Jump to content

bozok

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  24
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

bozok Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. bozok

  dört halife ne zaman sünnet oldular?

  Sünnet Kuranda geçseydi farz olurdu sünnet daha önce varolan bir geleneğin devam ettirilmesi sünnet olmayan müslüman olamaz abdest alamaz diye birşey yok namaz,zekat,oruç gibi birçok önemli ibadetin şeklini nasıl olcağını kurandan değil peygamberimizden öğreniyoruz hadis ve sünneti bir kenara bırakalım diyemeyiz. Ebu Kafir Dünya sağlık örgütü bile sünnetin faydası ve zararı konusunda tarafsız kişilerin tercihine bırakıyor sen prezervatif tavsiyesinde bulunabilirsin ama afrikada giyecek ayakkabı bulamıyor adamlar kestirip atıyorlar.
 2. bozok

  dört halife ne zaman sünnet oldular?

  Kadın sünneti bölgesel bir gelenek Türkiyede böyle bir uygulama yok müslümanların çoğuda bu sünnet işlemi yapmaz mısırda yapılıyor müslüman olmadan öncede yapıyorlardı onlarında kendine göre sebebleri var doğru veya yanlış beni ilgilendiren bir konu değil. Ayrıca sahabelerin yaşadığı dönemde zaten araplarda sünnet yaygın bir gelenek muhtemelen çoğu zaten sünnetliydi.
 3. bozok

  dört halife ne zaman sünnet oldular?

  Amerikada 1970 kadar her 10 kişiden 9 sünnet oluyor bunu dini gerekceyle yapmıyor sağlık nedeniyle donradan 10 kişiden 6 ya düşüyor bunun yahudi veya müslümanlarla alakası yok korede çokmu müslüman ve yahudi var 10 kişiden 8 i sünnet oluyor.YeryüzüDoktorları afrikada binlerce çocuğu sünnet ediyor heralde bunudu hobi olsun diye yapıyorlar. Yahudilerin etkisi avrupadaki sünnet karşıtı lobilerin saldırılarını engellemek şeklinde yoksa müslümanın sünnet olması umurlarında olmaz rahatsız bile olurlar.
 4. bozok

  dört halife ne zaman sünnet oldular?

  O zaman who araştırmaları yalandan ibaret amerika,kanada,avustralyada 10 çocuktan 6 sı gereksiz yere pipisinden oluyor amerikalı,kanadalı,avustralyalı uzman doktorlar bu çocuklara zarar veren operasyonu sağlık için yaparak büyük cahillik örneği gösteriyor ben size dünyada sünnetin durumuyla ilgili örnek veriyorum sizse birkaç ateis doktorun önyargılı araştırmasıyla çürüttüğünüzü söylüyorsunuz. Amerika,kanada,avustralyada sağlık için sünnet yaptıran her on aileden altısı salak cahilmi şimdi.
 5. bozok

  dört halife ne zaman sünnet oldular?

  Dünya sağlık örgütü (WHO) sünnetin afrikada hiv gibi bulaşıcı hastalıkları %50 azaltacağını öngörüyor sünnetin cinsel yolla bulaşan hastalıkları azlttığı gözlemlenmiş Amerikada 10 bebekten 6 sı doğumdan hemen sonra sünnet ediliyor eskiden bu oran %90 lardaymış bu ülkede sünnet olma nedeni din değil sağlık nedeniyle yapılıyor.Amerikadada sünnetin faydalarının zararından daha fazla olduğunu savunan doktor çok korede sünnet oranı amerikadan daha yüksek sünnet konusu birçok ülkede tartışılıyor olaya sadece dini açıdan bakmayın. Şu linkte bununla ilgili makale var .Aslında birçok kaynak var b
 6. bozok

  dört halife ne zaman sünnet oldular?

  Kuran da sünnet yazmıyor biliyoruz zaten o yüzden farz değil vacip diyen var veya (sünnet) diyen var.Bende burda size sünnetin faydalı olduğunu söyleyen sayfalarca prof doçent ismi paylaşabilirim herkes kendi penceresinden bakıyor.
 7. bozok

  dört halife ne zaman sünnet oldular?

