ateistdusunce

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  4.789
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

ateistdusunce Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.693 profil görüntüleme
 1. Hadi senin dediğin olsun. Sen milliyetci tabanı tanımıyorsun galiba. solcular gibi uslu değiller .düşünerek hareket eden bir kitle değil iste yapalım diyen bir kitle.
 2. Yanlışın var bu ülke uzatmaları bahçeli nedeniyle oynuyor .tayibe kalsa ülkeyi eyaletlere bölüp isteyen bölgeye şeriat getirecek gelmeyen bölgeye ise baskı yapacaktı.
 3. Bahçeli salaginin ülkeyi uzatmalara götürmek için çabaları sadece komedidir ütopyadır .ayrıca o baykal pezevengi değil mi tayibe yol açan demektir ki sarildigin ip chp de bir boka yaramaz temizlenmesi lazim.
 4. Benim hic ülkeden umudum olmadı çünkü insanımız köle gibi yasamak istiyorsa ülkenin parçalanması için eyalet sistemi için referandum şarttır.
 5. Buda 2014 ten hic bisi değişmemiş 😂😂
 6. Seninle bunu 3 sene önce konusmustuk hatta 2 sene önceki postu bulabildim şimdilik .burada da on görülerimiz değişmemiş
 7. Turing durma problemindeki program sistemin kendisi olacaktır bu durumu laplacenin şeytanına benzetebilirim . biz ise bu sistemdeki bir aksiyom . Ancak sistem bir algoritmik tekrarin devamı niteliğinde olacağı için kendi içinde birden fazla fonksiyondan oluşur basit matematik sistemde . 1+1+1+1+1+1+1+1......= n gibi bir kapalı sistemi evren olarak kabul edersek bizler bu evrende insan için kisaltma olarak " i " dersek Gödel denkleminde i= 1+1+1+1+1... fonksiyonu olacağız n fonksiyonu için "i " (insan) basit bir sistem içindeki aksiyom olarak kalacaktır ve sistemin determine hareketleri insanin hareketlerini belirleyecektir. Turing durma probleminde bunu yerine yazalım . Kapalı determine evren için evrende bizim ölüm ve yaşam suremiz determine olarak belirli kalacaktır. Determine kapalı evrende Etki tepki yasası gereği evreni laplacenin seytani olarak algılarsak bu şeytan bizim doğum ve ölüm suremizi bilecektir. Ancak sistemin tamamı olan ve kapalı sistem olan bu şeytan godelin eksiklik teorisi gereği kendi yok olusunu asla bilmeyecektir. Şeytanın kendi yok olusunu bilememesi şeytanın özgür olduğuna değil onunda bir robot olduğuna delildir. Zira etki tepki yasası gereği hareket eden kapalı bir sistemdir. kuantum mekaniğinde açık sistem için .sisteme dahil olan rastgelelik belirli noktalardan olacağı ve bu noktalarin plank anını aşması gereken durumlar için kütle çekimi ve ışık hızı eşitliğinin olduğu bölgelerden olacağı için stabildir. Bu durumlar da evren içinde başlangıç olarak indeterminist olsada evrende determine olmasi gerekeceği için etki tepki yasasına en az bir fizik kuralini kullanarak uyacaktir.
 8. Buradan da devam edebiliriz ekte kalmadı iyi olacak.
 9. Bunu seninle daha öncede tartışmıştık. Farklı görüşlerde ve açıklamalarda yapmıştık. Gerçi seninle tartışmak güzel oluyor karşılıklı bilgi katiyor Godele gore sistem içinde bir aksiyomuz sisteme etki etmiyoruz.
 10. Birden Fazla Fenomenlerde Fizik Yasaları Tekrarı Kaynaklı Etki Tepki oluşmasıdır.
 11. Değildir bildiğin biyolojik bir robottur . Bu algoritma nedensellik ilkediilkesi ve etki tepki yasası ile çok basit bir şekilde ifade edilir.
 12. Sabrını takdir ediyorum
 13. Alınganlığı da yaptığın etkiye verilen bir tepkidir.
 14. Kalıplaşmış olması bu fikirlere benim soylemlerimin etki etmediğini göstermez. Zaten etki etmesem sende bana bu tepkiyi veremezsin.bazı durumlarda bu etki kalıplaşmış ta olsa fikirleri değiştirebilir.ancak ben bu fikirleri özgür iradem ile söyledim demek de benden öğreneceğin bu bilgiyi sen kendi özgür iradem ile öğrendim demen de komik olur. Nedensellik ilkesi dışında bir hareketin yok.
 15. Var. Tanrı ve cüz-i irade.