Jump to content

xenix

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  82
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

xenix Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.693 profil görüntüleme
 1. xenix

  Ateistforumun neden bir amacı yok?

  Yazımı dikkatli okumamışsınız.
 2. xenix

  Ateistforumun neden bir amacı yok?

  Ateistliği ile övünenleri çok gördüm. Sen göremiyorsan, yandaş olma derdindendir.
 3. xenix

  ateist kolay kolay yetismiyor

  Anlıyorum o bıkkınlığı.. Bitmiyor çünkü; biri gidiyor biri geliyor.
 4. xenix

  Ateistforumun neden bir amacı yok?

  Bir kaç yerde ismim geçmiş. Paranoya almış başını gitmiş. Açıklamıştım ben halbuki pastafaryanım diye. RAmen (Bir ateistin ateistliğiyle övünmesi, müslümanın müslümanlığı ile övünmesi kadar zavallıcadır)
 5. xenix

  Ateizm Çözüm Değildir

  Yobazın müslümanı, ateisti olmaz. Yobaz yobazdır. ) Ama şu derneğin tüzüğünü merak etmedim değil bak. Biz bir grupla epey aşama katetmiştik.
 6. xenix

  Ateizm Çözüm Değildir

  Ben mesela bilimsel düşünemeyen, dogmatik ateistlerle asla bir arada iş yapmam. Ateizmi din gibi gören ve ona din gibi gereklerini yerine getiren bir zihniyetle de.
 7. xenix

  Ateizm Çözüm Değildir

  Zaten okusanızda anlayamazdınız boşverin o yüzden iyi yapmşsınız. Soruyu hatırlatayım, hafızanız tazelensin. Atatürk, çakma ateist miydi? (Gerçi cevap veremeyeceksiniz neden uğraşıyorsam, acaba benim de mi hoşuma gidiyor sizinle uğraşmak. )
 8. xenix

  Ateizm Çözüm Değildir

  evrensel insan, yazdıklarınızın çoğuna katılıyorum. cigi, güneş mi çarptı yoksa soruma cevap vermeden kıvırmak için mi zırvalıyorsunuz? otomatiğe başlamışsınız, size bakınca aklıma sofu yobazın ağzını doldura doldura konuşması geliyor.
 9. xenix

  Ateizm Çözüm Değildir

  Evet, çözüm değil. İddiası da yok haklısınız.
 10. xenix

  Ateizm Çözüm Değildir

  Doğru tabi. Ateist olduğunda, adam olduğunu sanan çok insan var. Ateizm bu ülkenin sorunlarının hiç birini çözmüyor, çözmezde. Bilimsel düşünmeyen, kendini geliştirmeyen, olaylara ve olgulara tarafsız bakamayan, taraftar olur gibi ateist olan. Ateist olmanın kendisine ve sorunlara yeteceğini zanneden çok insan var haklısın.
 11. xenix

  Ateizm Çözüm Değildir

  Soruma yanıt alamadım. Atatürk çakma ateist miydi size göre?
 12. xenix

  Ateist Bilinçlere Yeni Nesil Saldırılar

  Konu doğru veya yanlış olması değil ki. (Hem siz diye hitap ettikleriniz kim? Pastafaryanlar mı? ) Yanlış bir şeye inanç duyulabileceği gibi, doğru bir şeye de inanç duyulabilir.
 13. xenix

  Ateizm Çözüm Değildir

  Sorunuzun konuyla alakasını kuramadım, belki o yüzdendir. Bir sürü şey yazıp hiç bir şey anlatamıyorsunuz. İstanbulda yaşıyorum. Buyrun devam edin. (Ne oldu? Atatürk konusu bozdu değil mi sizi? O da mı çakma ateistti? )
 14. xenix

  Ateizm Çözüm Değildir

  Yıl 1928. Kurtuluş savaşı bitmiş, Cumhuriyet kurulmuş. Kurucumuz ateist cigi diyor ki: Bundan sonra olmayan allaha tapan, masal dolu kitaba, yaşamamış peyhgambere inanan, bu inançlarına izin veren herkes karşısında beni bulur. Ben sadece din ile devlet işlerini ayırmakla kalmıyorum, aynı zamanda dinin negatif etkilerini tamamen engelliyorum. Bundan sonra camiye giden, dua eden, hatta onların haklarını savunan, kuranı koruyan herkese ..... (artık kendisi süper ateist olarak ne önerirse) uygulanacaktır. ------ Dinler faşist yapılardır. Ve bir dinin hakkından din gibi davranarak gelemezsiniz. Ateizm bireysel bir duruştur. Organize olmak, ilkeler edinmek, kurallar koymak bunlar dinlerin işidir. Ama sizin şikayetiniz ne? Organize olamıyoruz.
 15. xenix

  Ateist Bilinçlere Yeni Nesil Saldırılar

  Ateizmin inanç olması neden rahatsız ediyor? Kaşif tdk dan örnek vermiş. Aynı Tdk şunu da diyor. Bir şeyi güvenle doğru sayma tutumu.
×
×
 • Yeni Oluştur...