Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Past hour
 2. anibal

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  İnsanın evrimin en tepesinde olduğunu söyleyen kim, senin götün diyecem, ama götten başka şeyin yok ki... Götünden sıçtığın boklarla gelme buraya, gitte, evrim neymiş, ne değilmiş, bokyiyenin sıçırtması
 3. anibal

  Entropiye rağmen evrim nasıl oldu

  İyi de, bir bir kırmızı devin içinde yaşamıyoruz. Bizim karbonumuz, azotumuz falan hepsi, bir süpernovadan kalma.
 4. anibal

  Entropiye rağmen evrim nasıl oldu

  Gerzek budala... Karbonun güneşin etrafında kavrulup oluştuğunu sayıklayan sen değil misin, sibop? Gidip okuduğun boktan yer neresiyse, gidip onlara laf edeceğine, gelmiş burada bana çatıyorsun, kaz kafalı moron.
 5. anibal

  ışid den intikam açıklaması

  Şu ufak kafayı bir atamadınız. X ülkesinde Y ülkesinin gözü, Z ülkesinin çıkarı var. Y ülkesi gitti X ülkesini işgal etti, müdahale etti. Ne olacak, kim ne diyecek, diyebilecek? Dahası neden diyecek? Eğer Z ülkesinin işine gelmezse, ancak o bir şeyler yapacak. Peki bu Z ülkesi, "Ama bahanesi var, pek haklı adam" mı diyecek? Hayal aleminde yaşıyorsunuz. İşgalin, müdahalenin falan bahanesi olmaz. Gücü olan, yapar, bahane üretecem diye falan uğraşmaz. Hiç kimse hiç bir ülkeyi "ama bahanesi var" diye mazur falan görmez. Kendi ağzınla, kendin diyorsun, İngilizler paralı askerler hazırlamış falan. Ama nedense hala abes abes amanda ABD'nin ayak oyunu teranesi etmiyor musunuz? Ne diyoruz, AB, İngiliz, Fransız falan böyle abes ayak oyunları yapar, beceremez, eline yüzüne bulaştırır. İsrail'in güvenliği elbette önemlidir. Siz de bunu yahudi aşkından olan şey sanıyorsunuz hala.
 6. Düşünen Hayvan

  Ebu Cehil Kravat Mı Takıyordu

  Ebu Cehil Kravat mı Takıyordu Bugune kadar islami coğrafyada müslüman kıyafeti adı altında sarık cüppe giydirilmeye çalışıldı. Muhammed de öyle giyiniyormus diyerek tarikatlar ve cemaatler arasında oldukça radikal bir kıyafet baskısı oluşturuldu. Peki Muhammed o dönemde sarık cüppe giyerken Muhammed’in sözde düşmanı olan Ebu Cehil kiravat mi takıyordu? Bu kıyafet bildiğiniz Arap kıyafetidir. İslam probagandasiyla kendi yaşam tarzlarını insanlara yaymaya çalışmaktadırlar. Anlatılan hikâyelere göre Muhammed’in doğru düzgün giyecek elbisesi ve saracak sarığı yokken düşmanlarının gösterişli sariklari ve cuppeleri varmış. Özellikle de kafirler tam takım cüppe , şalvar, sarık giyinirlermis. İslam'ın ve diğer dinlerin de yayilmavilik için kullanıldığını gösteren en basit bir konu İslamcılar arasında tartışmaya sebep oluyor yillarca
 7. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Evrimi inkar etmiyorum ki sorguluyorum. Ama sizin istediğiniz gibi bir evrim olamaz diyorum yoksa sizin dininiz haline gelir. İnsanın evrimin en tepesinde olduğuna dair kanıtıniz nedir örneğin? Fosillerin çoğu adaptasyonu basaramayip türleri yok olan canlılara aittir. Bioloji Biliminin bir tarafı böyle derken diğer tarafı da onlar şimdiki canlıların ataları diyor ama yeterli kanıt sunsmiyor çünkü yuzbinlerce yıl hiç değişmeden günümüze gelen canlılar var. Afrika çöllerinde de kurumuş göllerde balık fosilleri var bazılarının günümüzde örneği yok nesli tükenmiş balık susuz ortama adapte olamamış. Bir de klişe laflarla gelmeyin bana. Mutasyon biolojide ikiye ayrılır kontrollü ve kontrolsüz olarak. O zaman evrimciler ilk hücrelerin hangisiyle çoğalmaya başladığını ispatlamali. Bilim kimseye birşey dayatmaz. Olanı soyler..Bilimin etik kuralları yoktur. Nükleer enerjiyi bilim söyler ama bombayı insan yapar. Etik kurallar insanlara aittir. Bu bir örnek. Evrimde böyle .. bilim kanıt bulur ama bir gurup insan bunu ideolojilestirir. Bilimin bulduğu tüm kanıtlar evrimi öyle komünist Rusya dönemindeki gibi göstermiyor. Dünyanın öküzün üzerinde olduğunu insanlar iddia etmisti zaten bilim değil. Belki o dönem bununla ilgili sacmaliklari kanıt olarak gösterdiler. Bir şey hakkında bilgileri olmadan onu bilim yerine koydular. Evrim ve evrimci arasındaki farkı bilmem anlatabildim mi.
 8. anibal

