Jump to content

kalderon

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  36
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

kalderon Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. kalderon

  Yeni yıla nasıl girdik

  Bizi Muhammedi'ler gibi uçkurundan başka bir şey düşünmeyen, kendin gibi arızalı sanmışsın ve yanılmışsın.
 2. kalderon

  Yeni yıla nasıl girdik

  Korkucuklu filmi (ne demekse?) nerede seyrettin? Ben 1 (bir) civarında korkucuklu (korku olabilir mi?) bir film aradım, bulamadığımdan yattım. Sabah kalktığımda dokuz bile değildi...
 3. kalderon

  Yeni yıla nasıl girdik

  Hindi eşliğinde bir kaç kadeh rakı içeyim dedim, ama hindiyi fazla kaçırınca tıkandım rakı da içemedim.
 4. kalderon

  Bir Yalan Daha

  Bu yakıt katkılarını senede bir kaç kere olmak üzere ben de kullanıyorum. Ama kullanma amacım yakıttan tasarruf etmek için değil, enjektörleri temizler umuduyladır. Muhtemelen bu temizleme olayı da uydurmadır... (Not: bu yakıt katkılarının fiyatı 15 tl civarında. Yakıt tasarrufu sağlıyor diye bu katkı maddelerini benzine ilave etmek pek de zekice bir iş değil. Çünkü kendisinin fiyatı zaten yaklaşık 5 litre yakıt ediyor, yakıttan tasarruf ediyorum diye bunu ilave edeceğine, beş litre yakıt daha al... Değil mi?)
 5. kalderon

  eşek eti isyanı

  Aslında hastalıklı veya kokmuş olmamak kaydı ile taze at ve eşek etinden zarar gelmez. Gayet güzel bir proteindir. Bakınız size sevgili peygamberimizin bir Hadisini nakledeyim; 1215 - Ebu Katade anlatıyor: "Hudeybiye Sulhu yapildigi sene, bir gun Resulullah'in ashabindan bir grupla birlikte, Mekke yolu uzerinde bir yerde oturuyordum. Resulullah, bizden ileride (konaklamis) idi. Ben haric herkes ihramliydi. Halk vahsi bir esek gordu, ben o sirada mesguldum, ayakkabimi tamir ediyordum. Gorduklerinden beni haberdar etmediler, onu kendiligimden gormuş olmami istiyorlardi. Bir ara aralarinda bir gulusme oldu. Birden etrafima bakindim (ve bu esnada) hayvani gordum. Hemen (Cerade adindaki) atima gidip egerledim ve bindim. (Acelemden) kamciyi ve mizragi unutmustum. "Kamci ve mizragimi bana verin!" diye seslendim. "Hayir, dediler, vallahi bu iste sana yardimci olmak istemeyiz. "Ofkelendim. Inip onlari aldim. Tekrar binip, esege dogru hizla gittim, (yetisip) avladim. Beraberimde getirdim, olmustu. Arkadaslarim etinden yediler. Ancak sonradan ihramli iken yeyip yememe hususunda sekke dusup (yediklerine pisman oldular). Yuruduk, ben bir parca ayirdim. Resulullah'a kavusunca, bu meseleyi sorduk. "Beraberinizde birseyler kaldi mi?" dedi. Ben: "Evet!" diyerek parcayi uzattim, ihramli olduğu halde, ondan yedi. Ve: "Bu bir taamdir. Onunla Allah size ikramda bulunmustur!"dedi." Yiyenlere afiyet olsun ve boş yere kendilerini üzmesinler.
 6. kalderon

  Yeni Yıl Kutlaması

  Herkesin yeni yılını kutlar, aileleriyle birlikte mutlu ve barış dolu bir yeni yıl geçirmelerini temenni ederim. oguz
 7. kalderon

  Bu seferde aynı terane mi

  Bu tür sorunlu başlıkları bilmeden mi, yoksa bizzat ortamı karıştırmak için mi açıyorsunuz?
 8. kalderon

  ATEİST'LERE ÇAĞRI

  Bu çocuk boş yere ve gereksiz olarak atıldı. Bu başlık altında atılmasına neden olabilecek hiç bir gerekçe mevcut değildi. Taaa bilmem ne zaman söylediği bir şeyler var ise, o sözler atılması için o gün gerekçe olmalıydı, bu gün değil. Aradan aylar geçtikten sonra sen şöyle demiştin diyerek atmaya gerekçe göstermek komiktir. Forum yönetimi olarak bu konu ciddidir ve benzerlerinin yaşanmaması için arka ortamda ciddi olarak konuşulmalıdır... (Yazım öncekiler gibi silinmesin veya düzenlenmesin lütfen!!!)
 9. kalderon

