Jump to content

bozok

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  17
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

bozok Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. bozok

  TİROİD BEZİ

  Paylaşım için teşekür ederim bilgilendirici bir paylaşım, iş yerimizde özel bir hastane tiroid taraması yaptı bende nodül olduğunu endokrin bölümüne gitmemi istedi fakat her 5 hastadan 3 üne biobsi veya muayne olun dedikleri için olay ticari olarak düşündüm fazla ciddiye almadım bu yazıdan sonra dahiliyeden randevu aldım pek ihmale gelecek hastalık değilmiş..
 2. bozok

  Saf Su İçilir mi ?

  https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.provita.com.tr/brosur/WHO_Deminerilize_Su_Icmek.pdf&ved=2ahUKEwjNqtur8JzbAhXqhaYKHUnrAAI4FBAWMAN6BAgEEAE&usg=AOvVaw3B7rwXlAqaYQ-TgOwUuwmT "Bir araştırma (Williams 1963) bağırsağa giren damıtılmış suyun muhtemelen ozmotik şok nedeniyle farelerin epitel hücrelerinde anormal değişimlere yol açtığını ortaya koymuştur. Öte yandan, fareler üzerinde yürütülen 14 günlük bir deneye dayanan daha yakın tarihli bir çalışmada (Schumann ve diğ. 1993) aynı sonuca ulaşılmamıştır. Mikroskobik anatomi çalışmasında özofagus, mide veya jejunumda aşınma, ülserleşme ya da enflamasyon belirtisine rastlanmamıştır. WHO (1980) için yapılan araştırmalarda hayvanlarda salgı işlevlerinde (salgının ve mide suyu asit oranının artması) ve mide kası geriliminde tahrifat bildirilmiştir, ancak mevcut verilere dayanarak düşük mineral içerikli suyun mide-bağırsak mukoza zarı üzerindeki olumsuz etkisi kesin olarak kanıtlanmış değildir. Düşük mineral içerikli su tüketiminin vücudun mineral ve su metabolizmasını tehlikeye atarak iç denge [homeostaz] mekanizmaları üzerindeki olumsuz etkisi ise yeterince ortaya konmuş bulunmaktadır. İdrar çıkışında artış (diürez artışı), bedensel salgılardan hücre içi ve dışı iyonlarının boşaltımında artma, bunların dengesinin ters dönmesi ve vücuttan daha fazla atılmaları, vücut su seviyesinde ve suya bağımlı bazı hormonların işlevlerinde meydana gelen değişimler ile ilişkilendirilmektedir. Hayvanlar, özellikle de fareler, üzerinde bir yıla kadar uzayan sürelerle yapılan deneyler damıtılmış su veya TÇM ≤ 75 mg/l su tüketiminin şunlara yol açabileceğini defalarca göstermiştir: 1) daha fazla su tüketimi, idrar söktürümü, hücre dışı sıvı hacmi, sodyum (Na) ve klorür (Cl) iyonlarının serum düzeylerinde artma ve yemek yoluyla karşılanmaması durumunda bunların vücuttan daha fazla atılmalarından kaynaklanan genel denge bozulması, 2) alyuvar yoğunluğunun azalması ve başka hematokrit değişimler (WHO 1980). Yakın tarihli çalışmalar (Rakhmanin ve diğ. 1989) damıtılmış suda mutajen ya da gonadotoksik etkiler saptamamış olsa da, triiyodotironin ve aldosteron salgısında azalma, kortizol salgısında artma, böbreklerde gromerül atrofisi dahil morfolojik değişimler, vasküler endotelin kan akışını engelleyecek ölçüde şişmesi hakkında daha fazla bilgi sağladılar. Bir yıl süren bir araştırma boyunca suluklarına damıtılmış su koyulan fare ceninlerinde iskelet kemikleşmesinde azalma gözlendi. Sudan alınan mineral yetersizliğinin beslenme ile dengelenmediği açıkça ortaya çıktı." Bu işin uzmanı falan değilim çok ilgimi çeken bir konuda değil evinde sürekli saf su tüketen kaç insan vardırki ?İnternetten saf suyun zararlı olduğuna dair bir çok yazı okudum yalan veya doğru buda o yazılardan biri.
 3. bozok

  Saf Su İçilir mi ?

