Jump to content

bozok

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  24
 • Katılım

 • Son ziyaret

İletiler bölümüne bozok kullanıcısının eklediği dosyalar

 1. Sünnet Kuranda geçseydi farz olurdu sünnet daha önce varolan bir geleneğin devam ettirilmesi sünnet olmayan müslüman olamaz abdest alamaz  diye birşey yok namaz,zekat,oruç gibi birçok önemli ibadetin şeklini nasıl olcağını kurandan değil peygamberimizden öğreniyoruz hadis ve sünneti bir kenara bırakalım diyemeyiz.

  Ebu Kafir

  Dünya sağlık örgütü bile sünnetin faydası ve zararı konusunda tarafsız kişilerin tercihine bırakıyor sen prezervatif tavsiyesinde bulunabilirsin ama afrikada giyecek ayakkabı bulamıyor adamlar  kestirip atıyorlar.

   

 2. Kadın sünneti bölgesel bir gelenek Türkiyede böyle bir uygulama yok müslümanların çoğuda bu sünnet işlemi yapmaz mısırda yapılıyor müslüman olmadan öncede yapıyorlardı  onlarında kendine göre sebebleri var doğru veya yanlış  beni ilgilendiren bir konu değil.

  Ayrıca sahabelerin yaşadığı dönemde zaten araplarda sünnet yaygın bir gelenek muhtemelen çoğu zaten sünnetliydi.

 3. Amerikada 1970 kadar her 10 kişiden 9 sünnet oluyor bunu dini gerekceyle yapmıyor sağlık nedeniyle donradan 10 kişiden 6 ya düşüyor bunun yahudi veya müslümanlarla alakası yok korede çokmu müslüman ve yahudi var  10 kişiden 8 i sünnet oluyor.YeryüzüDoktorları  afrikada binlerce çocuğu sünnet ediyor heralde bunudu hobi olsun diye yapıyorlar.

  Yahudilerin etkisi avrupadaki sünnet karşıtı lobilerin saldırılarını engellemek şeklinde yoksa müslümanın sünnet olması umurlarında olmaz rahatsız bile olurlar.

   

 4. O zaman who araştırmaları yalandan ibaret amerika,kanada,avustralyada  10 çocuktan 6 sı gereksiz yere pipisinden oluyor amerikalı,kanadalı,avustralyalı  uzman doktorlar bu çocuklara zarar veren operasyonu sağlık için yaparak büyük cahillik örneği gösteriyor ben size dünyada sünnetin durumuyla ilgili örnek veriyorum sizse birkaç ateis doktorun önyargılı araştırmasıyla çürüttüğünüzü söylüyorsunuz.

  Amerika,kanada,avustralyada sağlık için sünnet yaptıran  her on aileden altısı salak cahilmi şimdi.

 5. Dünya sağlık örgütü (WHO) sünnetin afrikada hiv gibi bulaşıcı hastalıkları %50 azaltacağını öngörüyor sünnetin  cinsel yolla bulaşan hastalıkları azlttığı gözlemlenmiş Amerikada 10 bebekten 6 sı doğumdan hemen sonra sünnet ediliyor eskiden bu oran %90 lardaymış bu ülkede sünnet olma nedeni din değil sağlık nedeniyle yapılıyor.Amerikadada sünnetin faydalarının zararından daha fazla olduğunu savunan doktor çok korede sünnet oranı amerikadan daha yüksek sünnet konusu birçok ülkede tartışılıyor olaya sadece dini açıdan bakmayın.

  Şu linkte bununla ilgili makale var .Aslında birçok kaynak var bu konu ile ilgili sünnet bilim insanlarının ilgisini çekmiş   ben ilk defa araştırıyorum aslındadiğer sitedede sünnete karşı olmamakla beraber sünnet  aleyhine yazılar yazıp sorgulamalarını sağlıyorum bu başlığı görme nedenimde bu araştırmaydı bakalım bu işin sonu nereye varacak.

  https://www.amerikaninsesi.com/amp/amerika-da-sunnete-destek/1513418.html

 6. Sünnetin faydalı olduğunu söyleyen uzma doktorlar var penis ve rahim kanserini önlediğini söylüyorlar ayrıca penis başındaki duyarlılıkta azalma olduğu için erken boşalma sorunu daha az olduğu söyleniyor .Sünnet derisinin olduğu yer mantar ve bakterilerin çoğalması için uygun ortam erkek bağışıklık kazanmış olabilir ama kadın için bu mantar mikrobu zararlıymış. Zararlı olduğunu söyleyen doktorlarda var onlarda bir sürü şey yazmış burdaki sinirlerin faydalı olduğu cinsel birliktelikte bu sünnet derisi sürtünmeyi azalttığında tahrişi engelleyip kadındadaha fazla hazza sebeb oluyormuş.En garibi sünnet derisi alınmasının erken boşalmaya sebeb olduğunu idda ediyor diğer taraf burda bir çakışma var Haydar dümen buna noktayı komuş muhafazakarlar cinsellikle daha geç tanışıyor buda daha fazla masturbasyon demekmiş buda erken boşalmaya sebeb oluyormuş.

