Jump to content

metatron

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  645
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

3 Takipçiler

metatron Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 21-07-1979

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  kripton

Güncel Profil Ziyaretleri

2.353 profil görüntüleme
 1. metatron

  Son Seçim Tahminleriniz

  şimdikinden cok farklı bir meclis dağılımı beklemiyorum.. akp'nin vekil sayısı biraz düşecektir (bkz: oy oranı demiyorum) ama üç aşağı beş yukarı şimdiki gibi bi meclis cıkar ortaya. haa ama, mesela deselerdi ki, "100 iq'nun altındaki insanlar oy kullanamaz" diye. o zaman akp sittin sene bu ülkede iktidar yüzü görmezdi.
 2. metatron

  Fethullah Gülen'in Çocukluğuna İnmek

  "o sıralar" derken, hangi sıraları kastediyor burda zaman olarak?
 3. metatron

  peygamber nerde olursa olsun cağırırsa

  adam koşa koşa gitmiş. artık "yolda kendi kendine iner" diye mi düşündü ? orasını bilemiyoruz.
 4. Fasil : KİTÂBÜ`L-VUDÛ` Konu : Cimada meni gelmemesi hali;Dâvete katılmak (icâbet);Hz. Peygamber`e itâat Ravi : Ebû Saîd-i Hudrî Baslik : İNZÂL VÂKI` OLMADAN YALNIZ CİMÂNIN, GUSLÜ GEREKTİRMEDİĞİNE DÂİR ZEYD HADÎSİ, BU BÂBDA ULEMÂNIN İCMÂI Hadis : Şöyle demiştir: Resûlu`llâh salla`llâhu aleyhi ve sellem Ensârdan bir zâtı istedi. (O zât) başı damlayan damlaya geldi. Resûlu`llâh salla`llâhu aleyhi ve sellem: "Gâlibâ seni aceleye getirdik." buyurdu. "Evet." dedi. Bunun üzerine Resûlu`llâh salla`llâhu aleyhi ve sellem buyurdu ki şâyed işin aceleye gelir, yâhud (menî) kahtına uğrarsan sana (yalnız namaz) abdest(i) lâzım olur. HadisNo : 139 http://hadis.ihya.or...=meni&yer=hadis hadisten de anlaşılabileceği gibi, diyelim ki o sırada kadınla sevişiyorsun. peygamber seni çağırıyor. o çağrıyai uyarak anında kadını bırakıp koşa koşa peygamberin yanına gideceksin..
 5. metatron

  Peygamberlik kurumu aslında nedir?

  kutsal denilen metinlerden geçen bi tanesinin adını söylesene
 6. metatron

  Peygamberlik kurumu aslında nedir?

  eski konulara bi bakiim dedim de, hala yanıt verem müslüman eleman yok
 7. metatron

  Portal çalışmalarına katkıda bulunabilirsiniz

  eski ana sayfada bulunan bir kaç makaleyi de eklersek gayet iyi olur. mizahi olanlardan bahsediyorum.. tanrının günlüğü, hans'ın kıçını öpmek vs vs gibi
 8. metatron

  burada ne demek istemiş_?

  4 milyon yıl da yeter bana..
 9. metatron

  burada ne demek istemiş_?

  şimdi bundan bizim korkmamız gereken hangi sonuc cıkıyor?
 10. Güneş'te 1 Ağustosta meydana gelen patlama üzerinde yapılan analizlerde, patlamanın, güneşin yarıküresini sardığı anlaşıldı. Manyetik lifler ve patlamalar güneş küresini bir ağ gibi sararken, şok dalgaları ve tsunamiler tüm güneş yarıküresi boyunca yayıldı. Bu faaliyetler Güneş'in uzaya, milyarlarca ton sıcak gaz taşıyan dalgalar göndermesine yol açtı. NASA sayfasındaki haberde, “bu aktivite o kadar büyüktü ki güneş faaliyetlerine ilişkin eski fikirleri sarsabilir” denildi. Lockheed Martin'in Güneş ve Astrofizik Laboratuarı’ndan Karel Schrijver, “1 Ağustostaki bu olay, gözlerimizi açtı” derken, “böylece güneş fırtınalarının tüm güneş küresini sarabilen olaylar olduğunu gördük, bunların ölçeğiyle ilgili bilgilerimiz değişti” dedi. Güneş patlamalarının, Güneş üzerinde gerçekleşen olaylar olmadığı, Güneş alevleri, tsunamiler ve Güneş'in yüzeyindeki dev püskürmeleri içeren “şiddetli olaylar dizisi olduğunun anlaşıldığı” ifade edildi. PATLAMALARIN TÜM GÜNEŞİ SARABİLİR Space.com verdiği bilgilere göre, yaşanan patlamaların neden olduğu şok dalgaları, Güneş'in neredeyse üçte ikisine yayılmış durumda. Patlamalar, uzay boşluğuna yüz binlerce kilometre uzunluğunda alev ve gaz püskürtüyor. Patlamayla ilgili haber ve görüntüler NASA'nın internet sayfasında, http://www.nasa.gov/...l-eruption.html bağlantısıyla izlenebiliyor. Bu sayfaya konan video görüntüsünde patlamanın Güneş'in üst yarıküresi boyunca giderek nasıl yayıldığı görülebiliyor. http://www.hurriyet....757.asp?gid=373 ben anlamadım. haber baslığı ana sayfada, bilim adamları korktu seklindeydi. neden korkmuslar?? bu haber ne anlama geliyor?
 11. metatron

  Dinler Hala Can Alıyor

  biri birinden iyi değil ki. üstelik bu mallar bilmiyorlar ki, bu iki din zaten birbirinin üzerine inşaa edilmiş, kökenleir aynı yerden olan dinler..
 12. metatron

  EY İNSAN! GÖZÜNAYDIN.

  müslümanlarda zaten yıllardan beri var ensest.. hemde coook cook yaygın biçimde.
 13. metatron

  Lanet olsun sana Ebu cehil ellerin kurusun

  neutregena krem kullansaydı kurumazdı. norveçli balıkçılar bu kremi kullanıyor ve elleri kurumuyor
 14. metatron

  galaksimizin merkezinde ne var..

  walla benim izlediğim belgeselde, hacmi olduğundan sözediliyordu.
 15. metatron

  galaksimizin merkezinde ne var..

  galaksilerin merkezinde karadelik varmış.. okuyabileceğin değil ama izleyebileceğin bir kaynak vereyim. "the universe" belgeselini indirip 3 sezonunu da izle.
×
×
 • Yeni Oluştur...