Jump to content

Protagoras

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.056
 • Katılım

 • Son ziyaret

Protagoras kullanıcısının paylaşımları

 1. Protagoras

  Akan kanın sorumlusu kim?

  Yok bundan sonra gelişmelerden sonra başilayacağız diyorlar 2011 çözüm sürecinden önce denemişlerdi çözüm sürecinde güçlenince yeninden deneyeceğiz diyorlar sonucunu tarih yazar devrim yapayım derken madara olmak veya kendi halkını kan gölüne sokmakta var sonuçta.
 2. Protagoras

  Akan kanın sorumlusu kim?

  Anlamadım dediğim kısım sen ben söylemiş gibi veya konu ile ilgili varmış gibi algı yaratman şark kurnazı seni. Yoksa ben senin gibi kürt öteki vs kompleksli müslüman kafalarıda olaylarıda iyi bilirim al ekteki mesajda sana kapak olsun Bırak bu işleri sen git imam hatibi bir daha oku http://www.ateistforum.org/index.php/topic/62321-pkk-uzantysy-hdpye-bakanlyklar-dagytylacak-turkiye-kaosa-gidiyor/?p=1293136 Yıl 2015 keşke Cumhuriyet kurulduğu zaman çözülseymiş konusun saçma artık olan olmuş olmanın ötesinde devletin onlarca yıldır uyguladığı haydut politakalar doğuda olduğu gibi batıda kürt sorunu oluşturmuş şimdi kalmışlar HDP bakanlığa girmesin diyor vatandaş sanki kürt 8 koldu 3 başlı canavar kürt dediğin bu toplumda asimile olanlarla birlikte 20 miyon. Sen yok sayarak görmeyerek uzaklaştırarak mı bu meseleyi çözersin. Yoksa adamları kendi içine alarak mı şimdi HDP aslında PKK goygoyuna hiç girmeyin artık 10 yaşındaki çocuk bile elinde cep telefonu neyin ne halt olduğunu biliyor. Onun dışında asıl tehklile AKP dir. neo islamcı liberal kırması ümmetçi AKP kafası HDP den yüzbin kat daha tehlikelidir.
 3. Protagoras

  Akan kanın sorumlusu kim?

  Bunlar hikaye biz hem devlet haydutluğunun pratiğini, hemde vatandaşın yobazlığını sen daha imam hatibe gitmeden biliyorduk her ne olursa olsun artık belli konularda adımlar atıldı taksimde Apo bayrağı salladırmaktan HDP ye verilen desteğe kadar ama KÖH kararını verdi silahlı çatışmalarla devrimci halk savaşını yeniden başlattı sen kafayı RTE ye takmışın bir şeyden haberin yok.
 4. Protagoras

  Akan kanın sorumlusu kim?

  Anlamadım bu neymiş kim söylemiş.
 5. Protagoras

  Akan kanın sorumlusu kim?

  İmam hatipte senin beynini öyle bir yıkamışlar ki ne söylediğini bilmiyorsun. Ne kadar beynin yıkansa da AKP nin şuçu yok diye bir şey söylemediğimizi anlayabilmen lazım. Olay basit Öcalan gerekirse Diyarbakırda 2 milyon barışcıl oturur özerklik vs hepsini çözeriz dedi KCK ise barışa Öcalan savaşa biz karar veririz dedi ve KÖH savaşa karar verdi. AKP değil senin gibi müslüman ateistler bu ülkeyi yönetse değişen bir şey olmazdı.
 6. Protagoras

  Akan kanın sorumlusu kim?

  Şu anda akan sorumlusu kesinlikle Kürt Hareketidir açık ve net. HDP de bu süreçte üstüne düşeni kesinlikle yapamadı.
 7. Protagoras

  siyasiler hayla neden bekliyor?

