Jump to content

YaRa

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  46
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

YaRa Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. YaRa

  Hangisini tercih ederdiniz?

  Neden bahsettiğini bir anlayabilsem!
 2. Türkiye gibi müslüman nüfusu oldukça yüksek oranlarda seyreden bir ülkede yaşıyorsunuz. Aile yapınız - kökeniniz müslüman bir kimliğe sahip. Bu şartlar altında müslümansanız bu sizin seçiminizin bir sonucu değildir. Müslüman olarak doğmazsınız; müslümanlığı seçmezsiniz. Bu size zamanla empoze edilecektir. Üstelik size seçme şansı tanımadan.. Doğar doğmaz bir kulağınıza ezan bir kulağınıza kamet fısıldanır. Ve bu kulağınıza okunan ezan sesleri ile büyümeye devam edersiniz. Fırından sıcak pide alıp iftar sofrasına oturursunuz. Bayram şekerleri ikram edilir. Büyükler elini cebine atıp size bayr
 3. YaRa

  DANSÖZ DÜNYA

  Yukarıda, Muhammed'den önce gönderilmiş peygamberlere! verilen mucizelerden bahsediliyor. Bu liste daha da uzayabilir ancak bildiğinizi düşündüğüm için yeterli gördüm. Bu kısımda ise (haklı olarak) mucize bekleyen, ancak bekledikleri mucizeyi bir türlü göremeyen elemanlara hitaben ayetler yer alıyor. ------------------------------- Şu iki tablodan kıyasla yola çıkarsak şu maddeleri çıkarabiliriz: * Allah (Muhammed), eski hikayeler (Isa ve Musa'ya vs... verildiği iddaa edilen mucizeler) ile gündemi meşgul ediyor. *Allah (Muhammed), kendisinden mucize talep edildiğinde, hemen
 4. YaRa

  Ateizm Darwinizm'den mi geliyor.

  Muhakeme yeteneğim ile ilgili bir iddaam olmadı. Bırak yoksun olayım önemli değil. Ancak İslam ile ilgili söylenebilecek çok fazla söze gerek yok seninde vurguladığın gibi. Kuran'ı ilk okuduğumda bende Allah için aynı kanaate varmıştım. Kafası çok karışıktı ve o da bir çok şeyden yoksundu. Sonrasında Allah'ın aslında Muhammed olduğunu fark ettiğimde gayet normal karşıladım. Abartmaya gerek yok; boş laf işte..
 5. YaRa

  Ateizm Darwinizm'den mi geliyor.

  Tam tersini düşünüyorum. Yani elinde cinayetin delilleri varsa katili bulman daha kolaydır. Kurum ve kitap olarak nitelendirilen şeyler adı her neyse; bunlar kimi insanı kendine çekerken kimini uzaklaştırıyor. Zamana bağlı olarak yıkılması daha kolay olacaktır. Bu yüzden bu tip materyaller tehlikeli olabilir beklediğinin aksine. "Müslüman olmamana rağmen...." bu bir tepki herhalde!
 6. YaRa

  Ateizm Darwinizm'den mi geliyor.

  T harfini sevmiyor olabilir ancak verdiği yanıt bence geçerli. En azından diğer yanıtlarla örtüşürtüğünü söyleyebilirim. Ha hikayesini, tarihçesini bilemem. Öğrenmek istediğim Teori'ye bağlı olarak Tanrı var mı yok mu? Cevap yeterli gibi, ne dersin?
 7. YaRa

  Ateizm Darwinizm'den mi geliyor.

  Yorumlar oldukça değerli, her biri için teşekkürler.
 8. YaRa

  Tanrı Üzerine..

  Tanrı'yı kabul edip yolumuza devam edelim. Tanrı'nın kötülüklere müdahale etmesi çok yerinde olmazdı şeklinde düşünüyorum. Örnekle incelersek; Meyve neden yasak demeyin, yasak işte. Meyve koparmaya isim koyalım: kötülük olsun. Burada bir uyarı söz konusu olup; öncesinde kötü davranışta bulunmayı engelleyen bir yaptırım yoktur. Bu daha çok teizm kokan bir paragraf oldu. Zaten malumunuz hikaye Tevrat ve türevlerinden esinlenmedir Tanrı ayağınıza bir pranga geçirseydi, bu durumda kötülüğü engellemiş olacaktı. Ancak burada gözünüze bir şey çarptımı? Şöyle ki kötülüğü engellemiş olan T
 9. YaRa

  Ateizm Darwinizm'den mi geliyor.

