Jump to content

ghostbuster

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  77
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

ghostbuster Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. ghostbuster

  Tanri yoktur demek meydan okumadir

  Yarın nesnel bir tabloyla daha karşılaşıcak o zaman. Önce insan olmayı öğrensin. Çakma insan.
 2. ghostbuster

  Tanri yoktur demek meydan okumadir

  Ondan iyi kurucu rasyonalist düzen fedaisi olur o zaman. Çakma insan.
 3. ghostbuster

  Tanri yoktur demek meydan okumadir

  Bas git freand. Bu arada bu iş bu kadar basit olsaydı o zaman "Yanılmışım Tanrı varmış" adlı kitabı yazan adam bunu neden hayatının sonuna kadar sorguladı???? http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=47591&st=40 en son ki entry.
 4. ghostbuster

  Tanri yoktur demek meydan okumadir

  Tabi çok doğru. Ancak yine de Tanrı'nın gizemine pata küte dalmak nasıl desem (mantıklı, iyi, güzel, etik) değil. Sanki zoraki bir şey. Tecavüz etmek gibi... Ancak tabiki realitede dediklerinin önemi büyük. Metod doğru. İlk paragrafı açiyim. Örneğin herkesin kendine özel bir yerleri var kafasının içinde, ya da diyelim kendi özel hayatına dair. Biri dese ki, "Yahu olan şeyler vardır, olmayanlar da yoktur. Benim kimseden çekincem yok. Kafamın içinde, özel düşüncelerimde, her şeyim bunlardır" deyip sürekli kendini öne serse tekrar tekrar. Ne olur? Aslında mantıklı gibi. Çünkü ortada bir değer yargısı yok. Örneğin şuna girişelim. İyilik dediğimiz şey aslında içi boş bir kavramdır. Bunun doğruluğuna inananlar aslında olmayan gereksiz anlamsız bir şeye oadaklanmışlar. Bunu ispatlayalım.
 5. ghostbuster

  Tanri yoktur demek meydan okumadir

  Tanrı'nın varlığı ya da yokluğunun ispatlanması imkansızdır. Onu bırakın bazı insanların Tanrı'dan mesaj aldığının gerçek olmadığını bile ispatlamak imkansızdırç Sadece egrçeğe yaklaşılır ve bir karara varılır. Bilim de böyle değil mi? Hiç bir şey mutlak değil ve mutlak olarak hiç bir şeyin kesinliğine ulaşılamıyor, Makro ve ya Mikro evrende. Sonra ne deniliyor? "Bizler aslında şu bilginin bu sonucu doğurduğuna inanıyoruz." Bugünlerde neden sonuç korelasyonu da oradan kalkıyor. Bakınız nötrinoların ışık hızını aştığına dair CERN deneyi bulguları...
 6. Birincil: Bu kullanıcı hesabımın dondurulsını ve inevitable olan kullanıcı hesabımın tekrar açılsını istiyorum. Olmuyorsa; İkincil: Kullanıcı adımın inevitable olarak değiştilsini istiyorum. Bilgilerinize...
 7. ghostbuster