  Yavaşşşş ez. Bak kardeşim ne kürt ne kürt sevdalısıyım ama sen nerede yaşıyorsun hangi kafadasın ne içtin Kürtler bugün 20 milyona dayanmış Türkiyede asimile olanlarla. Devlet ta osmanlıdan bu yana bir sorun nasıl çözülmemesi gerekiyorsa öyle çözmeye çalışmış ne asimile edebilmiş ne bölünebilmiş. Yıl 2015 ortadoğu ateş cehennemi. PKK YPG batının yükselen yıldızı başımızda bütün Cumhuriyet sistemini yıkmaya çalışan ve sürekli intahar eğilimleri ile batıyı tehdit eden yobaz bir iktidar var. İşte böyle bir durumda seni kurtaracak tek şey hümanizmdir. Hümanizmden nefret etsen de si** si** yapacaksın.
 8. Protagoras

  Faşist ateist..

  Faşist kelimesi çok ağır bir kelime ulu orta konuşmak doğru değil. Asıl sorun müslüman osmanlı kafasından kurtulamayan her fraksiyondan görüşten ideolojiden ateist müslümanlardır. Bu ateistler veya dinsizler hep müslüman kafası ile bakarlar olaylara.
 9. Protagoras

  Tuğrul Türkeş ihaneti ile ilgili

  Asıl kazığı bahçeli Türk milletine atmıştır AKP RTE köşeye sıkışmışken TBMM başkanlığını AKP ye verip RTE nin önünü tekrar açtı.
 10. Yıl 2015 keşke Cumhuriyet kurulduğu zaman çözülseymiş konusun saçma artık olan olmuş olmanın ötesinde devletin onlarca yıldır uyguladığı haydut politakalar doğuda olduğu gibi batıda kürt sorunu oluşturmuş şimdi kalmışlar HDP bakanlığa girmesin diyor vatandaş sanki kürt 8 koldu 3 başlı canavar kürt dediğin bu toplumda asimile olanlarla birlikte 20 miyon. Sen yok sayarak görmeyerek uzaklaştırarak mı bu meseleyi çözersin. Yoksa adamları kendi içine alarak mı şimdi HDP aslında PKK goygoyuna hiç girmeyin artık 10 yaşındaki çocuk bile elinde cep telefonu neyin ne halt olduğunu biliyor. Onun dışında asıl tehklile AKP dir. neo islamcı liberal kırması ümmetçi AKP kafası HDP den yüzbin kat daha tehlikelidir.
 11. Protagoras

  HDP erken secimde baraji gecer mi ?

  Terörün başladığı günlerde HDP nin oy kaybedebileceğini düşünsen de araştırmalar eski oyunu koruyacağını hatta MHP yi geçebileceğini söylüyor. neticede her türlü şiddet siyasi kürt hareketine yarıyor.
 12. Protagoras

  Türk Bayrağını Tekbirle Göndere Çektiler

  Genel olarak durumu iyi özetlemişin.
 13. Protagoras

  Tecavüz ve cinayet politiktir, azmettiricisi devlettir

  İnfaz infazını yakmak diye bir şeyler duymadınız mı?
 14. Protagoras

  Tecavüz ve cinayet politiktir, azmettiricisi devlettir

  Kötü insanlar kötü olaylar her zaman olacaktır maalesef bu insan doğasının gerçeği. İnsanlara devletlere düşen bunu engellemek eğitim vs vs. Lakin bizleri çıldırtan bizim devletin cumhurbaşkanından en ufak kaymakamına her zaman katili, tevavüzcüyü, hırsızı, sahtekarı sevmesi bu tür insanları şuç işlemeleri için yüreklendirmesi ve suç işlediklerinde ceza vermemesidir. Bütün cumhuriyet dönemi boyunca böyle olmuştur. Özellikle ülke 80 sonrası askeri sivil cunta ve hırsız çeteleri tarafından yönetilmiştir. İnsanların bir umutla oy verdikleri ılımlı islam AKP de bu işe çözüm olamamıştır.
 15. Protagoras

  Futbolcuların kazançları

  ABD de bazı buz hokeyi oyuncuları sakat olup hiç oynamadıkları halde bazılar 60 - 70 milyon dolar alıyorlardı Kısaca arz talep -piyasa - kapitalizm vs Birileri dünyanın bütün nimetlerinden yararlanıp gününü gün ederken birileri pislik sefalet içinde böcek gibi yaşayıp yok olacak
 16. Protagoras

  Osmanlıcayla dalga geçen kıza osmanlı tokadı(!)

