Jump to content

bozok

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  15
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

bozok Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. bozok

  Saf Su İçilir mi ?

  Hayat veya erikli suyu tavsiye ederim tercih meselesi isteyen lahım suyu veya saf su içebilir.
 2. bozok

  Afrin olayı

  Abd bile artık bu Suriye ve Irağa harcanan parayı sorguluyor petrolden kazanacağından daha fazlasını harcadı şimdi faturayı kesecek yer arıyor mülteciler sayesinde biz zaten fazlasıyla bedel ödüyoruz. Lastik donu bile ABD den getirsen bu savaşın faturası azalmaz zaten lastik donu çinden alıyor.Trilyon dolarlık iç dış borcu var dünyada ençok cari açık veren ve en çok faiz ödeyen ülke. Bu bozgunculuğun en büyük sebebi israil lobisi sonraki sebeb petrolün güvenliği birde akdeniz petrollerini kontrol etmenin ilk ayağı olabilir.
 3. bozok

  Saf Su İçilir mi ?

  Bu forumları takip eden editör admin yok heralde küfürler havada uçuşuyor. Saf su aç karnına bol miktarda tüketilirse miğdede tahribata sebeb olabilir.Sıvı madde çok yoğun ortamdan az yoğun ortama hareket ediyor saf su içtiğimizde iyonsuz olan su vücudumuzun elektrolid dengesini bozacaktır.Saf suyu hassas ölçüm ve labratuar ekipmanları temizlemek için kullanıyorlar diye biliyorum aşındırma özelliği normal sudan daha fazla çok mantıklı iş değil saf su içmek.
 4. bozok

  Yapay zeka neden tehlikeli? Çünkü ATEİSTTİR

  Kod yazan programlar daha çok hatalı kodları düzeltme şeklinde çalışıyor . İnternet veya veritabanı üzerinden benzer kodların analizini yapıyor bu kodları, hatalı kodların olduğu yere yazıyor. Tüm bunları ne amaçla yazılmışsa ona göre yapıyor insandan daha hızlı bu analizi yapıp düzelttiği için kod yazanlara yardımcı oluyor o kadar. Yapay zekayı milyonlarca nöronun bağ kurarak oluşturduğu düzenle kıyaslayamayassın elektronik devreler için birşey ya siyahtır yada beyazdır ortası yoktur donanımda bir devrim olmadan korkulacak bir yapay zekadan bahsedemeyiz.Yapay zeka sistemleri çökertmek kişiler hakkında kötü amaçla bilgi toplamak gibi amaçlarla kullananlar olduğunda tehlikeli olur.
 5. bozok

  Yapay zeka neden tehlikeli? Çünkü ATEİSTTİR

  Mantık tüm programlama dillerinde aynı 0 ve 1 üzerine kurulu evet hayır ve birsürü koşul döngü algoritmalardan ibaret bilgisayar proğramlama mezunuyum ne mezunu olduğum önemli değil bu alana az ilgi duyan birisi mikro chip işlemciler ve programların çok basit anahtarlar üzerine kurulu olduğunu bilir.Yapay zeka günümüzdeki işlemcilerin el verdiği kadar gelişiyor .Yeni 0 ve 1 üzerine kurulu olmayan quantum chipler yapılıyor, belki bu quantum bilgisayarlar birşeyleri değiştirir. Şuanki yapay zeka uygulamaları belirlediğimiz şablona göre analiz yapmaktan öteye geçemez ben gene diyorum korkulması gereken yapay zeka değil onu kullanandır.
 6. bozok

  Yapay zeka neden tehlikeli? Çünkü ATEİSTTİR

  Yapay zekanın duyguları iradesi ruhu yoktur.Yapay zekayı yazan programcılar bir soruya nasıl cevap vermesini istiyorsa öyle cevap verir .Kızmış sevinmiş gibi yapar sadece taklitten ibarettir.Korkular boş ve yersiz bu robotu yapandan kullananda korkmalı korkulacaksa atom bombasıda tehlikelidir ama asıl tehlike onu elinde bulundurandır. Bende bir bilgisayar programcısıyım yapay zekaya gereğinden fazla büyütülüyor.
 7. bozok