   

  Burdan çıkan sonuç herkes kendi penceresinden bakiyor sünnet Hz Muhammedin  isteğiyse zaten gerisi teferruat..

 7. On 29.04.2018 at 22:06, haci yazdı:

  Paylaşım için teşekür ederim bilgilendirici bir paylaşım,  iş yerimizde özel bir hastane tiroid taraması  yaptı bende nodül olduğunu  endokrin bölümüne gitmemi istedi  fakat her 5 hastadan 3 üne biobsi  veya muayne olun dedikleri için olay ticari olarak düşündüm  fazla ciddiye almadım bu yazıdan sonra dahiliyeden randevu aldım  pek ihmale gelecek hastalık değilmiş..

 8. https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.provita.com.tr/brosur/WHO_Deminerilize_Su_Icmek.pdf&ved=2ahUKEwjNqtur8JzbAhXqhaYKHUnrAAI4FBAWMAN6BAgEEAE&usg=AOvVaw3B7rwXlAqaYQ-TgOwUuwmT

   

   

  "Bir araştırma (Williams 1963) bağırsağa giren damıtılmış suyun 
  muhtemelen ozmotik şok nedeniyle farelerin epitel hücrelerinde anormal 
  değişimlere yol açtığını ortaya koymuştur. Öte yandan, fareler üzerinde 
  yürütülen 14 günlük bir deneye dayanan daha yakın tarihli bir çalışmada 
  (Schumann ve diğ. 1993) aynı sonuca ulaşılmamıştır. Mikroskobik anatomi 
  çalışmasında özofagus, mide veya jejunumda aşınma, ülserleşme ya da 
  enflamasyon belirtisine rastlanmamıştır. WHO (1980) için yapılan 
  araştırmalarda hayvanlarda salgı işlevlerinde (salgının ve mide suyu asit 
  oranının artması) ve mide kası geriliminde tahrifat bildirilmiştir, ancak 
  mevcut verilere dayanarak düşük mineral içerikli suyun mide-bağırsak 
  mukoza zarı üzerindeki olumsuz etkisi kesin olarak kanıtlanmış değildir. 
  Düşük mineral içerikli su tüketiminin vücudun mineral ve su metabolizmasını
  tehlikeye atarak iç denge [homeostaz] mekanizmaları üzerindeki olumsuz 
  etkisi ise yeterince ortaya konmuş bulunmaktadır. İdrar çıkışında artış
  (diürez artışı), bedensel salgılardan hücre içi ve dışı iyonlarının boşaltımında 
  artma, bunların dengesinin ters dönmesi ve vücuttan daha fazla atılmaları, 
  vücut su seviyesinde ve suya bağımlı bazı hormonların işlevlerinde meydana 
  gelen değişimler ile ilişkilendirilmektedir. 
  Hayvanlar, özellikle de fareler, üzerinde bir yıla kadar uzayan sürelerle 
  yapılan deneyler damıtılmış su veya TÇM ≤ 75 mg/l su tüketiminin şunlara 
  yol açabileceğini defalarca göstermiştir: 1) daha fazla su tüketimi, idrar 
  söktürümü, hücre dışı sıvı hacmi, sodyum (Na) ve klorür (Cl) iyonlarının 
  serum düzeylerinde artma ve yemek yoluyla karşılanmaması durumunda 
  bunların vücuttan daha fazla atılmalarından kaynaklanan genel denge 
  bozulması, 2) alyuvar yoğunluğunun azalması ve başka hematokrit 
  değişimler (WHO 1980). Yakın tarihli çalışmalar (Rakhmanin ve diğ. 1989) 
  damıtılmış suda mutajen ya da gonadotoksik etkiler saptamamış olsa da, 
  triiyodotironin ve aldosteron salgısında azalma, kortizol salgısında artma, 
  böbreklerde gromerül atrofisi dahil morfolojik değişimler, vasküler endotelin 
  kan akışını engelleyecek ölçüde şişmesi hakkında daha fazla bilgi sağladılar. 
  Bir yıl süren bir araştırma boyunca suluklarına damıtılmış su koyulan fare 
  ceninlerinde iskelet kemikleşmesinde azalma gözlendi. Sudan alınan mineral 
  yetersizliğinin beslenme ile dengelenmediği açıkça ortaya çıktı."

