Jump to content

Apollon

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  239
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Apollon Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 04-12-1989

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. Apollon

  Müzikle Açalım

  Benim gibi yobaz bir ateistten , ılımlı müslüman Şahika'ya gelsin...
 2. Apollon

  Gençlerin birliktelikleri hakkında..

  Ayrıca burada uçuk kaçık yazan kimselerin çoğunun yazdıkları ölçüsünde yaşadığını düşünüyorum . Teizmin kalıntılarını da kazımış kimse , bu gibi tabuların dinden kalmış köhne içtihadlar olduğunu anlayacağı için özeleştiri ile ahlak algısını da modernize edecektir. Ben de İslam'dan kalan bu tip ahlaki algılarımı neredeyse tamamen değiştirmiş durumdayım . Ayrıca buradaki yazan herkese müslüman muamelesi yapman da gerçekten çok enteresan . Bir müslüman takkiye olarak dahi olsa Allah'a küfür edebilir mi ? Aklından geçse bile üç kez ağzını çalkalayan adam böyle bir yalanı sürdüremez ve itikatına ters bulur .
 3. Kimin kazanıp kaybettiğine kim karar verecek ki ? Kaybettin desen adama , diğerinin ismini yazsan bu kez problem çıkar . Hatta artniyet bile aranıp ateizm üzerinden insanlar vurulmaya çalışılır . Böyle birşey mümkün değil ve gereksiz...
 4. Apollon

  Gençlerin birliktelikleri hakkında..

  Nedir bu yaygara şimdi ? Sana ne milletin çükünden gelmiş burada aşk ve cinsellik algını dillendirip saçmalıyorsun ? Sanırım biriyle birlikte oldun ve ayrıldın , bu da seni üzdü.. Yani okuyan böyle anlıyor gerçekten...
 5. Konuşmayı öğrendiğin vakit cevap verme tenezzülünde bulunacağım . Şu üsluba bak... Yazık... Siz tartışın ben çekiliyorum .
 6. Konunun benle ne alakası var ? Birçok ilahiyatçının farklı yorumladığını söylemen , birçok ilahiyatçının da dövün ifadesini kabul ettiğini kabul etmen manasını taşır . Bu bile seni ilk atağında mat eden bir davranış olmasına rağmen beni yobaz olarak tavsif etmen gerçekten yakışıksız . Ayetleri eğip büküyor ve kendi yüklediğin anlamları umumi olarak tavsif etme yoluna giderken de Kuran'ın kapalı bir kitap olduğunu bu şekilde gösteriyor , üstüne de Kuran'ın günümüze intikal eden bazı ayetlerin geçersizliğini vurgulayıp tartışacak hiçbirşey bırakmıyorsun. Hem maddi hem de manevi olarak kadına adaleti esas görmüş ve çok eşliliği onaylamıştır Kuran . Bunun aksini iddia etmek ise Muhammed'e iltimas geçildiğini gösterir ve seni zor duruma sokar... Erkek egemen toplumlarda kadının yeri evi olduğu için , erkek gücü gereği mal yerine koyulan kadınlardan 2 şer 4 er alabilme hakkını kendisinde görmüştür . Bunun savunulacak ve kıvırılacak zerre yanı yoktur . Orada yeterince ben cevap verdim sana . Ayrıca hadisleri reddederken hadislere dayalı yorumlar yaptığını görmemek için de kör olmak gerek . O dönemi bilmek için hadislere mahkumsunuz maalesef... Bu kadar kapalı bir kitap yollayacak tanrının tanrılıgına tüküreyim dedirtiyorsunuz. Benim anlamadıgım kitabı ahmet mehmet fiillerle uğraşarak anlasın , anlamıyorsa da din adamlarının inhisarına terkedilmiş dini öğrenmeye çalışarak inek gibi sağılsın .
 7. Apollon

  Müzikle Açalım

  IfeelGood , Pearlygates , Yakup için http://www.youtube.com/watch?v=XVRi1FXvU_A&feature=share
 8. Apollon

  Bu da sapıklık değilse başka ne sapıklık :(

  Demokrasi neferi kesilenler , Arap Baharı diye nutuk terennüm edenler , Araplar uyanıyor diyenler kimlerdi ?
 9. Apollon

  Trollük nedir?

  Hangi ateist bunu yapıyor mesela ?
 10. Apollon

  Kuran-i Kerim Nedir?

  Hepsi , aynı boydan odunlar gibi birbirine benziyor . Sapık olmayan bir dini bütüne denk gelmedim daha . Hepsi sübyancı , hepsi kadın düşmanı , hepsi insanlık düşmanı . Çocuk pornosuna eylem yaparlar , evde ise çocukları okşarlar . İşte bu kadar ahlaksız adamlar bunlar.
 11. Apollon

  İslam bir insana ne gibi iyi özellikler kazandırıyor?

  Demek ki İslam , insanların çalışması için teşvik edecek hükümler babında yeterli otoriteye sahip bir din olmadığ gibi , insanlar Allah korkusuna rağmen çalışmaktan kaçıp aç kalabiliyorlar .
 12. Apollon

  Şu an hangi kitabı okuyorsunuz?

  Orhan Pamuk '' Yeni Hayat '' .
 13. Apollon

  Eşcinsellik ve farklı kesimlerce homofobi

  Normal bulmasa da , en azından karışmaz canım Hemen kızma öyle bakalım .
 14. Apollon

  Neredensiniz?

  Eskiden çok daha azken şuan 29 üniversitede pdr bölümü var . Artık çok tercih edilen bölümlerden biri olduğu için , ileride önü kapanabilir . Umarım ben de böyle bir şansa malik olabilir ve fırsata dönüştüreblirim .
 15. Apollon

  Neredensiniz?

  Sanko Parkta takılmaktan bıktım dostum Sevgiler.
×
×
 • Yeni Oluştur...