Jump to content

karakapak

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  27
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

karakapak Hakkında

 • Derece
  Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. karakapak

  Ya Tanrı Varsa

  Yani doğru inancı bulsanız bile cennete gideceğinizin garantisi yok. Üstelik doğru inancın da kendi içinde mezhepleri neyin var ve diğer mezhepler cehennemlik (Sünni açıdan, Ehli Sünnet cennetlik başta şiilik olmak üzere diğer fırkalar cehennemlik gibi.). Böyle imtihan mı olur? Kim öüne ne konmuşsa yani hangi coğrafya ve inancın içinde doğmuşsa ona göre inanıp ölüp gidiyor. Ben şu satırları yazarken yüzlerce kişi ölüp, yüzlerce kişi doğuyor. Buna baktığınızda bireysel özgür irade ile din değiştirme vakalarının devede kulak olmadığını görmek zor değil. İmtihan falan yok, şimdi dağılın.
 2. karakapak

  Örtünmenin Tıbbi Faideleri

  Yeterince güneş ışığıyla temas etmeyenlerin kemiklerinin gelişiminin sekteye uğradığını da biliyorlar mı kadınları paketleyenler?
 3. karakapak

  Şaşkın allah

  Neden asgari 6 ay, 5,5 aylık prematüre doğup da yaşayan çocuklar var.
 4. karakapak

  Şaşkın allah

  Ben de aynı şekilde daldım ama iki-üç sene gibi bir zaman zarfında ha miladi ha hicri farketmiyor. Yukarıda yaptım hesaplamaları, başlık sahibi ay takvimine göre hareket etmediğini varsaysak bile sonuçta küsurat farklılığından başa bir fark çıkmıyor ortaya. İtiraz genel olarak geçerli, farklı takvimleri refrans almak durumu değiştirmiyor. Muhtemelen o zamanın insanı karnın şişmeye başladığı zamanı falan hamileliğin başladığı zaman sayıyordu.
 5. karakapak

  Köle tüccarı allah

  Doğru, bu nikah Sünnilerde yasak. Onlar peygamberin döneminde de uygulanmakla beraber Muhammed'in bunu son demlerinde kesinlikle yasaklandığına inanıyorlar. Şiilerse Sünnilerin yasağa kaynak saydıkları bu hadislere itibar etmedikleri için bugün bile bu rezilliğe devam ediyorlar. Bu tarz zina sayılmasın diye dini bir kılıfa sokulan şey sahiden rezillik, çünkü bunun bildiğin fahişelikten farkı yok. Klasik fahişelik hiç olmazsa olayı dini bir kılıfa sokmuyor.
 6. karakapak

  Hz Muhammet şimdi gelseydi inanırmıydık

  Bugün biri çıksa Muhammed'in söylediklerinin yüzde birini söylese tımarhanenin en güvenli yerine tıkılırdı.
 7. karakapak

  Köle tüccarı allah

  İddiayı ortaya atana sordum zaten.
 8. İtinayla kapak takılır!

  1. Arthur S.

   Arthur S.

   Süper olmuş nick :D.

 9. karakapak

  Köle tüccarı allah

  Özür, kabahati geçmiş galiba. Yani nikahlı olmadığı cariyesini düzüp de tam boşalacakken geri çeken (azl olayı) günaha girmiyor da çekmeyen mi günaha giriyor? Günaha giremyi gebeliğe sebebiyet vermeye bağlamışkın ki bu da sorumun cevabının evet olduğunu gösteriyor.
 10. karakapak

  Şaşkın allah

  Ben sadece ay mevzusu üzerinden gittim. İki yaşına kadar çocuk emzirmenin çok da doğru olmadığını biliyorum. Onun dışında belli ki hamileliğin ne zaman başladığını bilmiyorlar ki bilmeleri de pek mümkün değil. Bu arada ilk ayların sayılmadığını düşünmemiz falan ayetleri aklamak için değil, o günün bu bilimdışı düşüncesinin nereden kaynaklandığını anlamaya çalışmaktı. Yoksa hamilelik elbette dokuz ay on gündür.
 11. karakapak

  Evrim teorisine inanan müslümanlıktan çıkar.

