Jump to content

equus

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  2.655
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

equus Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. equus

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  üyeliğim silinsin. SİLİNDİ
 2. equus

  Türkiye'nin İlk Ateist Radyosu Yayında

  kürtçülük soslu radyo olmuş gibi.. zaten ateizm ve komunizm birer maske. ha birde liberalizm vardı.
 3. equus

  Başörtülü öğrenciyi derse almayan Prof. hapis yatacak

  az bile bu tespit sana. asıl sen ağzını topla. ne bu herkese aptal sapık salak. küfür etmeyi yeni öğrenmiş bebeler gibi. farkındaysan benim insanları kontorl etmek gibi bir amacım yok. konu bu değil. konu senin insanlara sürekli hakeret yağdıman. tutarsız çelişkili iletiler. insanların düşünceleri değişebilir ve bu normaldıi. lakin senin aynı gün atılan iletin birbirini tutmuyor. bu saçmalık ve çelişki. sen oyun oynamayı isitosun hacı. birisi bir görüşü savunuyorsa sende direk karşıyı savunuyorsun. tartışmayı değil tartışıyor olmayı istiyorsun. sonunda da kaliteni iyice düşürüdn. şimdide kurtulu savaşına kadar iyiydi de demeye başladın. saçmalık saçmalık saçmalık.
 4. equus

  Başörtülü öğrenciyi derse almayan Prof. hapis yatacak

  bu arada soruyosun ya ne başardınız diye. ne adamlık bırakıyon millette ne onur. sürekli inançlı inançsız herkesi aşağılıyon. sen ne sikimi başardın bu güne kadar. kıçını kaldırıp geldin mi bir ay önce? sayıklıyodun ben kırk ülke gezdim diye, bir ay önce kıçını yaydığın yerden kaldırıp gelebilmeyi götün yedi mi haci adam gibi cevap ver. bir ay önce kıçın yer miydi? gelemeyi, geldin mi? yeter be forumun anasını siktin. inançli inançsız herkese hakaret. aptal saptal çelişkili düşünceler. ergen gibi..
 5. equus

  Başörtülü öğrenciyi derse almayan Prof. hapis yatacak

  aptal aptal ve çelişkili iletilerinle forumun içine sıçıyorsun. geçkten sıçıyorsun ve yönetim de dahil kimse birşey demiyor veya diyemiyor sana yöneticisin diye. ee kurtuluş savaşından sonra ne oldu? böyle laf arasında yazma açık ve net yaz ne oldu kurtuluş savaşından sonra? şimdide osmanlıcı, Atatürk karşıtı mı oldun.
 6. equus

  NATODAN ÇIKMAK KOLAYMI?

  onlar kim? yine belirsiz içi boş yazmışsın. ırak özgürleşip demokratikleşti mi? yoksa bir sürü insan yok olup, petroller ve diğer kazançlar kar mı oldu. bu insanlar layıktı yani öyle mi. millietçiliği zararlı ve gerici olarak belirten birinin ülke çıkarlarını savunması gerçekten ironik.
 7. equus

  KÜRESELLEŞME NEDİR, NE ZAMAN ORTAYA ÇIKMIŞTIR?

  kitle iletişim ile değil, 3. dünya ülkelerinde test edilen neo liberal politikalar ile başlamıştır. sen ülkemiz için küreselleşmenin yararlarını madde madde yazsana neler miş? milliyetçilik zararlı bir kavram öyle mi? sen ne iki yüzlü adamsın utanmıyor musun ben Atatürk'üm demeye. sen git biraz 1923 t.c ekonomi politikalarını araştır. sen liboşun tekiymişsin ne Atatürk'ü Atatürk'ün boku bile olamazsın. bida ağzına alma liboş. içeri laf kalabalığı söylemler ile karşıyı sapık filan demeyle olmaz bu işler. somut itiraz koyacaksın. bi dolu boş yazı birbirini tekrar eden. ülkeler etkilenir, yararı vardır yazarı vardır filan. bu etkiler nelerdir, onları analiz et bakalım. şu etkileri bir türlü yazamadın gitti, sürekli tekrar, etkileri vardır, iyide biz yok demiyoruz nedir bu etkiler. itirazlarını tek tek amdde madde yap alıntıla dedikçe, yapmıyor bunlar zırva diye kaçıyorsun. kıçın yiyorsa, madde madde alıntıla ve spresifik şekilde itiraz et, böyle zırva dersen, ben ne cevap vereyim sana. küreselleşme 21. yy yılın emperyalizmidir.çünki, kültürü, ulusa özgü yapıyı, doğal kaynakları, iş gücünü, üretimi, ürünleri ve parayı çalar. sistem basit aslında herşeyi paraya indirge, devleti bırakınız geçsinler mantığıyla bekçi yap, sonra da sömür. birbirinden etkilenebilir lakin bu tek taraflı iyi olursa, bu etkinin ismi sömürmek olur.
 8. equus