  Sünnetin faydalı olduğunu söyleyen uzma doktorlar var penis ve rahim kanserini önlediğini söylüyorlar ayrıca penis başındaki duyarlılıkta azalma olduğu için erken boşalma sorunu daha az olduğu söyleniyor .Sünnet derisinin olduğu yer mantar ve bakterilerin çoğalması için uygun ortam erkek bağışıklık kazanmış olabilir ama kadın için bu mantar mikrobu zararlıymış. Zararlı olduğunu söyleyen doktorlarda var onlarda bir sürü şey yazmış burdaki sinirlerin faydalı olduğu cinsel birliktelikte bu sünnet derisi sürtünmeyi azalttığında tahrişi engelleyip kadındadaha fazla hazza sebeb oluyormuş.En garibi s
 8. bozok

  TİROİD BEZİ

  Paylaşım için teşekür ederim bilgilendirici bir paylaşım, iş yerimizde özel bir hastane tiroid taraması yaptı bende nodül olduğunu endokrin bölümüne gitmemi istedi fakat her 5 hastadan 3 üne biobsi veya muayne olun dedikleri için olay ticari olarak düşündüm fazla ciddiye almadım bu yazıdan sonra dahiliyeden randevu aldım pek ihmale gelecek hastalık değilmiş..
 9. bozok

  Saf Su İçilir mi ?

  https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.provita.com.tr/brosur/WHO_Deminerilize_Su_Icmek.pdf&ved=2ahUKEwjNqtur8JzbAhXqhaYKHUnrAAI4FBAWMAN6BAgEEAE&usg=AOvVaw3B7rwXlAqaYQ-TgOwUuwmT "Bir araştırma (Williams 1963) bağırsağa giren damıtılmış suyun muhtemelen ozmotik şok nedeniyle farelerin epitel hücrelerinde anormal değişimlere yol açtığını ortaya koymuştur. Öte yandan, fareler üzerinde yürütülen 14 günlük bir deneye dayanan daha yakın tarihli bir çalışmada (Schumann ve diğ. 1993) aynı sonuca ulaşılmamıştır. Mikroskobik a
 10. bozok

  Saf Su İçilir mi ?

  Hayat veya erikli suyu tavsiye ederim tercih meselesi isteyen lahım suyu veya saf su içebilir.
 11. bozok

  Afrin olayı

  Abd bile artık bu Suriye ve Irağa harcanan parayı sorguluyor petrolden kazanacağından daha fazlasını harcadı şimdi faturayı kesecek yer arıyor mülteciler sayesinde biz zaten fazlasıyla bedel ödüyoruz. Lastik donu bile ABD den getirsen bu savaşın faturası azalmaz zaten lastik donu çinden alıyor.Trilyon dolarlık iç dış borcu var dünyada ençok cari açık veren ve en çok faiz ödeyen ülke. Bu bozgunculuğun en büyük sebebi israil lobisi sonraki sebeb petrolün güvenliği birde akdeniz petrollerini kontrol etmenin ilk ayağı olabilir.
 12. bozok

  Saf Su İçilir mi ?

  Bu forumları takip eden editör admin yok heralde küfürler havada uçuşuyor. Saf su aç karnına bol miktarda tüketilirse miğdede tahribata sebeb olabilir.Sıvı madde çok yoğun ortamdan az yoğun ortama hareket ediyor saf su içtiğimizde iyonsuz olan su vücudumuzun elektrolid dengesini bozacaktır.Saf suyu hassas ölçüm ve labratuar ekipmanları temizlemek için kullanıyorlar diye biliyorum aşındırma özelliği normal sudan daha fazla çok mantıklı iş değil saf su içmek.
 13. bozok

  Yapay zeka neden tehlikeli? Çünkü ATEİSTTİR

  Kod yazan programlar daha çok hatalı kodları düzeltme şeklinde çalışıyor . İnternet veya veritabanı üzerinden benzer kodların analizini yapıyor bu kodları, hatalı kodların olduğu yere yazıyor. Tüm bunları ne amaçla yazılmışsa ona göre yapıyor insandan daha hızlı bu analizi yapıp düzelttiği için kod yazanlara yardımcı oluyor o kadar. Yapay zekayı milyonlarca nöronun bağ kurarak oluşturduğu düzenle kıyaslayamayassın elektronik devreler için birşey ya siyahtır yada beyazdır ortası yoktur donanımda bir devrim olmadan korkulacak bir yapay zekadan bahsedemeyiz.Yapay zeka sistemleri çö
 14. bozok

  Yapay zeka neden tehlikeli? Çünkü ATEİSTTİR

  Mantık tüm programlama dillerinde aynı 0 ve 1 üzerine kurulu evet hayır ve birsürü koşul döngü algoritmalardan ibaret bilgisayar proğramlama mezunuyum ne mezunu olduğum önemli değil bu alana az ilgi duyan birisi mikro chip işlemciler ve programların çok basit anahtarlar üzerine kurulu olduğunu bilir.Yapay zeka günümüzdeki işlemcilerin el verdiği kadar gelişiyor .Yeni 0 ve 1 üzerine kurulu olmayan quantum chipler yapılıyor, belki bu quantum bilgisayarlar birşeyleri değiştirir. Şuanki yapay zeka uygulamaları belirlediğimiz şablona göre analiz yapmaktan öteye geçemez ben gene diyorum kor
×
×
 • Yeni Oluştur...