Jump to content

Machiavelli

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  414
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Machiavelli Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

3.207 profil görüntüleme
 1. Bilindiği gibi olimpos dağında yaşayan 12 baş tanrı vardı. Başta zeus, afrodit, apollo,ares, artemis,atena, hades, hepaestus, hera, hermes, hestia ve poseidon. m.ö 6. yy ile m.s 2. yy arasında devasa tapınaklar, heykeller yapılmış . İşte klasik mısır tanrıları ile senkretik ilişkiler kurulmuş v.s zeus için yapılan olimpiyat oyunları halen devam ediyor. Bu kısa özet bilgiden sonra asıl merak ettiğim bu tanrılar nasıl öldü yok oldu gitti. İnsanlar, adlarına mabetler yaptılar, birbirlerini öldürdüler ve sonunda bu tanrılar silindi gitti. nedir bunun sırrı? binlerce yıld
 2. Machiavelli

  Biz İnsanı sınayacağız(İnsan 2)

  İbrahim suresi 22. Ayette sadece şeytan konuşuyor ve devamında ben bişi yapmadım, şirk koşmanızıda reddettim, sizi büyük bir azap bekliyor diyerek topu insana atıyor. Top bizde kalmış şeytanda sıyırmış görünüyor.
 3. Machiavelli

  Allah ve Şeytan,İnsandır.

  Cehennemin kapısında ki 19 zebani melek daha ilginç, gözleri yıldırım gibi ışık saçıyor, ağızları dikenli v.s hatta amr bin hişam bizimkilerin deyimiyle ebu cehil 19 zebani az değil mi diye dalga geçiyor. dante'nin ilahi komedya kitabının cehennem bölümünde bahsettiği gibi dalkavuklar lağım içinde yüzüyor, intihar edenler ağaç oluyor, hainlerin kafası yeniyor v.s birileri biryerlerden uyduruk hikayeleri aşırmış ama kim nerden neyi aşırmış epeyce karışık.
 4. Machiavelli

  Allah ve Şeytan,İnsandır.

  Şeytanın tipini az çok biliyoruz. Şaşı, ihtiyar ve köse. Çenesinde 6-7 tane at kılı gibi kıl sallanıyor. Gözleri yukarı doğru açılmış, kafası büyük bir fil kafası, dudaklarıda manda dudağı gibi. Kaynak: ibn arabinin şeytanın hileleri başlığından rivayet. bu tasvir biraz kocakafa bir insanı andırıyor. Senin mantığa göre tanrının tipinide az çok tahmin edebiliriz.
 5. Machiavelli

  Tanrıya İnanmak Ne İşe Yarar?

  Kendince inandığın kör, sağır ve acımasız olan bir hayalden mutluluk duyman ne kadar korkunç farkındamısın, sanıyorum senin mutluluğun çaresizlik ve acılardan olana benziyor.
 6. Machiavelli

  Allah dünyayı yaratmadan önce ne yapıyordu?

  benim söylemek istediğimi algılayabildiğini düşünmüyorum. tanrı dünyanın nedenidir demek tanrı yoktur demektir. antenlerini birazcık açmayı dene tanrı sonsuzdur demek yoktur demektir. eğer tanrı var ve sonsuzdur diye ısrar ediyorsan o halde sonsuz tanrının ilk hareketi nerden aldığınıda söylemen gerekir.
 7. Machiavelli

  Allah dünyayı yaratmadan önce ne yapıyordu?

  500 milyar yıl önce ne yapıyordu demek sonludur/sınırlı ve belirlidir demektir. belirli olan şeye ekleme çıkarma yapılabilir. yani demek istediğim hayal edeceğin herşey sonludur. sonlu şeylerin parçaları veya bütünlük gibi vasıfları vardır. biraz daha ne düşündüğümü açıklamak için şöyle bir örnek vereyim. mesela, dört tane tanrı var demekle, 500 milyar yıl önce tanrı ne yapıyordu aynı şeydir veya şöyle, yer atffetmek için tanrı 1 milyon yıl önce duruyordu yada hareket ediyordu demek sınırlıdır demektir. bunların hepsi sonu belirliliği belirtir. diğer taraftan tanrı sonsuzdur demek için sonsuz
 8. Machiavelli