  TIME Erdoğanı Kapak Yapınca

  Bunlara herkesi inandırırsın da olay inandırma meselesi değil. Neden mevzuu inandırma gibi görünüyor. Çünkü sanki iki çıkar gurubu bir birini bir şeye ikna ediyormuş gibi görünüyor. Aslında partiler üstü konuşamadıkça gerçekten de bu durum böyle. İnandırmak, kandırmak.... Şimdi dediğin doğru millet Kuran bilmez, ayet bilmez doğru. 1) Bu halk Afganistan ya ada İran ya da Arabistan gibi ülkelerin halklarından hatta o İslamcı Çeçen militanların haklarından bile değil. Bu halk müslümandır, inançlıdır ama seküler yaşar. Bak burayı iyi dinle bir daha bunu sana özel olarak anlatmayacağım bir konu açacağım; Bu halk neden seküler yaşar? Bu halkın aslında CHP'ye olan (masum bir parti) aşırı mesafesi, sizin tarafınızdan ve ya zamanında benim de tarafımdan "Demekki bu insanlar CHP'yi sevmiyorsa işte bu bizim bildiğimiz Şeriatçılar demekki işte bunlarmış" dediniz, dedik. Ama bu çok büyük bir aptallık ve saçmalıktı NEDEN? Cumhuriyetin kurulduğu yıllarda, Şeriatçı dediğin adamalr başındaki saığı çıkarmamak için kelleyi veren, İslami bir karşı devrim için canını verecek militanlardı. Şimdi bu adamlar gibi adamlar ararsan git bak arada orda burda 3-5 tane çağa göre çok komik kalmış kendi de şaşırmış Cübbeli Ahmet gibi adamların hocalarını görürsün. Komik adamlardır. Ağır değillerdir. Bizim şu anda bahsettiğimiz AKP seçmeni de dahil, Nihat Doğan gibi Bediüzzamanın adını anan adamlar bile artık öylesine Kemalizm ile buharlanmışlardır ki kendileri bile hangi zemin üzerinde (bu zemin kendilerine ait) güya İslamcılık yaptıkalarını bilmiyorlar. Bu İslamcılık değil, bu aynen Mustafa Kemal'i tam bilmeyen ama sadece duymuş sonra da kendini taraflar içinde bir tarafa atmış boş kalabalıklardan bir kalabalık. VE sıkı dur. Sen de ben de hangi ne tür bir zemin (kendimize ait) üzerinde Atatürkçülük ya da İslamcı karşıtlığı yaptığımızı bile bilmiyoruz. TEK bir kesinlik var. İslamcılık öldü. Atatürkçülük de öldü. Bizler sadece geriye kalan küller üzerinde bir birimizile çelik çomak oynuyoruz. TSK bile bizimle aynı. Çünkü TSK mensupları bile çocukluklarını bu küllerin üzerinde yaşadı. Ve ülke boş dümende gidiyor diyeceksin. Doğru. İşte bu yüzden korkmuyorum. Ülke boş dümende bile gitse hiç bir yere çarpmaz. Bizim bu çarpık algılar ile bu dümeni zaten kullanmaya yetimiz yok. Bırak Erdoğan gibi onun bunun oyuncağının elinde ilerlesin. İşte o zaman ilerler ülke. Eğer bu dümeni bana, sana, gerçek ideoloji sahiplerine verirseler. İşte bu gemiyi asıl gerçekten bir şey yapma iddiasında olanlar durdurur. Çünkü boş ideolojiler ile birbirilerini çocuklar gibi dövmekten başka bir şey yapmıyorlar. Öyleki halkının hepsini geri zekalı islamcılar şeriatçılar topluluğu olarak yaftalıyor sonra da kendi Atatürkçülüğümüz ile kurtarmaya çalışıyoruz. Sadece kendimize rol biçiyoruz. Ayaklarımız realiteye basmıyor. Boş söz ve iddia yumaklarının oluşturduğu yalan ideolojik karalamaların üzerine basıyor.
 8. ghostbuster

  Başbakan Dersim Katliamı için özür diledi

  Ya arkadaş CHP niye özür dilesin ki... O zaman CHP devlet demekti. Devlet hep birlikte özür dileyecek. Erdoğan çok saçma bir siyasi oyun oynuyor. Devleti Ermeni lobisi ve Kürtler karşısında zor durumda bırakacaklar. Şeyh Said isyanında kaç kürt öldürüldü? 1915 Ermeni tehcirinde neler oldu? Dersim ile bunlar aynı değil mi? O halde, Çanakkale savaşında kaç İngiliz öldürdüğümüz de araştırılsın!
 9. ghostbuster

