Jump to content

BABAYARO

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.069
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

BABAYARO Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. BABAYARO

  DARWINIZM BELASI

  ulan bir kere de anla yazdığımızı.. bilimin spesifik bir konuda evrim üzerine tartışması, şöyle mi yoksa böyle mi demesi başka, evrim yok demesi başka.. evrim yok demiyor bilim hiçbir yerde.. bunu anla diyorum.. avrupaya veya amerikaya git, herhangi bir üniversiteye sor sana evrim diyecekler diyorum.. dünya evrimi reddediyor lafı hayal diyorum.. bu hayali bırakın artık..
 2. BABAYARO

  DARWINIZM BELASI

  şu hüsn-ü kuruntunuzdan kurtulun artık. "bilim dünyası evrimi reddediyor, bilim insanları evrimi reddediyor, evrim teorisi geriliyor, yok oluyor" YOK BÖYLE BİRŞEY!... bu tatlı hayalden uyanın artık.. avrupada, amerika'da, bilimsel çalışmaların olduğu herhangi bir üniversiteye veya enstitüye gidin orda size evrimden bahsedecekler.. evrimden başka birşey göremezsiniz orda.. harun yahya gibilerinin size yaptığı propagandayı tekrarlayıp duruyorsunuz.. evrimi reddeden bir bilim dünyası yok.. hayal kurmayın artık..
 3. BABAYARO

  DARWINIZM BELASI

  ulan cübbeli jonathan wells biyolog falan değil.. evrimle ilgili bilimsel çalışması falan yok.. evrim üzerine kitap yazmış sadece, caner taslaman tarzı birşey.. asıl alanı fizik ve jeolojiymiş, bir de yanında biyoloji okumuş, ama sadece okumuş, uzman veya profesör falan değil. yani bu konuda bir etkisi yok.. Behe kadar bile önemi yok bu adamın. sıradan bir yaratılışçı yazar.. adamın tanınmasının nedeni kiliseyle olan yakın ilişkisi ve evrim karşıtlığı.. uluslararası kabul görmüş bir biyolog, mümkünse biyoloji uzmanı getir dedik sana. sen gidip harun yahya'nın amerika şubesini getirmişsin..
 4. BABAYARO

  DARWINIZM BELASI

  salak cübbeli.. bu adam fizikçi.. dünyanın en zeki matematikçisi çıkıp evrim yanlış dese ne ifade eder ki? adam konuya uzak bir kere.. biyolog bir profesör getir bize.. uluslararası kabul görmüş, makaleleri yayınlanmış biri. hadi..
 5. BABAYARO

  ATEİST TÜRKÇÜ OLURDA , ATEİST ÜLKÜCÜ OLAMAZ.

  vatanını sevmekle türkçü olmak aynı şey mi avanak?
 6. BABAYARO

  Müslümanlar Alkol İçebilirler!

  alkol zararlı falan değildir.. günde veya birkaç günde bir kadeh içkinin hiçbir zararı yoktur.. zararlı olan alkol içmek değil, ölçüyü kaçırmaktır.. günde bir şişe şarap içersen zararlıdır.. ama bir kadeh zararlı değil, faydası bile vardır.. bal çok faydalı bir gıdadır, ama bir kilo balı oturup bir seferde yersen hastanelik olursun.. yani mesele ölçüyle ilgili.. ama bu müslümanlar, allahın emri diye d.t korkusundan içemezler, sonra da zararlıdır da şudur budur derler.. alkol içmiyorsanız deyin ki allah yasakladı o yüzden içmiyoruz, inancımız böyle deyin.. alkol zararlıdır falan gibi lafl
 7. BABAYARO

  AHLAKIN RASYONEL TEMELİ

  iyi de bu seni rasyonel yapmaz.. bir takım kabullere dayanarak hareket ediyorsun yalnızca.. rasyonellik iddiası nerden geliyor peki, nerede??
 8. BABAYARO

  AHLAKIN RASYONEL TEMELİ

  ahlakın rasyonel temelini daha önce açıklamıştım.. iki insan arasındaki karşılıklı onaylama olarak rasyonellik.. ama aslında ahlakın rasyonel olması gerekmiyor. çünkü ahlak üst-yapısal bir kavram. insanın soyut düşünme yetisiyle ortaya çıkan birşey. üst-yapısal kurum ve değerler kabullere dayanır. ortak veya bireysel kabullere. bir yerde insanlar birşeyi doğru veya yanlış, iyi veya kötü olarak değerlendirip böyle kabul ediyorsa, burda tartışılacak birşey yoktur.. ahlak oluşmuştur ve önemli olan da budur.. tanrı ve din konuları da tamamen kabule dayanan şeyler. bir takım kabullerden olu
 9. BABAYARO

  AHLAKIN RASYONEL TEMELİ

  peki allaha inanmak neden sizin ahlakınızı rasyonel yapıyor? onu açıkla bakalım.. allah ve rasyonnelik arasında ne alaka var, buyur...
 10. BABAYARO

  bdp liler türban yasağına karşıdır..

