Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Past hour
 2. mmmrkl

  Sonsuzluğun sonsuzluğu!

  İnsan zihni sonsuzu nasıl somut bir şekilde canlandırabilir? Bilen varsa beri gelsin! Hacı'ya katılıyorum.
 3. Bugün
 4. Bahçeli'nin meşhur bir sözü vardı. "Bunlar hortumu kendilerine bağladılar" diyen dayıya cevaben "Ne hortumu, kanalizasyon borularını bağladılar!" diyordu. Meğerse milletten para toplayan Kızılay da tecavüzcülere, çocuk sapıklarına gönderiyormuş o paraları:
 5. anibal

  Bir sistemi inceliyoruz.

  Sen mi?
 6. Yesterday
 7. John_Ahmet

  Bir sistemi inceliyoruz.

  Zırvalama! Sen kuvveti William Tell'in oku gibi bir şey falan mı sanıyorsun? Çok merak ediyorum. O okun sivri tarafı götüne girsin böyle anladıysan belki sana faydası olur. Zavallı! Manyetik alandan etkilenen materyallere kuvvet uygulandığından bahsediyoruz. Bunları da bildiğin o götüne giren oklar gibi gösterip hesabını kitabını yapabiliyoruz. Seni ciddiye alıp yazmazdım fakat yine indirimli günlerime denk geldin.
 8. Endonezya'nın şeriat kurallarının uygulandığı tek kenti Açe'de ilk kadın kırbaçlama ekibi tanıtıldı. https://odatv.com/kadin-kirbaclama-ekibi-tanitildi-28012020.html İslam hoşgörü dinidir, cennet kadınların ayakları altındadır.
 9. Las Seis Flechas

  Celal Şengör'ün sevilmeme sebepleri

  Dalga geçiyorsun herhalde. Celal Hoca'nın yanında Ekrem kim ki onun g.tünü kaldıracak? Her ne kadar Ekrem'e oy vermiş olsam da o da tamamen AKP düşmanlığımdan ötürüydü. Yoksa tükürüğümü atmam Ekrem'e falan. Bir tane seçim kazandı diye bir belediyeciyi kalkıp Celal Şengör gibi gerçek bir Türk aydını ile aynı kefeye koyacak değilim.
 10. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Maalesef. Fakat şu an da eskisi gibi problem oluşturmuyor. Teşekkür ederim görüşlerin için.
 11. EK

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

  Şu aşağıdaki tweete cevap olarak yazmıştım yukarıdakini. Bu arada tüm dünyada bu tweetler konuşuluyor bugün.
 12. Türkiyeli kavramı zaten AKP'lilerin, Fetullahçıları ve liboşların uydurmasıdır. AKP sizi kendinize benzetmiş, onların dümenine girmişsiniz haberiniz yok. Her konuda onlarla aynı fikirdeyseniz eğer siz AKP'nin neyine karşısınız? Bu zihniyet zaten Tayyip'in karşısına ondan farkı olmayan Ekmeleddin'i koydu, hatta az daha Abdullah Gül şerefsizini de koyacaktı.
 13. teogoni

  İmamoğlu "Türk milleti" yerine "Türkiye insanları" dedi

  Türkiyeli deyince Cumhuriyet mi yıkılıyor? Siz bu kafada devam ettikçe Cumhuriyeti şeriatçıların eline gümüş tepside sunacaksınız. Size güven olmaz. Cumhuriyet sizin gibi düşünenlerin eline verilmez. Zaten ne olduysa bu Cumhuriyeti koruyacağız biz diyen Ramazan ayında 30 Ağustosu içkili kutalayan genereallerle, Türkçü jakoben laikçi tipler yüzünden oldu. 20 yılımızı bu tipler yüzünden kaybettik. Bir tarafta feto bir tarafta bunları yok edecez derken bunların ağızlarına yemek vererek büyüten bu tipler. Son 20 yılımızı yediniz. Açın İmamoğlunun önünü. Camide hutbe verecek alkışlacaksınız o adamı. Türkiyeli diyecek gene alkışlacaksınız.
 14. teogoni