  Hocam beklediğim açıklama tam olarak buydu diyebilirim. Muhtemelen beni yanılgıya düşüren olay; bir takım kimselerin, her iki tarafında sırf duyarlı yerlerini kaşımak adına çıkardıkları yalan yanlış yorumlardı. Bu açıklamayı sevdim. Eline sağlık
 10. Merhaba Herkese Merak ettiğim bir konuya açıklık getirmenizi rica ediyorum. Ateizmi savunan arkadaşların Evrim Teorisini sık sık gündeme taşıdıklarına tanık oluyorum. Buna karşılık özellikle müslüman kesimin verdiği tepkilere yabancı değilim. Konu hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığımı belirterek bir kaç noktayı kurcalamak istiyorum. Müslüman ateistin bu iddaasını çürütebilseydi muhtemelen bir basamak yukarı çıkıp rahat bir nefes alabilecekti. Çünkü ona göre Kuran (bir kez daha) bu sınavı geçmişti! Aksini düşünüp atesitin oyunu kazandığını ele alalım. Bu durumda atesit n
 11. YaRa

  Varsayalım kapıyı bana siz açtınız!

  Saldırılar başladığına göre köşeye sıkıştınız demektir. Bu tür hakaretlere karşılık vermeyeceğim. Müslümanların bu tavrı beni şaşırtmıyor.. Ayrıca Muhammed sana bişeyini mi uzatmıştı? (Herşeye rağmen) Saygılar..
 12. YaRa

  Varsayalım kapıyı bana siz açtınız!

  Dostum bunun tartışması (bu forumda) daha önce defalarca yapıldı. Diyanet Meali - FUSSILET : 12. Böylece onları, iki günde yedi gök olarak yarattı ve her göğe görevini vahyetti. Ve biz, yakın göğü kandillerle (yıldızlarla) donattık, bozulmaktan da koruduk. İşte bu, azîz, alîm Allah'ın takdiridir. Yani sen şimdi troposfer de yıldızların olduğunu mu savunuyorsun? Başka sorum yok Sayın Hakim!
 13. YaRa

  Varsayalım kapıyı bana siz açtınız!

  Neden Evet/Hayır şeklinde bir yanıt vermeyi denemiyorsun? Ayrıca Muhammed de (kılıçtan geçirme dışında) pek farklı bir yöntem kullanmamıştı. Onun peygamber olduğuna inandıran ne seni; *9 yaşında kızı köstürmesi mi? (tescillenmiş, bknz: Buhari) *7 gök masalı mı? (çürütülmüş tez) *Cennetteki huriler, köşkler, süzme baldan ırmaklar mı? (burası çocuk parkımı kardeşim.iyice parka çevirdiniz burayı. bknz yusuf miroğlu) vs................................ (bknz: Kuran) Muhammedin seni ikna ettiği nokta nedir? Peygamber olduğuna dair ne tür bi mucize var?
 14. Yukarıda ki yazıyı bir forumdan copy-paste yaptım. Tabi sadece tartışmanın çok küçük bir kısmı. Bir takım müslüman arkadaşların, bu forumda yapılan (düzeyli) tartışmaları nasıl lanse ettikleri ortada. Merak ediyorum; acaba bu forumda beraber vakit geçirdiğimiz müslüman arkadaşlarımız yukarıdaki mesaja ne yorum yaparlar.. Unutmamak gerekir ki burası bir tartışma platformu ve yapılan eleştirilere hakaret dmgası vurmak pek hoş değil. Sizce böyle bir hakaret sözkonusu olabilir mi?
 15. YaRa

  Varsayalım kapıyı bana siz açtınız!

  *Müslüman arkadaşlarım bu soruya yanıt bulamadınız mı? *Yoksa buldunuz da cevap vermek mi istemiyorsunuz?? *Bu soruya evet/hayır şeklinde yanıt vererek kendiniz ile çelişmekten mi korkuyorsunuz??? (Bingo ) Seviyorum sizleri, saygılar!!!
×
×
 • Yeni Oluştur...