Jump to content

muallim

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  280
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

muallim Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 26-02-1958

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.912 profil görüntüleme
 1. muallim

  Hacı'yı Kaybettik

  Yüz yüze tanışıklığımız yok ama çok üzüldüm. Tüm sevenlerine sabır dilerim. Sevenlerinin gönlünde yaşasın.
 2. muallim

  Ebu Leheb’i tanıyalım.

  Tarih boyunca tek din İslam olduğunu iddia ediyorlar ya, aklıma şu sorular geliyor. Kur'an'a göre Tanrının özel adı "Allah", gönderdiği dinin özel adı "İslam". Kur'an da Allah'ın gönderdiği bir kitap ise bu adları insanlar vermiş olamaz. Demek ki Allah gönderdiği dine bu adı kendi vermiş.(iddialardan öyle anlaşılıyor) Kendi adını da kendi koymuş olmalı, çünkü tek ve gönderdiği kitapta kendinden sürekli Allah diye söz ediyor.. (Tek olduğu halde Özel bir ada gerek duyması da bir başka gariplik.) Bu durumda "ALLAH" ve "İSLAM" terimlerini neden 1500 yıldan daha eski d
 3. muallim

  KURANI KORUYAN TANRI NERDE

  Türkçe açıklamalarındaki farklılıklara bakıp da éllah kitabını koruyamıyor demek çok komik. İlk iletiyi okuduğumda bu nasıl iddia diye şaştım. Daha tutarlı bir sav bekliyordum. Size müslüman ağzı ile cevap vereyim. "Allah Türkçesini değil Arapçasını koruyor, bir harfi bile değişmedi." Her çağda farklı anlamlar yüklenen bir kitaba güvenilmez. Önceki kitaplarını koruyamayan allah son kitabını mı koruyacak?
 4. muallim

  "Ya varsa" şüphesi ....

  "Evrim" kavramı ile "evrim teorisi" kavramı farklı kavramlardır. Evrim gerçek bir olgu, "evrim teorileri" evrim olgusunun mekanizmalarını açıklamaya çalışan disiplinlerdir. Darwin'in evrim teorisi de yeni keşiflerle gözlemlerle gün geçtikçe sağlamlaşan geçerli bir teoridir. Evrim bilim insanlarınca reddedilmek bir yana bir gün din adamlarının da kabul etmek zorunda kalacağı bir gerçektir.
 5. muallim

  "Ya varsa" şüphesi ....

  Dersiniz, sonra da aynı bilim insanlarının geliştirdiği Big Bang teorisine ( biraz da yoktan varolmayı çağrıştırdığı için) kesin ispatlanmış gibi sahip çıkarsınız. boşuna yoruluyorsunuz
 6. muallim

  MUSA, ISA VE MUHAMMED YAŞAMAMIŞLARDIR

  Soyu sopu katledilen birinin yarattığı dine dokunulmuyor. Ne garip!
 7. muallim

  Doğal seçilimi çürüten adam :D

  Teorideki kuvvetli (güçlü) - zayıf kavramını sadece fiziksel güç olarak algılamış salak. Ya da bile bile kavramı saptırıyor.
 8. muallim

  Ateist Evrime Mecburdur.

  Ateizmin kaynağı, dayanağı bilim, evrim, fizik, kimya vs değildir, 'DİN'in kendisidir. Binlerce ara form olması gerekir diyen dinciler doğadaki çürüme, bozulma, dağılma, gibi olayları bilerek gözardı ediyorlar. Kutsal kitapta bir şeyin tanrının 'ol' demesiyle olduğuna dair bir şeyler bulabilir, ama yoktan var etme ile ilgili bir tek cümle bulamazlar.
 9. muallim

  Dünya'nın Yörüngesi 1 cm bile Kaymıyor

  Sıcak yada soğuk mevsimlerin yaşaması dünyanın yuvarlaklığı, dolayısıyla güneş ışınlarının yeryüzüne eğik ya da dik düşmesi vegünlük güneşlenme süresi ile doğrudan ilgilidir. Asinar abim bilmeyenlere araştırma tavsiye ediyor. Ben de biraz ipucu vereyim dedim.
 10. muallim

  İnanmayanlar Yanacak !

  İnsan Suresi 30: Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz. Allah Alîm'dir, Hakîm'dir. Tekvir Suresi 29: Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe, siz dileyemezsiniz! Secde Suresi 13: Biz dileseydik, her benliğe hidayetini elbette verirdik. Fakat benden şu yolda söz hak olmuştur: "Yemin olsun, cehennemi tamamıyla cinlerden ve insanlardan dolduracağım." … diyecek, sonra da bizzat izin verdiği halde kendisine inanmayanları, kötülük yapanları, kendi dininden haberi olmayanları cehennemine atıp işkence yapacak! Mantık hak getire. Böyle bir tanrıya adaletli denilebilir mi? Böyle bir ta
 11. muallim

  Orucun Zararları Nelerdir?

  Senin bu yazdıkların oruç tutmasan da oluyor. Besinler önce depolanır sonra kullanılır, vücuda girer girmez kullanılmaz. Yeni aldığımız besinler hücrelere varıncaya kadar vücut daha önce alınmış olanları kullanır. Çok uzun süre aç kalınması durumunda vücut önce depoladığı yağları tüketir, sonra proteinlere yönelir.
 12. muallim

  Bir Ateistin Kaleminden İSLAM

  Bu konudaki en komik yanıt.
 13. muallim

  Uzayda namaz kılan astronot konuştu

  Ne bencil bir Allah'ınız var be! Tek amacı kendinden sözettirmek. Milyarlarca yıl kendisini anan olmamış, yalnızlıktan bıkmış. İnsanlığı helak ettikten sonra yine yalnızlık mı çekecek? Vah vah vah, kıyamam yaaa.
 14. muallim

  Ali'mi cehenneme gidecek,yoksa Aişe'mi?

  Yine mantık hatası yapıyorsunuz. Kutsal kitaba göre her şey Allah'ın izni ile oluyorsa iyi ya da kötü düşünme eylemi de Alah'ın izni iledir. Yine suç insanda değil. Verdiğin örnekte, çocuğun ölümü neden ana babaya verilecek ceza olsun? Bu kadar mantıksızlığa pes doğrusu. Bazı çocuklar ölmüyor sakat kalıyor, eğer bu durum ana-babaya ceza ise yine durum vahim. Çocuk hayatı boyunca neden acı çeksin? Senin inandığın Allah bu kadar sadist mi? Allah'ın intikam almak için insanın yakınlarını kullanması bir mafya babasının yaptıklarına benzer. Tanrıya inanan birinin mantık dışı intikamcı davranışı t
 15. muallim

  Ali'mi cehenneme gidecek,yoksa Aişe'mi?

  Mantık hak getire; o zaman inanmayanlar neden cehenneme gönderiliyor? Hem inanmamıza izin vermeyecek hem de inanmadık diye cehennemlik olacağız. Oh ne âlâ.
×
×
 • Yeni Oluştur...