Jump to content

Emetli

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  16
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Emetli Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Emetli

  Muhhammet diye bir kişi yoktur

  Türkçesi veya Almancası yok mu videonun?
 2. Emetli

  İlk Müslüman Tarihçiler

  Devamı yok mu bu bilgilerin? Topic'leri açanlar nerede?
 3. Emetli

  Ateist Dergi yayın hayatına başlamıştır

  Ateist Dergi 1. sayı çıktı pdf versiyonu aşağıdaki linktedir. https://disk.yandex.com/public/?hash=mCpar3MytfJagLF17K8g5D7MBkToRWbwZrW0if/7xpc%3D
 4. Emetli

  Ateist Dergi yayın hayatına başlamıştır

  Dergi güzel, ancak daha kolay okunması ve dağıtılması için pdf formatında da yayınlanmasını diliyorum. Ellerinize sağlık.
 5. Emetli

  Ölümden sonra hayat fikrinden uzaklaşmak ve sonuçları

  Dinsel anlamda değil ama biyoljik anlamda var olmaya öldükten sonra da devam edeceğiz. Doğanın çevrimi içinde yeniden başka canlara can vereceğiz, beden olacağız. Ölüm yoktur. Doğum birleşme ölüm de bu birleşmenin çözülmesidir sadece. Ha bir de dünyada bir eser bırakanlar, iyilikler yapanlar yaşamaya devam edecekler; en azından adları urutuluncaya kadar...
 6. Emetli

  Mirac ve mescidi aksa

  Çünkü Kuran 800'lü yıllarda toplandı da ondan. Elimizde Osman'ın topladığı iddia edilen tarihi Kuran yok. Ayrıca ilk Emevi hükümdarları da (halifeleri) bir çeşit Hıristiyandı. Bugün bildiğimiz İslam 850'li yıllarda ortaya çıktı. Eskisi de kayıtlardan silindi. İslam tarihi de geriye doğru bir senaryo gibi yazıldı. Bunun böyle olduğunu o dönemdeki çağdaş kaynaklarda (Bizans, Mısır, Pers-Sasani) yeni bir dinden bahsedilmediğinden anlıyoruz. Mekke-Medine de sonradan icat edildi. Yalan ortaya çıkmasın diye Arabistan'ın ücra bir köşesi adeta bir film platosu gibi tasarlandı ve icat edildi. Kaldı ki Muhammed'de, Ebu Bekir de, Ömer de, Osman da ve hatta Ali de tarihsel kayıtlara göre doğrulanamıyor. İlk Emevi halifelerinden itibaren tarihsel kaynaklarda kayıtlar var ama yine de bu kayıtlar yeni bir dinin ortaya çıktığından bahsetmiyorlar. Kısaca İslam tarihi, peygamberi ve ilk dört halife tarih kaynaklarına göre yok ve yaşamamışlar. 1001 Gece Masalları gibi baya iyi yazılmış ve uydurulmuş bir senaryoyla ya da masalla karşı karşıyayız kısaca.
 7. Emetli

  Müslümanlar bilimsel uykudan uyanıyor mu?

  Ben zaten Müslümandım. İlahiyat ve tarih tahsili yaptım. Bu saatten sonra tekrar o yola dönmem zor. 22 yıl oldu döneli.
 8. Emetli

  Müslümanlar bilimsel uykudan uyanıyor mu?

  Ya bu İslam bilimi denen şey bir hikaye, masal ve yutturmaca. İlk İslam bilimcileri denilen İbn-i Sina, El Kindi, Farabi, İbn-i Heysem, Fahrettin Razi hep İslamla problemli. Şunu da bilelim; mezhepler oluşuncaya kadar yani 800'lü yılların ortalarına 900'lü yılların başlarına kadar bugünkü anladığımız manada İslam diye bir din de yoktu ortada. Bu dönemde çıkanlar ise sadece aradaki boşluktan faydalandı ve çıktı. Ama mezhepler belirginleşince, yani Sünnilik hakim olunca bilim de bitti araştırma da. Kısaca bugün İslam diye bildiğimiz yapılar (Sünnilik ve Şiilik) en az 1100 yıldır hakim ve bu dönemde bu dünyada kayda değer bir bilimci çıkmamıştır ve bu kafa yapısı/zihniyet/paradigma sürdüğü müddetçe de çıkamaz. Bu eşyanın tabiatına aykırıdır. İslam dünyası Gazali'den (1058-1111) bu yana içtihat kapısının kapatılmasıyla durmuştur ve donmuştur. Bir daha erimesi ve yeni bir çıkış yapması mümkün değildir. Bir diğer hatırlatma, İslam mezhepler kuruluncaya kadar bir nevi Hıristiyanlığın teslisi reddeden bir kolu gibidir. Bağımsız bir din olarak ortaya ancak ve tam olarak binli yıllarda çıkabilmiştir. Çıkmıştır ama çıktıktan sonra da, öncesi ile ilgili neredeyse bütün kaynaklar yok edilmiştir. O yüzden elimizde bugün ne Kur'an'ın orijinal metni var ne de Muhammed'in hayatını anlatan bir eser ortalıkta bulunuyor. Muhammed'in hayatını anlatan elimizdeki en eski eser, Hicretten (622) 218 yıl sonra Basra'da doğmuş olan İbn-i Hişam'a aittir ve o da bu eserini aslı elimizde olmayan İbn-i İshak'ın ((704 Medine -767 veya 768 Bağdat) El Meb'aşüvel Megazi adlı eserine dayandırmıştır. Özetle İslam'ın ilk 150-200 yılı tarihen karanlıktır ve bilinip delillendirilememektedir.
 9. Emetli

  Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

  Tamam da bu Allah nurunu tamamlayacakta, 1400 yıldır Müslümanlar ancak 1,3 milyar olabildi. Niye 7 milyarı birden Müslüman yapmıyor veya yapamıyor? Gücü mü yetmiyor?
 10. Emetli

  Değiştirilmiş Kitap Kuran

  Haklısın ama ben anlamadan okuyanlar ile hocaları vs. kastediyorum.
 11. Emetli

  Değiştirilmiş Kitap Kuran

  Tabii ki beni milyonlarca insanın durmadan Kuran'ı gündemi getirmesi rahatsız ediyor. Kuran'ın çelişkilerinin gündeme getirilmesi ise sevindiriyor ama bu tür mesajlar her yerde engelleniyor.
 12. Emetli

  Değiştirilmiş Kitap Kuran

  Günün her dakikası hatta saniyesi Kuran'ı ggündeme getirenlere, onunla meşgul olanlara niye sormuyorsun bu soruyu?
 13. Evet, üçüncü baskı. Okuyunca yazacağım. Ben tarihçiyim. Anlatılanlar bana da ilginç geliyor. Bütün bildiklerimi altüst etti ama ben konuyla 3 senedir ilgiliyim.
 14. Hala okuyorum. Tam da burada yazılanları anlatıyor. Bitince ayrıntı yazacağım.
 15. Yeni bir kitap çıktı: Good Bye Mohammed
×
×
 • Yeni Oluştur...