Jump to content

hazretiben

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  63
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

hazretiben Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 15-12-1985

Contact Methods

 • Website URL
  http://fikiristan.com

Profile Information

 • Location
  dünya
 1. http://yok.gov.tr/ adresine girdiğinizde Yükseköğretim Kurulu anasayfasına girmiş oluyor ve yukarıdaki banner ile karşılaşıyorsunuz. Türkiye'de varolan olumsuz kadrolaşmaya rağmen böyle umut verici kuruluşlarında halen mevcut olması güzel doğrusu.
 2. hazretiben

  İstanbul sorunu bir Güneydoğu sorunudur

  Çok güzel bir gerçekleri hatırlatma yazısı. Ama asıl ilgiyi hakeden her yazı gibi buda ilgisizlikten kıvranıyor tabi.
 3. Kuranda yer alan bazı ayetler tamamen Muhammed paygamberin hayatını düzenlemeye yönelik olduğu gibi; yine O'nun yaşadığı zaman ve çevre ile sınırlı bir geçerliliğe sahiptir. Bu ayetler günümüzde hiçbir işe ve hiçbir kimseye gerekli olamamaktadır. Dolayısıyla tüm insanlığı ilgilendirdiği ve kutsal olduğu söylenen bir kitapta bu şekilde, sadece bir insanın hayatını düzenlemeye yönelik met,nlerin yer alması ne derece mantıkla bağdaşır bilinmze. Ben bunlardan rastladığım ilkini ekliyorum. İnceleyin ne dediğimi anlayacaksınız. Farklı ayet bulanlarda bu başlık attından bildirirlerse ilk mesajı günce
 4. hazretiben

  "Örtünme" zorunluluğunun akla getirdikleri

  "Ölüm her sorunu çözer; adam yoksa, sorun da yoktur" Stalin
 5. hazretiben

  size bir soru?

  Biz matrix'teyiz gavs'cığım. Vücudumuzdaki bütün kanı boşaltsak bile asıl hayat veren madde değil ruh olduğu için yinede ölmeyiz değil mi? Bu kısılay çok enayi bi kurum boşa kan topluyor mesela.
 6. hazretiben

  "Örtünme" zorunluluğunun akla getirdikleri

  Senin inancın kadınları geberesiye becermek üzerine kurulu olduğu için sizin gibi yapmayan ve kadınlara insan gibi davrananlar gay oluyor değil mi? Kıllı maganda!
 7. hazretiben

  Nurculuk denen sapıklık

  Ezher; bunun bir orta yolu yok mu diyorum bende. Yani namuslu olmanın kriteri ya başını örtmek yada mini etek giymemek olmamalı. Kadın mini etek giyiyorsa da namusu sorgulanmamalı. Örtünmeyen herkeste orasını burasını erkeklere gösteriyor diyemeyiz. Mini etek giyilmesi bizim toplumda tahrik sebebidir, ama her toplumda böylemidir? Bunun birazda kültürle ve eğitim ile ilgisi var. Daha 5 yaşından itibaren sarıp sarmaladığınız çocuk kendi psikolojisini oluşturur. Onu sarılı gören 5 yaşındaki çocukta o sarılmış olandan bir etkilenmeye gider. Örtünme adeta şartlandırmalara sebep oluyor. Bakın bö
 8. hazretiben

  "Örtünme" zorunluluğunun akla getirdikleri

  Mini etekli kadınlara kızıyorsunda haşemalı, şortlu, tişörtlü, başı açık v.s. erkeklere neden bi sözün yok? Onlarınki de vücut değil mi? İşte sizin kör mantığınız kadınları mal ve herşeyden sorumlu olarak gördüğü için maganda bir kültüre sahip olmanıza sebep oluyor.
 9. hazretiben

  "Örtünme" zorunluluğunun akla getirdikleri

  Kadınlar örtünsün diye yazmasalar kadınlar çıplak mı dolaşacaklar?
 10. hazretiben

  Nurculuk denen sapıklık

  Yani kalkıp mini etekle, bikiniyle v.s. dolaşmanında tahriğe sebep olduğunu inkar etmek tabiki gerçekçi olmaz. Ancak kadınlar ne bu derece açılıp saçılmalı nede paket gibi örtünüp kapanmamalıdır. Bir konuda yanılıyorsunuz: erkek değil, kadın zayıf iradelidir der islam.
 11. hazretiben

  "Örtünme" zorunluluğunun akla getirdikleri

  Hayır sana yardımcı olamayacağım için üzgünüm. Aktif gaylari araman lazım. Ben sana erkeğin vücut hatlarıda kadınları tahrik edebilir diyorum. Biseksüellikle ne ilgisi var? Örtünmenin amacı şehveti engellemek değil mi? Neden sadece kadın için tedbir alıyorsunuz?
 12. hazretiben

  Nurculuk denen sapıklık

  Sen neen genel konuşuyorsun gerizekalı? Müslümanların en büyük taktiğidir bu; biri köşeye sıkışınca topu hemen karşısındakinin ailesine atar. Belden aşağı vurmak gibi büyük bir acizliğiniz var. Sebebide beyninizin belden aşağı şekilde olması sanırım.
 13. hazretiben

  Nurculuk denen sapıklık

  Peki Allah neden başörtüsünü zorunlu kılıyor, sebep? Evet benim çevremde müslüman ama çevremdeki insanlar başörüsü takmasada onlara cinsel objelermiş gibi bakacak kadar sapık zihniyetli değilim. Benim için onların kılık kıyafeti tahrik sebebi olamaz. Bunu düşünmek bile sapıklıktır. Ama siz akrabalarınız dahi olsa örtünmediği zaman onlara kötü gözle bakabilecek kadar temelsiz bir düşüncedesiniz.
 14. Bildiğiniz gibi kadının örtünmesi bir çok dinde mevcut bir uygulama ve hatta emirdir. Örtünmeyi şart koşan inanışlarda genel ve ortak sebep olarak "kadının tahrik ediciliğine engel olmaktır." Peki bu ne anlama gelir ve ne derece adildir? Tahrik sebebi olarak kadını görmek ve bu tahriğin sonucu olarak meydana gelecek zina, fuhuş, seks gibi genel adlandırmaları olan muhtemel durumlardan kadını sorumlu tutmak; dinler tarafından meşrulaştırılan ataerkil değerlerden başka birşey değildir. Yukarıda sıraladığımız ve zararlı görülen durumların içerisine düşmeye tek sebep olarak kadını gösteremeyiz
 15. hazretiben

  Nurculuk denen sapıklık

  Kız iyiki örtünmüş.
×
×
 • Yeni Oluştur...