Jump to content

özgürçocuk

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  39
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

özgürçocuk Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Interests
  Fİlmler,Kitaplar,Felsefe,Bilim,Kızlar:)

Güncel Profil Ziyaretleri

3.146 profil görüntüleme
 1. özgürçocuk

  fal ve burçlar

  İnanmıyorum bunlarda insan icadı tıpkı tanrı ve dinlerin insan icadı olduğu gibi
 2. özgürçocuk

  Tanrının olmadığını kanıtlıyorum !

  Evet e hani cehennem hani sınav hani ahiret hani o yüce yaratıcı !
 3. Din insanları bir düzende tutmak amacıyla uydurulmuş kurallar. Bir yaratıcıdan bahsederek insanları korkutmak ve denetim altına almak ki zaten korku en büyük silahdır. Bu dünyada yaptıklarınızın karşılığını diğer dünyada alacaksınız yani hakkınızı aramayın koyun gibi devam edin diyorlar açıkça ayrıca kötülük yapanları zülm edenlere de bir şey yapmayın diyorlar nede olsa diğer dünyada alıcaklar yaptıklarının karşılığını. Ayrıca adaletsizlikler de sayısız.. Örneğin.İslamiyete göre şehitler ve bebek ölenler Cennet'e gider. Peki yaşayanların suçu ne o zaman demekki yaratıcı bizi sevmiyor yok bizi seviyor da hayatın güzelliklerini görmemiz için yaşatıyorsa bizi o bebek ölenlerin suçu ne? Veya engellilerin sağlam kişilere örnek olması için yaratıldığından bahsediliyor. O zaman o engellilerin suçu neydi anne karnındayken bir suçları olamıcağına göre? Onların suçu neydi peki??! Dinler insanları düzene sokmak için patronların uydurduğu kurallardan ibaret ki İslamiyetin kurucusu Muhammed en akıllıları öyle ki Kuranın değiştirilemiyeceğini söylemiştir. Böylece tam bir korku ve tanrısallık yaratılmıştır. Bize en azından dini eleştirenlerin cehennemde yanacakları söylenir. Şimdi gelelim esas konuya;kalbi duran insan bilimsel olarak ölmüş demektir,Burada ölüm anında kanda artan co2 oranını ve bunun meydana getirdiği düşünce dalgalanmalarını iyi değerlendirmek gerekir.Zira tıbben ölü sayılan birinin bile beyni 5 dakikalığına daha işlevini yerine getirir. 20 Mayıs 2009'da Batman'da 54 yaşındaki Hasan Altun’un kalbi hastanede 25 dakika süreyle durdu.Aradan geçen 25 dakika içinde takılan geçici pille Altun yeniden yaşama döndürüldü. Doktor Tuncer Toklu, “Hastanın tıkalı damarı için anjiyo yaptıktan sonra, birden cihazın şeridi düz oldu. Şoklarda kendine gelmeyince, kalbine geçici pil takarak çalıştırıldı.Hasta yakınlarına öldü haberini verdikten sonra mucize bir şekilde hasta nefes alıp-vermeye başladı” dedi. Hastanede 25 dakika kadar kalbi durduktan sonra yeniden yaşama dönen Hasan Altun, o 25 dakikalık sürede hiç bir şey hatırlamadığını, hissetmediğini söyledi tıpkı doğumdan önce olduğu gibi. Bu durumda ölümden sonra hayat olsa bu adam allahla karşılaşmazmıydı cenneti,cehennemi görmezmiydi.Ölümden sonra bizi bekleyen ne biliyormusunuz dinci kardeşlerim simsiyah sessiz bir hiçlik tıpkı doğumdan önce olduğu gibi. Sınav,cennet,cehennem,ahiret,tanrı,huriler,şeytan,melek hepsi uydurmaca (Ölümün böyle olmaduğunu bu kadar uzun açıklmamada gerek yok.Sadece bir düşünün anlarsınız zaten tabi beyniniz düşünmeye elverişliyse.Bir düşünün gece uyumak için yatağınıza gittiniz ve bir daha uyanamadınız ne olur sizce ? )
 4. özgürçocuk