  Müslümanlığıın son demlerinde evrimi iyiden iyiyye kanıksamış, motorcunun yalanlarıyla uyutulduğumu anlamıştım. Kendi kendime evrim olgusu bu kadar ortada iken onu nasıl geleneksel adem havva masalına uyumlu gösterebilirim diyordum. Ama dinden çıkışımım evrimle bir alakası yoktu. Çıktığımda sadece islam'ın ve diğer semavi dinlerin insan uydurması olduğundan emindim. zaten evrim teorisi bir tanrıyı yadsımıyor, sadece dinlerin masallarını ve o masalların kahramanı olan kitap ve peygemberlerle insanlarla iletişime geçen bir tanrıyı geçersiz kılıyor.
 12. karakapak

  Evrim teorisine inanan müslümanlıktan çıkar.

  Evet de, bunu yapan uçan makarna canavarı da olabilir. Bunun üzerinden yaratılışçılarla analarından emdikleri süt burunlarından gelinnceye kadar dalga geçmişlerdi. Pastafaryanizm vakası.
 13. karakapak

  Şaşkın allah

  Başlık sahibi 9 ay demiş ama bunun miladi mi hicri mi olduğunu belirtmemiş. Ben zaten hicri dokuz ay demiştim derse ben hata etmiş olurum. Hicri takvim 12 aymış. Aylar 29ar ve 30ar günlermiş. 6.30+6.29=59.6=354 gün İki ayın toplamı 59 günmüş. Bir ay ortalama 59/2 günmüş. Miladi takvime göre 9 ay on gün 9.30+10=280 gün yapar. 280 gün de 280/30=9.33 ay yapar. Hicri takvim için 280 günü 59/2'ye bölersek 9.49'u buluruz ki bunu da 9,5'ı geçmediği için tıpkı 9,33(9 ay 10 gün) gibi 9'a yuvarlayabiliriz. Bu durumda benim senin miladi takvime göre hesap yapmakla itham edebilmek için elimde bir d
 14. karakapak

  Şaşkın allah

  Biraz sert çıkmışım gibi olmuş ama doğru sonuç küçük zaman dilimerini yuvarladığımızda sonuç değişmediğinden dolayı ortaya çıkmış. Gene de kusura bakma. Mesela bilim adamları bir olay için bu olay 200 sene sürmüş demiş olsunlar. Kuran ise aynı olay 206 yıl sürmüş demiş olsun. Sen gene Kuran'ı yazanın ay takvimini kullandığını bilmediğin için bu mevzunun geçtiği ayet bilimle çelişiyor diye atlayacaktın. Oysa hicri takvime göre 206 yıl miladi takvime göre 200 yıldır. 1 yıl 365 gün ise 200 yıl 200.365=73000 gündür. Hicri takvime göre bu kadar günün kaç yıl olduğunu bulalım. 73000/354=206.
 15. karakapak

  Şaşkın allah

  Kısa bir zaman dilimiyle uğraştığımız için miladi ve hicri takvim arasındaki fark bir işe ayaramadı. her şekilde hamileliğin ne zaman başladığını bilemedikleri çokıyor ortaya. Ancak Kuran, belli bir oluş için atıyorum yüz yıl süre biçseydi, Kuran ay takvimini referans aldığı halde biz bir dönüştürme yapmadan hesaba miladi takvimin ayıyla, yılıyla girseydik çuvallayacaktık. Yanlış yolla doğru yere varmış başlık sahibi. Burada ifadeler arasında bir çelişkiden çok bilgi eksikliğine dayalı bir hata var.
×
×
 • Yeni Oluştur...