Jump to content

OldCode

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  160
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

OldCode Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 01-01-1975

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Ankara

Güncel Profil Ziyaretleri

1.408 profil görüntüleme
 1. OldCode

  Müslüman takım gay'lerle maç yapmadı

  şu reyting canavarı cüppeli de epey güldürüyor beni. bu sıralarda pek bi güler oldum cüppelilere. hayırdır işallah. kurtuluşuma ilk adımlarım mı bunlar acaba.
 2. OldCode

  Bu pozisyon ofsayt mı? Yoksa evrim mi?

  bu bir canlı değildir çöp tenekesidir demek için bilim biraz yol kateder. tenekeye farklı açılardan bakar, farklı ortamlarda bakar, dürter, dokunur, bir dizi deneyden sonra bunun canlı olmadığını öne sürer. ... sonra neden bana canlı , kedi köpek gibi göründü sorusu ile devam eder. canlı görünen ve canlı görünmeyen ortamları sınar ve sonuçta bir çıkarıma ulaşır. ... bu aralarda ve bundan sonra da aynı yöntemle denemeye ve aramaya devam eder. "ben onu kedi gördüm: kedidir" demekle arasında ciddi bir objektiflik vardır. *** çöp tenekesinin kedi olmadığı aynen bu yukarıda
 3. OldCode

  Müslüman takım gay'lerle maç yapmadı

  bu yukarıdaki kadar zekice olmadı. komikliği yitirmiş bir klişe. hayal kırıklığına uğradım. "yanılmışım. komedyen değilsin." alınmaca yok umarım. saygılar.
 4. OldCode

  Müslüman takım gay'lerle maç yapmadı

  Hakemin müslüman olduğu nerden belli? Bazen senin buraya kafa ve malzeme bulmaya gelen bir komedyen olduğunu düşünüyorum sayın cübbeli...
 5. OldCode

  ''Yanılmışım ALLAH Varmış''

  1 seneye yakındır forumdan uzaktım,Flew hala sakız gibi. okuduktan sonra ben de tartışmak istemiştim. Antony Flew? Bu arada asıl marcos'un abisi dikkatimi çektiği için yanıtlamak istedim; Abin kendini ne olarak tanımlıyordu bilemiyorum ama, ne ateizm ne de komunizm konusunda fazla bilgili ve bilinçli olmadığı kanısındayım. bu aynen'e katılmamak elde değil. yukarıdaki küçük pasaj, abinin yetersiz bilgisini ve yeterli tutarsızlığının en gerçek kanıtıdır bence. Foruma gelse de kendisi ile konuşabilsek. Ama tahmin ettiğim gibiyse gelmeyecektir, hatta mümkün mertebe bu ko
 6. OldCode

  Bu pozisyon ofsayt mı? Yoksa evrim mi?

  Tarafsız kaynak derken? Bilimsel araştırmanın tarafı olduğu fikrinden sıyrılmanız gerek önce. Bilim insanları önceden karar verip evrim araştırması yapmadı. Araştırmalar sonucunda evrim olgu olarak tespit edildi. Bilimsel metodun işleyişini sindirmelisiniz. Bunun için de bilime tarafsız bakmaya başlamalısınız. Çünkü bilim taraf tutmaz, taraf olamaz, bilim yöntemdir. "Umarım tarafsız kaynak bulursunuz" demeye gerek yok. Çünkü asıl umduğum gerçek bilimsel kaynakların tarafsız olduğunu farketmenizdir.
 7. OldCode

  Muhammed sağa sola mektup yolladın

  "Delinin biri kuyuya taş atar, kırk akıllı çıkaramaz" durumu da olabilir. Kaldı ki yaşamışsa bile yaşadığı tarihde hiç sallanmamış, kollektif bilinç ve çıkar çevreleri ile bu günkü formuna uydurulmuş olabilir. isa gibi.
 8. OldCode

  Tanrısız Evren

  Canlıları sınıflandırırken, havada, karada, denizde yaşayanlar olarak sınıflandıran, bilim tarihinde ve yazılarında hiç geçmeyen ve geçmesi de olanaksız olan tür isimlendirmelerini (yengeç, eğrelti otu, salyangoz, ötümcek, karınca .....) bu fizikçi kimyacı biyologlar yapıyorsa, ve sen de bunlara bilimsel bir komite diyorsan, önce ikimizin de mutabık olabileceği bir bilim tanımlaması tartışmasına girmeliyiz. Bu bilimsel komitenin darwine gelmeden önce öğrenmeleri gereken " .... * Goniatitida (Devonian to Permian) have round saddles, pointed lobes o Anarcestin
 9. OldCode

