Jump to content

Cin Ruhi

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  32
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Cin Ruhi Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Yaşım itibariyle, 90'lı yılların sonunda Harun Yahya mahlasıyla Adnan Oktar'ın dağıttırdığı broşürlerde karşıma çıkmıştı. Oradan aklıma kazındı ilk.
 2. Cin Ruhi

  Laiklik ve sekülerizm ayrımı

  Ekşi sözlükte bu konuyla ilgili güzel bir yazı buldum. https://eksisozluk.com/entry/17928544
 3. Merhaba sevgili Ateist Forum adminleri ve moderatörleri, Forum kurallarınızda bulunan imza kıstaslarını okudum. Koşulları sağlasam da kendi sitemin bulunduğu dinsizlik[nokta]com adresini imzama eklemek için bir sakınca var mıdır diye sormak istiyorum. Reklam linki olarak sizin https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/41940-ateistlere-sıkça-sorulan-sorular-ve-cevapları/ adresinizdeki "Ateistlere sıkça sorulan sorular ve cevapları" linkinizi kendi siteme koymayı düşünüyorum. Sitem daha geniş yelpazede dinsizleri bir çatı altında toplamayı hedefliyor. Kardeş site olmak
 4. Merhaba, Sıkça sorulan sorularda, başta ateizmin tanımının yapıldığı yerde şu cümleler dikkatimi çekti; Şimdi benim anladığım kadarıyla ateizm ve deizm'in bir iddiası var, ama agnostisizm ve panteizm gibi kavramlar daha çok bir felsefeyi ifade ediyor diyebilir miyiz? Sonuçta bütün bu kavramlar dinsizlik çatısı altında birleştirilebilir ama temelden ayrıldığı noktalar var diye düşünüyorum. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.
 5. Bu sözü gerçekten Atatürk mü söylemiş?
 6. Cin Ruhi

  Dinsizlik.com

  Dinsizlik.com diye bir forum başlamış. Umarım ateistforum'la kardeş forum olurlar..
 7. Cin Ruhi

  Kişisel web sayfam

  Hele bi benim sayfamı da ziyaret edin: kuyruk.com
 8. Konu daha önce tartışıldı mı bilmiyorum ama az önce başıma geldi ne yapacağımı tam biledim. Bizim şirketten bir elemanın babası vefat etmiş. Cenazesine gidip gitmeme konusunda kararsız kaldım. Peki benim daha yakınım vefat etmiş olsaydı napacaktım? Cenazeye gidip namaza katılmayacak mıydım? Siz napıyorsunuz?
 9. Cin Ruhi

  Universism

  Universism is Alive! Here is a brief description about what universism is: Universism is a progressive natural philosophy. It is an honest effort to unite five traditional freethinking approaches to religious questions. Have you heard about Universism before? Do you think irreligious union is necessary? Also I've just started a forum about Universism and irreligion. Need your support! Visit us at universist.net
 10. Daha önce açıldı mı bilmiyorum ama rezalet ya.. http://www.youtube.com/watch?v=C83MqKA0e6w
 11. Cin Ruhi

  Kainat Ezeli olabilirmi ?

  Bişeyler hep vardı ve hep var olacaktır. Hiç bişey yoktan var olmaz, vardan da yok olamaz. Belki gezegenler düzeni dağılabilir ama madde hep var olacaktır.
 12. Cin Ruhi

  Profillere bir Ekleme

  Bence de http://forum.agnostik.org sitesinde olduğu gibi kullanıcılar isterse dini görüşlerini avatarlarının altına yazabilmeli. Birbirimizi daha hızlı anlayabilmek için önemli olduğunu düşünüyorum.
 13. Cin Ruhi

  Dincilerle Yüzyüze Tartışma Yöntemleri

  Bence gerçekten inanmış kişilerle tartışmak biraz kısır döngüdür. Adam "inanmış" bir kere adı üstünde, "kanıtlamış" değil ki. Bir bilim adamıyla tartışırsın ama bir inanmışla değil. Özellikle gerçek yaşamda.
 14. Cin Ruhi

  Cennet Problemleri

  Ateistlerin cennet kavramını sorgulaması yanlış bence. İnanan biri olsaydım cenneti hayal ederek mükemmel bir yaşam sürerdim heralde.
 15. Cin Ruhi

  DİNDARLARIN GARİP ÖNERMELERİ

  Evrim çok uzun bir süreç.
×
×
 • Yeni Oluştur...