Jump to content

dindar20

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  219
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

dindar20 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

888 profil görüntüleme
 1. dindar20

  Kel Düştü Takke Göründü: Karşı Atak

  İslamla alakası yok ve bu sefer çözülecek. Tayyip'in bu tür konularda acıması yok. Tam temizlik başlıyor. Uğur Mumcu, Bahriye Üçok cinayetlerinin altından bile derin mafya çıkacak. Olayların üstüne gitmek konusunda Tayyip'i çok başarılı buluyorum. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.
 2. İlk canlının nasıl oluştuğunu mantıklı olarak çok güzel açıklayanlar, mantık tartışmaları yapmıyor mu, kahkalarla gülüyorum. Durmak yok, masturbasyona devam
 3. dindar20

  Kel Düştü Takke Göründü: Karşı Atak

  Pante kardeşim, derin devletten haberi olmadığını Ecevit bile itiraf etmemişmiydi? Erbakan hoca, devlet içindeki karanlık işlerden nereden haberi olsun? Daha yeni başbakan olmuştu. Bu işin altından çok karanlık ilişkiler çıkacak. Artık karanlığı süpürme zamanı geldi.
 4. dindar20

  Evrende ve Dünya' da bir düzen var mı?

  Bilim adamları daha neler demiyorki? Söyledikleride bir sonraki nesil bilim adamları tarafından çöpe atılıyor. Bugünkü söylenenlerde 22. yüzyılda çöplükteki yerini alacak.
 5. dindar20

  Evrende ve Dünya' da bir düzen var mı?

  Sunrise kardeşim, elbette her şey düzen içerisinde, en küçük maddeden, en büyüğüne kadar. Atomun elektronlarına bak, gezegenlerin yörüngelerine bak. Bilim geliştikçe, düzen daha iyi anlaşılıyor. Aynaya baktığın zaman, kendinde dahi ne kadar mükemmel bir tasarım olduğunu rahatlıkla görebilirsin. Bu konuda hiç tereddüt etmemeliyiz.
 6. dindar20

  Evrimcim nerdesin

  Selamun aleyküm kardeşlerim Anibal samurayı şimdi köşeye sıkıştırdık. Konumuz mademki mantarlara geldi. Evrimcilerin nasıl bataklığa yuvarlandıklarını bi görelim. Evrimin en temel ilkelerinden biri, canlılar tek başlarına yaşam mücadelesi verir. Ancak iş mantarlara gelince, bu ile yerle bir olur. Mantarlarla bitkiler arasında, evrime inat, birbirlerini yaşatma mücadelesi vardır. Mycorrhizae denilen mantarlar, bitkilerin yaşaması için inanılmaz bir mücadele vermektedir. Adeta yavrusunu yaşatmaya çalışan bir anne gibi. Bu mantarlar, evrimciler büyük bir zevle yerle bir etmektedirler ve evrimcilerin görmezden geldiği konulardan biridir. Nasılki tavus kuşu evrimciler için bir kabustur, bu mantarlarda ayrı bir kabustur. Bir çok bitki, bu mantarlar olmadan hayatta kalamaz. Şimdi soralım bakalım bu bambamlara, bu yardımlaşmada ne demek oluyor he ne demek oluyor?????? Söylesenize aldatılmış samuraylar nedir bu yardımlaşma !!!!!!!! Gülermisin, ağlarmısın.
 7. dindar20

  Kel Düştü Takke Göründü: Karşı Atak

  Öncelikle son derece önemli bir konuya işaret eden kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Mafya, derin devlet, karanlık ilişkiler, gizli perdeler artık açığa çıkmalı. Halkımız çoruh nehri gibi çağlayarak geliyor ve karanlık dünyanın askerlerini karadenize dökmeye kararlı. Karanlık dünya, kendi menfaatleri için kendi adamlarını bile öldürmekten çekinmez. akp, bunların yuvalarına çomak soktukça, sağa sola saldırıyorlar ama bunlar beyhude çabalar. Daha düşecek çok takkeler var.
 8. dindar20