  TIME Erdoğanı Kapak Yapınca

  Hepsine baktım. İmam Hatip okuyan herkesin ortalama fikirleri zaten böyledir. Sen bana güven, olaya aşırı uzaydan gelmiş gibi bakma. Ben bile 3 yılda ne şartlanmalar buharlaştırdım. Bu arada tekrar ediyorum. Bizim toplum, Kuran ayetlerini bilir. Bu ülkenin %99'u zaten Maide 44.'ü unutmaz. Anlayamadığınız şey şu. Siz bu halkın dini eğilimini İran gibi ya da Taliban gibi ya da Arabistan gibi sanıyorsunuz. Topluca bir tanwayda Kuran'a küfret. Kimse sana "Hop" demez. Yani diğeceğim şu: Kendisine sorulduğunda tüm ahlaki yargılarını Kuran ayetlerine göre o biçim anlatır. Ancak bak adama 5 vakit namazı hatırlat aynı adama. Canı sıkılır. Sizin halkın ya da işte bir tek şahsın örneğin Erdoğanın söylemlerine baktığınızda kafanızda kurduğunuz çok acayip bir çarpık algı var. Bana desen ki Erbakan azılı şeriatçı. Bu adam değişmez. Tamam doğrusun derim. Ama onu da başbakan olduğunda gördük. O koltuğa oturduğunda adam ister istemez değişecek. Erbakanın nasıl ton ton bir dede olduğunu göremiyorsun, göremessin. Söylemlerinden korkuyorsun. Traş. Milli görüşün militanları bile Traştır. Türkiyeyi bir yere götüremezler. Çünkü milli görüşün militanlarına bile de ki "Ya arkadaş ben senle dostum ama namaz kılmıycam seninle şuarada iki tek alkol alıcam izin var mı?" Adam sana der "Canın ne istersen onu yap" Ya inandığınız değerler uğruna azcık olayların içine bakın. İçini bilmiyorsanız sallamayın. Ben de 3-4 yıla kadar böyle düşünüyordum ama olmadığını gördüm. Çünkü hepsinden adamlar tanıdım. Söylediklerine bakma Kemalizmin verdiği o demokratik seküler rahatlık iliklerine kadar işlemiştirç Hepsi çakma şeriatçı!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 10. ghostbuster

  TIME Erdoğanı Kapak Yapınca

  İşte bundan bahsediyorum. Bu videoları biliyorum. Bu videolar nuhtan kalma. Erdoğana bu videolarını göster, kendinden utanır!
 11. ghostbuster

  TIME Erdoğanı Kapak Yapınca

  Yanılıyorsun denizbahar. Hiç bir yere gitmez. Çünkü bu başta güvenmediğimiz iktidar, işe başlar başlamaz AB yasaları için çok çalıştı. Kabul edin bunu. Bizim tek güvenilir yolumuz AB. Atatürk'ün yolu güvenli. Bu coğrafyada tek yalnız olmaz. Orta Doğu hiç olmaz. AK partinin asla bizi orta doğuya çekme politikası yok. Olmadı. Manüple ettiler. AKP pARTİ abd VE AB ne derse onu yapıyor. Daha doğrusu en makul şartlarda dünyada işler nasıl yürüyorsa bizi ona entegre etmeye çalışıyorlar. Azcık düşünün, bugüne kadar AB bize reform sürecinde ne dediyse hepsini yapmaya çalıştılar. Hiç burun bükmediler. Hiç naz yapmadılar. Alın işte vijdani ret. Bu br devrimdir. Zaten askerlerin kurduğu bu ülkede, bizlerin sevgisini kazanmış, sivilllik ile askerliği birbirine karıştırdığımız (Atatürk'ün ordusu olduğu için) bu ülkede adamlar pat diye vijdani reddi getirdi. Bunları görün artık vijdansızlık yapmayın.
 12. ghostbuster

