Jump to content

JadedFui

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  83
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

JadedFui Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Gaziantep
 1. JadedFui

  çok önemli

  Güzel bi soru olmuş, anlamayanlarda laf atmışlarda Cübbelinin en yakın programına bağlanıp soracağım.
 2. JadedFui

  Anket: Zorunlu Askerlik Kaldırılsın mı?

  Zorunlu askerlik insan haklarına aykırıdır.Gitmiyorum dersen hapis yatıyorsun, bu nasıl mantık. Banane askerliğin verdiği diş fırçası tutma eğitiminden.Askerlik kurumu bunun için mi var?Banane coğrafyadaki tehlikelerden. Bu ülke için en büyük tehdit, İÇİMİZDEDİR.Geç Yunanistanı, İsraili. Artık savaşlar, topla tüfekle yapılmıyor.Eğitimle, bilimle, akılla, diplomasiyle yapılıyor.
 3. JadedFui

  Sigara, İçki İçmeyiver!

  Sigara yok, içki yok, seks yok.Niye yaşıyorsun? 8de gel 5de git.Olay çıkarma.Rutinini değiştirip paranı israf etme.Vergilerini tam ver.Porche almayıver.Lüks yaşama. Ama yat alabilirsin, kıçında bir ordu keskin nişancıyla, korumayla da gezebilirsin, egsozundan sis bombası atan makam arabanda olabilir, sarayına değinmiyorum bile.
 4. JadedFui

  Müzik Dinleyen Cehenneme Gidecektir

  Hangi müzik türleri haram peki dostum?
 5. JadedFui

  en değerli şey....

  Ölüm.
 6. JadedFui

  AB Çökerse

  Bence de drekinci haklı, ileriye dönük çok farklı senaryolar var. Aklıma küçükken hep sorduğumuz bi soru geldi; kriz varsa neden para basmıyorlar? Sonra öğrendik ki para mutluluk değil, kurtuluş değil..
 7. JadedFui

  İslam Hangi İnsansal Sorunlara Çözüm Buluyor?

  İnsanları uyutmaktadır, uyanmakda biraz zor geliyor sonra.5 dakika daha misali.
 8. JadedFui

  ATEİST OLUP,TÜRK KIZIYLA EVLENMEK

  Tartışılan konu çok saçma ve komik. Bazı kültürsel davranış ve tutumlar kadınları yada erkekleri cahil,yobaz, yada herneyse, kılmış olabilir ama bu ırkla değil yetiştirilme biçimiyle alakalıdır.
 9. JadedFui

  altın ve ipek erkeklere haram..

  Bir sürü malı vardı, kılıfına uydurarak cariye götürüyordu.
 10. JadedFui

  DİNİN OLMADIĞI BİR DÜNYA

  Öncelikle bir ateistin ve Stalinin ideolojik düşüncesi kimseyi bağlamaz.Stalin bunları ateist olduğu için yada dinsiz olduğu için değil acımasız birisi olduğu için yapmıştır. Aynısını Muhammedde Hitlerde yapmıştır. Senin düşüncene göre gidersek dünyadaki tüm müslümanlara Türk faşisti, ülkücü muamelesi yapmak gibi birşey çıkar ortaya mesela.. Komünizm ve sosyalizmi karıştırıyorsun, bunları tekrar gözden geçir bu arada.
 11. JadedFui

  Müzikle Açalım

  Bunlar ne abi, gerçek müzik dinleyelim biraz.Fazla ağır kaçmaz umarım. http://www.youtube.com/watch?v=rxbTrOu-5P8
 12. JadedFui

  Ateistlerden Çakma Müslümanlara Bombalar

  Senin bu mantığın pek doğru değil. Öbür dünyadaki huzur yalan.Hacının güzel bir yazısı vardı son günlerdeki bir başlıktan, buraya tam oturur.
 13. JadedFui

  Müslüman ailenin müslüman çocuğu...

  Senin bu yaptığına kendi kendini tatmim diyorlar. Din, küçük yaşta çevre ve ailenin baskısıyla alınır.Okuma yazma bilmeyen çocuk, bilse dahi Allah babanın cehennemiyle korkutulan çocuk belli bir yaşa gelene kadar objektif düşünemez.Aile ve çevre burda birincil faktördür.O yaşta çocukları alıp camiye götürüyorsunuz.Kimse bir seçim yapıp müslümanlığı isteyerek seçmiyor.Genç yaştaki bir çocuğun aklına gelen sorularına veys düşüncelere karşı tek alternatifi sorgulamak yada tek gözü kapatıp inanmaya devam etmek.
 14. JadedFui

  Arapça ilk ögretime geldi..

  Ben de Rusça istiyorum, hani benim özgürlüğüm. Sayı diyorsanız referandum yapalım, Rusça dersi isteyenler Arapçadan daha fazla çıkar. Beynim su kaynattı neydi bu ya.Neyse ben kedimle uyuyuyım.
×
×
 • Yeni Oluştur...