Jump to content

BayBoyut

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  91
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

BayBoyut Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. BayBoyut

  Biranın faydaları

  Alkol kötü olsaydi: Gelismis tüm ülkelerdeki kisi basina düsen Alköl tüketimi. Geri kalmis ülkelere göre 100 misli olmazdi. Almanya"da cogu aksam yemeginde 1 bira icer. Islam aleminin Kafir dedigi Alköl icen Domuz eti yiyenler.Ne hikmetse daha demokratik, daha akili,daha calislkan, daha sihatli ve daha uzun ömürlü,daha kuvetli büyük vücutlari var vede daha güzeller vede cok uzun yasiyorlar vede zenginler.
 2. BayBoyut

  Nedir bu driver error?

  Ben google"ye ateistforum yazip aratigim zaman. Ilk basta görünen ateistforuma tikladigimda. Sex sayfalarina yönlendiriyor. Ve Antivirus Alarm veriyor,sakincali Virus var diye. ateistforum bilincli sekilde sex sayfasina yönlendiriliyor.googleye parayi basip atesitforum düsmanlari kendi sayfalarini 1 Inci siraya koydurmus olmalari lazim. 1 yildan beri böyle. Almanya"dan katiliyorum
 3. BayBoyut

  Dünya Müslüman Olacak

  Müslüman kalmiyacak 30 yil sonra dünyada. Cünkü birbirlerini öldürüyorlar. Afganistan,Irak, Suriye"ye bakin. Bir Parazit diger Paraziti yer
 4. BayBoyut

  İslam'ın Hak Din olmasının detayları...

  Hiristiyanlik,hiristiyanlara göre din degildir.Hic bir hiristiyan benim dinim var demez. Isa allahin kendisidir. Allahin dini olmaz görüsü vardir,Haliyle verilen cavap dogrudur.
 5. BayBoyut

  Tahmin et kim

  Türban.namus,ahlak gibi kuramlar tarihte ve günümüzde Fakirler icin vardi ve var. Fakir insan: Dindar namuslu,ahlakli olurdu ve olmak zorunda. Bizde bir Atasözü var: Zenginin Orospusu ,Fakirin hastasi duyulmaz diye. Zengin Parasi ile herseyi örter. Fakir hasta olunca tedavi icin paraya ihtiyaci vardir. Dostlari ortadan toz olur. Fakir hasta bizden yardim Para isteyecek diye. Günümüzde dindar görünen kesim ise gelir düzeyi yüksek,dini istismar amacli kullanan kesim. Kapanmak kadinin güzeligini örtmesi demek. Bugün burjuva kadinlarin basinda Ipekten esarplar var yüzlerinde 1kilo boya makyaj var.
 6. BayBoyut

  Başı açık müslüman kadın

  1980 Öncesi basörtülü türbanli kiz göremezdiniz.Sehirlerde,kasabalarda yasiyan yerli halkinda basi acikti. Cemaatlerde yoktu. Evli kadinlar köylü kadinlar geleneksel olarak esarp,tülbent, ferece giyerlerdi. Dinsel yayin yapan Radyo yoktu. Tek bir Kanal vardi TRT. Trt de bile kapali insan göremezdiniz..Hep Avrupayi diziler gösterilirdi. Bugünün Tv larinda ve Radyolarinda 80 % de din icerikli Programlar var. Daha modern ve medeni bir Türk halki vardi. Bugün sanki Seriat var. Zaten Akp ile seriat geldi geliyor.
 7. BayBoyut