  Ankara'da askeri araçlara saldırı

  tsk 30 yıldır dağlarda karşıda canlı hedef askerini, subayını eğitiyor silahını deniyor orduyu sürekli rotasyonla güneydoğuda eğitimden geçiriyor bana bir ülke söyle ordusunu 24 saat canlı hedefle eğiten. rus uçağının düşürülmesi konusunda sana katılıyorum gereksizdi ancak oldu bir defa, bizimde uçağımızı düşürdüler. rusya türk ordusuyla savaşamaz, gücü olsa karizmayı çizdirmez 10 defa savaş açmıştı. yaptığı işlere baksana, tavuk alımını durdurmuş rusya vatandaşı ortalama 200 dolarla geçinmeye çalışıyor, yarı aç yarı tok. emperyalistler bir tabelaya işid resmi çizmişer, tabelayı suriye
 9. Machiavelli

  Ankara'da askeri araçlara saldırı

  korkma bu kadar putin dayıya söyleriz seni korur eğlence şaka bir tarafada ciddi bi kaç bişi söylersek dostum rusya fasa fisodur, gücü yok, ekonomisi yok, bir füze sallamaya mecali yok. esadı destekleyecek gücü bile yok. daha şimdiden para suyunu çekti. sırf beni ırakta kaale almadılar suriyede karizmayı çizdirmeyeyim hesabında ama yanlış hesap. çünkü, suriye emperyalistlerin parçalayacakları ülke lami cimi yok. orada kısmi kürt bölgesi kuracaklar, o meşhur kürt koridorunu bi süre sonra israile devredecekler. rusyanın bunu durdurmaya gücü yetmez akıllı olsa türkiyenin yanında yer alır bari
 10. Machiavelli

  Ankara'da askeri araçlara saldırı

  salatalık sevmem kurufasülye yerim rusya'da akıl olsa parçalanacak devletin yanında yer almaz, aklınca ırakta adam yerine koymadılar tek kale suriye kaldı elimde bari orada sesimi çıkarayım diyor. yedirmezler. rusya parçalanmak istemiyorsa küçük aklıyla daha fazla ötmez derim. tek korkum rusyanın nataşaları savaşa sürmesi o zaman biteriz işte
 11. Machiavelli

  Ankara'da askeri araçlara saldırı

  fransa cumhurbaşkanı hollande: türkiye ile rusya arasında savaş çıkma riski olduğunu söylemiş. bizimkilerin saçma politikaları ile durum kritik noktaya geldi. ancak rusya güçlü bir devlet değildir. siyasilerin türk ordusunu bir nebze olsun yıpratmalarına rağmen olası bir savaşta tsk rusyayı peynir ekmek gibi yer.
 12. Machiavelli

  Şeytandan sonra yaratılan insan

  bende herşeyin sonsuz olduğu hiçbirşeyin yasak olmadığı şu meşhur cennette bir tane yasak ağacın ne işi var onu çözemedim.
 13. Machiavelli

  Şu ahlak konusuna son noktayı koyalım artık

  senin bu matematik işleminde küçük bir hata var. ahlaksızlığın kaynağı formülün neresine koyacağını biliyorsun 1/ahlaksızlık(-1) olarak formüle et ki yukarı çıktığında katmerli çarpım durumu olsun.
 14. Machiavelli

  Şu ahlak konusuna son noktayı koyalım artık

  ee o zaman neyi konuşuyoruz. böyle tanrıdan böyle kumaş çıkar. böyle ahlaklı tanrının böyle ahlaklı kulları kendilerine inanmayanları yok etmekten çekinmeyecek kadar ahlaklıdırlar işte. yalnız şunu da söyicem, tanrı akılsızlara tecavüz eder, ahlakın ilkelerini karartarak, karıştırarak. bende bir gün kafayı sıyırırsam ancak ahlaklılar kervanına katılırım. daha aklımı kaybetmedim.
 15. Machiavelli

  Şu ahlak konusuna son noktayı koyalım artık

  tanrıyı oluşturan genetik fonksiyonlardan ahlak nasıl çıkıyor anlamakta zorlanıyorum. bir insanın benim gibi düşünmesini istemek, benim gibi ifade etmesini istemek değilmidir. bir insanı benim dediklerimden saptı diye cezalandırmak, korkutmak, tehdit etmek ahlakimidir. tanrının genetiğine bak, kendisi hakkında beslenilen fikirlerden güceniyor, öfkeleniyor,öç alıyor v.s bu kesinlikle toplum hayatını bozan vahşice bir yaklaşımdır. kan nasıl dökülür sanıyorsun.
×
×
 • Yeni Oluştur...