Jump to content

ANTİATEİST

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.301
 • Katılım

 • Son ziyaret

ANTİATEİST kullanıcısının paylaşımları

 1. ANTİATEİST

  Anibal aileme hakaret etti.

  Az önce asagidaki cümlenin hakaret olmadigini savundunuz ? "Biliyon di mi süper zenciyi ,gene sülaleni onun altından geçirmek istiyor musun" Size uzunca bir cevap yazdim ama sonra düsundum ve ne geregi var dedim. Neden ugrasiyorum, neden kim icin vaktimi harciyorum. Tanimadigim ve hayatta muhtamelen karsilasmayacagim sanal insanlar icin mi ? Sil gitsin. Bunlari savunana birsey anlatilmaz.
 2. ANTİATEİST

  Kuranda kelime tekrarları

  Besmelenin 19 harften olustugu gercegine bile itiraz eden zihniyetlerin miras hakkindaki yorumlari ciddiye alinacak degildir. En azindan ben ciddiye almiyorum.
 3. ANTİATEİST

  Kuranda kelime tekrarları

  Ilk basta basit geliyor, fakat ayet ve sure numaralarini biz secmiyoruz. Onceden planlanan birsey ise baska tabi. Yani sana rastgele sayilar versem bu uyumu saglayamazsin. Sayilari degistirmen, uzerinde oynama yapman gerekir, Oysa Kuran inerken yada yazilirken boyle bir sansin yok. Kuran siradan bir kitap olsaydi bu düzene tesaduf diyebilirdik. Fakat matematiksel örgülerin Kuran'a kasitli olarak yerlestirildigini bircok örnekten biliyoruz. Hatta bunlarin yerlestirme amacini Kuran kendisi acikliyor. Ayetlerde matematiksel sistemlere atif var. Biz kendi kendi
 4. Sahsima yapilan hakaretler umrumda degil ama yukardaki mesajin son bölümunde anibal aileme hakaret etmistir. Bu densiz cok oldu, yoneticiler anibali koruma politikasina son vermeli ve gerekeni yapmali artik.
 5. ANTİATEİST

  19 SİSTEMİ SADECE BİR MUCİZEDİR

  Herkes oxforda giremiyor, belli bir çaba ve uğrasta bulunmak gerekiyor. Basari icin calismak gerekiyor.
 6. ANTİATEİST

  19 SİSTEMİ SADECE BİR MUCİZEDİR

  İlgili ayetler Bakara suresinde de geciyor. Aynı kafa yapisiyla Bakara suresine de besmeleyle başlanmamasi gerekiyordu. Insanlar 9. surede neden besmele yok diye cok kafa yormus. Senin gibi dusunenler de olmus, 9. surenin bir baska surenin devami oldugunu dusunende olmus. Bense spekulasyonlara gore degil delillere gore dusuncemi belirtiyorum.
 7. ANTİATEİST

  19 SİSTEMİ SADECE BİR MUCİZEDİR

  Vahiy olayını siz yanlış anlıyorsunuz. Kuran'a göre arı da vahiy almakta. Allah arıyı karşısına alıp konuşmuyor elbette. Allah'ın arıyla olan vahiy ilişkisini bilmediğim gibi Resad'ın Allah ile olan vahiy ilişkisini de bilmiyorum. Bu beni ilgilendiren bir durum da değil.. Benim tek bildiğim elçilerin bir delil ile geldiği. Bizim için önemli olan elçi değil, getirdiği delildir. Resad'ın delili de 19. Ben Resad'a değil 19a bakıyorum. Edip'e gelirsek. Anlattığı bir olay var. 3:41 olayı.
 8. ANTİATEİST

  19 SİSTEMİ SADECE BİR MUCİZEDİR

  Kutsal kitapta yer alan büyük bir mucizenin sıradan bir insan tarafından şans eseri keşfedilmesine elbette inanmıyorum Malta. 19un keşif tarihi ve Müddesir suresi bunun planlanmış olduğunu gösteriyor. Resad'ın sürekli tevhid mesajını vurgulaması ve bu uğurda müşrikler tarafından öldürülmesi buna pararellik gösteriyor. Kuran kesin bir şekilde son elçi Muhammed deseydi elbette burada Kuran'ı dinlerdim, merak etme. Kuran'ı beğenin yada beğenmeyin bu bir gerçek. Elbette benim de kafamın basmadığı ayetler var. Büyük ihtimal Resad'ın da va
 9. ANTİATEİST

  19 SİSTEMİ SADECE BİR MUCİZEDİR

  Emre bildiğim kadarıyla geleneksel dini kabul etmiyor Malta Eriği. Resad'ın öldürülmesini savunacağını sanmıyorum. Emrenin üstüne gitmemeye çalışıyorum artık. Konuyla ilgili varsa düşüncelerimi dile getirir, kendisiyle tartışmaya girmem.
 10. ANTİATEİST

  19 SİSTEMİ SADECE BİR MUCİZEDİR

  ahahaha sinirini bozdum değil mi ? Ahh emre ahh
 11. ANTİATEİST

  19 SİSTEMİ SADECE BİR MUCİZEDİR

  Neyse, sana bir şey demiyorum. Ben seni böyle kabul ettim artık.
 12. ANTİATEİST

  19 SİSTEMİ SADECE BİR MUCİZEDİR

  Emre benim din kardeşim sayılır, onunla olan tartışmalarımın sizi ilgilendirdiğini sanmıyorum.
 13. ANTİATEİST

  19 SİSTEMİ SADECE BİR MUCİZEDİR

  En azından "azgın" lafının hatalı olduğunu takdir edebildin. Selam.
 14. ANTİATEİST

