunu bizden gizliyor. “Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir, gözlerinde de kalın bir perde bulunmaktadır ve onlar için büyük bir azap vardır.” (Bakara, 2/7)
 13. kris123

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

  İşe yarıyor olabilir.Bu durum komplo teorilerini doğrulamaz.
 14. kabara

  Ateist Çocukları!

  EEE hani evrim vardı çevre faktörü vardı. Karakterini kendin geliştiriyorsun bunu tanrıya bağlamayalım. Kendini nasıl gelişitirirsen öyle bir karakter bürünürsün. Kaldı ki burada zaman olayının sadece bizim için olduğunu tanrı için geçerli olmadığını ve senin ne yapacağını öngörüyor sana yüklemiyor. Ne yapacağına sen karar veriyorsun. 50 yıl sonra nerde olduğunu bilmezsin ama eğer ölmezsen 50 yıl sonra nerde olacağına senin yaptığın tercihler götürecektir. Şu an istabuldasın ve antalyaya gitmeye karar verdin. Bak nereye ne zaman gideceğine karar verebiliyorsun.
 15. Yesterday
 16. kabara

  Ateist Çocukları!

  Yazdıklarım gayet açık bütün olarak okursanız ne dediğim anlaşılıyor. cümleleri didikleyip istediğiniz anlamı çıkarmayın.
 17. gezenbocuk45

  Ateist Çocukları!

  Bak birbirimizi anlamaya çalışalım. Tanrı o kişiyi yaratırken direk büyüyünce bunu yapacan diye komut vermiyor doğrudan. Ama karakterini ona göre şekillendiriyor. Öyle biri olacağını biliyor. Biz kendimizin iradesi olduğunu sansakta aslında yok. Tanrı 50 yıl sonra hangi evde işyerinde hayatımızda ne hatalar yapacağımızı her şeyi biliyor. Sen bunu değiştirebilir misin? Eğer objektif olarak bakabilirsen beni anlayacağını umuyorum. Bu tanrı sınav fikrinin hiç bir mantığı yok. Gerçekten tanrı varsa ve sınav yapıyorsa onun mükemmel bir varlık olmadığının kanıtıdır. Tanrı din kavramları insanların kendilerine uydurduğu masallardan ibaret. Sırf senin dinin değil. İnsanların biz nasıl var olduk neden niçin burdayız gibi sorularla tanrı ve din fikirleri oluştu.
 18. kris123

  Ateist Çocukları!

  Bunun beyni yanmış artık iyiyi kötüyü kavrayamıyor gözü dönmüş siyonistlere benzemiş artık. Yani diyorsun ki ikisi aynı şey değil ? En son cümlen biraz garip sanki alaycı bir üslubun var suçlu olasaydı bile sizi cehenneme atardı yazmışsın gibi. Sana diyorum bak iyi oku Kuran'da bütün hayvanların bir gemiye doldurulduğu veya 800 yıl yaşayan insanların olduğu yazar.Böyle bir durumda senin tanrın özgür irade vermiş oluyormu olmuyormu ?
 19. Bir kitabın kutsal olması için evrensel olması bütün zamanlara hitap etmesi ve kişiye dönük olmaması gerekir. Tevrat okurken şans eseri bu ayetlere denk geldim. Çık.30: 22 RAB Musa'ya şöyle dedi: Çık.30: 23 "Şu nadide baharatı al: 500 şekel*fa* sıvı mür*, yarısı kadar, yani 250'şer şekel*fb* güzel kokulu tarçın ve kamış,D Not 30:23,24 "500 kutsal yerin şekeli": Yaklaşık 5 kg. 30:23 "250 şekel": Yaklaşık 2.5 kg. Çık.30: 24 "500 kutsal yerin şekeli*fa* hıyarşembe, bir hin*fc* de zeytinyağı.D Not 30:24 "Bir hin": Yaklaşık 3.6 lt. Çık.30: 25 Bunlardan ıtriyatçı ustalığıyla güzel kokulu kutsal bir mesh yağı yap. Ona kutsal mesh yağı denecek. Çık.30: 26-28 Buluşma Çadırı'nı, Levha Sandığı'nı, masayla takımlarını, kandillikle takımlarını, buhur sunağını, yakmalık sunu* sunağıyla bütün akımlarını, kazanı ve kazan ayaklığını hep bu yağla meshet*. Çık.30: 29 Onları kutsal kıl ki, çok kutsal olsunlar. Onlara değen her şey kutsal sayılacaktır. Çık.30: 30 "Bana kâhin olmaları için Harun'la oğullarını meshedip kutsal kıl. Çık.30: 31 İsrailliler'e de ki, 'Kuşaklarınız boyunca bu kutsal mesh yağı yalnız benim için kullanılacak. Yahu bu kitap değişse ne olur değişmese ne olur ? Bunu ciddiye alan varmı hala ?
 20. kabara

  Ateist Çocukları!

  Bak siz de anlamamışsınız. Bizim dinimizde hayrın ve şerrin Allahtan geldiğine inanırız. Bu dediğiniz çok farklı bir durum. Allah seni yaratırken çocuğa tecavüz et diye yaratmıyor. Sen yoldan çıkıp azgınlaşarak ve şeytanla ortak olarak bu işi yapmış oluyorsunuz. Kafanda beyin var çünkü bak buraya düşündüğün herşeyi yazıyorsun. Senin dediğin gibi bir tanrı olsa sana buraya bunları yazdırmaz ensenden tutuğu gibi cehennme şutlardı.
 21. gezenbocuk45

  Ateist Çocukları!

  Harbi mi diyorsun?
 22. gezenbocuk45

  Ateist Çocukları!

  Arap putu dünyayı insanı yarattı. Biz şunu diyoruz. Bir küçük çocuk var ve o çocuğa tecavüz eden bir adi biri. Bu adi birine küçücük çocuğa tecavüz edecek kadar şerefsiz ve ruh hastası yaratıyor. Böyle şerefsiz adama iyi olursan cennete gideceksin desen ne olur? Bu şey nasıl kafana girmiyor? Sizin dininize göre iyilikler ve kötülükler arap putundan değil mi?
 23. kris123

  Ateist Çocukları!

  İslamda özgür irade yanlış yorumlama sonucu ortaya çıktı.Hadisleri yanlış yorumladılar.Cuzi irade kulli irade olayı baştan sallamasyon.Bunun için gerçek referans olarak tevratı alsak olmazmı ?
 24. kabara

  Ateist Çocukları!

  Senin inkar ettiğin ve kabullenmediğin tanrı yok evet. Haklısın ateist olmakta.Çünkü sen tanrı olayını çok farklı algılamışsın. Benim inandığım tanrı senin inanmayıp inkar ettiğin tanrı değil.
 25. kabara

  Ateist Çocukları!

  Cevap veremeyince deli. Sen çok akıllısın maşallah yazdıklarına bakınca hemen anlaşılıyor. Kendi yazdıklarının içinde bile kendisi ile çelişiyorsun. Başka birşey bildiğiniz yok zaten ancak ayet koyup kafanıza göre yorumlayıp tanrı şunu dedi bunu dedi diyorsunuz.
 26. kris123

  Ateist Çocukları!

  Olmadığını kabul ediyorsun yani ? Tanrı yok yani ?
 27. kabara

  Ateist Çocukları!

  Ayrıca tanrı hem seni yaratsın hem de onu inkar et diye senin kaderine yazsın gelde gülme.
 28. kris123

  Ateist Çocukları!

  Susun deli konuşuyor konuş deli Ayet koyucam biraz sonra buraya bekle
 1. Daha fazla aktivite göster
×
×
 • Yeni Oluştur...