Jump to content

gerçekçi53

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  3.109
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

5 Takipçiler

gerçekçi53 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 08-08-1953

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. Onu bilemem Sayın kardeşim. Sen biliyorsan yaz.
 2. Ben Devlet görevlisi değilim olsam bile vede elimde belge olsa bile Devletten habersiz onları ortaya asla çıkaramam. Ancakk Karakolllara yapılan saldırılar ortadadır. Vemevcut olan mermilerin bombaların hangi silahlardan atıldığı malumdur. PKK yı o karakollarımıza saldırtan sarı saçlı mavi gözlü generallerdir
 3. Türklere Osmanlı zamanında yapılanlar Kürtlere Cumhuriyet zamanında yapıldı. Osmanlı Türk aşiretlerini kendisi için tehlike gördü ve Türk aşiretlerini yok etti. Sadece göçerleri çok az kaldı.Tahtacılar ve Çepniler.Türkiye Cumhuriyetide Devletin hakimiyetini sağlayabilmek için Kürt aşiretlerini kaldırmaya çalıştı.Dersim olayları bunun en tipik göstergesiydi.Bu aslında bir asimilasyon değildi. Bu Ülkede yaşayan müslüman asıllı asli unsur olan insanları Feodal yapının kulu olmaktan çıkarıp Vatandaş yapmaktı.1980 li yıllarda Askerler şunu diyorlardı:Komunistler Feodaliteyi kaldıracaklar bizde ondan sonra Komunistleri!Ne kadar başarılı olundu? Bence olunamadı.Ama ne olursa olsun Aşiret ve Töre Kürt toplumundan kaldırılmalıdır. Bir tarafın Kulu Devletinse vatandaşı olunması sefaleti getirir.Kürt kardeşlerimizin en zenginleri Gazianteplilerdir. Ve Onların böyle bir sorunlarıda yoktur.Arnavut Laz neyse Kürtde aynıdır. Bu Ülkede her şey olurlar. MİT müsteşarı dahi.Bakın Hakan Fidanın aşireti artık PKKlı oldu. Ama Hakan Fidana diyemezsiniz senin aşiretin amcaların PKKlı sen artık orada Müsteşar kalamazsın! Çok hassas bir iştir.Bu neye benzer.Bir insanın kendi beceriksizliğinden dolayı kendi başını duvarlara vurup sakatlaması gibidir. Buda Delilik ve Çılgınlıktır. PKK dış mihrakların bu ülkeyi bölmek parçalamak onuda yapamazlarsa en azından zayıf bırakmak için kurdukları bir taşeron örgüttür . Ve Rant vardır.PKK ile Güvenlik güçleri mücadelesi sonuna kadar yürütülmeli ama asla her ne sebeble olursa olsun oranın halkı gücendirilmemelidir. Ayrıca iyi bir meslek tutup para ve itibar kazanan Kürtlerde gidip kendi aşiretlerinden kız almak yerine şehirlerden Türk Kürt Laz Çerkez ...v.s gönülleri ne arzu ederse onları alıyorlar ve kendiliğinden asimile oluyorlar.Bir iki nesil sonrada aynen bizler gibi melez bir Türklük ortaya çıkıyor. Zaten kaç tane ırki anlamda Türk varki?Aşiretlerin dağılmasıyla onlarda kayboldu. İyide oldu.
 4. Hayır aşağılık değildir Andımız. Fertlere küçük yaştan itibaren Mensubiyet duygusu öğretilmeğe çalışılmaktadır.Çünkü Milleti olmayan Devlet olmaz.Devletde bir başlı olur birden fazla başlı devletler suni devletlerdir.Yel ile gelirler bir gün en ufak bir yellenme ilede yok olurlar.
 5. gerçekçi53

  Vicdan

  Cesaret genlerle ilgilidir.Cesur ol demekle cesur olunmaz.Keza sevgide insana öğretilmez.
 6. gerçekçi53

  Beyinde oluşan ters çaba nasıl giderilir

  Teşekkürler
 7. gerçekçi53

  Din isine girmek istiyorum ne yapa bilirim ?

  Ya Oda var.Yani bilgiyle filanda alakalı değil apayrı bir KARA SANAT.
 8. gerçekçi53

  "Kuran apaçık mı değil mi?" GENİŞLETİLMİŞ

  Yinede olmaz çünkü 1400 yıl önce yazılmış ve Unutulmuş bir Arap belagat sanatıdır.Çıkartırsın birşeyler ama tam olmaz.
 9. gerçekçi53

  "Kuran apaçık mı değil mi?" GENİŞLETİLMİŞ

  Ama orası garibanların yeridir işte.
 10. gerçekçi53

  Din isine girmek istiyorum ne yapa bilirim ?

  İyi nişan almak önemli değil. Önemli olan teredddütsüz bir şekilde tetiğe basabilmek
 11. gerçekçi53

  Din isine girmek istiyorum ne yapa bilirim ?

  Yapabiliyorsa bırak girsin:))
 12. gerçekçi53

  Beyinde oluşan ters çaba nasıl giderilir

  Bu doğru ama yapamıyor.Son Samurai diye bir film vardı.Bir ABD li Subay Japonyaya gider. Orada Alkido öğrenir. Ama kiminle müsabaka yapsa hep yenilir. Yanına bir Japon kadını yaklaşır ve ona "Mücadele ederken düşünme!" der. Oda düşünmez ve başarmaya başlar. Ama bu yarı gerçek bir filim.Düşünce öyle bir kurtki bir kere yerleşmesin taaa insanın beyninin en hücra noktalarına kadar yerleşiyor. Ve siz sanıyorsunuzki RAHATIM. Ama değil.
 13. gerçekçi53

  Evrimsel çıkmaz

  Üstelik öyle bir komplekski her yerde her şeyi görüyor işitiyor.Her şeyi o yapıyor?
 14. gerçekçi53

  Din isine girmek istiyorum ne yapa bilirim ?

  Yaşamın realitesi maalesef bizleri haklı çıkarmıyor ama.Adamın biri Kadın Tüccarıymış. Millet arkasından ona P.......... dermiş. Birgün milleti toplamış ve masayada kocaman P.............K yazmış . Okuyun bakalım demiş. Onlarda okumuşlar. Ama ondan sonra masaya banknotları yaymış yazı görünmez olmuş.Ve Şimdi okuyun bakalım demiş .Okumuşlar BEYEFENDİ! demişler.Maalesef işin kötüsü bunun ahireti mahiretide yok.İşini iyi yapanın daima yanında kar kalıyor!
 15. gerçekçi53

  Din isine girmek istiyorum ne yapa bilirim ?

  Kabiliyet ister ama. Bir noktadada Avukatlık gibidir. İstediğin kadar Hukuk bil Hukuk Fakültesini 2 yılda Pekiyi ile biter kabiliyetin yoksa değil kazanmak cebinden gider.
×
×
 • Yeni Oluştur...