Jump to content

eyvahcubbeli

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  10.716
 • Katılım

 • Son ziyaret

eyvahcubbeli kullanıcısının paylaşımları

 1. eyvahcubbeli

  Tanrı varmıdır ?

  Kendince desteksiz bir başlangıç yapıyorsun ve o bağnazlıkta yürüyorsun. Başlangıç noktanı oturttuğun bir delilin yok.
 2. Ben de aynen öyle yapıyorum. Sakal bırakıyorum ve Rabbime koşuyorum.
 3. Köse olanlara günah yok. Ama sakalı çıkıyorken kesmek günahtır. (memur veya işçiyse değildir.)
 4. eyvahcubbeli

  Tanrı varmıdır ?

  bütün diğer önermeler böyle ilk savların veya kanıtların üzerine inşa ediliirler Senin yaptığın yobazlık. Seninle işim olmaz.
 5. Soru: "Sakal ve sarık sünnet midir? Muhalif kaviller olduğu için soruyorum. Mesela Yaşar Nuri Öztürk, "Ebu Cehil de sakallıydı ve sarık sarıyordu; o yüzden sakal ve sarık sünnet değildir. Yörenin ve zamanın adetleridir" diyor." Cevap: Sakal ve sarık sünnettir. Ebû Cehil'in veya diğer herhangi bir inkârcının sakallı-sarıklı olması, bunları sünnet olmaktan çıkarmaz. Bilindiği gibi vahiy üç türlü ahkâm vaz etmiştir: 1. Önceden hiçbir şekilde bilinmeyen ve uygulanmayan hükümler; ibadetler için niyet şartı, abdest, gusül... gibi ahkâm böyledir. 2. Mevcut uygulamaları kökünden kaldıran hükümler;
 6. eyvahcubbeli

  Tanrı varmıdır ?

  http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=4220&st=40 Quantum mekanik uzay, enerjinin ve maddenin zıtları ile birlikte sürekli olarak yaratıldığı ve yok edildiği ilginç bir mekândır. Ayrıca elektromanyetik alanlardaki osilasyonların, kuvvetli ve zayıf nükleer güçlerin dalgalanmalarının vuku bulduğu bir yerdir de.. Madde ve enerji yaratılmakta ve yok olmaktadırlar. Bütün bu korkunç mücadeleye rağmen uzay boş bir vaküm izlenimini vermektedir. Çünkü bütün bu süreçler sırasında ortaya ne çıktıysa yok olmaktadır. Quantum mekanik uzay çılgınlığın, kaosun, belirsizliğin, en olmadık sür
 7. eyvahcubbeli

  Tanrı varmıdır ?

  Bunlar varsayım. Gerçek olan yoktan var oluştur.
 8. eyvahcubbeli

  Tanrı varmıdır ?

  Yalancı zerre nedir? Haci: Quantum mekaniğine göre hiçbirşeylikte bile bir tür enerji vardır. Partikül fiziği ile uğraşanlara göre Hiçbirşeylik olarak nitelendirebileceğimiz vaküm basit olmayıp, nisbeten karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu ilginç yokluk ortamında virtual particle’lar denen zerreler aniden ortaya çıkarlar ve 10^-21 saniye varlıklarını sürdürdükten ve bu süre içinde doğadan aldıkları yarım fotonluk enerji borçları ile sefa sürdürdükten sonra, onu doğaya geri iade ederek, yok olur giderler. Buna quantum fluctuation denmektedir. Yani Kuantum dalgalanma... Zimni zerre olarak da isim
 9. eyvahcubbeli

  Kimler cehenneme gidecek?

  Bu dünyadayken korkmazlar demek istemiş galiba.
 10. Ne biliyorsan söyle. Bilgi paylaştıkça güzel. (yoksa sevgi miydi?)
 11. Nerden biliyorsun? Senin için bir bilgiyi yalan veya doğru yapan kıstasın nedir? İki bacağının arasına odaklanmış aklın mı?
 12. Şeytanda takva var mıymış?
 13. Sana faydası olmayan şeylere öğrenme. Sen bilim forumlarında dolaş.
 14. 1- Allahı bulması gerekir. Bulduktan sonra akıl ve mantığını bir kenara koyup emir ve yasaklara uyması gerekir. Akıl mı üstün Allah mı? 2- Hikmeti teslimiyet sınavı.
 15. Takva nedir equus? Bildiğini sanmıyorum ama bir dinleyim seni.
 16. Soru sormadaki amacın fitne çıkarmak mı sadece?
 17. Bir de sıkça imtihanın adaletsizliğinden gem vururlar. Eşitlik yok vs. derler. Tek cümleyle bunu da yazayım siz çok anlayın. Sınavda adaletsizlik talebeye öğretmediğin yerden sormaktır.
 18. Karşında sonsuz güç sahibi bir Allah var ve sen O'nun emrini sorgulayacaksın. İlahi komedya.
 19. İbrahim ne yapıyor? Emrin olur ya Rabbi diyor ve sorgusuz itaat. Sonuç? Bıçak İsmaili kesmiyor. Şeytan da aynını yapsaydı neler olurdu neler.
 20. Şeytanın durumumu daha trajik yoksa Hz. İbrahimin mi? 90 yaşında ilk defa baba oluyor ve oğlunu kesmesi isteniyor.
 21. Zaman zaman şirketlerde de yaşanan bir durumdur bu. Sen yıllarını vermişsindir şirketin için. Geceni gündüzüne katmışsındır. Müdür olmuşsundur ve artık genel müdürlüğü beklerken pat diye patron senden daha gencini ve daha deneyimsizini tepeden inme genel müdür yapıverir. Patron o gençte bir cevher görmüştür ve onu genel müdür yapmıştır. Patron ne demek, sahip demek. İşine gelirse işine devam edersin yok ben bu gençten daha hayırlıyım dersen işi bırakırsın.
 22. Kimler cehenneme gidecek? 1- Münafıklar 2- Ateistler 3- Laikler 4- Hristiyan ve Yahudiler 5- Müşrikler ( bütün sapkın dinler hindu, budist, satanist vs) 6- Tartısı ağır basan müslümanlar. Ama bunlar ebedi kalmayıp sonunda cennete girecektir.
 23. İlk ismi azazil. Alim hatta meleklere sohbet verecek düzeyde alim. Arşta secde etmediği yer kalmamış. Sonra kendini beğenmiş. Adem ile imtihan edilmiş. Ademin üstünlüğünü kabul etmeyip isyan etmiş. Kovulmuş. Allah'tan izin istemiş. İzin verilmiş. Kıyamete kadar bizi yoldan çıkarmaya and içmiş.
 24. MÂİDE - 48 Sana da (ey Muhammed) geçmiş kitapları tasdik eden ve onları kollayıp koruyan Kitab (Kur'ân)ı hak ile indirdik. Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. Biz, herbiriniz için bir şeriat ve yol belirledik. Eğer Allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı, fakat size verdiklerinde sizi denemek istedi. Öyleyse iyiliklere koşun. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O, ihtilafa düştüğünüz şeyleri size haber verir. Her peygambere ayrı şeriat kanunları verilmiş. Ayetin manası budur
 25. eyvahcubbeli

  Bu ayete uyan bir tane müslüman gösterin bana!

  Ben matadorum. İnmanah sana da yakıştıramadım.
×
×
 • Yeni Oluştur...