  ışid den intikam açıklaması

  Ne planı olsun ki? Kim seveceği (anladınız siz onu) kızda çıban olsun ister ki? Şurda bir rusya var, bakın, kocaman bir yer haritada. Sanki oturacak yeri yokmuş gibi, gitti Kırım'ı işgal etti geçenlerde. Bahane mi aradı, sebep mi yarattı? Bahsettiğiniz ülkeler, rusya, abd falan. Adamlar güçlü, bu da her şeye hakları var demek oluyor. Beğenmeyebilirsiniz, ama uluslararası siyaset böyle. Gidip, öyle ışid falan yaratmakla uğraşması, bir de üstüne onu başına bela etmeye çıkmasına hacet mi var?
 9. Today
 10. bayşapka

  ışid den intikam açıklaması

  Yahudiler hollandalıların kendi ülkelerinde kendi vatandaşlarına öncelik vermek istemelerinden nasıl bir çıkar sağlayacak?
 11. Öncelikle: hristiyan olmuşsun galiba, tebrik ederim. Ama benim gözümde hepsi aynı saçmalık. Şahsi saldırıların, pasif agresifliğin, bir dediğini ikincide değiştirmen ve diğer muhtelif kişilik bozuklulklarını bir kenara bırakıyorum. Benim "akılcı düşünce"'den kastım şu: (üçüncü tekrardır) Gelin bu rivayetmiş, çok çok doğru harbi sahi müthiş inanılmaz gerçekçi ve imanla hiç bir ilgisi olmayan hadismiş, birbirini kötülemeymiş, binbir gece masallarıymış, böyle debelenmeyi bırakalım, başarılı toplumlar gibi elle tutulur gerçeklere ve geleceğe bakalım. Yedi yaşında çocuk da masal uydurup gerçek olduğuna başkalarını ikna etmeye çalışır. Onun da ikna yöntemi seninle aynı: - bana inanmayan aptaldır - inanmıyorsun çünkü inanmak istemiyorsun - senin üstünde inanmama büyüsü var Şimdi bana şunu söyle: "Ben seni öldürmek istemiyorum, beraber barış içinde yaşayalım" demek için bu kadar saçmalığa gerek var mı?
 12. bayşapka

  Ateistler Evrimi İnkar Etse Kâfir Olur mu?

  Bence söylediklerin doğru, evrimle ilgili yapılan "popüler bilim" yayınları zaman geçtikçe ağız değiştiriyor. Şahsi saldırıların ve kişilik bozuklukların bir yana, tepkin tam olarak neye onu anlamadım.
 13. Hasan Akçay