  Musa'nın Maceraları

  Musa denilen kisi Firavun"un üvey kardesidir.Firavun (o" Zamanin hükümdarlarina verilen bir ünvandir) Kiral,Padisah gibi. Musan"in Anne"si Musa"yi bir sepetin icinde akarsuya birakir. Sepet gider Firavun"un Sarayinda kiyiya vurur. Firavun"un karisinin hizmetcisi sepeti görür. Firavun"un karisina haber eder. Firavun"un karisi sepetin icindeki Musa"yi alir ve sarayinda kendi oglu, ileride Firavun yani Kiral olucak oglu ile beraber besler büyütür. Yani Firavun ile Musa Üvey kardeslerdir- Musa katildir adam öldürmüstür. Sucu cezasi ölümdür Musa"nin. Ve kanunlara göre beraber büyüdügü üvey kardesi Firavun: Musay"i ölüm cezasina carptirir. Olay hikaye bu. Tevrat"da ve Incil"de böyle anlatilir. Musa katildir. Kardesi Firavun onu katiliginden dolayi ölüm cezasina carptirir. Kötü görünen Firavun"dur, ama katil olan Musadir" r. Is olay bu.
 8. BayBoyut

  Kurban Neden Kesilir?

  Kurban: Kan akitma ile günahlarin af olmasidir. Tüm dinlerde Kurban vardir. Amac et yiyemiyen fakir fukara degildir. Sünnet cük kesmektde aynisidir. Kendi kaniniz ile Allaha bagliliginizi ifade edersiniz. Allah ahiretde cüklere bakip kimin kendisini Allaha bagladigini anlayacaktir. Tevratda gecer bu husus. Kesilen cük derileri bile Allaha havale olur. Kestiginiz Kurban ne kadar güclü olur ise,o hizla sizi sirtinda Siraat köprüsünden Cennete gecirir. Dindarlarin günah cikarma isidir kurban, Abdest,hac.namaz.,tövbe vs. Abdest ile bile,yikadaginiz her avuzlar ile islediginiz tüm günahlari yikar, temizlenir af eder. Dindarlar canni ,katil ,bencil ,ahlaksiz kisiliklerdir, Her günahlari af oldugundan. Her türlü kötülügü islerler.
 9. BayBoyut

  Kuranda ki yeminler

  Kuran Muhamed"in yasami,sözleri,basindan gecenlerin anlatildigi bir kitaptir. Kuranda"ki her Allah tarafindan gönderildigi zanedilen Ayetler:Muhamed"in sorunlarini haletmek icindir. Yani Muhamed"in Allahi kulanarak kendi cikarina cözüm üretmesidir. Azcik akli olan, Kuran"i ve Hadis"leri incileyen biri bu kaniya varir. Orada konusan Muhamed"tir. Ne Allahi
 10. BayBoyut

  Sekiz kişiden biri aç

  Bunlarin icinde hic evlenmeyenlerde var. Kisir olanlarda. O yüzden aile basina 3 cocuk. deniyor Almanya"da. Üreyebilenler icin gecerli tabi. Tayibi sevmem ama 3 cocuk yapin diyor adam hakli. Bozuk Saat bile günde 2" kere dogruyu gösterir. Ama cocuklu ailere destek sifir. Yani tesvik yok, maddi olarak. Her ciftin 2 cocugu olmasi. Gelecek nesli korumuyor. Bu ciftlerin icinde 1 cocugu olanlar oldugu gibi.hic cocuklari olmayanlarda var. Cok nadir günümüzde 2 cocuktan fazla cocugu olanlar. Bilhassa Avrupa"da ve Türkiye"de. Dogurganlik yasi kadinlarda yaslandikca azalir. Bir kadinin son dogurganlik yasi 35 erkegin ise 50 yaslari civarinda. Bunun yaninda kadinlarin 25 yasindan sonra Menopza girmeye basladiklarida var.
 11. BayBoyut