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Sakin ol. Kendini sıkma. Rahatla. Herşey yolunu bulacak. Bu şekilde biraz zor. Hem inançtan kopup hem din işi yapamassın. Ama şundan kesinlikle emin o geçirdiğin değişim çok basit. Senden hiçbirşey kopmuyor. Son derece basit bi süreç. Başka bir bölüm okuyup oradan devam edemez misin?
 15. teogoni

  İmamoğlu "Türk milleti" yerine "Türkiye insanları" dedi

  Desin ne olmuş. Türklük elden mi gitmiş? Boş işlerle uğraşmayın.
 16. teogoni

  Celal Şengör'ün sevilmeme sebepleri

  O adam İmamoğlu'na canlı yayında cevap verdiği anda artık gözümde bir hiç. Bu tip adamlara şaunki iktidar gibileri lazım. Bunlar o kadar egoistki kılıçla doğrar gibi konuşuyorlar. Ulan hangi ibb başkanı gökten inip sizi muhatap alıp konuştu bu zamana kadar. Buradan İmamoğluna sesleniyorum. G.tünü kaldırma bu tiplerin. Bir yandan da muhafazakar kesimin iktidarını gaddarlıkla suçlayanlar, diğer modernist kesimin kendinde gördüğü kibiri bir düşünsün. Düşününce bu tiplere bu şekilde beton gibi kibirli iktidarlar lazım yoksa yer bezi yapıp ayak siler bunlar. Muhafazakar iktidardaki sertleşmeyi de bu noktada doğal olarak görebilirsiniz.
 17. anibal

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Eder tabi. Buna göre dünyadaki tüm inekler massailer malıdır, hakkıdır. Şimdi sen düşün ve et süt vs. mevzularını ne yapacağını bir izah et o zaman? Her kafasına esen, kıçından bir tanrı uydurmuş. Sonra da amanda bu tanrı şöyle diyor diye, kendine hak falan bellemiş. İslam denen şey ise, amsatanlık üzerine kurulmuş, insanları öldürmeyi, köle etmeyi, işkence etmeyi, soymup gasp etmeyi falan kendine hak sanan bir diğer kıçtan uydurma, hepsi bu.
 18. anibal

  Sigaranın zararları

  Sigaranın kanser yapma olasılığı bir hayli düşük, yok denecek kadar. Ama bastırılmış duygular, stres vs. gibi hallerin kanser yapma olasılığı çok ama çok yüksek. Şimdi amanda sigara zararsız mı falan diye trip atanlar olacaktır. Ekleyelim, sigara çok zararlı bir şeydir, kesinlikle. Ama bu zararlar içinde kanser çok çok düşük ihtimaldir. Velakin vereceği zararların çoğu size kanseri mumla aratabilir. Sigara kanser olma ihtimaliniz, evinizdeki boyadan kanser olma ihtimalinden yüksek değil. Velakin, şöyle bir şey var. Her sigara eşit değil. Aynı marka sigaranın bile bazı paketleri daha kanserojen olabilir, yetiştiği toprak, o seneki yağış durumu falan falan hepsi bu ihtimali değiştirir.
 19. anibal

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

  Tabi, bu masabaşı casuslarının haberi olacak, ama çin'in haberi olmayacak. Kolaydı öyle, uçakla bir yere biyolojik silah falan göndermek, bulaştırmak filan di mi? Böyle uçuk komplo teorilerine inanmayın artık. ABD, Çin'e biyolojik silah yollamış olabilir mi? Bunun için bir sürü yol var, ama bu yollardan hiçbiri uçağa doldurup göndermeyi içermiyor. Bari bunu akledin. Biyolojik silah iki türlüdür, birisi etken diğeri pandemik. Pandemik silahlar, yani bulaşıcı silahlar gelir seni de vurur, bu şekilde kullanılmaz. Hele virüs olarak hiç kullanılmaz. Amanda aşı yaptıydık, antidot yaptıydık falan hepsi hikayedir, virüsler için. Temzilenemez, gider bir sürü yerde evrim geçirir, gelir seni de tepeler. Salak mı sanıyorsunuz siz bu ülkeleri, askerleri falan?
 20. EK

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

 21. anibal

  Bir sistemi inceliyoruz.

