Jump to content

Adelia

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  272
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Adelia Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. Adelia

  Sevdiğim Laflar...

  ''Deveye sormuşlar,boynun neden eğri ? Deve de demiş ki;Yalnız O tuttuğun boynum değil..''
 2. Adelia

  Ateistlere bir soru

  Toplumsal ahlak neyi gerektiriyorsa onu söylerim ama sen bundan sorumlu tutulursun gibi bir şey gevelemeye çalışıyorsun.
 3. Adelia

  Ateistlere bir soru

 4. Adelia

  Ateistlere bir soru

  Burada komik olan ne onu anlamadım ! Ya birine tecavüz eden birini dünyaya getirdiysen ne olacak oda aynısını sormayacak mı sana sen beni dünyaya getirmeseydin ben gidip birine tecavüz etmeyecektim diye ?
 5. Adelia

  Ateistlere bir soru

  Anibal yazmış ama bende yazıyım senin elinde olan bir şey olduğunu mu zannediyorsun ? Programlı bire robotuz biz sadece..
 6. Adelia

  Ateistlere bir soru

  Başka birisi tecavüz etti ise ben bundan nasıl sorumlu tutulabilirim ?
 7. Adelia

  Ateistlere bir soru

  Ben kalmalı demedim ki.
 8. Adelia

  Dincilere verilecek en iyi cevaplar...

  Evrimin böyle bir vaadi var mı ? Tüm maymunların insan olması gibi ?
 9. Adelia

  Müzikle açalım

 10. Adelia

  Müzikle açalım

 11. Adelia

  Dincilere verilecek en iyi cevaplar...

  Madem topraktan yaratıldık neden hala toprak var ? Ben böyle cevap veriyorum..
 12. Adelia

  Geleceği bilen Tanrı olamaz..

  Olmayan bir şeyin geleceğini bile bilmek imkansızdır.Bu yüzden de Kadiri mutlak ve alimi mutlak çöptür ! Ha ama kendinden bir şeyler yaratıysa bununla ilgili gelecek iddası yapabilen bir Tanrı olabilir. Tanrı ile ilgili en elle tutulabilir,mantıksal felsefe panteizim dir. Zorlama Tanrı arayışları içerisinde bence en tutarlısı budur.
 13. Ben gerçekten de bazı kitaplarda mucize olacağına inanıyorum.Bknz;
 14. Adelia

  Siz ateistler, tanrı olsaydı yine ona tapmaz mıydınız?

  Bizzat kendisini yaratan ,yaratıcyla muhattap olan bir insanın boyun eğmem,yapmam etmem gibi şeyler söyleyebileceğine ihtimal dahi vermiyorum. İnsan oğlu, okulda öğretmenine,iş yerinde patronuna bile boyun eğerken kendisini yaratan,yaratıcısına hayır diyecek…Ben böyle bir babayiğit göremiyorum
 15. Adelia

  Varlığın Başlangıcı Yoktur

  Şimdi kendinizi dipsiz bir kuyuya düşerken bir anda gözlerinizi açtığınızı hayal edin.Kuyunun ne başlangıcı var nede sonu ve sürekli olarak aşağya düşüyorsunuz.Kendinize sormazmısınız,neden bu başı ve sonu olmayan kuyunun bir noktasında gözlerimi açtım neden daha önce veya daha sonra değilde tam bu noktada var oldum diye ? Allah yok zaten burası kesin bunun tartışması bile yapılamaz. Ha deseki; evreni yoktan değilde kendimden yaptım üzerinde durulabilir ama yokluktan yarattım diyor.Yani allah olgusu tamamen çöp. Ha çok zorlama panteist Tanrısı kabul görülebilir.Herneyse işin tanrı kısmı beni ilgilendirmiyor eğer zaten varlık ve yokluk tan hariç bu çözülmesi çok karışık olaya bir de 3. Şahıs tanrıyı eklerseniz çok absürd bir durumla karşı karşıya kalınır. İçinde bulunduğumuz evren genişliyor ama neyle genişliyor ,içine ne doluyor da Galaksiler arası uzaklılar artıyor ? Nesneler arasında ki uzaklığı dolduran alana boşluk deniyor ama bilim diyor ki boşluğun bile içi doludur bunun isminede karanlık enerji deniliyor.Ne gözlemlenebiliyor,nede kanıtlanabliyor (bu konuda bilgim sınırlı) ama olmasının gerekliliği söyleniyor.Alın size madde ve enerji dışında ve bizim varlık tanımlamamıza uymayan yokluk kavramı.Evrenin genişlemesini sağlayan kara enerjinin tanımı bile yapılamazken asıl soru o nerden geliyor da evrenin içini dolduruyor sorusu daha da büyük bir problem olarak karşımıza çıkıyor..
×
×
 • Yeni Oluştur...