Jump to content

doğubey

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  29
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

doğubey Hakkında

 • Derece
  Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

859 profil görüntüleme
 1. doğubey

  Cumhuriyet gazetesi portalı serbest okumaya açıldı..

  Cumhuriyet Gazetesi'ni artık eskisi gibi kemalizm takıntısı olanlardan başka hiç kimsenin okuduğu yok. Yani anlayacağın, bu gazetenin bu şekilde bir çalışma yapması halkın nazarında hiçbir değer ifade etmiyor. Sözde kurucu ideolojinin savunuculuğunu yapan bir gazetenin, bu kadar büyük propaganda çalışmalarına, beyin yıkamalarına rağmen, Chp'li olduğunu söyleyen kesim tarafından bile okunmuyorsa, bence bu habere sevinilmez, kendi adınıza üzülmeniz gerekir.
 2. Doğal seçilim, belirli bir türde dış çevreye uyum konusunda daha elverişli özelliklere sahip organizmaların, bu elverişli özelliklere sahip olmayan diğer bireylere göre yaşama ve üreme şanslarının daha yüksek olması ve bunun sonucu olarak genlerini yeni kuşaklara aktarabilmeleri yoluyla işleyen evrimsel mekanizma. Böylece dış ortama uyum sağlamakta sorunlar yaşayan bireyler ve genler organizma popülasyonundan tasfiye edilmiş olmaktadır. Ayrıca doğal seçme, doğal ayıklanma ya da doğal seleksiyon olarak da adlandırılır. Doğal seçilim birey üstünde tümüyle işler ama sadece kalıtsal özellikler bir sonraki nesile aktarılabilir. Sonuç olarak yaşadıkları ortama uyum konusunda daha başarılı olan bireylerin, hayatta kalabilme, ergenlik yaşına ulaşabilme ve üreme olanakları yönünden daha avantajlı olmaları dolayısıyla, elverişli özellikler bir sonraki nesile aktarılır ve daha yaygın hale gelir. Doğal seçilim mekanizması, bu şekilde işleyerek uyum sağlamada (adaptasyonda) başarılı olamayan bireylerin kalıtsal özelliklerinin popülasyondan ayıklanarak sonraki kuşaklara aktarılmasını önlemiş olur. Öte yandan uyum konusunda daha başarılı olan bireylerin kalıtsal özelliklerinin gelecek kuşaklara daha etkin olarak aktarılmasını sağlar. Sonuçta popülasyon, uyum sağlamada başarılı olan bireylerden oluşmuş olacaktır. Gerekli zaman verildiğinde bu pasif işlem adaptasyonlar ve türleşme, uyumsal açılım ile sonuçlanabilir. Örnek olarak aslan ve ceylanları verelim.Ceylanların güçsüz ve yavaşlarını aslanlar yiyecektir.Bu yüzden sadece hızlı ceylanlar çiftleşme mevsimine kadar yaşayabilir.Ama aslanlardada durum aynıdır.Hızlı koşamayan aslan aç kalır ve ölür böylece hızlılar çiftleşebilir artık yeni nesil daha hızlıdır. Ama aslanlar hızlandığı için artık hızlı olan ceylanlardan bazıları yavaş sayılmaya başlar. bu şekilde her iki tür de hızlanır. http://tr.wikipedia.org/wiki/Do%C4%9Fal_seleksiyon Yani güçsüz olan elenecek, güçlü olan hayatta kalacak. Kısaca savaşlarda da bu kural geçerli değil midir? 1.Dünya Savaşı, 2.Dünya savaşı diğer savaşlarda böyle olmadı mı? 2.Dünya Savaşında Amerika'nın önderliğindeki devletler kazandı Amerika ve Sovyetler dünya lideri oldular. Hala devletlerarası siyasi gücü belirleyen kurallar 2.Dünya savaşından sonra belirlenen kurallara göre yürüyor. Diğer adını anmadığımız savaşlarda da bu böyle olmaz mı? Güçlü olanın boyunduruğuna giren güçsüz o ne derse hemen hemen kabul etmek zorunda kalır. Bir nevi, doğal seçilimdeki kurallar geçerli değil midir?
 3. doğubey

  ALLAH VARSA NEDEN ÖLÜYORUZ?