  Ancak sen gibi mallar, yerçekimi alanı ile kuvveti birbirine karıştırır. Hatta, öyle yerçekimi kuvveti var sanıp salak icatlar yapmaya çıkar. Azalıyorsunuz ama bir türlü de bitmiyorsunuz, birer oksijen israfı olarak. Sen salak, anlamazsın, ama takip edenler için söyleyelim, dünyayı güneşin etrafında tutan bir kuvvet yok. O yüzden einstein bu kadar meşhur oldu, newtondan beri herkesin kuvvet sandığı şeyin ne halt olduğunu keşfedince.
 22. John_Ahmet

  Bir sistemi inceliyoruz.

  Üzerine düşünmediğin ayrıca anlamadığın bir konuda yorum yapma s.ktir git! Mal mısın sen? Kuvvet değilmiş! Ağırlıkla çalışan gravity power light denilen aleti hiç duymadın mı? O ampül nasıl yanıyor o halde bunu hiç düşündün mü? Bunu boş ver madem ki kütle çekimi kuvvet değil o halde dünya güneşin etrafında dönerken neden uzaklaşıp savrulup gitmiyor. Sen şimdi merkezkaç kuvveti de kuvvet değil dersin! Senin gibi bir mal böyle şeyler söyleyebilir. Kütle çekimi bir kuvvet değil dedin ya, şimdi sen bilim üzerine ne söylersen söyle sözüne ve yorumuna güvenilmez artık!
 23. mmmrkl

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Önceki yazılarda yazılan şeyleri tekrarlayıp duruyorsun, laf olsun torba dolsun. Cevap vermeye gerek yok.
 24. Yeni Üye

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Kavak, senin mutlu ateizmini rahatsız etmek istemem." Hak" ya da seni aşkın bir gerçek olduğunu kabul etmeden de hayatını sağlam temellere oturtabilmen senin açından bir şans. Dışarıdan bakınca anlamlı bir temel gibi görünmüyor, uydurulmuş, yapay, heran yıkılmaya namzet bir temele benziyor, ama olsun. Şimdilik seni idare ediyorsa sorun yok. Gün gelir daha sağlam temelleri keşfedersin inşallah. Yalnız şu ağzına sakız ettiğin maassailere baktım da, bildiğin tek tanrıcıymış bunlar. Geleneksel bir çok afrika inancı gibi. "The Maasai belief system is monotheistic. The deity is called Engai and has a dual nature—both benevolent and vengeful." Celal ve cemal sahibi bir Tanrıya inanıyorlar. Adının Tanrı olması, God olması, Allah olması, Engai olması fark eder mi? Sonsuz ismi olsa da tek müsemma var. O işte...
 25. anibal

  Bir sistemi inceliyoruz.

  Dışarıdan enerji girişi olmayan her sistem dengededir. Yerçekimi bir kuvvet değil, bunu anlamayan salaklarla dolu ortalık.
 26. anibal