  Bdp şeriatçı değil. dinci ve şeriatçı kürtler bdp'yi hiç sevmez. bdplilere ve pkklılara dinsiz derler. bu yüzden akp'ye oy verirler. doğu illerine bakın, bdpye oy vermeyen kürtler akpye oy veriyor hep. şeriatçı gazetelere vs. bakın, pkk ve bdp için hep dinsiz, din düşmanı vs. derler.. ama bdpnin tabanında dinci çoktur.. fakat şöyle bir ilginç durum var, bdp olmasa doğudaki bütün kürtler akpye oy verir. doğuyu komple akp alır.. yani bdp olsa bi türlü olmasa bi türlü.. iki ucu şeyli bir durum.. (alevi kürtler dışında, onlar zaten chpye ve sol partilere oy veriyorlar).
 11. BABAYARO

  Müslümanlar ikiyüzlü mü?

  argümana gel.. ikiyüzlülük ne demek? iki farklı yerde iki zıt şekilde davranmak en basit ifadeyle.. bu adamların yaptığı bu işte.. nedeni ne olursa olsun, ister kişisel çıkarlar deyin, ister oportünizm.. sonuç ikiyüzlülük.. ama siz çıkar vs. diyince sanki ikiyüzlülük olmuyormuş gibi sanıyorsunuz.. buradaki davranış ikiyüzlü... bir ateistin türkiye'deyken müslümanlara laf edip, avrupa'ya gidince müslüman ayaklarına yatması size göre çok normal birşey herhalde.. siz oportünizmi vs. ikiyüzlülük olarak görmeyebilirsiniz.. ama bu bal gibi ikiyüzlülük.. hem de alası.. bir yerde solculara küfred
 12. BABAYARO

  Müslümanlar ikiyüzlü mü?

  burdaki ikiyüzlülüğü iyi anlayın bence.. müslümanlar, islamcılar, muhafazakarlar lafa gelince solculara demediğini bırakmaz, dinsiz kafir ahlaksız, hain der, adam yerine koymaz.. bunu diyen müslümanlar avrupa'da o küfrettikleri solculara oy veriyorlar.. halbuki ordaki de solcu burdaki de.. solun değerleri ortak sonuçta.. bunların ikiyüzlülüğü burada işte.. ankara'dayken küfrettiğin solculara, paris'e gidince neden oy veriyorsun? dinsiz kafir ahlaksızlara neden oy veriyorlar?? bu sadece ikiyüzlülük de değil, utanmazlık aynı zamanda..
 13. BABAYARO

  REDDİYE

  osmanlı imparatorluktu.. imparatorlukların ne ve nasıl olduğunu bilmeyenler gelip burda saçmalıyor.. İlayı Kelimetullah osmanlı'nın umrunda bile değildi.. osmanlı'nın devlet organizasyonuna, siyasi, ekonomik ve ticari ilişkilerine bakan biri bunu anlar.. ama tarih kitaplarındaki masallara ya da osmanlının kör hayranlarına bakarsa anlayamaz tabi.. padişahların allah muhammed demeleri yani islami söylemler kullanmaları tebaaya yöneliktir.. bir tür birleştirici unsur olarak kullandılar bunu.. hıristiyan batı'ya karşı tebaayı birleştiren bir siyasetti islam..
 14. BABAYARO

  Innocence of Muslims - Müslümanların masumiyeti

  müslümanların sorunu hala bir resme karikatüre veya filme bakarak galieyana gelmeleri yakıp yıkmaları.. avrupa bunları çoktan aştı.. herkesin isa veya hıristiyanlığa aynı gözle bakmak zorunda olmadığını anladılar.. avrupa'daki filmlere bakın, isa ve hıristiyanlıkla ilgili sayısız eleştiri espri ve hatta alay var.. ama kimsenin orayı burayı yatıp yıktığını görmedim.., müslümanların elinde kuran ve muhamemdden başka birşey kalmadığı için ne yapacaklarını şaşırıyorlar.. böyle şeylere artık takmamayı öğrenmeliler..
 15. osmanlı'nın bu durumu 19 yüzyılla sınırlı değil.. 17. yüzyıldan başlamıştır bu süreç.. avrupa devletleri ilerlerken osmanlı klasik bir imparatorluk olmaya devam etmiş, savaş yapıp ganimet ve vergi toplayarak ayakta kalacağını sanmıştır.. çöküşün asıl nedeni bu...
×
×
 • Yeni Oluştur...