  Ne söylediğini bilmeyen iki tane salağın videosu
 17. 'Esnaf Gerektiğinde Askerdir, Alperendir, Polistir, Hakimdir' Recep Tayyip Erdoğan. Olay, dün saat 20.30'da Kadıköy Yeldeğirmeni Mahallesi, Karakolhane Caddesi'nde meydana geldi. İddialara göre, Gazeteci Nuh Köklü sokak üzerinde bir grup arkadaşıyla kartopu oynamaya başladı. Bu sırada atılan kartoplarından biri sokak üzerindeki aktar dükkanının vitrin camına isabet etti. Duruma sinirlenerek dışarı çıkan işyeri sahibi Serkan A. ile Köklü ve arkadaşları arasında tartışma yaşandı. Tartışma sırasında dükkana giren Serkan A. bu defa elinde bıçakla dışarı çıkıp Nuh Köklü'yü göğsünden bıçakladı. http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28230872.asp
 18. Protagoras

  Tecavüz ve cinayet politiktir, azmettiricisi devlettir

  Yakınlarımızın canını hatta tanımadığımız insanlara zarar verenlerden intikam almak isteriz bu gayet normal ama işler karışmasın diye bu çağda bunu bizim yerimize devlet yapar böyle olmasa idi kan gövdeyi götürür işler çığrından çıkardı. Biz bu devletin başında olanlara yargıç hakim polis vali milletvekili bunlara vergilerimizle eşşek yükü ile unvan para devlet garantisi verip işlerini yapmalarını bekliyoruz. İdam çözüm değildir konusu ise tam bir safsatadır tabi ki sen çocukların beyinleri din denen doğmalarla doldurmayacaksın cinsel eğitim özgürlük demokrasi eğitimi vereceksin devlet olarak kimsenin şiddete uğramaması için önlemleri alacaksın çocuğu babasına öğretmenine mahelle kabadayısını askerde komutanına dövdürtmeyeceksin ki yarın öbürgün bu adam sosyapot olmasın. Bunlara rağmen bir kişi bir çocuğu kaçırıp tecavüz edip öldürüyorsa planlayıp masunları öldürüyorsa bunun cezası idamdır yok insan hakları vs yemişim bunları. Kalkıp mısır Afrika Afganistan iran tahiti Hindistan vs gibi ülkeleri örnek vermeyin bunlar zaten ortaçağdalar şu anda….
 19. Protagoras

  SISTEM PARTILERI ( AKP, CHP, MHP)

  Yanlız HDP nin geçmişi hesaba katıyorsan MHP nin geçmişini de hesaba katacaksın he şimdiki MHP nin hiç bir şeye etkisi yok MHP ye görev vermişler MHP yi %12 nin altına düşürme %15 in üstüne çıkarma AKP eğer sıkışırsa AKP ye koltuk değneği ol. MHP HDP nin dediği gibi din dersleri kalksın diyanet kalksın diyemez biat kültürü eleştirisi yapamaz LGBT bireylere kadınlara özgürlük söylemleri yapamaz emek üstünden doğru düzgün bir şey dediği yoktur zira Türk milliyetçiliğinin hamuru islamdır bunun için MHP den HDP demokrat insanlar gözünde daha sempatiktir.
 20. Protagoras