  KÜRESELLEŞME NEDİR, NE ZAMAN ORTAYA ÇIKMIŞTIR?

  zaten hergünün dünyanın bir yerlerine gitmekle geçiyor dimi. anlamadığın şey şu, bir hambureri bile dışarıya bağımlı hale gelmişiz, biz üretmekten aciz miyiz. ki işin tuhafı aslında üreten de biziz sadece parası dıarıya çıkıyor. bu sistemi anladıını sanmıyorum zaten anlasan böyle saçmalamazsın. patatesi yetiştiren sensin, nakliyesini yapan sensin, dükkanda satışa sunan sensin, lakin parasını kazanan başkası. yani başkası olmasa da sen bunları aslında yapabilrisin dimi?
 9. equus

  KÜRESELLEŞME NEDİR, NE ZAMAN ORTAYA ÇIKMIŞTIR?

  haklısın şu an küreselleşiyoruz ve her fert aliteli ve farklı ürünlere sahip oluyor. çevrene iyi bak, ürünler dolup taşarken insanlar istediğini alamaz durumda saatlerce çalışmalarına rağmen. teknoloji, sermaye ve bilgimiz de baya arttı. saçmalık.
 10. equus

  NATODAN ÇIKMAK KOLAYMI?

  kaçak güreşme. abd göründüğü gibi barış yanlısı, özgürlükçü ve demokratik bir ülke değildir. bunlar en fazla kendi içinde olabilir. lakin dünya da böyle değildir. sömüren, insan yaşamını hiçe sayan politikalar izlemekten geri kalmaz. sen ise bunları eleştiremediğinden, eleştirene sapık diyorsun.
 11. equus

  KÜRESELLEŞME NEDİR, NE ZAMAN ORTAYA ÇIKMIŞTIR?

  zırva deyip duruyorsun. böyle tartışma olmaz. farkındaysan başında günümüz diye belirttim. itirazın varsa orayı alıntıla ve eleştir sapıktı şöyleydi diye sidik yarıştırma. itiraz et, karalama değil.
 12. equus

  KÜRESELLEŞME NEDİR, NE ZAMAN ORTAYA ÇIKMIŞTIR?

  günümüzün küreselleşmesi, 20 yüzyılda ivme kazanmış, 1980 ler den sonra hızlı bir şekilde uygulamaya başlanmıştır. küreselleşme ve neo liberal politikalarla devletlerin ve sınırların bir önemi kalmamıştır. neo liberal politikalar sonucu halkın alım gücü belirili bir seviye de tutulur. özelleştirmeler sadece çok uluslu firmalara yarar. çok uluslu firmalar da bedavadan para kazanır ve sömürür. çünki yapıalcak işi sahiplenir ama çalışan ülkenin insanıdır. doalyısıyla, ülkenin insanı çalışırken para çok uluslu firmaya gider. küçük ülkelerin yurttaşalrı tamamen köleye dönmüşlerdir. tonla seri üretim kapasitesi olamsına rağmen, raflarda ürünler dolup taşmasına rağmen insanların ceplerinde bunları alacak para hiç bir zaman yeterli olmaz. milyontane isnan işsiz gezerken, çalışanalr sanki başka insan yokmuşçasına 12 saat çalıştırılır. bütün bunlar bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinlerin ülkelre bıraktığı kazıktır. burada önemli olan nokta şudur, insanların çok daha iyi şartlarda yaşama olanağı varken, küreselleşme ile birlikte bu engellenir. yani yaşamlar boşu boşuna ziyan olur. bu bağlamda küreselleşen ve neo liberalleşen dünya da insanlar özgür lakin oldukça sefil bir köleye dönüşmüşlerdir.
 13. equus