  19 SİSTEMİ SADECE BİR MUCİZEDİR

  Desert Wind hristiyanmış. Ateist biliyordum ben. Bu hristiyanları da anlamak zor.
 15. ANTİATEİST

  19 SİSTEMİ SADECE BİR MUCİZEDİR

  İnatçı yapını çok iyi biliyorum Emre. Ateistlerin önünde iki müslüman olarak seninle tartışmayacağım. Kararına saygılıyım.
 16. ANTİATEİST

  19 SİSTEMİ SADECE BİR MUCİZEDİR

  İşin teknik sınıfına girmezsek, şunları söyleyebiliriz. Kuran Allah tarafından korunmuştur. Bunun delili 19 sistemidir. Kuran korunmadığı için değil tam tersi korunduğu için bugün Tevbe suresinin 127 ayet olduğunu biliyoruz. Allah'ın adını anarak başlamadığı tek sure Tevbe suresidir. Bu tesadüf değildir. Bunun sebebi bu surede beşer sözünün olmasından kaynaklanmaktadır. Yüce Allah kasıtlı olarak 9/128-129'u insanlar için bir test haline sokmuştur. Geçmiş kavimlerin de buna benzer şekilde test edildiğini şu ayetlerden biliy
 17. ANTİATEİST

  Evren hassas ayarlı mıdır?

  Anibal kısacası olmuş bitmiş bir şey hakkında kafanızı fazla kurcalamayın, oturun oturduğunuz yere ey ateistler diyor. Ateist abinizi dinleyin bakim.
 18. ANTİATEİST

  Kuranda ki Ha Mim sayımları

  Besmeledeki hafleri sayamayan bir insana Müddesir suresini anlatmak benim adıma bir zaman kaybıdır. Samimi iseniz arşiv araştırması yapıp geçmişteki mesajlarıma ulaşabilir, orada verdiğim cvpları okuyabilirsiniz. Kendi arşivim olsa c/p yapardım ama arşiv tutmuyorum. Ben burada yıllardır yazıyorum, bu konu başlığı bile 2008'den kalma. Eski şeyleri temcit pilavı gibi önüme getirip uzun uzun cvp vermemi beklemeyin. İki cahil olarak birbirinize pas atmalarınız ise dışarıdan çok zavallıca görünüyor, bunu da belirteyim.
 19. Olmayan bir şeyi varmış gibi göstermek, yok diyene mal demek sizin üslubunuz olsa gerek. Kuran incilden yürütmüştür mantığı ile hareket ediyorsun ama verdiğin kitapta "8 melek arşı taşır" ifadesini gösteremiyorsun. Sadece zorlama yorumlar ile bunun buradan araklandığını bize yutturmaya çalışıyor ve üstüne bize mal diyorsun. Besmeledeki harf sayısını saymakta aciz olanlar nasıl olurda İncil ayetleri üzerinden beyin jimnastiği yapabilecek cüreti kendinde bulabiliyor ? Alayınız dinci kafasına sahip.
 20. ANTİATEİST

  Evren hassas ayarlı mıdır?

  Telefondan giriyorsan nasıl mesaj atabiliyorsun buraya ? Hani bir sonraki sayfaya bile "telden giriyorum diye" gidemeyen bir insanın foruma mesaj atması imkansız olsa gerek. Neyse, iyi günler.
 21. Konuyu okudum ve İncil'in Vahiy Kitabından alıntıladığın yerde "arşı 8 melek taşır" ifadesini göremedim. Olayı Kuran'a yamamak için bayagı bir yırtınmışsın. İşte böyle yaptığınız sürece gerçeği göremeyeceksiniz. Yüce Allah sizi gerçekle şereflendirmeyecek. O kadar körleşeceksiniz ki besmelenin 19 harf olduğunu bile idrak edemeyecek hale geleceksiniz.
 22. ANTİATEİST

  Evren hassas ayarlı mıdır?

  Şurada yapacağın tek şey bu topiğin birinci sayfasına gidip neler yazdığımı okumak. Sen bunu yapmak yerine iddianı destekleyemiyorsun gibi komik ve alakasız bir cümle kullanıyorsun. Fakat diğer açtığın başlıktan görebildiğimiz gibi iş Kuran'ı eleştirmek olunca olmadık araştırmaları yapabiliyorsun. İşte bu senin ideoljik takıldığını gösteriyor. Senin için ilim sadece ideolojine hizmet ettiğin zaman var. Bu sebeple senin gibilerine yazmak harun yahyaya evrimi anlatmaya çalışmak gibi vakit kaybı.
 23. ANTİATEİST

  Kuranda ki Ha Mim sayımları

  Evet, aynı şeyi sizde evrimi eleştiren müslümanlar için yapıyorsunuz. Her iki taraf için de vakit kaybı.
 24. Ben hiçbir kanıt göremedim burada. Diyelim birebir aynısı var. Bu durum yine bir delil teşkil etmiyor. Zira Kuran insanlığın başından beri müslümanlığın tebliğ edildiğini söylüyor. Sonradan insanlar tarafından tahribata uğrasa bile birtakım kırıntılar geride kalabiliyor. Kuran'da yer alan bazı bilgilerin geçmişte yer alması bu sebeple şaşırtıcı değil. Ben Kuran'ı bilmediğim zamanlarda sümer yazıtlarındaki topraktan yaratılışı görünce dini terk etmiştim. Kuran'ı alıp okuduğum zaman ise bunun bir çelişki olmadığını fark et
 25. ANTİATEİST

  Evren hassas ayarlı mıdır?

  Kendin çabala, ben sana elimle yemek yedirecek değilim.
×
×
 • Yeni Oluştur...