Jump to content

eleştiri

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  11
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

eleştiri Hakkında

 • Derece
  Member
 1. eleştiri

  Canlı Türü Saysı Neden Aşırı Derecede Yüksek

  Bu sorunun yanıtı, "ağaçta neden bu kadar yaprak var" ile aynıdır. Ortak ata meselesi, biyolojik çeşitliliği meydana getiriyor. Bir ortak ata genelde tek bir türe değil bir çok türe evrildiğinden dolayı, türlerin evrimi aritmetik değil, geometrik dizi şeklinde artış gösteriyor. Muhtemelen daha da fazla olacaktı, ama doğal dengeleme neticesinde şu anki halinde kesintiye uğradı.
 2. eleştiri

  Biri Bu CHP Aptallığını Açıklasın

  Liberalleri, kapitalist sistemin ideoloğu olarak gördüğüm ve zenginliğin fikir babaları olarak nitelendirdiğim için hemen her konuda eleştiririm. Ama Devletçilik ve Milliyetçilik üzerine kurulu, Faşist Diktatörlük olarakta adlandırılmasında "Kendinde-Şey" açıdan bir sorun teşkil etmeyen Kemalist Diktatörlüğün devamını savunmaya çalışmaktan daha ilerici özelliklere sahip görünüyor. Ha, AKP ne kadar liberaldir onu bilmem. Ama buradan tüm liberalizmin faşizme göre daha ilerici olduğunu söyleyebiliriz. Bu forumda Jadı nickiyle yazan üyede, muhtemelen başlarda Atatürk'ü Liberal, Batı yanlısı vs.
 3. eleştiri

  Biri Bu CHP Aptallığını Açıklasın

  Marksizm ve Ulusal sorunu okudum elbette, ama sen muhtemelen diğer google bebeleri gibi internetteki "kurtuluscephesi" sitesinin eriş yayınlarının çarpıtmalı çevirisini (daha doğrusu sol yayınlarının çevirisini bozmaları) okuduğun için stalin'in ulus kavramını mahir çayan izleyicileri gibi sanıyorsun. ben o metinleri orjinal kaynağındanda okudum. Bunu geçelim 30'a yakın Marksist-Leninist Kitap okumuşluğum var. Başlıkla ilişkisi pek olmadığından detaya girmeyeceğim. Burada seni kastetmiyorum zaten, ya da ideolojisini hiç terk etmeyenleri. kılıçdaroğlu CHP'sini savunanları ya da iki CHP arasınd
 4. eleştiri

  Müzikle Açalım

  Marcus Schulz-Perception (Super8 & Tab Remix) eser, pardon şaheser..
 5. İyi hadi bakalım dikkat çekmeyi başardın :))

 6. ah be deicide, hatırlarmısın seninle bu forumda, henüz kimsecikler yokken, sen ben oguz kitapsız alioktay requiem ne güzel günler geçirirdik. ne oldu be dostum, ne oldu söylesene.. NEDENNN?

 7. site öldü be abla, sende bırak git artık.. kasım 2009'daki darbeden sonra sitenin işi bitti..

 8. artık canlıların doğal seçilim gibi mekanik bir yolla oluştuklarına pek inancım kalmadı. galiba mekanist materyalizmden-evrimcilikten, diyalektik materyalizm ve devrimciliğe doğru tekrar dönüş yaşayacağa benziyorum. canlılar, çevreye ve yaşama uyum kuruyorlar ama bunun mekanizması darwin'in seçilim teorisi (doğal ve seksüel) değil.
 9. eleştiri

  tübitak'tan jeolojik devirler ve evrim atlası

  bu kaynağı yıllar önce incelemiştim. bence fazla güzel değil, görsel ve çizimleri kullanmış olmaları ilgi çekici kılıyor, jeolojik devirler atlasını..
 10. eleştiri

  CHP GENE KENDİNİ BİTİRECEK BİR OLAY YARATTI

  Sn. Ekinci, CHP sosyal demokrat bir parti değildir. sosyal demokrat adı altında faşist bir partidir. ama AKP'nin akıl almaz güç kazanması nedeniyle konformist bir hale gelmiştir. Konformist yapısı AKP'nin güç kaybetmesi ile eski dönemlerine dönebileceğini bize gösterir. CHP, Kemalizmi ideoloji olarak benimseyen ve bizzat bu ideoloji tarafından kurulan, aşırı türk milliyetçiliğine dayalı bir fikriyata sahip "mussolini tarzı faşizme" örnek verilebilecek partidir. MHP'nin örgütlenmesi NSDAP ve Nazilere, S.A birliklerine benzerken, CHP daha çok İtalyan faşizmine yani ırkçılıktan ziyada egemen ulu
 11. eleştiri

  MUHAMMADIN SİDİGİNİ İÇMEK SAVAPMIŞ

  Dine afyon diyen Lenin değil tolondede, Marx'tır. Hatta Marx'tan önce bir rahip ilk kez kullanmıştır.
 12. eleştiri

  CHP GENE KENDİNİ BİTİRECEK BİR OLAY YARATTI

  AKP derin devleti bitirdiğini iddia ediyor.. Velakin, AKP'yi uçuran zaten Derin devletin kendisi. Yeni CHP projesi ve MHP için girişilen ama başarısız olan "farklı ülkücülük" denen şeyin kendiside derin devletin işidir. Bu ülkede rejim içi kliklerin değişmesi istendiğinde derin devlet 28 şubat'ı da yapıyor, günümüzdeki malum seks kasetleri skandallarınıda. Esasen, bu girişimde yani AKP'nin sözde faşizmi süpürmesi girişimide türk milliyetçiliği ve faşizmi adına derin devlet tarafından yaptırılmıştır. Derin devlet bombaları silahları gömüyor, sonra AKP'li saftrik emniyet müdürlerine "ihbar" ediy
 13. eleştiri

  Biri Bu CHP Aptallığını Açıklasın

  CHP'nin geçirdiği dönüşüm, Faşistlerin omurgasızlığına ve Pragmatikliğine açık bir örnek. CHP ve MHP bilindiği gibi Kemalist-Faşist diktatörlüğün iki siyasi karakoludur. Baktılar, işler eskisi gibi yürümüyor, Atatürk'ün ideolojisi fostirik kalıyor artık, AKP her seçim kendilerine tur bindiriyor, yavşamaya, ilkelerinden ve prensiplerinden kaypakça kaçınmaya başladılar. CHP'de ki bu dönüşüm aslında AKP projesi gibi geliyor bana, bir taşla iki kuş vurularak Baykal'ın tasfiyesi ile hem AKP'ye ılımlı bir muhalefet oluşturuldu. Hemde, Atatürkçülük denen Faşizan ideolojinin ne mal olduğu meydana çıkı
 14. eleştiri

  Özdemir İnce'yi kaybettik

  İslamın solcu tarafı felan yoktur, alın size ayet; Nahl/75: "Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen ve başkasının malı olan bir köle ile, kendisine verdiğimiz güzel rızıktan gizli ve açık olarak Allah yolunda harcayan kimseyi misal verir. Bunlar hiç eşit olur mu? Hamd Allah’a mahsustur, fakat onların çoğu bilmezler." Köle ile efendi hiç bir olur mu, köleyi allah efendisine kölelik etsin diye yaratmış. Sonrada çıkıp kuranda bahsedilen bir kaç sosyal yardımlaşma ve dayanışma ayetinden "solculuk" çıkartıyorsunuz..
×
×
 • Yeni Oluştur...