  Abdest aldım, artık tertemizim..

  islam açık konuştuğu yerlerde direk çöker. Ama çelişkili ifadeleri sayesinde, tartışılıp, boşluklarda yaşamaya devam edebilir. Bu tip net konulardan kaçınılması ve geçiştirilmesi de bundandır. Ne bu forumfdakiler ilktir ne de son olacaklardır. Bu arada forumdam uzak kaldım neler neler olmuş.
 10. OldCode

  Karanlık Günler

  Daha bu günden gümdem zaplamaya başladı türkiye, sansür aklımızda yoktu provakasyondu falan deniyor. haftaya unutulur, adamların suçu yokmuş canım provokasyonmuş denir. sonra gel zaman git zaman, he basamakta yumuşak yumuşak, gündemler zaplanıp türkiyeye sindirtilerek, bu karikatür kapaklar gerçek oluverir. aynı evrimin çalıştığı gibi. yavaş yavaş, sindire sindire, seçe seçe, peçe peçe.. evet her türlü mücadelesi verilmeli. ... bence bilime gönül verenler olarak şimdiden örgütlenmeye başlasak iyi olur. halkın aydınlatılması amaçlı değil. bizi kesmeye geldiklerinde kriz
 11. OldCode

  ateist arkadaslara bir soru

  "Allah" kendini bana (evrenin mutlak gücü olarak) ispatlasa; sanırım tepkim kısa ve öz olur. HASSs.... Korkacağımı falan sanmam. nesine korkacan ki artık... ayvayı yediğimin resmidir. tübitak faciasının 1/10 kadar bile endişe edeceğimi sanmam. kadeci olurum o anda, ve derim ki: -Alnımızda kaderci olmak da yazılıymış... Kaderde vardıyse, neye yarar üzülmek. karanlık çağa uygun adımlarla yürümeyi bırakıp, koşar adımlarla yürümeye başladığımız şu günlerde, eylenemlim biraz.. hepinize saygılar.
 12. İnsanın bilincinin, hafızalarının, kişiliğinin, duygularının, yani ruhu denilen herşeyin kafatası içindeki beyininde olduğunu küçük deneylerle kendimiz de test edebiliriz. Daha büyük çaplı deneyler, daha geniş çaplı bilim insanları tarafından yapılmış ve yapılmaktadır. AMAÇ: Ruhun fiziksel olan birşeyden etkilenip etkilenmemesinin gözlenmesi. DENEY 1: Gerekenler: a-Denek. (Sen) b-35lik rakı. Yapılışı: 35lik rakıyı içeriz, Özellikle alkol almayan arkadaşlar için DENEY 2: Gerekenler: a-Denek. (Sen) b-Yardımcı bir arkadaş, mümkünse yarma cinsinden. c-Uzun ve sağlamcana
 13. OldCode

  Ateistler Allah'ı nasıl bulabilir.

  Ateistler hakkında kafanızda nasıl bir önyargı var anlmak güç. Talibanı güzelim kültür varlıklarını yokettikleri için suçluyoruz,ama o kültür varlıklarının da inançlar neticesinde üretildiğini de biliyoruz. İnancın ve dinin uygarlığa hiç faydası olmamıştır, uygarlığa hiç güzel bir şey katmamıştır diyecek ateist azdır kanımca. Ateistler inançların ve dinlerin katma değerleri yanında zararlarını da görmeyi başarabilirler. Teizmin, Ateizm de bir inançtır dogmadır tezini çürüten de bu çift taraflı, teslimiyetsiz bakış açısıdır.
 14. OldCode

  Allah ve Onun Adaleti

  Belki de asıl mutlak güç şeytan da? ve diğer tanrıların bize yaptığını iddia ettikleri imtihan gibi bizi imtihan ediyor. Hem de tam kör imtihan. Son karede bizi yanıltmak için gönderdiği dinlere inanmayı reddedenleri cennetine alacak, krallar gibi yaşatacak belki. ... .. .
 15. OldCode

  Allah ve Onun Adaleti

  Konu ile direkt alakalı olmasa da diğer taraftan bir bakış açısı yakalarız. Şeytan ve türevlerinin Allaha karşı çıkmaları da pek akıl karı gelmez bana. Adam alllah ve sen bunu net olarak görüyorsun. Mahşerden sonra sana belasını da verecek, buna senin önünde and içiyor. Kazanma şansın olmayan bir savaşa göz göre göre giriyor? İçerden bir kişi olarak pek de mantıklı değil hareketleri.
×
×
 • Yeni Oluştur...