  Afrin olayı

  Avrupa ve rusyanın suriyeye ilgisi enerji koridoru , iki tarafta burayı kontrol etmek istiyor .Avrupanın fosil yakıta talebi 50 yıl bile geçse azalmaz artar alternatif enerji kaynaklarına yöneldikleri için bu talep artışı yavaşladı ,dizele karşı olmalarının nedeni havayı daha çok kirletmesi.Fransa'da japonya ve abd gibi birçok ülkenin katılımıyla füzyon santrali yapılıyor amacına ulaşırsa o zaman fosil yakıt dönemi biter . Abd nin bölgeye ilgisi ise israil ve petrol kaynakları, dolar gücünü petrolden alır ayrıca çinin enbüyük sorunu enerji kaynaklarıdır adeta çine karşı sopa gibi bu kaynaklar batılı şirketlerin elinde .Abd rusyayıda bölgeden uzak tutmak istiyor ama pek başarılı olamadı. Avrupa pkk lıların kara gözüne kara kaşına hasret değil insan haklarıda sadece kendi insanı olduğunda önem verir yoksa bosna ve arakan katliamları olmazdı geriye birtek Türkiyeye karşı kullanmak kalıyor mesele kıskanma değil kontrol etme. Evet dolar biterse çinde zarar görür trilyon dolarlık dolar rezervi var ve sürekli artıyor ama bundan kurtulmanın yolunu arıyor elbet bulacaklar avrupa euro yu sebebsiz yere çıkarmadı dünya ülkeleri milyar dolarlık dolar rezervinden vazgeçtiğinde ,dolar basarak tüm dünyayı sömüren abd artık bunu yapamayacak ve bu yönde çabalar var. Abd için petrol önemli değise kendi kendine yetiyorsa niye bölgede trilyon dolarlık askeri harcama yapıyor kazın ayağı öyle değil amerikada karşılıksız parayla ekonomisini dönderiyor kendi kendine yeter bir ülke değil trump ın üretimi abd ye kaydırma çabası sebebsiz değil argede abd yi geçen çin apple gibi firmalara şimdiden rakip oluyor. Şimdilik elektronikte rakipler yakında savunma sanayi ,oto sanayi ,makine sanayi ,yüksek teknoloji ürünlerde rakip olacaklar ozaman detroit krizi gibi birçok krize sebeb olacak , amerika bu kadar güçlendiyse bilim sayesinde oldu şimdi bilimi çine kaptırıyor . Değeri olmayan dolarla nasıl çin malı iphone alacak ,amerikada bu telefonu üretecek teknoloji var ama sanayi yok hadi yapıyım diyincede olmuyor ,telefon sadece örnek adamlar heryerdeler. Rusya ve çin Abd den daha iyi demiyorum onlarda menfaatlerine göre hareket ediyor belki daha kötü bir ülke olacaklar.
 8. bozok

  Afrin olayı

  Arge araştırmada teknoloji ağırlıklı üretimde ve alınan patent sayısında çin abd yi geçti ve halada büyümeye devam ediyor abd tek güç değil . Pakistanda çin abd den daha etkili ortadoğuda rusyada çok güçleniyor dengesiz güç kaybeden bir amerika var tek dayanakları dolar oda bir yere kadar . Çin dolara alternatif bulduğunda abd ekonomisi çöküşe geçer bu ülkeyi fazla büyütüyorsunuz. Abd zaten suriyeden çekilip bu savaşın faturasını avrupaya kesme derdinde bu koridor gerçekleşseydi avrupaya giden alternatif enerji koridoru olacaktı artık fransa ve almanyanın bölgeye el atması gerekiyor mesele petrol parasından daha çok enerji güvenliği ve Türkiyeyi yavaşlatıp kontrol altına alma.
 9. bozok

  Afrin olayı

  Zaten vuruyor tsk rejim güçlerini rejim diye bir şey yok suriyede Türkiye Rusya iran var aralarındaki anlaşmaya göre afrinde esat faliyet gösteremez gösterirsede yalnız kalır çekilir. Muhtemelen idlibede girilecek kapalı kapılar ardında ne anlaşmalar yapılıyor bilmiyoruz tek görünen iran ne derse esad onu yapıyor arada afrinde olduğu gibi bende varım demeye çalışıyor.
 10. bozok

  Afrin olayı

 11. bozok

  Afrin olayı

  Bu konu biter menbiç konusu açılr diyordum ama bu konu afrin işi bittiği halde devam ediyor. Birçok savaş tecrübesi olan ABD, pkk uzantılarının bu bölgede direnemeyeceğini bilmiyormuydu biliyordu zaten tepkileride göstermelikti adamların derdi kürtleri ezdirip kin tohumları ekip daha fazla kullanmak kendilerine gebe bıraktılar bu saatten sonra pyd rusyaya bile yanaşamaz eli mahkum, amerikanın en iyi yaptığı şey insanları bir birine düşürmek. Menbiç işide fazla sürmez sonrasında idlip alınır, asıl sıkıntı bundan sonra başlar fıratın doğusuna gidilecekse eğer alınan yerlerde kürt arap türkmen özgürce yaşamalı aksihalde operasyonların devam etmesi zor. Esadın bu bölgede geleceği yok zaten rusyanın kuklasından başkada birşey değil.
 12. bozok

  Afrin olayı

  Afrin muhabbeti bitebilir menbiç konusunu açabilirsiniz yada idlip artık sıra hangisindeyse. Suriyeyi bu hale sokan sadece amerika değil esadın koltuk hırsı şu adamı savunmayın alsın o kanlı koltuğu tepe tepe kullansın.
 13. bozok

  Afrin olayı

  Rakkada olduğu gibi her yeri yıkarsan 1 hafta bile sürmeden afrin ele geçerdi bir anlamıda kalmazdı binlerce sivil ölünce mesele bence en az kayıpla girmek . Ayrıca pkk nın elinde tanesi 50 bin dolar olan füzelerden binlerce var adamlar hareket eden herşeye sıkıyor arkalarında ciddi para ve istihbarat desteği var türk askerinin kordinatları anlık olarak ypg ye bildiriliyor buda tanklar için büyük tehdit en kötüsü bu füzeler portatif 1 kişi taşıyabiliyor.
 14. bozok

  insan klonlanması

  Parmak izleri tek yumurta ikizlerinde aynı değil farklı hatta klonlarda bile farklı olacağı biliniyor.Parmak izini belirleyen dna değil hatta yüz hatlarını bile sadece dna belirlemiyor birçok olaydan etkileniyor. Ruha gelirsek onun ne olduğunu bilen varmıki tartışalım Kurandaki bilgide kısıtlı
×