  NATODAN ÇIKMAK KOLAYMI?

  buyru 54. iletideki sapıklıkları bekliyorum, teker teker.
 14. equus

  KÜRESELLEŞME NEDİR, NE ZAMAN ORTAYA ÇIKMIŞTIR?

  günümüzün küreselleşmesi, oldukça önemli bir konu. küreselleşme emperyalizmin ılıtılmış ismidir. büyük ve gelişmiş devletler küreselleşme ile daha da büyürken, küçük devletlerin gelişmesi engellenir ve büyüklerin sömürgesine döner. küreselleşme de küçük devletlerde sadece çok uluslu şirketlerin sömürmesine olanak tanıyan kuruluşlar yer alır. neo liberal politikikalar ile küreselleşme bir ülkeye girer ve iliklerine kadar sömürür. bu politikalar ve etkileri daha önce dünyanın 3. sınıf ülkelerinde denenmiş ve sonuçları test edilmiştir. küreselleşen ülkelerde halkın büyük çoğunluğu fakirleşir ve sefilleşir. belirli bir zümre çıakr sağlar. küreselleşmenin esas önemli etkilerindne biriside ulus-milli duruşu ve değerleri yok etmesi veya bozmasıdır. gelişemmiş ülkeler için küreselleşme kısa sürede iyi gibi gözükse de uzun sürede felakettir. küreselleşme ile birlikte küçük ülkeler tamamen büyük ülkelere bağımlı olurlar. bu bağımlılık öyle bir noktaya ulaşır ki, tamamen bütün ihtiyaçlarını dışardan temin eder ve derken kendisi artık üretemez duruma gelir. üretemez duruma geldikten sonra, sadece emperyal ülkelerin ürünlerini dağıtmakla yetinir. buda dünyayı kocaman bir deney labaratuarı yapmanın yoludur. neo liebral-küreselleşme politikaları ile ülkeler, sanayisi olan ülkelere bağımlı hale getirilir, sadece sanayide değil gıda da bile bağımlı olmaya gidilir. burada esas problem, belirli bir zaman sonra küreselleşmeye yani emperyalizme maruz kaldıktan sonra, sudan çıkmış balık balığa döner. peki emperyal ülkeler neden kendi ürünlerini satar? öncelikle istediği gibi kar yaparak diğer ihtiyaçlarını bedavadan karşılatır yani küçük gelişmemiş ülkelerin nüfusunu birer köle gibi kullanırlar. diğer tarftan ise, diğer ülkelere ürünleri kendileri verdikleri için, o ülkelerde sanayi olmaz ve bapımlı olurlar yani kukla oyunca olurlar. böylelikle oluşabilecek tehlikelerin oluşma ihtimallerini sıfıra indirgerler. yani savaş olma ihtimalini sıfıra indirgeyip savaş olmadan kazanmak. ayrıca neo liberal politikalar kene gibi çalışır. marka etiket algısı oluşturarak zaten olacak olan durumdan çıkar sağlar. bu sebeple sadece sömürür ve çalar. örneğin bir ülke de zaten patates kızartması ve hamburger ihtiyacı varsa o ülkenin insanları çalışıp üreterek bu ürünleri yapabilirler. lakin küreselleşme ile birlikte, bir marka algısı oluşturulur ve yine o ülkenin insanları üretse bile kar başka bir ülkeye gider. yani her durumda da çalışan üreten aynı fakat kar eden farklı. bu basit bir örnektir. tabi hamburer kültürü de sokularak kültür de değişir.
 15. equus

  NATODAN ÇIKMAK KOLAYMI?

  yukarıdaki iletilerin hangisi sapıklık, tek tek tartışalım da kıç şamarlamak nasıl oluyor öğreteyim
×
×
 • Yeni Oluştur...