  Tevbe 9:36-37, Muhammed biyografisi

  Bu ayetler gelmeden önce nesi yöntemini kim uyguluyordu? Henüz "Kuran'daki islam"ın müslümanı olmayanlar uyguluyordu. Nasıl uyguluyorlardı? "Nesi"yi uyguluyorlardı ki Allah'ın haram kıldığını helal göstersinler (9:37). O yüzden ay dizisinin son dolunayını bir sonraki "dizi"nin baş tarafına öteliyorlardı ki ilk ay helal görünsün; oysa gerçekte son dolunay helaldı, ilk dolunay HARAM. Bkz https://www.timeanddate.com/calendar/?year=580&country=4 "Nesi"den önce 11 -> (R.ahir.) -> 15 Nis 12 -> (Sâfer..) -> 15 May 13 -> (....……..) -> 13 Haz. 580 (Helal) 01 -> (Rama) -> 12 Tem 580 (Haram) 02 -> (Zhicc) -> 11 Ağu "Nesi"den sonra: 11 -> (R.ahir.) -> 15 Nis 12 -> (Sâfer..) -> 15 May 01 -> (....……..) -> 13 Haz 580 (???) 02 -> (Rama) -> 12 Tem 580 03 -> (Zhicc) -> 11 Ağu Müşrikler uyguluyorsa; Muhammed’de buna uyuyormuyordu? Sizin buna dediğiniz şey yavrularını emziren anaları öldürmekti (5:94), vicdanı olan insan uymazdı buna; bağışlayın ama SiZ uyar mıydınız? DiYELiM ki, Müşrikler Muharrem ayını bir ay , haccı da bir yıl öteledi... DEMiYELiM kardeşim, diyemeyiz. Nesi denen fesat, heal dolunayı haram dolunayın yerine ötelemektir çünkü maksat Allah'ın haram kıldığını helal göstermektir (9:37). Muharem, Zilhicce... helal ay değil ki haram ayın yerine ötelensinler. Allah, olası kafa karışıklığını baştan niye engellemedi? Sorun, kafa karışıklığı değil hinlik etmektir; hinlik edenler ise her devirde oluyor. "Cahiliye"de de vardı onlar islamda da. Allah'ın ikaz etttikleri işte onlardır (5:95): Av hayvanı öldürmeyin (lâ taktulus sayde) haram dönemde olduğunuzda (ve entum hurum)
 14. bilgivehis

  NİCK DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN KULLANICILAR

  At https://www.habervesaire.com/sampiyon-arap-atinin-oykusu-kafkasli-2/
 15. fezadabirtürk

  Namazın Zararları

  En büyük uydurma namazın bedene ruha faydalı olduğudur..rahatlatabilir lafım yok ama abartmanın anlamı yok..bir sürü insan farkettim senelerce namaz kıldığı halde iki büklüm yürüyen,eğilemediği oturup kalkamadığı için oturarak namaz kılan...hani namaz eklemlere,iskelete,kaslara faydalıydı..antidepresan kullanan,psikiyatris kapılarından ayrılmayan dindarlarda cok.gördüm..senelerdir elinde tespih zikir çeker,alnı secdeden ayrılmaz ama depresyondan asla kurtulamamıştır..dindar olup alzaymıra yakalanan,bunayan tanıdığım bir çok insan var.hani secde sırasında beyne kan hücum ederdi , beyin kanlanır,beyin hücreleri güçlenir,beyin sağlıklı kalırdı...uydur uydur ipe diz..islam içinde uydurmaların en bol olduğu dindir..islam yalan söylemeyi mi öğretiyor ?.
 16. fezadabirtürk

  ARTIK YAHUDİLER DE KURAN'DAKİ GERÇEK İSLAM'A YÖNELİYOR

  Reformistlerin amacı deşifre edilmeli.iddia yeni bir din yaratmaya çalıştıkları....siyonistler bunlara desdek veriyor görünüyor...bu bağlamda yahudilerin islama daveti planın parçası olabilir mi ? .bu plan nedir ? Önce bunu anlamak gerekiyor...Yaşar Nuri Öztürk ile başladı her şey..Doğan Medya bu adamı zengin etti,büyük desdek verdi.Aydın Doğan dindar bir müslümanmıydı ki Islama hizmet etmek istedi ? Aydın doğan yahudi Haham Haum Naum'un akrabasıdır diye internette bir yazı var..bunlar sorgulanmalı.Reformistler açık Kuran ayetlerini inkar ediyor.Kur'an' ın ölçülerine göre bunu yapanlar islama ihanet etmiştir.dinden çıkmıştır.Reformist videolar hazırlayan biri yorumlarda müslüman olmadığını ağzından kaçırmış .görünce çok şaşırdım...Reformistlerin amacı İslama hizmet etmek olamaz.açık ayetleri inkar ederek,islama hizmet edilmez...reforma alet olanlar iyi niyetliyse kendini sorgulasın..tanıdık bazı reformistlerin yahudi kökenli olduğu dedikoduları ayyuka çıktı...doğruysa nedir bu yahudilerin islama merakı ? ..hepsi sorgulanmalı. Bu sitede Tevrat dan ayetlerle İslamı karalamaya çalışan birinin "sen yahudi misyonerliği yapıyorsun " diyerek site sahibi tarafından ateistforumdan atıldığını gördüm..sıra islami reformist misyonerlere gelince niye tepkisiz kalınıyor ? Hadi bu yorumumuda silin.
 17. adalet123