  Evrimcim nerdesin

  Boldpilot samuray kardeşim, anibalın saçmaladığını neden görmüyorsun. Anibal samuray, önce diyorki, evrim milyonlarca yıl alan bir süreçtir. Ondan sonrada bak Çernobilde leb demeden leblebi oldu, mantarcım kısa sürede evrim geçirerek gamma ışınlarıyla kardeş oldu. Anibal samuraya sorsana bakalım, hani evrim uzun bir süreçti. Anibal ve andromeda samuraylar takmışlar bakterilere, virüslere. Göstersinler, şöyle etli butlu bir canlı evrim geçiren. Mesela ayıyı incelesinler. Tamam takıntıları var ama bu kadarda bakteri, virüs takıntısı olmazki. Sor bakalım onlara, mantar nasıl kısa sürede gamma ışınlarına dayanmayı başarmış ? Al işte bir başka samuray diyalektik. marsta evrim gösteremiyence anında arkasına bakmadan kaçıyor. Kaçma diyalektik samuray kaçma. Bakteriler yesin seni. John samuray kardeşimde bu yobaz evrimcileri çok güzel tarif etmiş. Allah razı olsun kendisinden. Bakteri gibi direniyorlar ama nereye kadar bilmiyorum.
 9. dindar20

  İrade

  Haklısın ilim kardeşim. Mesela benim şu anda yazdığım cümle tesadüfen oluştu desek, son derece komik olur. Benim yazdığım cümle, etrafımızdaki bir çok eserin yanında, hiç bir şey değildir.
 10. dindar20

  AKP ye kapatma davası açıldı...

  Selamun aleyküm kardeşlerim Malesef Türkiye'de demokrasi oyunu devam ediyor. Demokrasi oyununda maskeler düşmeye başladı. AKP kapatılmalıymış. Gerekçelerden bazıları : bikinili reklamlar engelleniyormuş. bir diğeri : kırmızı sokaklar kuruluyormuş. vs. vs. vs. Yuh olsun böyle demokrasiye. Yuh olsun halktan kopuk kesimlere. Yazıklar olsun demokrasiyi sevmeyenlere. İnanılır gibi değil ama malesef bunların hepsi gerçek. Halktan tokadı yiyenler, halkı sindirmeye çalışıyorlar. Ancak elbet bir gün, halkında onları sallandıracağı günler gelecek. Her şeyin bir tahammül sınırı vardır. 1925 yılında Terakkiperver Cumhuriyet Fırkasını kapattılar. 83 yıldırda kapatmaya devam ediyorlar. Kimdi TCP kurucuları? Kazım Karabekir, Ali Fuat Cebesoy ve diğerleri. Mustafa Kemal dışındaki bütün kurtuluş savaşı mücahitleri. Yazıklar olsun. 83 yıldır kafalar değişmedi. 1926 yılında Mustafa Kemal'e suikast girişimi yaptığı gerekçesiyle bir sürü insan idam edildi. Alakalı alakasız bir sürü kişi idam edildi. Mesela Doktor Nazım Beyin idamını Uğur Mumcu bile eleştirdi. İşiniz gücünüz karşı fikirleri sindirmeye çalışmak. Yazıklar olsun sizlere ve demokrasiyi sevmeyenlere.
 11. dindar20

  Bilimin rehberi

  Anti kardeşim, Uyuyan prenses hikayesi bir masal. Lütfen masalları Kuran ile kıyaslamayalım.
 12. dindar20

  Bilimin rehberi

  Formülü verse, araştırmaya, bilime gerek kalmayacaktı. Herkes tembelleşip yan gelip yatacaktı. Formülü vermemesi, insanları ve bilimi teşvik etmek için. Diyelimki H2O = su dese, insanlar imana gelecekmiydi yada bundan bir şey anlayacakmıydı? Mesela diyelimki sen evladına, sorduğu soruları hemen cevaplıyormusun, yoksa araştır kendin bulmu diyorsun.
 13. dindar20

