Jump to content

IFeelGood

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  10.628
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

IFeelGood Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 30-08-1973

Profile Information

 • Gender
  Female

Güncel Profil Ziyaretleri

14.703 profil görüntüleme
 1. IFeelGood

  Duyurudur

  Bu başlıkta yönetici yetkilerimi bıraktığımı açıklamış, daha sonra moderasyon kadromuzdaki boşluk nedeniyle tekrar aldığımı belirtmiştim. Şimdi ise yetkilerimi tekrar bırakıyor ve forumdaki üyeliğimi de sonlandırıyorum. Uzun süredir düşündüğüm, yapmam gereken bir işti bu ama bir türlü olmadı. O kadar yoğunum, özel yaşamımla ilgili sorumluluklarım o kadar fazla ki, en doğrusu bu olacak. Herkese her şey için tekrar teşekkür ediyorum.
 2. IFeelGood

  AKIL İLE BİLİM ÖRTÜŞMEK ZORUNDA MIDIR?

  İletileri daha düzenli bir biçimde aldım ve burada da düzelttim. İletinin kime ait olduğu konusunda da düzeltme yaptım.
 3. IFeelGood

  AKIL İLE BİLİM ÖRTÜŞMEK ZORUNDA MIDIR?

  cübbeli, İlk mesajındaki alıntı yaptığın iletinin linkini verebilir misin?
 4. IFeelGood

  cumalardan nefret ediyorum

  Okuldaki herkes namaza mı gidiyor?
 5. Sevgili Kitapsız, Öncelikle ifade etmeliyim ki tamamen farklı şeylerden bahsetmişiz. Ben dinle mücadelenin mevcut durumda ancak ve sadece politik arenada yapılabileceğini düşündüğümü söylemişim. Ama ne bu cümlemde ne de yazının bütünde dinsiz/ateist bir toplum yaratmak arzusu yok, benim öncelikle öyle bir anlayışım veya hedefim yok. Sen buradan başlayarak yanlış anlamış, toplumu dinsizleştirme politikası güden sistemlerden bahsetmiş ve Sovyetler Birliği örneğiyle devam etmişsin. Bu yöntemler benim inanmadığım ve onaylamadığım yöntemler zaten. Mevcut durumda dinle mücadele etmek demek, AKP ile mücadele etmek anlamı taşır. İkisi birbirine eşittir çünkü. Yani ateist bir yapılanma, mevcut ortamda hareket alanı bulamaz zaten. Hatta zarar verip zarar görür çünkü ülke dinciyle tamamen kuşatılmış durumda. Bu nedenle mücadele politik alanda, önce laiklik güvence altına alınmak yoluyla yapılmalı. Öte yandan, şu tepeden inmecilikle ilgili düşüncelerine zinhar katılmıyorum. Devrimler tepeden indirilir Kitapsız. Bırak aydınlanmacı Türk devrimlerini, %60'ı ateist ya da deist dediğin Avrupa'yı ileriye taşıyan ve mevcut özgürlüklerin var olup yerleşmesine neden olan şey devrimdir. Tepeden inmiştir ve akıl almayacak kadar kanlıdır Fransız İhtilali. Türk devrimleri de tepeden inmiştir. Toplumlar başka türlü ilerlemezler. Onlara bir temel hazırlayıp sunar birileri, sonra onu korumak için epeyce bir haşin davranıp gerektiğinde kafa keser ama korur. Avrupa da Amerika da sahip olduğu özgürlükleri korumak için çok sert önlemler almış ve yüzlerce yıl boyu öyle devam etmiştir. İşte şimdi oturmuştur o yapı, insanlar da özgürdür. Farkında mısın bilmem ama, sen Atatürk'ün yaptığı o devrimleri bir şekilde onaylamıyorsun. Hatalı buluyorsun ve ülkenin içinde bulunduğu şu durumu, o devrimlerin tepeden inme olmasıyla açıklıyorsun. Ben de yanlış düşündüğünü söylemek istiyorum. Devrimle, mümkün olabilecek, hatta eşine az rastlanacak biçimde kansız ve nispeten yumuşak bir biçimde yapılmıştır. O devrimler halkça benimsenmiştir de. Bizdeki sorun halkın yeniden dindar bir yaşama geçmek istemesi ve bu nedenle dincilerin hükmetmesini tercih etmesi değil. Bu büyük bir yanılgı. Velhasıl bu halkın devrimlerle bir alıp vermediği yoktur, AKP'nin sistemle bir sorunu olmadığına ikna olmuştur. Yanılmıştır, orası başka bir boyut.
 6. Sevgili Kitapsız, Bana verdiğin yanıtı okudum az önce. Sana yazacağım. Bu arada dinlen, kendini yorma. Tekrar geçmiş olsun..
 7. Sevgili Dostum, İslam şiddet dolu bir din. Kötü. Bütün dinler öyle ama İslam daha dominan. Ateistler İslam'ı olduğu gibi görür ve yorumlar, siz de bir inanır olarak daha farklı yorumlarsınız. Elbette size göre sizin yorumunuz doğrudur. Ateistler "Saçmalama, kimi kandırıyorsun, aç kitabı bak şu ayetlere, hepsi öldürmeyi emrediyor. Örneğin İslam'a göre dinden çıkmanın cezası ölümdür, dolayısıyla sen beni bile öldürmek zorundasın" derler. Doğrudur da. Ancak mantık kabul etmeyeceği için inanır kişi bu durumu olduğu gibi kabullenmez, özellikle de gerçekten iyi niyetli bir insansa. Yani bu sorun, ateist platformlarda sürekli yaşanan bir sorundur. Ben şahsen sizler gibi insanların varlığıyla sorun yaşamıyorum, kimsenin yaşayacağını da sanmıyorum. İstediğiniz gibi inanın, ibadetinizi istediğiniz gibi yerine getirin. Bana dokunmadığınız, düşünce ve inançlarınızı empoze etmekte ısrarlı olmadığınız sürece en küçük bir sorun yok. Sizler gibi insanlarla din de tartışılır, sohbet de edilir, çok derin olmasa da (ilginç olarak neden derin dostluk kurulamadığını çok güzel ifade etmişsiniz) arkadaşlık komşuluk edilir vs vs.. Biz bunları zaten yaşıyoruz. Etrafımızdaki herkes ateist değil ki. Bilakis, ateist az ama dindar olmayan, ibadetlerini sizin kadar bile yerine getirmeyen milyonlarca insan var bu ülkede. Hatta çoğunluk öyle. İbadetleri genel olarak ramazanda oruç tutmaktan ibarettir... Burası biraz sert bir platformdur, o yüzden üstünüze alınmayın yazılanları. İslam hakkındaki yorumlar sizi büyük ihtimalle rahatsız edecektir. Aşırı bulabilirsiniz. Düşüncelerinizin değişmesini beklemiyoruz, gerek de yok zaten ama bir de diğer göz nasıl görüyor, onu daha iyi anlarsınız.
 8. IFeelGood