  Artık bakıyorum da, yurdumun ateist geçinen kızılbaşları, kemalistleri konu bulamıyorlar, konu açmak için konu açıyorlar.
 4. doğubey

  AHLAKIN EVRİMİ-KÖKENİ

  Kısaca ahlakı, insanların menfaatleri için uydurduğu soyut kavramlar diye nitelebiliriz
 5. doğubey

  Kur'an-ı Kerim ders olarak okutulacak

  Haremlik, selamlık olacka, ateşle barut yanyana durmayacak
 6. doğubey

  Kur'an-ı Kerim ders olarak okutulacak

  Cumhuriyet gazetesinden bir alıntı yaptım. Dediklerin eğitimin sorunları olabilir fakat, sende biliyorsun ki, konumuz bu değil. Kuran dersi ve Siyer dersi seçmeli ders müfredatına alınıyor. Yani isteyen seçer isteyen seçmez. Çocuğun varsa görmesini istemiyorsan bu dersi seçtirmezsin. İmam yetiştirmek için yapılmış birşey değil. Sadece vatandaşlar dinini daha iyi ve güzel bir şekilde öğrensinler diye yapılmış bir çalışmadır. Sapla samanı birbirlerine karıştırmazsak, olaylara ideolojik ve dünya görüşü ekseninden bakmazsak, değişenin fazla birşey olmadığını görürüz.
 7. doğubey

  Fosil?

  Bulunan fosilden o canlı hakkında ne gibi bilgiler elde edilebilir?
 8. doğubey

  DUKAN DİYETİ

  Felsefen eski sufilerin felsefesi olsun, az yemek, az uyumak, az konuşmak. Bunlar insanın ömrünü sağlıklı ve kaliteli geçirmesi için yapması gereken şeylerdir.
 9. doğubey

  TRT Kadrosu

  Benim anlamadığım bu Trt denilen kurumda çalışanlar bu ülkenin vatandaşı değil mi? Neden bunlara negro muamelesi yapılıyor anlamış değilim. Kadrolaşma eleştirilecek konudur fakat bu şekilde, ideolojik bir yöntem belirleyerek eleştirmek aymazlığın, jakabonist, elitist, mantığının yansımasıdır.
 10. doğubey

  DUKAN DİYETİ

  Afrodit, sonuçları az çok tahmin edebilirsin, bence az ve öz yemek her zaman hayat felsefen olmalı yoksa eski haline ve de daha yükseğine çıkabilirsin
 11. doğubey

  4+4+4 TASARI METNİ

  İdeolojik mahiyette değerlendirmediğin zaman ben bu tasarıda kötü birşey görmüyorum. Isparta'daki üniversitenin adı Süleyman demeril koyuluyorsa, Malatya'daki İnönü koyuluyorsa, sayamadığımız kadar Atatürk ismi kuruluşlara veriliyorsa, RTE'nin isminin verilmesi pek yanlış bulmuyorum. Ama unutmuşum ülkede tartışmalar ideolojik mahiyette cereyan ettiği için bunu bile eleştirecek arkadaşlar mevcuttur. Kusura bakmayın
 12. doğubey

  Kur'an-ı Kerim ders olarak okutulacak

  Adamlar istendiği gibi bir şekilde düzenleme yapıyorlar gene yaranamıyorlar gene yaranamıyorlar. Kuran-ı Kerim ve Siyer dersi seçmeliymiş arkadaşlar haberiniz olsun.
 13. doğubey

  Özel Üniversiteli Cahil İnsan

  Şürçü lisan ettiysem affola :)
 14. doğubey

  Bartın'da 23 kişi küçük kıza tecavüz etti

  Çok medeni bir yermiş. Daha ne istiyorsunuz, kim kime, dum duma bir hayat sürülüyormuş. Körün istediğini bir göz, Allah vermiş iki göz. Bunların hepsi, Türkiye'de laikçi şebeklerin, medeniyet diye dillendirdiği gerçeklerdir. Türkiye'de bir yerin medeni olmasını, içki içmesinden, karı kız alemlerinden, seks partilerinden v.b bilimum davranışlardan anlarsın. Demek ki neymiş, Bartın çok medeni bir yermiş
 15. doğubey

  Özel Üniversiteli Cahil İnsan

  Senin nickini her okuduğum zaman, Şahika değil de, Şahin K diye okuyorum. Gözlerimde herhalde bir bozukluk var :D
×
×
 • Yeni Oluştur...