  Evrimcim nerdesin

  Selamun aleyküm kardeşlerim, Anibal samurayı, konu saptırmada lider samuray seçmek lazım. Kendisini tebrik ediyorum. Mutasyon geçiren bir örnek vermiş. Bilim, prokaryotlardan bakteri ve alglerin 2 milyar yıl önce gen alışverişine geçerek eşey oluşumunu başlattığını öne sürüyor. Prokaryotlar, vertikal gen transferinden horizantele nasıl geçmiştir? Bunun hiç bir mantıklı açıklaması yoktur. Tamamen zırvadır. Bugün prokaryotlar vertikal gen transferi yapabiliyorsa, yaratıldığından beri yaptıkları içindir. Konsül kararıyla eşeysizden eşeyli sistemin temellerini atma diye bir olay yoktur. Allah’ı inkar edeceğim diye zırvalamanın anlamı yoktur. Dünyada yüzbinlerce mantar türü var. Gamma ışınlarını bilimin son yüzyılda keşfetmesi, daha önce olmadığı anlamına gelmez. Arturo Casedaval’in rasyasyonlu ortamda yaşamakta olan bir mantar keşfetmesi, evrimcilerin artık işinin aids virüslerine, mantarlara kaldığının en açık delilidir. Çaresizlik çok zor. Nasılki güneş enerjisinden beslenen bitkiler varsa, gamma ışınlarıyla beslenen canlılarda olacaktır. Bırakın artık bu virüs, bakteri zırvalarınıda balinalarla ayıların nasıl akraba olduklarını anlatın. Evrimci samuraylara bende bir soru soruyorum. Ivırmak, kıvırmak yok. Bakın, dünya üzerinde her türlü olumsuz şartta Allah’ın yarattığı canlılar var. İster radyoaktif ortamlar olsun, ister Everest dağı, ister okyanuısların dibi olsun. Bu abiyogenez ve evrim denen zehirli sarmaşık, Mars’da yada Venüs’de döneklik yapıyor. Jüpiter’de, Uranüs’de oluştursun bakalım bir tane mantarda görelim. Dünyada kabadayılık yapmak kolay. Andromeda samuray, bit konusunda bir şey diyemeyeceğim. Hayır ve şer Allah’tandır. İmtihan dünyasında, bu tür belagatların, sabır testinden geçmemizi sağlıyor diye düşünüyorum. Örneğin, bu tür belagatla karşılaşan bir insan, öfkeye kapılıp, Allah’ı inkar edebilir. Böyle bir belagatla karşılaştığı halde öfkelenmeyip sabretmek, şükretmek lazımdır. Ayrıca bakteriler evrim geçiriyor zırvasını bırakın artık. Son gelişmelerden sonra artık kaçınılmaz oldu. Anibale altın samuray, andromedaya gümüş samuray, redfinitiye bronz samuray vermek lazım, ne varki bu ödülleri, çöplükteki yerini almış evrimi savundukları için değil, köylerini savunmaktaki kararlılıklarından dolayı veriyoruz. Ancak elimizde bu madalyalar kalmadığı için, şimdilik hatzori hanzo kılıcıyla idare etsinler, bu arada aman kollarını kesmesinler, sonra birileri kanada evrimleştiklerini falan sanabilir. Güler misin ağlar mısın?
 14. dindar20

  Bilimin rehberi

  Hangi asırda ve hangi kavme gönderildiğine dair kesin malumat bulunmayan Zülkarneyn Aleyhisselâm’ın harikulâde kıssası Kuran-ı kerim’de haber verilmektedir: “Resul’üm! Sana Zülkarneyn’den soruyorlar. De ki: Size ondan bir hatıra anlatacağım.” (Kehf: 83) Gargoyle kardeşim, Zülkarneyn mevzusunu başka bir başlık altında inceleriz. Senin verdiğin ayetler, çok önemli bilgiler içerir. Ancak, takdir edersinki, Kehf suresindeki hikmetleri ancak 21. yüzyılda anlayabiliyoruz. Bilim için çok önemli kıssalar var. Anti kardeşim, takdir edersinki Kuran e=mc2 formülünü vermez. ancak, izafiyet teorisiyle ilgili ipuçları verir. Bu ayetlerdede yöntemi açık açık belirtmiyor. ancak, insanlara bunları keşfedin diyor.
 15. dindar20

  Bilimin rehberi

  Anti kardeşim, geçen gün sen sormuştun. Kuran hangi bilimsel buluşa rehberlik edebilir diye. Getirdiğim hadisleri kabul etmemiştin. Bende sana gelecekte olası bir bilimsel buluşun, Kuran'daki ayetlerini getirdim. Şu anda bu ayetler, mantıksız olarak görülüyor ama 200 sene sonra ne olacağı belli olmaz.
×
×
 • Yeni Oluştur...