  Kölecikler

  Benimle aynı görüşte olan insanları görünce seviniyorum
 5. Bir kitap düşünün ki kaçbin yıl öncesinden gelmiş ve günümüzde o kitaba göre hareket ediliyor. Kurallar,yazılar kaçbin yıl öncesine ait ve günümüzde uygulanmaya çalışılıyor. Adamın biri dağdan kitap getirir ve bunu bana tanrı indirdi der. Ve bunu diyen adam o kadar nefsine düşündür ki önüne gelen kadını yardıma muhtaç ayağına nikahına alır. Ve de öyle bir kitap ki kadının zerre kadar değeri yok; "allahın kimini kimine üstün kılmasından ötürü erkekler kadınlar üzerinde hakimdirler. iyi kadınlar gönülden boyun eğenlerdir serkeşlik etmelerinden endişelendiğiniz kadınlara öğüt verin, yataklarında onları yalnız bırakın, nihayet dövün."(4 nisa 34) "ey erkekler, kadınlarla aranızdaki üstünlüğü unutmayın"(2 bakara 237)... "kadın ve atlar, davarlar dünya hayatının metaıdırlar. içinizden herbiriniz kendi metaınızdan sorumlu" (3 al-i imran 12) metaı=sürü " karılar tarlalarınızdır tarlalarınıza dilediğiniz gibi girin" (2 bakara 222) Tanrı adaletli ve kullarını sever derler. Hani? O kadar insan doğal felaketlerde can verirken nerde? Afrikada millet açlıktan ölürken nerde? İnsanlar toplumdan dışlanıp hor görülürken nerde? İnananlar da menfaat için inanıyor zaten. Cehennem korkusu yüzünden yani. Tanrınız bunu bile bile sizi cennete falan mı alacak? Diğer bir konu da cennetteki huriler. Cennet mi kerhane mi belli değil. Sapkın araplar. Hepsinden tek tek nefret ediyorum.
 6. özgürçocuk

  Tanrı nerde ?

  Bu yazıyı okuduktan sonra dinin ve inancın hakkında tereddüte düştün değil mi ? doğruyu söyle
 7. özgürçocuk

  Müslümanlara HODRİ MEYDAN !

  Tanrı kaç dil biliyor acaba hep merak etmişimdir
 8. özgürçocuk

  tebliğ mesajları

  yok ya müslümanları banlamayın beni güldürüyorlar
 9. özgürçocuk

  KESİLMESİ GEREKEN ORGAN

  Sen beni cahil sandın galiba hristiyanlar müslümanlara göre biraz daha modern hayaperestler
 10. özgürçocuk

  KESİLMESİ GEREKEN ORGAN

  Hristiyanlarda sünnet oluyor
 11. Sizce gelecekte bir gün din ve tanrı kavramı kalkacakmı? bunu çok düşünüyorum ama hep şu sonuca varıyorum;dünyaya at gözlüğü ile bakan,her duyduğuna inanan androidler oldukça din ve tanrı saçmalığı her zaman olacaktır diyorum ama belki bilim bunada bir çare bulur ne dersiniz
 12. Aynı nehirde iki kere yıkanamazsın

 13. özgürçocuk

  Tanrı nerde ?

  Bu soruyu aslında dindarların cevaplaması gerekirdi Cevaplayabilirlerse tabi
 14. özgürçocuk

  Tanrı nerde ?

  Düşünüyorumda dinlerde Tanrı yavaş yavaş uzaklaşıyor mu? Yani başta dağın arkasındaydı Nuh'un gemisi vs nin abartıdan ibaret olduğu açık. İki dağın arasında yaşayan köylüler abartmışlar ve böyle geçmiş, sonra bulutların üstüne kaçtı Tanrı. Bütün dünyayı görüyordu gökyüzünden ama sonra Dünyanın yuvarlaklığı kanıtlandı.Ardından Tanrı artık hayal. Nasıl olunduğu bilinmeyen bir düşünce oldu. Buna örneğin Müslümanlar asla karşı çıkamazlar.Allahın nasıl olduğunu bilemeyiz o belirsizdir. Çünkü artık Tanrıya yer kalmadı bütün "X" lere yaratıcı tanrı adını vermiştik ama artık o "X"ler azaldı. Uzaya koyalım desek hergün araştırmalar yapılıyor olmaz. Yere göğe de koyamıyoruz. Artık sadece görünmez bi düşünce oldu bakalım gelecekte ne olacak.Belki de virüslere falan şeytan adını verirler..:p Antivirüsere de tanrı; herşey beklenir.
×
×
 • Yeni Oluştur...