   

  Bu işin uzmanı falan değilim çok ilgimi çeken bir konuda değil evinde sürekli saf su tüketen kaç insan vardırki ?İnternetten saf suyun zararlı olduğuna dair bir çok yazı okudum yalan veya doğru buda o yazılardan biri.

 9. Abd bile artık bu Suriye ve Irağa harcanan parayı sorguluyor petrolden kazanacağından daha fazlasını harcadı şimdi faturayı kesecek yer arıyor mülteciler sayesinde biz zaten fazlasıyla bedel ödüyoruz.

  Lastik donu bile ABD den getirsen bu savaşın faturası azalmaz zaten lastik donu çinden alıyor.Trilyon dolarlık iç dış borcu var dünyada ençok cari  açık veren  ve en çok faiz   ödeyen ülke.

  Bu bozgunculuğun en büyük sebebi israil lobisi sonraki sebeb petrolün güvenliği birde akdeniz petrollerini kontrol etmenin ilk ayağı olabilir.

 10. Bu forumları takip eden editör admin  yok heralde küfürler havada uçuşuyor.

  Saf su aç karnına bol miktarda tüketilirse miğdede tahribata sebeb olabilir.Sıvı madde çok yoğun ortamdan az yoğun ortama hareket ediyor saf su içtiğimizde iyonsuz  olan su vücudumuzun elektrolid dengesini bozacaktır.Saf suyu hassas ölçüm  ve labratuar ekipmanları temizlemek için kullanıyorlar diye biliyorum aşındırma özelliği normal sudan daha fazla çok mantıklı iş değil saf su içmek.

   

   

 11. 49 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

  dr.Kemal kardeş şöyle düşün partici olmayan bir "hakimin", "savcının" olduğunu düşün? Elinde bütün veriler var, kamera kayıtları, telefon konuşmaları, hareketleri, saat saat nerde kimle neler yaptığı ve bu bilgileri değerlendirip yorumlama ve de bu analizlere dayalı olarak bir sonuca varma yeteneği olan yapay zekalı bir "hakim" yazılımı olduğunu düşün?

   

   Bu yazılım bir karar verirken öldürülme korkusu olmayacak, aileme zarar gelir endişesi olmayacak, rüşvet alır geceleri alemlere akarım gibi kahpece düşünceleri olmayacak, rüşvet alır aileme ve çocuklarıma gelecek sağlar, onları güven içinde yetiştiririm gibi bir ihtiyacı olmayacak. Yok elbisesi temizmiş, yok namus cinayeti ceza hafifletelim yok mahkum çok masum bakmış indirim vereyim bu tür insani duyguları olmayacak, kandırılamayacak ve üzerinde etki edilemeyecek bir yazılım üzerine kurulmuş olan adalet sistemini bir düşünsene?

   

  Yapay zeka proğramları  sanıklar hakkındaki tüm verileri kısa sürede inceleyip olasılıklar hakkında bilgiler oranlar verip hakime yardımcı olabilir karar verici yaparsan ismi Ali kıran baş kesen olur.?

  Programlara kalsa her seçimde chp iktidar oluyor .Proğram olayı değerlendirirken ekmek çalan çocukla banka soyanı ayırt etmez izinsiz almak =hırsızlık  olaylara neden bu açıdan bakıyorum birde şöyle bakıyım demez  algoritmasının dışına çıkamaz bizim yasaları analiz edip nasıl işin içinden çıkacak o ayrı sorun çok fazla bilim kurgu dizisi izliyoruz.

  Yapay zekanın önündeki en büyük engel yazılım değil  donanım bu sorun çözülmeden  yapay zeka  şu an olduğu gibi sadece  insanlara yardımcı olur iş yükünü hafifletir zaman kazandırır.

  14 saat önce, anibal yazdı:

   

   

   

   

 12. 9 saat önce, anibal yazdı:

  Kod yazan programlar daha çok hatalı kodları düzeltme şeklinde çalışıyor .

  İnternet veya veritabanı üzerinden benzer kodların analizini yapıyor bu kodları, hatalı kodların olduğu yere yazıyor.

  Tüm bunları ne amaçla yazılmışsa ona göre yapıyor insandan daha hızlı bu analizi yapıp düzelttiği için kod yazanlara yardımcı oluyor o kadar.