  Ateist insan en az teist kadar huzurludur

  Hapishaneler suçlular için var. Esirlerse suçlu insanlar değil. Masumlar. Toplama kampları ne alaka? Köleliği savunan ilkellere de bak. Aklınızdan zorunuz var herhalde.. "Evet, kölelik kötü bir şeydir, insanları böyle gaspetmek ve parayla alıp satmak suçtur ve suç olmalıdır, 1400 sene önce dünya başkaydı ne yazık ki ama şimdi savunulamaz" demenin nesi zor? Tabii o zaman hani bu din her devre hitabediyordu derler, hani evrenseldi derler, niye Allah bugünleri görememiş de bu işi merulaştırmış derler.. Cevap yok tabii. Gördünüz mi kendinizi ne duruma düşürdüğünüzü?
 9. IFeelGood

  İlimsiz Kuvvet

  Bütün o seçkin bilimadamları yanılıyor ve dünyayı kandırıyor (niyeyse?), bir siz zekiler yemiyorsunuz.. Yahu sen hangi bilgiyle, hangi donanınmla bütün bu bilimcilerin kesin olarak doğruladığı gerçeği böyle iki satırla "yalan"lıyorsun? Aklınızdan zorunuz var, ya da imanınız. İkisi de bu durumda aynı kapıya çıkıyor zaten. Gören de bilimi yalayıp yutmuşsunuz, evrimi bilimsel delillere çürütenler varmış da onları savunuyorsunuz falan zannedecek. Tek bir bilimsel makale bulamazsın evrimi yanlışlayan. Tek bir tane bile. Şöyle onaylanmış tarafından hani...
 10. IFeelGood