  Sekiz kişiden biri aç

  Insanlarin yasam kalitesinin artmasi; kadinlarin calismasiyla oluyor. Ev kadinlarinin cogunlulktda oldugu ülkeler,sefil ve fakirdir. Calisan kadin dogurmak istemez. Kendine ayak bagi olucak, kariyerini etkiliyecek bir cocuk istemez. Haliyle dogurmaz. Ama böyle ülkelerin de nüfuslari tükenip gidecek zamanla. Almanya"da 30 yil icinde,yasayan insanlarin yaridan cogunun Yabanci olacagi istatistikleri var. Is gücü calisacak insan,kalmiyor.Halk yaslaniyor. Genc nüfus azaliyor. Her evli ciftin 3 cocugu olmasi lazim. Soyun ilerlemesi icin. Bu 3" cocuktan birinin herhangi bir sekilde, yasamini erken yiterecegide istatistikler arasinda. Iclerinde sakat verimsiz cocuklarda hesaplara dahil. Avrupa"da cift basina 1"bucuk cocuk düsüyor. Buna göre Avrupa yabancilismaya mecbur.
 12. BayBoyut

  Amerika'nın da Hakkını Amerika'ya Verelim.

  Devletler gelisi güzel kafalarina göre Para Basamiyorlar. Bastiklari Paranin karsiligi olmasi lazim. Karsilik ne??: Altin,Cevher,Maden ve Ülkenin mallari,Endüstri Fabrika vs.. Karsikliksiz para basan ülkelerde Enflasyon olur. Para degerini kaybeder. Türkiyede 120% Enflasyon oldugu yillar var. Benim cocuklugumda 10 kurusa sakiz alinirdi. Enflasyon sayesinde sakiz 1 Milyon olmustu Türkiye"de. Bugün 1 Lira maas aliyorsaniz, 100% Enflasyon oldugu zaman bu Para 1 Kurusa düsüyor demek. Yani sifirliyorsunuz. Böyle bir Paraya kimse ragbet etmez. Su an Türkiye"nin durumu Yunanistan"dan daha vahim. Yunanistan 10% cari acik verir ieken. Türkiye 30 % cari acik veriyor. Enflasyon devlet tarafindan gizleniyor 10 % delerde gösteriliyor. Asil enflasayon Tr de su an 30 %. Akli basinda adam yatirim yapmaz bu Ülkeye. Sadece Amerikan Dollar"ina ragbet ve güven yok. Isvicre"ye,Finlandiya, Norvec, Ingiltere ve Avroyada ragbet ve güven var. Enflasyon bu Ülkelerde 1% delerde seyrediyor.
 13. BayBoyut

  Hakkımda

  glauben heißt nicht wissen. (Inanmak bilmememektir) Alman atasözü. Bilinen bir sey degildir Tanri, Inancdir. Tanri yok demektde bir inanctir. Ateizm"de bir inanctir. Teizm"de bir inanctir. Kimse Tanri var biliyorum demez. Kimsede Tanri yok biliyorum demez. Cünkü var olup olmadigini kanitlayamaz. O yüzden ikiside "INANCTIR." Bu arada ben Deist"im. Ama Tanri Dünya"yi yaratti, karismiyor demem. Hatta bir Tanri"nin olmasini isterdim derim. Oldugundan emin degilim. Ama bir Tanri oldugunu varsaymak istiyorum. Olsun istiyorum yani. Tanri var veya yok diyemem. Cünkü ispat edemem.
 14. BayBoyut

  Müslümanların ölümden korkması

  Ölümden korkanlar :Dindar degiller. Varmi yokmu arasinda gidip geliyorlar. Asil dindarlar.Taliban gibi kendini havaya ucarabilenler.. Yani dini ve inanci icin kendini canli bomba olarak havaya ucarabilenler. Cünkü bunlar sehit olup cenette geideceklerine inanan, asil imanli dindarlar. Inanan dindar ölümden korkmaz.
 15. BayBoyut

  Ateizmi Neden Tartışıyoruz?

  Dinler insanliga zararli olduklari icin,caba gösteriyoruz. Savaslar,sömürüler insanlari kandirarak,korkutarak, madi ve manevi cikar carklari olan dinlerin,ic yüzlerini ortaya sergilemek icin. Her insanin dogrulari ortaya sermek görevi olmali.
×
×
 • Yeni Oluştur...