Jump to content

Yer Su

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.538
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

7 Takipçiler

Yer Su Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 04-02-1980

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

3.857 profil görüntüleme
 1. Yer Su

  Eskilerden kimler var?

  Vaay sen fırtınalar estirmiştin çok sevindim. Ne zamanlardı...
 2. Yer Su

  Eskilerden kimler var?

  Tatar Ramize nooldu?
 3. Yer Su

  Eskilerden kimler var?

  2007-2009 döneminde forumda aktiftim. Gerçekten çok renkli tipler vardı. Kendi dünyası vardı. İkili ilişkiler, tartışmalar, renkli olarlara sahne oluyordu. Şov vardı bayağı yani . Forum sıradanlaştığından beri artık arada bir girip okuyorum. Hunter/Mazot, Harun/Tatar Ramazan, Terliksi, ve tabii ki Sexy Huri en ilginç kullanıcılar arasındaydı.
 4. Yer Su

  Ateistforum Takipçileri Neden Artmıyor?

  Ben de 2007'de üye oldum. Çok orijinal karakterler vardı forumda, ve oldukça dinamikti.
 5. Yer Su

  Obama'dan sonra Türkiye

  O dönemde zibidilik var evet. Bu dönemdeki zibidilikle bir ilişkisi var mı peki? Öğrenmek için soruyorum, komplo teorisi falan kurmadım, sadece sordum. Sonuçta saldırılar, özellikle büyük olanlar, bıçak gibi kesildi.
 6. Yer Su

  Obama'dan sonra Türkiye

  Arada ne kadar ilişki var bilmiyorum ama Obama'nın ofisten çıkması sonrasında Türkiye'de coşmuş olan terör saldırıları ya durdu ya oldukça seyrekleşerek normal sıklığına döndü. Sizce arada bir mekanizma var mıdır?
 7. Yer Su

  Ergenekon Mu Fetocu Darbe Mi?

  Yedi sene sonra burada yazanların uyarıları haklı çıktı.
 8. Yer Su

  Tayyip Atsız'ın şiirini okudu

  On küsur senedir bunları duyuyoruz. Bu formumda ve başka mecralarda "AKP bitti, RTE gidici" muhabbeti 100000000 kere yapılmıştır. Hacı'nın "AKP cami duvarına işiyor" diye bir başlığı bile vardı 2000 ortalarında hatırlıyorum. Gitmez. Götürtmezler. Alernatifi yok. Laik kanat Mustafa Sarıgül'ü öne sürmeliydi ama artık çok geç.
 9. Yer Su

  Tayyip Atsız'ın şiirini okudu

  Atsız'ın şiirini okuyarak Türkçüleri kafalıyor, İslam karşıtı Atsız'ın adını vermeyerek ise yobazları kaybetmiyor. Ben bu adamların 15 yılda herşeyini öğrendim. DEAŞ lafı bile DHKPC terör örgütünün adına benzediği için kullanılıyor. Her detayda manipülasyon var; satır alralarında, fiil çekimlerinde, insan ve parti isimlerinde (Esed, Cehape-Mehape). Çünkü kitlelerine herşeyi basitleştirerek, "iyi bu, kötü de şu" diye basitçe ve tekrarlayarak anlatarak var oluyorlar. Ciğerlerini çözdük maalesef. Türk siyaset tarihinde böyle bir gelenek hiç olmadı. Ancak yoğun Amerikan danışman desteğiyle bu olabilir çünkü bu çok pislikçe ama Amerikan tarzı bilimsel bir yaklaşım. Orada eğitim alıp senelerce yaşadığım için biliyorum. İsterse Richard Dawkins'den, Salman Rüşdi'den, Geert Wilders'ten, veya Karl Marx'tan okusun fark etmez. Karşısındaki kitle hüloooğ diyecektir. RTE'nin başarısı da zaten budur. Yüzde 50-60'lık bir kesimin gözünde kendisini kişilik kültü haline getirdi yüksek propaganda desteği ile. Ne derse desin, yani NE DERSE DESİN, doğrudur. Takipçileri farkında olmasa bile o, onların bilinç altında Allah'tır. Sorsan "haşa kafir" derler ama içlerinde Allah figürünü RTE'de görüyorlar. RTE ise Allah'ı sürekli över ve ona tapınır gözükmesine rağmen bilinç altında Allah'ı kıskanıyor. Zaten bazı sözleri bunu ele veriyor. Rahmetimiz gazabımız birşeyler demişti ve bu Kuran'da geçen İslam tanrısının bir sözü aslında. Allah'ı kıskanıyor ve kendisi Allah olmadığı için kızgın. Aranızdaki en ateist bu adamdan daha manevidir bundan eminim.
 10. Yer Su

  El Bab'da Ne İşimiz Var?