  Manyetik Alan Deneyi

  ..............
 21. Protagoras

  Kobani protestoları

  Bu işin böyle olcağı belli idi güzel teenege kürt kızlar ellerinde AK47 ler batı gazetelerinde moda dergilerinde. Aslında dün tv de Mete Yarar eski özel kuvvetler mensubu anlatıyordu savaşta iki şekilde moralsiz kalırsınız şavaşamassınız biri aileniz tehlike altında ise iki yaralılarınız varsa türkiye kobanedei hem sivilleri güvenliğe aldı helde yaralılara bakıyor bu YPG için en büyük moral kaynağı vs dedi. Buna rağmen dünyada kürtlerin en çok nefret ettiği ilke Türkiyedir. Neyse; Türkiye iki zırdeli neo-osmanlı islam kafasındaki adamın önderliğinde stratejik derinlik denen ne yaptığı belli olmayan kepaze dış politikaları sayesinde bütün dünyanın nefretini kazanmış halde. Türkiye nereye çarpacağı belli olmayan bir kütük gibi selde sürükleniyor
 22. Protagoras

  Kobani protestoları

  Onu bunu bilmem gayet açık net Türkiyenin başı dili çatallı her konuştuğunda zehir saçan bir adam var. (Bunu bilinçli yaptığı kesin). Bayramın son günü Gaziantepteki konuşmasını tv den duydum hatta konuşurken ne konuşuyor bu dengesiz dedim kendi kendime kürtler akşama kalmadan çıldırdı. Bunu biz gezidede görmüştük daha öncesinde de.
 23. Protagoras

  Ünlü Hollywood yıldızı islam'ı savundu

  Sandık demokrasisi olsa gene iyi. Bu ülkede sadece islama ve türbana demokrasi var, Dinsizlere ateistlere alevilere farklı inanç gruplarına LGBT bireylere yoksula sahipsize farklı fikri olana demokrasi yok
 24. Protagoras

  Ünlü Hollywood yıldızı islam'ı savundu

  Tabilki dönemler baskılar ABD ve Avrupadada olmuştur ama sürekli olarak büyük ilerlemeler yaşanmıştır. Türkiyede ise demokratik ilerleme çok çok yavaştır hatta bazı şeyler geriye gericiliğe gitmektedir.
 25. Protagoras

  Suriye iç savaşını haritan canlı görün

  EL Nusra destekçileri Lübnana girmeye başlamışlar. IŞİD ve Nusra Cephesi'nin yüzlerce üyesi Lübnan'a girip Hizbullah hedeflerine saldırdı iddiası ortaya atildi ancak Timeturk bu iddianin yalan oldugunu sadece Nusra Cephesinin saldirida bulundugunu ogrendi Hizbullah'a yakın kaynaklar grubun 10 farklı üssünün saldırı altında olduğunu söyledi. Suriye'nin kuzeyinde YPG ile çatışan IŞİD üyeleri ile onlara destek veren El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi güneyde Lübnan sınırında Hizbullah üyelerine karşı ağır saldırıya geçti. Hizbullah’a yakın bir kaynak, IŞİD destekli Nusra Cephesi üyelerinin Suriye sınırını geçerek Şii Hizbullah grubuna ait 10 farklı üsse saldırdığını söyledi. Reuters’a konuşan kaynak çatışmalara yüzlerce Nusra ve IŞİD üyesinin katıldığını belirtirken, saldırıda 16 Nusra üyesinin öldüğünü söyledi. Bekaa Vadisi’ndeki Hizbullah üyelerinin de saldırıya uğrayan üslere yardıma gitti. Lübnanlı Şii grup Hizbullah Suriye’deki iç savaşta Esad rejiminin en önemli müttefiklerinden. İran tarafından da desteklenen Hizbullah, Suriye’nin güneyindeki Lübnan kasabası Arsal ve civarını kontrol ediyor. Ağustos ayında IŞİD sınırdaki Arsal kasabasına baskın düzenleyip 32 Lübnan askerini rehin almıştı. IŞİD tüm girişimlere rağmen 3 Lübnanlı asker rehineyi öldürmüştü. Kaynak: Al Jazeera
×
×
 • Yeni Oluştur...