  ATEİST'LERE ÇAĞRI

  Tamam uyuşukkurşun öyle biri olabilir ama burada düzgün giden bir yazışma neden birdenbire sapıkığa, ahlaksızlığa ve atma noktasına geliyor? İşte bunu anlamak mümkün değil.
 10. kalderon

  ATEİST'LERE ÇAĞRI

  Haci, uyusukkursun son derece makul, aklı başında, kendi düşüncesini belirten bir ileti yazmış ama senin iletine bakınca, sanki ana avrat sövmüş, iğrenç kelamlarda bulunmuş gibi bir netice çıkıyor. İnsan acaba Haci bu çocuğun iletisini okumadan mı cevap yazmış diye düşünmeden edemiyor. Bence onun yazısını bir kere daha okumalı ve verdiğin cevabın o yazının cevabı olup olmadığını kontrol etmelisin.
 11. kalderon

  ATEİST'LERE ÇAĞRI

  Forumun geçmişi forumu kuran kişi olarak çoook iyi biliyorum, peki sen forumun geçmişden haberdarmısın? Söylediklerinin arkasaında duran adam sözlerime de cevap verebilmelidir. Tekrar soruyorum, 9 yıllık forumun sadece son 1 veya 1.5 yılında forumda yazan kişilerin forumun genel yaşamı üzerindeki katlıları nedir? Onları bir el-Velehan, bir al-ravendi veya bir kızılsakal'dan daha önemli kılan özellikleri nedir? Cevabın varsa alalım, yoksa soytarılığı bırak...
 12. kalderon

  ATEİST'LERE ÇAĞRI

  Bilmeyen de sanır ki forum bu şahısların omuzlarında, bu şahıslarım emeği ve gayretiyle yükselip bu güne geldi... Ateistforum 9 yaşındadır, sözünü ettiğin kişilerin foruma dahil oluşları ise en fazla 1,5 sene öncesine dayanır. Onlardan önce bu forumda yapılanlar nedir? Yapılanların, harcanan çabaların, verilen emeklerin ve yüzbinlerce mesaj yazan diğer katılımcıların hiç mi değeri, hiç mi önemi ve kıymeti yoktur? Onca handikap ve gailenin atlatılması için cansiperane mücadele edenlerin hiç mi katkısı yoktur?
 13. kalderon

  Ateizm bir zorunluluk değil, bir tercihdir.

  Ateizm kişisel olarak akli bir tercihtir. Diyalektik olarak da bir zorunluluktur.
 14. kalderon

  ATEİSTCAFE'DE SİYASİ KONULAR

  Yönetim politikayı engellemiyor ki!.. Küfürleri ve hakaretleri engelliyor. Küfür ve hakaretler de tümden politik başlıklarda, o nedenle politik başlıklar temizleniyor ve en aza indirilmesine çalışılıyor mecburen. Yoksa edebinizle, biribirinizin ağzına mıçmadan, küfürün en kallavisini etmeden, efendi gibi, medenice tartışabildikten sonra size politika tartışmayın diyen mi var?
 15. kalderon

  Kur'an'ın Aslı Yakıldı mı?

  Aynen... Kuran Ayet'lerinin yazıldığı materyaller (Taş, tahta, deri, kemik vs) ve Hafsa'nın korumasındaki ilk derleme, Osman derlemesinden sonra imha edilmiş (belli ki yaptıkları değişiklik anlaşılsın istememişler). Osman derlemesi de bu gün hiç bir yerde bulunamıyor. En eski nüshalar kopyaların kopyası. Üstelik arada renkli kalemlerle Kuran nüshalarına nokta ve hareke konulmuş, yani bir bakıma değiştirilmiş. Bununla birlikte o dönem teknolojik imkanlar olmadığından, kopyalama bizzat el yazısıyla, yani hata yapmaya eğilimli insan eliyle yapılmış. Hal böyle olunca doğruluğunu anlamanın mümkün olmadığı bir kitabın bir harfi bile değişmemiş şekilde doğru olduğunu savunmak komikliktir. Bu konuda yorum yapmadan sessiz kalnmak, inatla "değişmemiştir" savunmasını bırakmak en doğru seçenektir.
×
×
 • Yeni Oluştur...