  Benim canımı sıkan nokta Rusya ve İran'ın İdlib'i Halep gibi temizlemelerinden sonra buralardaki cihatçıların, sempatizanlarının ve ailelerinin Türkiye'ye yerleştirilecek olmaları.
 11. Yer Su

  CANSIZDAN CANLIYA, MADDENİN GİZEMLİ SERÜVENİ

  Burada konu biraz Kurt Gödel'e geliyor. Aynanın gösterdiği varlıkta olan bilinç bu sistemin içinde oluşmuş. Yani endogeneous. Dolayısıyla sistemin içindeki bilgiler ile sistem hakkında kanıtlara ulaşamıyorum. Fazladan axiom koymam gerekiyor. Bana en ilginç gelen konulardan birisi aslında bu durum. Bu başlıkta tartışılan soru dahil evren hakkındaki temel sorulara cevap bulamayışımız bana çok ilginç geliyor, bunları bilmeyişimiz çok acayip. Gelecekte de bu sorulara cevap bulabileceğimizi düşünmüyorum. Bu "eskiden şimşeğin sebebi de bilinmezdi ama şimdi biliniyor" gibi cevaplandırılacak bir durum da değil. Doğanın içindeki fenomenler tabii ki eninde sonunda açıklanacaktır. Örneğin kara deliklerin merkezinde ne olduğu, zamanda yolculuk yapılabilinip yapılamayacağı ve bunun gibi sorulara bilim bir cevap bulacaktır. Ancak evren hakkındaki temel sorulara cevap bulamayacağız çünkü evren ile sınırlıyız. Zaten onun içindeyiz, onun ürünüyüz. Evrenin içindeki fenomenlere cevap bulmak başka, evren ve doğanın kendisi hakkında cevap bulmak ise çok daha farklı bir şey. Konuyu biraz dağıttım ama demeye çalıştığım biz o bilgiye sahip değiliz ve asla olamayacağız. Bilimsel gelişme ile dahi.
 12. Hergün Atatürk'e küfrederek mi Atatürkçülere sığınacaklar? Her tarafı imam-hatip yapmaya devam ederek mi? Laikleri değişik yollarla sindirerek mi? Kıbrıs ve adaları vererek mi? Her türlü yobazı kollayıp Atatürk'ün en önemli ilkesi olan laikliği ağzına alanları sindirerek mi? Dediklerinin bir gerçekliği olduğunu görmüyorum. Vatan Partililer gibi görmek istediğini görme yanılgısına düştüğünü düşünüyorum. AKP Rusya ile flört ederek kendisini gözden çıkarmış olan ABD'yi kıskandırmaya çalışıyor. Rusya Ortadoğu'da laik devletler olmasını istiyor ve yobaz iktidarı olan bir Türkiye'ye güvenmez. İran bu konuda nedenini tam anlamamamla birlikte bir istisna.
 13. Yer Su

  CANSIZDAN CANLIYA, MADDENİN GİZEMLİ SERÜVENİ

  Evet, evrenin parçaları arasında bir kesim çizgisi (cutoff point) yok gibi gözüküyor. Zaten tanım olarak aynı sistemin içerisinde birbirinden bağımsız şeyler yok. Ya maddi olarak bir bağları var, ya da sebep-sonuç ilişkisi olarak. Dolayısıyla bir bütünüz. Canlı ve cansız diye iki farklı hal de bu durumda yok demektir. Ama canlı olması için cansız diye birşeyin olması lazım. "-sız" yok ise "-lı" nasıl olur? Evren var olduğuna göre, evrenin ne olduğu, neden/nasıl olduğu hakkında bir bilgi de olmalıdır. Bu bilgi var ise, bu bilgiyi bilen bir şey de olmalıdır.
 14. Yer Su

  Osmaniye okullarında rte şarkısı

  Katılıyorum.
 15. Soldaki Neanderthal, sagdaki insan
×
×
 • Yeni Oluştur...