  NİCK DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN KULLANICILAR

  Kafkaslı kim?
 18. Yesterday
 19. "dünyayaışınlanıpçoğaldık"

  ARTIK YAHUDİLER DE KURAN'DAKİ GERÇEK İSLAM'A YÖNELİYOR

  umarım trol felansindir cunku bu zeka seviyesine sahip olabileceğine inanamiyorum o site cok cok buyuk ihtimalle "yahudilerde islamiyete geciyor" dedittirmek için islami kişiler tarafindan kurulmuş saçma sapan biyer şayet buna inanan yahudiledi tanimiyordur yahudilerin dini namussundanda önde gelir mal mal yorumlar yapmayin adamlar değil din kendi irklarindan olmayanlari yaklastirmiyor yanlarina neyin kafasi bu.
 20. adalet123

  ışid den intikam açıklaması

  @anibal zamanında amerika,ırak ordusunu fesh etti.Ve nitelikli askerler yer altına indi.Daha sonrasında isi işid komutanları olarak ortaya çıktılar.Sence bu öngürüsüzlük mü yoksa plan mıydı?
 21. deadanddark

  Tengricilik nedir?

  Moda gibi eskiyi yeniden trend yapmak.
 22. adalet123

  Alışveriş sektöründe kullanılan hileler

  Hocam çok teşekkür ederim.Bu tavsiyeler benim için çok önemli.Keşke,dinsizler ve muhalif olanlar ülkemizde baskı altında olmasa. Burdaki bir çok kişiyi otele davet eder,2-3 hafta kafa dinlemesini sağlardım.Özellikle büyük şehirlerde yaşayanların,daha fazla tatile ihtiyacı var.
 23. UzaydanGelenAteyiz

  Geert Wilders'in gencligi

  Ben butun Yahudiler'den nefret etmiyorum. Akil ve vicdan sahibi bircok Yahudi var. Ancak kucuk, organize bir grup var (Evanjelistler de bunun buyuk bir kismini olusturuyor) ve hedefleriyle, planlariyla dunyaya cok zarar veriyorlar. Amacim propaganda yapmak degil, sadece bildiklerimi paylasmak.
 24. UzaydanGelenAteyiz

  Geert Wilders'in gencligi

 25. UzaydanGelenAteyiz

  Geert Wilders'in gencligi

  Netanyahu'nun Kehaneti 🤔
 26. UzaydanGelenAteyiz

  Geert Wilders'in gencligi

 27. UzaydanGelenAteyiz

  Geert Wilders'in gencligi

  "Yahdilerin isi" demis. Dogruluk payi var bunda. Israilli milyoner, yapimci Arnon Milchan 1978 yapimi bir filminde (Medusa Touch) binalara carpan ucaklari konu etmisti. 11 eylulde Arap kiyafetinde sokaklarda dans eden bes kisinin Israil'li oldugu da ortaya cikmistir. Netanyahu saldiridan yillar once eger radikal Islamla savasmazsaniz gelecek hedef Dunya Ticaret Merkezi olacak demisti. Bu adamlar falci filan mi yoksa?
 28. priest of nature

  Geert Wilders'in gencligi

  Psikolojiden bahsetmiyoruz psikiyatriden. Psikiyatri hala aynı. Örneğin laboratuvar testine sokmadan depresyon şizofren ilacı yazıyorlar. Bu mu bilimsellik?
 1. Daha fazla aktivite göster
×