  İmamoğlu "Türk milleti" yerine "Türkiye insanları" dedi

  Ne görüşünden bahsediyorsun ki sen? ABD'de adamların bırak öyle dememesini, kendi mahalleri var falan. Herif İtalyan'ım der, dükkanına da italyan bayrağı asar hatta. ABD nedir, necidir hiç haberiniz yok di mi? Kafanızda vampir ve kodiak ayısı karışımı bir şey uydurmuş ABD aha da bu diyorsunuz. ABD'de, herkesin bir alt kimliği vardır. Ve herkes bu alt kimliğini baya baya yaşar. Çinli, çin mahallesinde, her yer çince tabela falan olmak kaydıyla gayet güzel yaşar gider, kimse de ne bölmeye çıkar, ne de birilerini öteki etmeye. Ha, böyle bir bölücülük yok, aman sen türk, sen çinli, sen irlandalı falan gibi. Fakat bu, sen zencisin, sen sarısın, sen şöylesin diye çok çok daha ciddi bir bölücülük olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Başka ülkelerde ırkçılığın yayılmasını sağlayan ABD falan değildir, gene hayalinizdeki triplerle sallıyorsunuz. Irkçılık, milliyetçilikle var olmuş bir mevzudur ve avrupa'da başlar. bozulan ekonomi ile birlikte her yere sarıp, dinciliğin, mezhepçiliğin yerini alır. ABD ırkçılığı kullanır, olan o, neden kullanmasın ki? Tıpkı ortadoğuda, Afgansitanda falan dinciliği kullanmaya çalıştığı gibi. Orta Doğu'da, ABD'nin kontrolünde hatrı sayılır hiç bir örgüt yoktur. Orta doğudaki örgütlerin temel üç kontrolcüsü vardır. Birisi iran, diğeri katar. Bunlardan biri şıi, diğeri ihvan olayıdır. Birde artık bunlar kadar etkili olmayan Suudilerin Rabıtası. Suudiler son dönemde ABD'ye yakınlaştılar. ABD'de onların bu örgütlere desteğini istemiyor, zira o örgütler hep el kaideye çıkıyor sonuçta. Şu boş, aptla kafayı bırakmadınız. ABD değil buraları karıştıran. Hatta Rusya bile değil. Alakası olmayan ABD'ye taş atacaz diye, önünüzdeki asli şerefsizlik örgütlerini, yapılanmalarını göremiyorsunuz. Bizim devlet türkçülük yapıyor mu, evet, sonuna kadar yapıyor ve basbaya Türkçü faşist terörü destekliyor. Ya kürtçülük? Bir ipte iki cambaz oynamaz. Gidip kürtçülüğü desteklerken, burada o türkçülüğü sürdüremezsin. Velakin, devlet dincilik ayağına özelikle aşiretler ve büyük tarikatları desteklerken, onların da kürt olması hesabıyla, kürtleri de desteklemiş oluyor. Sonra bakıyorsun, Bursa'nın bilmem ne ilçesine, sanki orada hiç işsiz, genç falan yomuş gibi, bir sürü kürt doldurulmuş, memur, kamu görevlisi, işçi olarak falan. Doğruda aşiretler, baya baya kendi devlet gibidir. PKK'nın falanda baş destekçileri bunlardır. Ama bunlar milliyetçi değil, dinci takılırlar. PKK eylemi gibi anlatılan çok şey, bu aşiretlerin iç çatışmaları ve birbirini yemesidir. Dahası pek çok aşiret, PKK'yı kiralık katil olarak kullanır, onları besleyen de bu aşiretlerdir. Yani, dediğin şey doğrudan değil, dolaylı yoldan gerçekleşir, bizde devlet, en azından sağ hükümetler süresince, kürtçülüğü desteklemez, zira, elinde güzel güzel kullanabileceği terör örgütü ülkücüler, alperenler falan var.
 27. John_Ahmet

  Bir sistemi inceliyoruz.

  Macrolar ile VBA kullanabilirsin. Önce bir makro kaydet sonra rastgele bir yerlere tıkla durdur, sonra makroyu düzenle de ve For I=1 To 1000 // todo I bir den 1000'e kadar 1'er 1'er değer alır artma adımlarını düzenlemek istersen 1000 'den sonra STEP 0.5 diyerek 0.5 artmasını sağlayabilirsin. // Bir hücrenin değerini => Set myCell = ActiveDocument.Tables(1).Cell(I, 2) şeklinde öğrenebilirsin. Next I şeklinde döngüyü oluşturup şartları ise If [şart ] Then [ifade] End If şeklinde kullanabilirsin. Benden özelden yardım alabilirsin. Hangi saat olursa olsun yardımcı olurum.
 28. Brad pit

  Sigaranın zararları

  Kardeş, ne hissediyorsan, ne düşünüyorsan, anlat. Bir ara biri söylemişti ;en kötü kokan şey nedir bilir misin? Saklı kalmış düşüncelerdir. Ben bu söze bayıldım.
 1. Daha fazla aktivite göster
×
×
 • Yeni Oluştur...