  Yapay zekayı milyonlarca nöronun bağ kurarak oluşturduğu düzenle kıyaslayamayassın elektronik devreler için birşey ya siyahtır yada beyazdır ortası yoktur donanımda bir devrim olmadan korkulacak bir yapay zekadan bahsedemeyiz.Yapay zeka sistemleri çökertmek kişiler hakkında kötü amaçla bilgi toplamak gibi amaçlarla kullananlar olduğunda tehlikeli olur.

   

   

 13. Mantık tüm programlama dillerinde aynı  0 ve 1 üzerine  kurulu evet hayır ve birsürü koşul döngü algoritmalardan ibaret bilgisayar proğramlama mezunuyum ne mezunu olduğum önemli değil bu alana az ilgi duyan birisi mikro chip  işlemciler ve programların çok basit anahtarlar üzerine kurulu olduğunu bilir.Yapay zeka günümüzdeki işlemcilerin el verdiği kadar gelişiyor .Yeni  0 ve 1 üzerine kurulu olmayan quantum chipler yapılıyor, belki bu quantum bilgisayarlar birşeyleri değiştirir.

  Şuanki yapay zeka uygulamaları belirlediğimiz şablona göre analiz yapmaktan öteye geçemez ben gene diyorum korkulması gereken yapay zeka değil onu kullanandır.

 14. Yapay zekanın duyguları iradesi ruhu yoktur.Yapay zekayı yazan programcılar bir soruya nasıl cevap vermesini istiyorsa öyle cevap verir .Kızmış sevinmiş gibi yapar sadece taklitten ibarettir.Korkular boş ve yersiz bu robotu yapandan kullananda korkmalı korkulacaksa atom bombasıda tehlikelidir ama asıl tehlike onu elinde bulundurandır.

  Bende bir bilgisayar programcısıyım yapay zekaya gereğinden fazla büyütülüyor.

 15. Avrupa ve rusyanın suriyeye ilgisi enerji koridoru , iki tarafta burayı kontrol etmek istiyor .Avrupanın fosil yakıta talebi 50 yıl bile geçse azalmaz artar  alternatif enerji kaynaklarına yöneldikleri için bu talep artışı yavaşladı ,dizele karşı olmalarının nedeni havayı daha çok kirletmesi.Fransa'da japonya ve abd gibi birçok ülkenin katılımıyla füzyon santrali yapılıyor amacına ulaşırsa o zaman fosil yakıt dönemi biter .

   

  Abd nin bölgeye ilgisi ise israil ve petrol kaynakları, dolar gücünü petrolden alır ayrıca çinin enbüyük sorunu enerji kaynaklarıdır adeta çine karşı  sopa gibi bu kaynaklar batılı şirketlerin elinde .Abd rusyayıda bölgeden uzak tutmak istiyor ama pek başarılı olamadı.

   

  Avrupa pkk lıların kara gözüne kara kaşına hasret değil insan haklarıda sadece kendi insanı olduğunda önem verir yoksa bosna ve arakan katliamları olmazdı  geriye birtek  Türkiyeye karşı kullanmak kalıyor mesele kıskanma değil kontrol etme.

  Evet dolar biterse çinde zarar görür trilyon dolarlık dolar rezervi var ve sürekli artıyor  ama bundan kurtulmanın yolunu arıyor elbet bulacaklar avrupa euro yu sebebsiz yere çıkarmadı dünya ülkeleri milyar dolarlık dolar rezervinden vazgeçtiğinde ,dolar basarak tüm dünyayı sömüren abd artık bunu yapamayacak ve bu yönde çabalar var.

  Abd için petrol önemli değise kendi kendine yetiyorsa niye  bölgede trilyon dolarlık askeri harcama yapıyor kazın ayağı öyle değil amerikada karşılıksız parayla ekonomisini dönderiyor kendi kendine yeter bir ülke değil trump ın üretimi abd ye kaydırma çabası sebebsiz değil argede  abd yi  geçen çin apple gibi firmalara şimdiden rakip oluyor.

  Şimdilik  elektronikte rakipler yakında savunma sanayi ,oto sanayi ,makine sanayi ,yüksek teknoloji ürünlerde rakip olacaklar ozaman detroit krizi gibi birçok krize sebeb olacak  , amerika bu kadar güçlendiyse bilim sayesinde oldu şimdi bilimi çine kaptırıyor .

