Jump to content

hiena_16

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  656
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

hiena_16 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. Ateist Şiirler

  "Camide ikiyüzlüleri bırak, ikiyüzlülük etsinler Meyhaneye gel ne ikiyüzlülük var ne de ikiyüzlü" Şeyhülislam Yahya Efendi ( 16.yy )
 2. Ateist Şiirler

  "Müslüman tökezledi, Hristiyan mutsuz Yahudi şaşakalmış, Mecûsî sapkın İki tür insan kalmış demek ki bu dünyada Biri akıllı dinsiz, öteki dinli çılgın.." Maarri ( 11.yy )
 3. Ateist Şiirler

  ''İşte insanoğlu bir yerde böyle sapık Beşerin böyle delaletleri var putunu kendi yapar kendi tapar Git ara kiliseyi, dolaş kabeyi Can sesini duy, tekbiri dinle Umduğun, beklediğin şeyler nerede hani Ortada bir tek şey göreme Şeytanı da düzme, Allah’ı gibi Buda’sı düzme, Ehrimen'i düzme, Yezdan’ı düzmece Bir korkak kuşku yaratmış bunların topunu...'' Tevfik Fikret
 4. Ateist Şiirler

  ''Hararet nardadır, sacda değildir Keramet baştadır, tacda değildir Her ne arar isen kendinde ara Kudüs'te, Mekke’de, Hac’da değildir.'' Hacı Bektaşi VELİ ( 13.yy )
 5. Ateist Şiirler

  Yeri göğü ins ü cini yarattın Sen ey mimar başı eyvancı mısın? Ayı, günü çarhı, burcu var ettin Ey mekan sahibi rahşancı mısım? Denizleri yarattın sen kapaksız Suları yürüttün elsiz ayaksız Yerleri temelsiz, göğü direksiz Durdurursun acep iskancı mısın? Azmi (16. yy )
 6. Afrin olayı

  Operasyonun birkaç gün içinde gerekleşmesi gerekiyor. Tayyip birkaç gün önce tarihi cümleler kurdu. Erdoğan : Terör örgütünün üstlerindeki bayraklarınızı kendiniz indirin ki, o bayrakları biz size teslim etmek zorunda kalmayalım. Teröristlerdeki işaretleri sökün ki, teröristlerle birlikte olanları biz toprağa gömmek mecburiyetinde kalmayalım. Abd'ye ya çekilin ya da sizi de gömeriz demeye çalışıyor. Bu konuda 2 ihtimal var. Ya afrini teröristlerden temizleriz Ya da bir felaketin içine sürükleniriz. Siz ne diyorsunuz dostlar.
 7. İran Olayları

  Hızlı yayıldı ama hükümeti deviremeyecekler gibi duruyor. Eğer başarılı olurlarsa belki domino etkisi bile yapabilirdi.
 8. Neden seviyesi düşükler tarafından yönetiliyoruz ?

  Seviye derken genel anlamdan bahsettim. Bilgi birimi,kültür seviyesi,medenilik,çağı yakalama vs.. gibi. Bunu anladığınızı sanıyorum. Zeka ve birikimlerinin fazlasıyla yerinde olduğuna nasıl karar verdiniz. Sistem piremidin tepesine en zekileri çıkarmıyor. Onların seviyesizliklerinden dolayı bir çok yerde olayda rezil olmaları Gerçek seviyesiz olduğunun bir delilidir bence.
 9. Neden seviyesi düşükler tarafından yönetiliyoruz ?

  Burada hemen herkes seviyesi düşükler tarafından yönetildiğimizin farkında. Peki sokaktaki insan neden bunu göremiyor anlamıyorum. Anlamakta zor. Örneğin türkiyede dünyanın en çalışkan en zeki bilim adamlarından birini siyasete soksan tayip karşısında farkla yeniilir. Binali karşısında farkla yenilir. Dünya gerçekten ilginç bir yer.
 10. Celal Şengör : Fatih Sultan Mehmet Müslüman Değildi

  ................
 11. Celal Şengör : Fatih Sultan Mehmet Müslüman Değildi

  Hatta ilber ortaylı 4. Muradın içki içtiğini ve onun yanında afyonda kullandığını söyler .
 12. Celal Şengör : Fatih Sultan Mehmet Müslüman Değildi

  4. Murat alkoliğin tekidir.Aynı zamanda biseksüeldir. Hatta annesi kösem sultan vasıtasıyla bile bir çok kez erkeklerle birlikte olmuştur.
 13. Şans Faktörü

  Genlerimiz de bu konuda etkin olabilir bilemiyorum. Genlerin yanında bir de kültürel aktarım vardır buna mem denir. Bununla ilgili olabileceğini düşünüyorum. Sen büyük ihtimalle böyle inançlar ve düşünceler arasında büyüdün. Bu kültürün içinde yetiştin. Şuanda yetiştiğin kültürün sana etkilerinden bahsediyorsun aslında. Perspektif meselesi...
 14. Bu soruyu kendi kendime soruyorum. Neden ? Bunun evrimsel ya da sosyolojik bir açıklaması var mı ? Trump desen öyle, putin desen öyle; Tayyip zaten alası... Dünyada yüz ülke varsa doksanı böyle. Neden ?
 15. Celal Şengör : Fatih Sultan Mehmet Müslüman Değildi

  Fatih'in erkeğe yazdığı şiirler var. Ayrıca bazı yazdığı bazı şiirler de islamı camileri överken birkaçında hristiyanlığı kiliseyi övüyor. Anlam kargaşası yaşadığı bir dönem olabileceğini düşünüyorum ya da sonradan müslümanlıktan çıkmışta olabilir. Zaten osmanlı padişahlarını bilirsiniz.Hiçbiri Türk gibi değillerdir.Halktan oldukça kopmuşlardır. Hiç biri müslüman gibi yaşamaz içki içip afyon içerler. Bir çoğu erkek çocuklarla birlikte olur. İçkiyi yasaklayan 4. murat bile içkiden ölmüştü. Ben açıkçası osmanlı hanedanını tam Türk olarak göremiyorum.
×