  Ateist insan en az teist kadar huzurludur

  Güzel sözlerin için sağol cübbeli ama benden hiç ümit yok. Biz bu işlere hiç içli dışlı olmadık, tanışmadık filan.. Senin anladığın anlamda, tam olarak umutsuz biriyim ben. Gerçi hiçbir ateist kafayı yemedikçe Tanrı'ya inanmaz.. İnanmaya başlamışsa bil ki sıkıntı var..
 11. IFeelGood

  İlimsiz Kuvvet

  Düşüncelerden bana ne? Farklı düşünce de ne demekmiş? Bilimsel gerçekler farklı düşüncelerle değil, bilimsel farklı teorilerle vb. eleştirilir ya da çürütülür. Senin farklı düşünce dediğin yaratılış safsatası. Ayrıca sana yeni gözlem falan sunacak değilim, babanın hizmetçisi yok. Git kendin araştır, oku, gör, ondan sonra gelip konuş. İnsan utanır dedik, değil mi? Hiçbir yere gidemiyorsan aç bu forumdaki yazıları oku. Bilim forumu kaynak.
 12. IFeelGood

  İlimsiz Kuvvet

  Nereden biliyorsun? Kaç tane akademik çalışma izledin, hangi deneyi ayrıntısıyla inceledin, kaç makale okudun, kaç kitap bitirdin de evrimle ilgili, bunları böyle rahat rahat yazabiliyorsun? İnsan biraz utanır. Gören de hakikaten bilimsel kaynak okumuşlar da böyle bol keseden yazabiliyorsunuz sanacak. Hoş, azıcık okusan zaten bunları söylemezdin.
 13. IFeelGood

  Ateist insan en az teist kadar huzurludur

  Cübbeli, bilim senin alıntı yaptığın paragraflardan ibaret değil, üstelik sen onları anlıyor musun acaba? Alakasız şeyleri toplayıp toplayıp getiriyorsun. Her yerlerde Hacı'nın iletilerini görüyoruz, herkese onlarla yanıt vermeye çalışıyorsun. birincisi, o yazılar seni hiç ilgilendirmiyor çünkü sen bilimin değil Allah'ın ne dediğiyle ilgileniyorsun. İkincisi, Hacı'nın yorumları Hacı'yı ilgilendirir. Genel bir konudan kopuk tek bir paragrafa indirgeyemeyiz bilimi. O yazıyı didikleyecek donanımım yok bile benim, fizikçi değilim, amatörce bile ilgili değilim. Sendeki hakikaten cesaret.. Cahil cesareti. Üçüncüsü, Hacı durmadan" Allah yok, Tanrı yok" da diyor. Onları niye taşımıyor, neden inanmıyorsun? Bu getirdiğin bilgiler de Hacı'ya ait, değil mi? Demek ki hata sende. Çıkarsamaların yanlış. Çelişkini göstereyim de adamın iletilerini kullanmaktan vazgeç diye dedim..
 14. IFeelGood

  Ateist insan en az teist kadar huzurludur

  Yani? Ahiret mi varmış? Veya artık ölmeyecek miymişiz? Ne çıkardın sen bu yazıdan cübbeli?
 15. IFeelGood

  Ateist insan en az teist kadar huzurludur

  Ne idamhanesi, ne idamı, ne sehpası yahu? Gayet tabii herkes gibi biz de öleceğiz. E Allah sana inşallah gecinden versin, acayip korkuyorsun.. Sen nasıl gün geçir.yorsun bu halinle bilmiyorum. Korkma bu kadar. Ölünce öldüğünü bile bilmeyeceksin. Bu kadar düşünüp de hayatını zehretme. Ölmeden olmaz. Canlılık başka türlü devam etmez. Ölüm evrimin en önemli enstrümanı. Doğuyoruz, büyüyoruz ve bir gün bir nedenle ölüyoruz. Ben daha dünyaya kazık çakanı görmedim, duymadım. Senin inandığın masalları doğrulayanına da hiç rastlamadım. Gidip de dönen yok, o yüzden sen de bu masallara temkinli yaklaş da şimdiden hayatın bu kadar zehir olmasın. Çok korkuyorsun çünkü.
×
×
 • Yeni Oluştur...