  Değeri olmayan dolarla nasıl çin malı iphone alacak ,amerikada bu telefonu üretecek teknoloji var ama sanayi yok hadi yapıyım diyincede olmuyor ,telefon sadece örnek adamlar heryerdeler.

  Rusya ve çin Abd den daha iyi demiyorum onlarda menfaatlerine göre hareket ediyor belki daha kötü bir ülke olacaklar.

   

   

   

 16. Arge araştırmada teknoloji ağırlıklı üretimde ve alınan patent sayısında çin abd yi geçti ve halada büyümeye devam ediyor abd tek güç değil .

  Pakistanda çin abd den daha etkili  ortadoğuda rusyada çok güçleniyor dengesiz güç kaybeden bir amerika var tek dayanakları dolar oda bir yere kadar .

  Çin dolara alternatif bulduğunda abd ekonomisi çöküşe geçer bu ülkeyi fazla büyütüyorsunuz.

  Abd zaten suriyeden çekilip bu savaşın faturasını avrupaya kesme derdinde bu koridor gerçekleşseydi avrupaya giden alternatif enerji koridoru olacaktı artık fransa ve almanyanın bölgeye el atması gerekiyor mesele petrol parasından daha çok enerji güvenliği ve Türkiyeyi yavaşlatıp kontrol altına alma.

   

 17. Zaten vuruyor tsk rejim güçlerini rejim diye bir şey yok  suriyede Türkiye Rusya iran var aralarındaki anlaşmaya göre afrinde esat faliyet gösteremez gösterirsede yalnız kalır çekilir.

  Muhtemelen idlibede girilecek kapalı kapılar ardında ne anlaşmalar yapılıyor bilmiyoruz tek görünen iran ne derse esad onu yapıyor arada afrinde olduğu gibi bende varım demeye çalışıyor.

 18. On 12.03.2018 at 23:52, güven yazdı:

  İnsanlar aç ise kuş gibi özgür olsanda farketmez kafese döner tabikide bölgede bir ekonomi üretim alanı oluşturulmalı ama şuanda öncelikli mesele buraları terkeden insanların geri döndürüp  güvenliğini sağlayıp rahatca kin gütmeden  bir arada yaşamalarını sağlamak bunu başarmadan fıratın doğusuna gidilirse sonuçlar iyi olmaz.

   

 19. Bu konu biter menbiç konusu açılr diyordum ama bu konu afrin işi bittiği halde devam ediyor.

  Birçok savaş tecrübesi olan ABD, pkk uzantılarının bu bölgede direnemeyeceğini bilmiyormuydu biliyordu zaten tepkileride göstermelikti adamların derdi kürtleri ezdirip kin tohumları ekip daha fazla kullanmak kendilerine gebe bıraktılar  bu saatten sonra pyd rusyaya bile yanaşamaz eli mahkum, amerikanın en iyi yaptığı şey insanları bir birine düşürmek.

  Menbiç işide fazla sürmez sonrasında idlip  alınır, asıl sıkıntı bundan sonra başlar fıratın doğusuna gidilecekse eğer alınan yerlerde kürt arap türkmen özgürce yaşamalı aksihalde operasyonların devam etmesi zor.

  Esadın bu bölgede geleceği yok zaten rusyanın kuklasından başkada birşey değil.

 20. Afrin muhabbeti bitebilir menbiç konusunu açabilirsiniz yada idlip  artık sıra hangisindeyse. Suriyeyi bu hale sokan sadece amerika değil esadın koltuk hırsı şu adamı savunmayın alsın o kanlı koltuğu tepe tepe kullansın.

 21. Rakkada olduğu gibi her yeri yıkarsan 1 hafta bile sürmeden afrin ele geçerdi bir anlamıda kalmazdı binlerce sivil ölünce mesele bence en az kayıpla girmek .

  Ayrıca pkk nın elinde tanesi 50 bin dolar olan füzelerden binlerce var  adamlar hareket eden herşeye sıkıyor arkalarında ciddi para ve istihbarat desteği var türk askerinin kordinatları anlık olarak ypg ye bildiriliyor buda tanklar için büyük tehdit en kötüsü bu füzeler portatif 1 kişi taşıyabiliyor.

 22. Parmak izleri tek yumurta ikizlerinde aynı değil farklı hatta klonlarda bile farklı olacağı biliniyor.Parmak izini belirleyen dna değil hatta yüz hatlarını  bile sadece dna belirlemiyor birçok olaydan etkileniyor. Ruha gelirsek onun ne olduğunu bilen varmıki tartışalım  Kurandaki bilgide kısıtlı

×
×
 • Yeni Oluştur...