  TIME Erdoğanı Kapak Yapınca

  Öyle değil, siyasal islam diye bir şey yok. Kendini siyasal islamcı sanan bir kısım gariban var. Önemli olan halk. Halk islamcı değil. Bugün Kemalizme sayıp söven islamcı medya 5 vakit namaz kılıyor olabilir. Ama halk artık Kemalist. Neden mi? Çünkü artık halkta 5 vakit namaz diye bir şey yok. Korkacak bir şey yok rahat olun.
 13. ghostbuster

  TIME Erdoğanı Kapak Yapınca

  Hocam bir ülkede yargı göbekten devlete bağlıdır. Siz hiç Irak'ta kadınlara tecavüz eden yoktan yere katleden askerlerin ABD'de kendi "bağımsız" mahkemeleri tarafından yergılandığını gördünüz mü? Yargı devlete bağlı, bugün bu gider yarın devlete başka biri iktidar olur, o zaman da ona göre ayar çeker yargı kendine. Bugün AKP yargıya ayar çekmese bile, gidip yargı patır patır AKP'y yargılayamaz. Böyle olmalıdır. Biz de ne oluyordu? Koca Cumhurbaşkanı ve Başbakanına ülkenin, o.uruktan sebeplerle bizi gaza getirip çingene muamelesi yapıyorlardı. Kapatacaklardı. Hangi Avrupa ülkesinde Yargı bir siyasal iktidara bu kadar sayfgısız bu kadar dengesiz davranabiliyor????? Bu bizde nasıl oluyordu, Yargıtay C. Baş Savcısının arkasına verdin mi 800 Bin kişik ordu desteğini o adam kendisini zaten Padişah görüyor. Kim bilir belki de savcıyı bile generaller o üzerlerindeki şaşalı üniformalar ile gaza getiriyor etkiliyorlar. Savcının kafasının içindeki ideolojik kodları bilmiyorsun ki? Askeri paranoyak, savcısı paranoyak... Aşırı anti-islamcı... Kabul edelim Ülke aslında bir nevi islam ülkesi ancak yöneten oligarşi aşırı kemalist ya da alevi olunca ne olur????
 14. ghostbuster

  TIME Erdoğanı Kapak Yapınca

  Yarın gelecek iktidar ya da AKP'nin ilerki zamanları sürekli AB ile bir uyum içinde olacağı için asla bir daha içe kapanmayacağız. Bu ulusal taraftan "ormurgamızı kırdılar, bizi kukla yaptılar, bunun baş sorumlusu erdoğandır, erdoğan vatan hainidir" diye görülebilir. Benazir Buttoyu Amerikancı diye öldüren zavallılar çok mu akıllıydı? işin bunlar ile alakası yok. Osmanlıya göre Atatürk'ün yaptıkları da bu yönleriyle "vatan hainliğiydi" Ama çağın şartlarını AB 'ye uyum ile sağladı. Gitti hilafeti, saltanatı , tekkeleri kaldırdı, latin harfleri getirdi. O zamana göre yaptıkları çok çarpık şeylerdi tabi Osmanlıya göre. Resmen İngiliz ajanı muamelesi de gördü bu yüzden. Ama sonunda ne oldu? Sırtını BATI'ya dayadığı için ülkesini kurtardı. Bu hep böyle olacak. Realiteyi görmeyenler, "Güçlüyle kafa tutanlar"ın sonu, Kaddafi, Saddam, ESED.
 15. ghostbuster

  TIME Erdoğanı Kapak Yapınca

  Abartı! Bu ülkenin ordusu bu ülkeye 3 darbe yapmış, generalleri cumhurbaşkanı olma heveslisiydi. Bu tutumlarına en sert duruşu ABD'den güç alsa bile kim yaptı? Erdoğan hükümeti. Şu anda Erdoğan'ın hayatı çok mu güvende? Hayır! Ama işte yürüyor adam.
×
×
 • Yeni Oluştur...