  Hayat veya erikli suyu tavsiye ederim tercih meselesi isteyen lahım suyu veya saf su içebilir.
 4. bozok

  Afrin olayı

  Abd bile artık bu Suriye ve Irağa harcanan parayı sorguluyor petrolden kazanacağından daha fazlasını harcadı şimdi faturayı kesecek yer arıyor mülteciler sayesinde biz zaten fazlasıyla bedel ödüyoruz. Lastik donu bile ABD den getirsen bu savaşın faturası azalmaz zaten lastik donu çinden alıyor.Trilyon dolarlık iç dış borcu var dünyada ençok cari açık veren ve en çok faiz ödeyen ülke. Bu bozgunculuğun en büyük sebebi israil lobisi sonraki sebeb petrolün güvenliği birde akdeniz petrollerini kontrol etmenin ilk ayağı olabilir.
 5. bozok

  Saf Su İçilir mi ?

  Bu forumları takip eden editör admin yok heralde küfürler havada uçuşuyor. Saf su aç karnına bol miktarda tüketilirse miğdede tahribata sebeb olabilir.Sıvı madde çok yoğun ortamdan az yoğun ortama hareket ediyor saf su içtiğimizde iyonsuz olan su vücudumuzun elektrolid dengesini bozacaktır.Saf suyu hassas ölçüm ve labratuar ekipmanları temizlemek için kullanıyorlar diye biliyorum aşındırma özelliği normal sudan daha fazla çok mantıklı iş değil saf su içmek.
 6. bozok

  Yapay zeka neden tehlikeli? Çünkü ATEİSTTİR

 7. bozok

  Yapay zeka neden tehlikeli? Çünkü ATEİSTTİR

  Kod yazan programlar daha çok hatalı kodları düzeltme şeklinde çalışıyor . İnternet veya veritabanı üzerinden benzer kodların analizini yapıyor bu kodları, hatalı kodların olduğu yere yazıyor. Tüm bunları ne amaçla yazılmışsa ona göre yapıyor insandan daha hızlı bu analizi yapıp düzelttiği için kod yazanlara yardımcı oluyor o kadar. Yapay zekayı milyonlarca nöronun bağ kurarak oluşturduğu düzenle kıyaslayamayassın elektronik devreler için birşey ya siyahtır yada beyazdır ortası yoktur donanımda bir devrim olmadan korkulacak bir yapay zekadan bahsedemeyiz.Yapay zeka sistemleri çökertmek kişiler hakkında kötü amaçla bilgi toplamak gibi amaçlarla kullananlar olduğunda tehlikeli olur.
 8. bozok

  Yapay zeka neden tehlikeli? Çünkü ATEİSTTİR

  Mantık tüm programlama dillerinde aynı 0 ve 1 üzerine kurulu evet hayır ve birsürü koşul döngü algoritmalardan ibaret bilgisayar proğramlama mezunuyum ne mezunu olduğum önemli değil bu alana az ilgi duyan birisi mikro chip işlemciler ve programların çok basit anahtarlar üzerine kurulu olduğunu bilir.Yapay zeka günümüzdeki işlemcilerin el verdiği kadar gelişiyor .Yeni 0 ve 1 üzerine kurulu olmayan quantum chipler yapılıyor, belki bu quantum bilgisayarlar birşeyleri değiştirir. Şuanki yapay zeka uygulamaları belirlediğimiz şablona göre analiz yapmaktan öteye geçemez ben gene diyorum korkulması gereken yapay zeka değil onu kullanandır.
 9. bozok

  Yapay zeka neden tehlikeli? Çünkü ATEİSTTİR

  Yapay zekanın duyguları iradesi ruhu yoktur.Yapay zekayı yazan programcılar bir soruya nasıl cevap vermesini istiyorsa öyle cevap verir .Kızmış sevinmiş gibi yapar sadece taklitten ibarettir.Korkular boş ve yersiz bu robotu yapandan kullananda korkmalı korkulacaksa atom bombasıda tehlikelidir ama asıl tehlike onu elinde bulundurandır. Bende bir bilgisayar programcısıyım yapay zekaya gereğinden fazla büyütülüyor.
 10. bozok

