Jump to content

Muhendis

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  290
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Muhendis Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Muhendis

  Nükleer Santrale Karşı Çıkmak Saçmalık

  Yalıtımı Bor ile sağlamıyorlar mı? Bu Türkiye için sorun olmamalı.
 2. Yani cehaletde müslüman hristiyan fark etmiyor cahil cahil. Gökten gelen işaretmiş!...
 3. Bazı çevreciler ve nükleer santralin yapılacağı ildeki yerel halk santrale karşı çıkıyor. Etrafımıza baktığımızda komşularımız Ermenistan, İran ve Bulgaristan bu enerjiden istifade ediyor. Fransa'da tam 104 tane nükleer santral var. Almanya'da, ABD'de, Japanya'da keza bir sürü. Bunu herkes yapınca birşey olmuyor bir bizimkiler yapınca suç oluyor. Saçmalık. Ayrıca nükleer santral termik santrale göre çok daha çevreci bir santraldir. Termik santralin doğaya verdiği zarar çok fazla ama ürettiği enerji çok az. Ayrıca termik sanral ve hidroelektrik santralde ürettiğiniz enerjinin ancak %20-%30'unu
 4. Muhendis

  Gençliğin Kalitesizliği

  Bence bir genç etrafına zarar vermiyorsa iyidir. İlerde zamanla diğer kötü özellikleri törpülenebilir ve birtakım erdemler kazanabilir ama etrafına zarar veren, ailesine zarar vern, ülkesine, insanlığa çeşitli eylemlerle zarar veren genç tehlikelidir ve birşekile ıslah edilmelidir. Yaşlı biri etrafına zarar veriyorsa zaten o daha iflah olmaz direk yok edilmelidir. Günümüz teknoloji çağında gençlerin kitap kurdu olmasını bekleyemeyiz.
 5. Muhendis

  Sayın Başbakanımız: Kavgacı Karakter.

  Doğru yazmış Ahmet Altan. Ne diye Türkiye'den korkacaklar. Adam bir Ankara bir İstanbul atom bombasıyla seni bitirir ne diye korkacak. Bence bizimkiler korkak. Bir tek Kürtler konusunda Altan'a katılmıyorum batılılar Kürtleri tanımıyor.
 6. Muhendis

  Sayın Başbakanımız: Kavgacı Karakter.

  Belki haklı oldukları için onları destekliyorlardır. Sen tut Avrupa'yı istila etmeye kalk sonra sana sempati mi besleyecekler?
 7. Muhendis

  Sayın Başbakanımız: Kavgacı Karakter.

  Bu hem karakteriyle ilgili hem de bir siyaset tarzı. Kavga politikası Başbakan'a yarıyor. Bundan hep kazançlı çıktı. Karakteriyle de ilgili olabilir. Bazen ekranda sinirlendiğini görüyorum kıpkırmızı oluyor hiç te numara yapıyormuş gibi durmuyor. Ama muhalefetinde acımasız eleştirilerini dikkate almak lazım. İnternette google'ye, youtuba veya facebook'a bir Tayyip Erdoğan yazın bakın neler çıkıyor ne hakaretler çıkıyor. Şahsen ben bu kadar hakarete dayanamazdım burakırdım siyaseti ama onu kamçılıyor bunlar daha da hırslanıyor.
 8. Muhendis

  YORUMSUZ

  YORUMSUZ
 9. Muhendis

  Zekanın En Büyük Belirtileri

  Belki de çok zeki olduğundan öyle şeyler yapıyordur belki de içi dışı bir samimi biri olduğundan bilemem ama bence benden çok daha zeki biri. Herkes için konuşamam. Türkiye'de ondan zekisi var mıdır? Tabi ki vardır. Niye? Boris Yeltsin'i bilir misiniz? Rusya eski devlet başkanı. Bir araştır bakalım Dünya'nın gözü önünde neler yapmış? Sarkozy ve Berlisconi çok mu " asil " davranışlar sergiliyorlar sizce?
 10. Muhendis

  Zekanın En Büyük Belirtileri

  Kıro olmaları zeki olmadıklarını göstermez. Akıllı olmak başka zeki olmak başka. Çok asil görünen, olan biri de dangalağın teki olabilir. Tabi hem zeka hem asalet bu da Atatürk'te var gerçekten.
 11. Muhendis

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

  Zaten öyle değil mi?
 12. Muhendis

  Zekanın En Büyük Belirtileri

  Tabi ki bir tutmuyorum Atatürk bir dehadır. Zeka anlamında söyledim o anlamda da eş tutmuyorum kesinlikle ama Tayyip'te zeki bir adamdır belki zekasını sizin istediğiniz yönde kullanmıyor ama zekidir. Erbakan'da, Demirel'de, Özal'da zeki adamlardı bunlar. Türkiye zaten ne çekiyorsa zeki adamladan çekiyor. Türkiye'ye zeki değil dürüst ve çalışkan adam lazım. Fazla kafası çalışan adam yaramıyor.
 13. Muhendis

  Ya Cihan Harbi Ya Ortaçağ Yaşamı

  Kesinlikle ama bunlar kısmen çözüm olur. İnsan nüfusunun çokluğu ve üretim çılgınlığı nedeniyle kalıcı bir çözüm olamaz. Doğa sandığınız gibi kendini yenileyemez. Maden anlamında yenileyemez. Madenler yenilenemez ve tükenen kaynaklardır. Yani bir orman gibi kendi kendini yenilemez. Bitince biter başka yerde aramak gerekir. O da bir yere kadar. Dünya'daki potansiyel rezervler bellidir. Bunlar bitince artık bir maden kazanmak deveye hendek atlatmaktan daha zor olacak. E ne yapacak diyeceksiniz? Dediğim gibi ya Dünya nüfusu bir şekilde azalacak ya da bu lüksten vazgeçecez yoksa doğa bize zorla va
 14. Muhendis

  Zekanın En Büyük Belirtileri

  Bak Sosyal Fobi başkadır. Bu bir hastalık tedavi gerektirir onu demiyorum. Eğer bir hastalık yoksa insan durduk yere yalnız yaşamaz, yaşayamaz insanın doğasına aykırı. Bu kasıtlıdır. Kendi kendini kandırmadır. Ha bir tercih de olabilir saygı duyarım ama bunu tutup " Tüm büyük adamlar böyleydi " derseniz sizden istatistiksel bir sonuç isterim. Gidip Dünya'da adı sanı duyulmuş bilim, siyaset, sanat dünyasından insanların tek tek hayatlarını araştıracaksınız ve %x kadarı yalnız insanlarmış %y kadarı sosyal insanlarmış deyip bir sonuç çıkaracaksınız ki bende buna inanacam. Yok öyle kafadan atmak.
 15. Muhendis

  Ya Cihan Harbi Ya Ortaçağ Yaşamı

  Kesinlikle onların bu işteki günahı sizinkinin 10 katı ama sizin de 1 günahınız olduğunu unutmayın. Bunları herkes için söyledim bir ayrım yapmadım. Cep telefonu, internet ( yani bilgisayar ) kullanmak lazım, kullanmak için üretmek lazım, üretmek için maden lazım, madenin kullanılabilmesi için metaluji tesislerinde işlenmesi lazım. Bu işlenince ne olur? CO2 ve S salınımı olur. Bunlar olunca ne olur? Sera gazı etkisi olur? E Sera gazı etkisi olursa ne olur? Küresel Isınma olur. Küresel ısınma olursa ne olur? Güm olur. Ayrıca bunlar aşırı tüketildiğinde bunları üretmek için maden kalmadğında bu
×
×
 • Yeni Oluştur...