  Afrin olayı

  Avrupa ve rusyanın suriyeye ilgisi enerji koridoru , iki tarafta burayı kontrol etmek istiyor .Avrupanın fosil yakıta talebi 50 yıl bile geçse azalmaz artar alternatif enerji kaynaklarına yöneldikleri için bu talep artışı yavaşladı ,dizele karşı olmalarının nedeni havayı daha çok kirletmesi.Fransa'da japonya ve abd gibi birçok ülkenin katılımıyla füzyon santrali yapılıyor amacına ulaşırsa o zaman fosil yakıt dönemi biter . Abd nin bölgeye ilgisi ise israil ve petrol kaynakları, dolar gücünü petrolden alır ayrıca çinin enbüyük sorunu enerji kaynaklarıdır adeta çine karşı sopa gibi bu kaynaklar batılı şirketlerin elinde .Abd rusyayıda bölgeden uzak tutmak istiyor ama pek başarılı olamadı. Avrupa pkk lıların kara gözüne kara kaşına hasret değil insan haklarıda sadece kendi insanı olduğunda önem verir yoksa bosna ve arakan katliamları olmazdı geriye birtek Türkiyeye karşı kullanmak kalıyor mesele kıskanma değil kontrol etme. Evet dolar biterse çinde zarar görür trilyon dolarlık dolar rezervi var ve sürekli artıyor ama bundan kurtulmanın yolunu arıyor elbet bulacaklar avrupa euro yu sebebsiz yere çıkarmadı dünya ülkeleri milyar dolarlık dolar rezervinden vazgeçtiğinde ,dolar basarak tüm dünyayı sömüren abd artık bunu yapamayacak ve bu yönde çabalar var. Abd için petrol önemli değise kendi kendine yetiyorsa niye bölgede trilyon dolarlık askeri harcama yapıyor kazın ayağı öyle değil amerikada karşılıksız parayla ekonomisini dönderiyor kendi kendine yeter bir ülke değil trump ın üretimi abd ye kaydırma çabası sebebsiz değil argede abd yi geçen çin apple gibi firmalara şimdiden rakip oluyor. Şimdilik elektronikte rakipler yakında savunma sanayi ,oto sanayi ,makine sanayi ,yüksek teknoloji ürünlerde rakip olacaklar ozaman detroit krizi gibi birçok krize sebeb olacak , amerika bu kadar güçlendiyse bilim sayesinde oldu şimdi bilimi çine kaptırıyor . Değeri olmayan dolarla nasıl çin malı iphone alacak ,amerikada bu telefonu üretecek teknoloji var ama sanayi yok hadi yapıyım diyincede olmuyor ,telefon sadece örnek adamlar heryerdeler. Rusya ve çin Abd den daha iyi demiyorum onlarda menfaatlerine göre hareket ediyor belki daha kötü bir ülke olacaklar.
 11. bozok

  Afrin olayı

  Arge araştırmada teknoloji ağırlıklı üretimde ve alınan patent sayısında çin abd yi geçti ve halada büyümeye devam ediyor abd tek güç değil . Pakistanda çin abd den daha etkili ortadoğuda rusyada çok güçleniyor dengesiz güç kaybeden bir amerika var tek dayanakları dolar oda bir yere kadar . Çin dolara alternatif bulduğunda abd ekonomisi çöküşe geçer bu ülkeyi fazla büyütüyorsunuz. Abd zaten suriyeden çekilip bu savaşın faturasını avrupaya kesme derdinde bu koridor gerçekleşseydi avrupaya giden alternatif enerji koridoru olacaktı artık fransa ve almanyanın bölgeye el atması gerekiyor mesele petrol parasından daha çok enerji güvenliği ve Türkiyeyi yavaşlatıp kontrol altına alma.
 12. bozok

  Afrin olayı

  Zaten vuruyor tsk rejim güçlerini rejim diye bir şey yok suriyede Türkiye Rusya iran var aralarındaki anlaşmaya göre afrinde esat faliyet gösteremez gösterirsede yalnız kalır çekilir. Muhtemelen idlibede girilecek kapalı kapılar ardında ne anlaşmalar yapılıyor bilmiyoruz tek görünen iran ne derse esad onu yapıyor arada afrinde olduğu gibi bende varım demeye çalışıyor.
 13. bozok

  Afrin olayı

 14. bozok

  Afrin olayı

  Bu konu biter menbiç konusu açılr diyordum ama bu konu afrin işi bittiği halde devam ediyor. Birçok savaş tecrübesi olan ABD, pkk uzantılarının bu bölgede direnemeyeceğini bilmiyormuydu biliyordu zaten tepkileride göstermelikti adamların derdi kürtleri ezdirip kin tohumları ekip daha fazla kullanmak kendilerine gebe bıraktılar bu saatten sonra pyd rusyaya bile yanaşamaz eli mahkum, amerikanın en iyi yaptığı şey insanları bir birine düşürmek. Menbiç işide fazla sürmez sonrasında idlip alınır, asıl sıkıntı bundan sonra başlar fıratın doğusuna gidilecekse eğer alınan yerlerde kürt arap türkmen özgürce yaşamalı aksihalde operasyonların devam etmesi zor. Esadın bu bölgede geleceği yok zaten rusyanın kuklasından başkada birşey değil.
 15. bozok

  Afrin olayı

  Afrin muhabbeti bitebilir menbiç konusunu açabilirsiniz yada idlip artık sıra hangisindeyse. Suriyeyi bu hale sokan sadece amerika değil esadın koltuk hırsı şu adamı savunmayın alsın o kanlı koltuğu tepe tepe kullansın.
×